Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Tomáš Maga – nový partner RHR

Redakcia FinReport PR články
SK
EN
Poslať
image

Foto: archív Tomáš Maga

Tomáš, už v 31 rokoch sa ti podarilo vypracovať sa na najvyššiu pozíciu v obchodnej divízii Regional HR. Takýto úspech vo finančníctve dosiahne málokto, čo stálo za týmto úspechom?

Za úspechom sú roky tvrdej práce, do istej miery šťastie, že som stretol tých správnych ľudí, húževnatosť a fakt, že som to nevzdal. Aj vďaka tomu som sa stal v poradí deviatym partnerom spoločnosti RHR.

Z minulosti ťa poznáme ako výborného obchodníka, odborníka na finančné produkty, práca s klientom ti bola blízka, dokonca si vedieš aj vlastný blog o financiách. Čo spôsobilo, že si sa z obchodníckej pozície preorientoval na tú manažérsku?

Je pravdou, že som vo financiách prerazil najskôr ako obchodník, ale už aj v minulosti boli pokusy o budovanie siete. Bohužiaľ som nemal šťastie na ľudí na tej správnej vlne. Až koncom minulého roka (2021) nastala príležitosť, kedy sa môj veľmi dobrý kamarát, Marcel Onufer, rozhodol urobiť zmenu. Z kamarátov, oboch pôsobiacich vo finančníctve, sa razom stali aj obchodní partneri.

Koncept siete RHR Marcel dobre poznal, keďže sa intenzívne zaujímal o podmienky kariéry, porovnával si dostupné možnosti konkurenčných spoločností až nakoniec zhodnotil, že toto je tá správna voľba. Spolu s Marcelom našla v RHR bezpečný prístav aj veľká skupina finančníkov, ktorú vedie Miroslav Dzurovčin. Rozhodnutie Mira pričleniť svoj tím k Marcelovi a pridať sa do RHR nebolo len tak spontánne. Pramenilo z dobrých obchodných vzťahov v rámci dlhodobej spolupráce s Marcelom a zo snahy zabezpečiť Mirovmu tímu lepšiu obchodnú kariéru.

Spojili sme sa teda 3 silné riaditeľstvá – Marcel Onufer na západe Slovenska (Bratislava), Miroslav Dzurovčin na východe (Prešov, Košice, Vranov n. Topľou) a ja na strednom Slovensku (Ružomberok). V priebehu 3 mesiacov sme obhájili výkon, ktorý ma posunul na najvyššiu manažérsku pozíciu - pozíciu partnera RHR, kedy sa človek stáva spolumajiteľom firmy. Výkon na splnenie pozície nebol plánovaný, prišiel prirodzenou cestou.

Tomáš Maga, Marcel Onufer a Miroslav Dzurovčin - RHR

Tomáš Maga, Marcel Onufer a Miroslav Dzurovčin sú tri mená, ktoré vo finančníctve spája aj online sféra pôsobenia. Náš partnerský celok poskytuje proklientské a vysoko odborné služby vyžadujúce si znalosť finančných produktov. Perspektívnych spolupracovníkov z našich radov vieme podporiť online marketingom či priamo získanými online dopytmi:


Aké boli tvoje začiatky, kde všade si pôsobil?

Vo financiách som začal pôsobiť pomerne skoro - ako 21 ročný v komerčnej životnej poisťovni Metlife. Ako nováčik na trhu práce som samozrejme netušil do čoho idem, nevnímal som sa ako podnikateľ aj keď som ním formálne bol. No už po pár mesiacoch som vytušil, že predaj úzkej škály produktov nie je cesta pre mňa. Už vtedy sa vo mne formoval názor, že zaujímavejšie bude, ak potreby klienta pokryjem komplexne, čo v poisťovni s malou hŕstkou produktov vtedy nebolo možné. Takto som fungoval zhruba pol roka.

Svoje pôsobisko som vymenil za Fincentrum SFA, udialo sa tak v septembri 2012. Práca v ňom mi dala dobré základy, naučil som sa nový - komplexnejší systém práce a rozšírilo sa mi aj portfólio ponúkaných produktov. Po čase stagnácie som potreboval zmenu, šiel som do SOPHISTIC Pro Finance SFA, kde som „piloval“ komunikáciu s klientom, bol som v rastovom prostredí a začalo sa mi viac dariť. Po čase som nadobudol pocit, že sa už nemám ani tam kam ďalej posúvať, a preto bola zmena pôsobiska nevyhnutná.

V tom období som si už plne uvedomoval čo chcem a čo by mi mala firma kam pôjdem ponúknuť – porovnával som si provízne ohodnotenie, technologickú vyspelosť, to, či moje budúce pôsobisko má analytické oddelenie a vie mi rýchlo poskytnúť potrebné informácie, ale aj to, s kým pôjdem do biznisu. V tom období som stretol bratov Haragovcov, ktorí mi ukázali koncept RHR. Zaujímavý obchodný model a ľudia ma oslovili natoľko, že som sa v roku 2018 rozhodol pre spoluprácu.

Marián a Ľubomír Haragovci

Marián a Ľubomír Haragovci

V čom je podľa teba koncept RHR iný oproti konkurencii?

Koncept RHR je akýsi brokerpool v brokerpoole, kde každý partnerský celok RHR funguje vo svojom vlastnom režime, ale spojením celkov tvoríme v brokerpoole Finportal SFA najväčšiu a najsilnejšiu obchodnú divíziu, z čoho prirodzene plynú samé výhody.

RHR je o skutočnej a nie iba o deklarovanej slobode. V RHR každého nového spolupracovníka berú ako rovnocenného partnera a nie ako podriadeného pracovníka, ktorý musí plniť plán či normy. Za celé pôsobisko sa mi nestalo, aby kolegovia tlačili na moju výkonnosť. Naopak, keď som potreboval pomoc, vždy mi pomohli a boli tu pre mňa.

Zaujalo ma to, že už nováčik si môže v RHR dobre zarobiť, že kariéra je posunutá v prospech ľudí, ktorí sa pracne stretávajú s klientmi a riešia obchod. Toto považujem za výrazne inú a lepšiu črtu oproti konkurenčným firmám. V RHR sa jednoducho podporuje samotné remeslo a ľudia, ktorí ho robia. Iné firmy nechávajú nováčikov vykrvácať, pretože im z provízneho koláča nepustia dosť na to, aby sa mohli finančným poradenstvom regulérne živiť.

Spočítal som si, o koľko peňazí som sa v minulosti pripravoval a zistil som, že inde som mohol byť za rovnakú námahu odmenený omnoho lepšie, a to nehovorím o bonusoch či 13. plate, ktorý na trhu vypláca iba RHR. Jednoducho, rozdelenie provízneho toku je v obchodnom modeli RHR spravodlivejšie a štedrejšie pre všetky články siete – ako pre top manažérov, tak pre stredný manažment či samotných obchodníkov. Viac sa dočítate v: Porovnanie provízií maklérskych firiem

Vyššie a najvyššie manažérske pozície v RHR síce nie je úplne jednoduché dosiahnuť, ale stále sú dosiahnuteľné na rozdiel od iných, konkurenčných firiem, kde si bez „masovej armády“ ľudí v sieti pod vami na najvyššie pozície nemáte šancu siahnuť. Drvivá väčšina ľudí v konkurenčných firmách si na najvyššie pozície nikdy nesiahne, pretože „tí hore“ sa na nich zabetónovali!

V RHR nie sú udržiavacie výkony, ak už človek dosiahne povýšením istú pozíciu, tak už ju má navždy garantovanú. Kmeň klientov majú poradcovia v RHR garantovaný. Klienti sú plne v réžii samotných poradcov. Ak chcete zmeniť pôsobisko beriete si klientský kmeň hromadne so sebou. V praxi to funguje tak, že keď sa poradca rozhodne odísť do inej firmy, tak sa zmluvy, ktoré spadajú pod poradcu hromadne prevádzajú do nového pôsobiska.

Ani ten najlepší obchodný model by nefungoval bez správnych ľudí na správnych miestach. Silnú rolu v RHR zohráva ľudský faktor. Ľudia, s ktorými spolupracujem uznávajú nový prístup vo finančníctve, iný ako ten, ktorý som poznal doteraz. Pamätám si ako mi Ľubomír Harag rozprával, že nábor nových členov nie je nevyhnutný: „Nenáboruj pokiaľ nechceš, rob to čo chceš ty, v prvom rade si zarob peniaze tým, čo ti ide, rieš klientov a keď budeš úspešný, tak uvidíš, že nábory prídu samé.“ – toto mi nikto predtým nepovedal. A to preto, lebo klasické „ortodoxné“ MLM firmy sa primárne orientujú na nábor nových poradcov, pritom odkláňajú svoju pozornosť od samotného remesla, ktorým je poradenstvo a pomoc klientom.

Vďaka pôsobeniu v RHR som mal možnosť učiť sa od najlepších z najlepších. Napríklad môjho získateľa - Mariána Haraga - osobne považujem za najlepšieho špecialistu na hypotéky v SR. Som rád, že som obklopený ľuďmi, ktorí si ctia dohody, stoja si za svojím slovom, vynikajú odbornosťou a neustále napredujú.

Čo chceš v budúcnosti dosiahnuť, máš sa ešte kam posúvať?

Som relatívne mladý, ešte mám toho dosť pred sebou, vždy sa mám kam posúvať. Chcem spolu s ľuďmi v biznise vytvárať zdravé podnikateľské prostredie pre novovznikajúce talenty, pre našich nových obchodných partnerov. Aby financie neboli o tom, že si na úspech siahnu iba tí „vyvolení zhora“. Vďaka nášmu premyslenému obchodnému modelu je úspech bližšie aj „radovým“ finančným poradcom, ktorí chcú napredovať.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
30.6.2022 Magdaléna Švančarková

Cestovatelia, pozor – kreditky Diners Club končia, tak aby vám to nepokazilo dovolenku

Výhody, zľavy, špeciálne salóniky a miliónové poistné krytie pri cestovnom poistení patrili medzi bonusy kreditnej karty Diners Club. Tá ...

30.6.2022 Redakcia FinReport

Christina Lagardová: Éra ultranízkej inflácie sa už pravdepodobne nevráti

„Éra ultranízkej inflácie v eurozóne sa už pravdepodobne nevráti,“ povedala prezidentka Európskej centrálnej banky Christine Lagardová ...

30.6.2022 Redakcia FinReport

Dnes je posledný deň na podanie odloženého daňového priznania

Na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov, ako aj na zaplatenie dane za rok 2021, zostávajú už posledné hodiny. Tým, ktorí ...

30.6.2022 Redakcia FinReport

Finanční riaditelia spoločnosti Achmea si na Slovensku a v Grécku vymenia svoje pozície

Po piatich rokoch pôsobenia v slovenskom Unione, ktorý je dcérskou spoločnosťou holandskej firmy Achmea, bol finančný riaditeľ (CFO) René ...

30.6.2022 Naďa Černá

Netflix má na Slovensku nového konkurenta v podobe Disney+. Obe spoločnosti majú problém

Dlho očakávaný príchod streamovacej platformy Disney+ sa stal realitou už aj na Slovensku. Pre diváka to znamená rozšírenie ponuky o ...

30.6.2022 Redakcia FinReport

Štátny príspevok za ubytovanie Ukrajincov sa od 1. júla 2022 zvýši až trojnásobne

Príspevok za ubytovanie odídencov z Ukrajiny bude v júli, auguste a septembri 2022 až trikrát vyšší, ako bol doteraz. Po novom bude ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

8.4.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Biznis je o vzťahoch, a tie môžete budovať v našom TRINITY Hotels & Resorts

Cestovný ruch, gastrosegment a množstvo ďalších nadväzujúcich služieb majú za sebou mimoriadne náročné obdobie. Veríme však, že po ...

2.2.2022 Redakcia FinReport

Príbeh agenta: Spoločnosť SWELL sa chce špecializovať na komplexnosť finančných služieb

Cieľavedomá, zdravo ambiciózna, primerane naštartovaná... to všetko je spoločnosť s viacročnou úspešnou históriou na poli finančného ...

30.12.2020 Ing. Andrej Tomić

Ako sa Samsung vysporiadal s pandémiou a čo priniesol v roku 2020?

Pandémia koronavírusu zabrzdila ekonomiku a mnohé firmy sa ocitli v ťažkej finančnej situácii. Ako zareagovala spoločnosť ...

30.12.2020 Ing. Andrej Tomić

Oplatí sa investovať počas koronakrízy?

Pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila svetové ekonomiky aj finančné trhy. Zmení sa situácia s príchodom vakcíny? Budú trendy v ...

7.12.2020 Redakcia FinReport

Prečo sa o Learning & Development Summite hovorí ako o online evente roka 2020?

Tohtoročné bezpečnostné opatrenia značne preriedili plány v našich kalendároch. Nezostávalo nám nič iné, než sledovať, ako z nich ...

28.9.2020 Redakcia FinReport

Pavol Choma patrí k špičke hypotekárnych obchodníkov. Čo stojí za jeho úspechom a prečo sa pridal k FinGO.sk?

Za 12 rokov pôsobenia vo finančnom biznise sa Pavol Choma zaradil medzi špičku profesionálnych hypotekárnych maklérov. Banky ho oceňujú ako ...

16.6.2020 Autodoc GmbH

Recenzia: Dištančná objímka, vložka, štartér FEBI BILSTEIN

Distančná objímka, vložka, štartér FEBI BILSTEIN sú vytvorené tak, že svoju funkciu môžu vykonávať správne a spoľahlivo, a že do ...

9.1.2020 Veracomp Slovakia s. r. o.

Ako sa vyhnúť rizikám mobilného „bankovania“?

Mobilnému bankovníctvu prichádza na chuť stále viac ľudí, je totiž možné mať svoje peniaze a účet v banke vždy pod kontrolou. Aj keď ...

12.11.2019 Veracomp Slovakia s. r. o.

Malým a stredným podnikom hrozia obrovské straty!

Prípady, kedy sa nepodarí odhaliť, ako sa podozrivá aktivita dostala dovnútra infraštruktúry, sa kopia aj na Slovensku. Kybernetickí ...

21.8.2019 Wüstenrot

Online poistenie je vymoženosťou, ktorá šetrí čas, starosti i financie

Bez toho, aby ste vyšli z domu, si môžete zabezpečiť poistnú ochranu vo viacerých oblastiach. Nielen pokiaľ ide o zdravie, ale aj v ...

Aplikácia

 1. 1.
  Štátny príspevok za ubytovanie Ukrajincov sa od 1. júla 2022 zvýši až trojnásobne
 2. 2.
  Christina Lagardová: Éra ultranízkej inflácie sa už pravdepodobne nevráti
 3. 3.
  Netflix má na Slovensku nového konkurenta v podobe Disney+. Obe spoločnosti majú problém
 4. 4.
  Cestovatelia, pozor – kreditky Diners Club končia, tak aby vám to nepokazilo dovolenku
 5. 5.
  Viaceré banky chystajú zmeny v cenníkoch svojich služieb, klienti si priplatia