Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Investícia do kryptomien: TOP 4 kryptomeny na investíciu v roku 2023

Lenka Sliacka PR články
SK
EN
Poslať

Premýšľate, že by ste tento rok zhodnotili svoj majetok investovaním do kryptomien? V tom prípade dbajte na výber tokenu, ktorý má potenciál pre rast a bude sa mu v budúcnosti dariť. Možností je pritom viac ako dosť. Pre uľahčenie celého procesu sme pre vás spísali štyri najzaujímavejšie kryptomeny.

image

Foto: Unsplash

Prehľad najlepších kryptomien pre rok 2023

Investícia do kryptomien je v súčasnosti jedným z najlepších riešení pre tých, ktorí chcú efektívne zhodnotiť svoj majetok. Na trhu sa pritom nachádza veľké množstvo kryptomien, čo dáva istotu, že na svoje si príde ako veľký investor hľadajúci drahšie tokeny, tak aj menší, ktorý hľadá skôr lacnejšie projekty v ich začiatkoch.

Výber vhodnej kryptomeny však nemusí byť taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. Niektoré projekty totižto môžu vyzerať zaujímavo, no aj napriek tomu sa im nemusí dariť. Dôvodom je najmä fakt, že nemajú veľký potenciál na rast, prípadne nefigurujú v oblasti dôležitej pre budúcnosť.

Ak premýšľate, že do kryptomien zainvestujete, no neviete akú zvoliť, nechajte si poradiť naším výberom. V ňom nájdete projekty, ktoré čaká svetlá budúcnosť. K nim patria:

  • C+Charge – poteší najmä investorov, pre ktorých je dôležité životné prostredie a elektromobilita. Hlavným cieľom projektu je odmeňovať vodičov elektromobilov uhlíkovými kreditmi.
  • Fight Out – projekt ako stvorený pre milovníkov pohybu a športu. Používateľov odmeňuje za ukončenie určitej výzvy alebo za vykonanie nejakého pohybu.
  • RobotEra – token fungujúci na princípe play-2-earn, ktorý používateľov odmeňuje za hranie hier.
  • Avalanche – zaujímavý projekt predstavujúci alternatívu ku kryptomene ethereum.

C+Charge

Token C+Charge je pre mnohých synonymom ekológie a podpory životného prostredia. Zameriava sa na oblasť elektromobility. Jeho hlavnou úlohou je motivovať ľudí k tomu, aby prešli z vozidiel so spaľovacím motorom na modely poháňané elektrinou. Robí to tak, že vodičov elektromobilov odmeňuje špeciálnymi uhlíkovými kreditmi.

Platforma C+Charge má aj množstvo plánov do budúcna. Jedným z nich je spraviť z tokenu univerzálne platobné riešenie pre odvetvie nabíjania elektrických vozidiel a vybudovanie svetovej kryptosiete nabíjacích staníc. Tie by na trh mohli priniesť transparentnosť a poriadok. Súčasná sieť nabíjacích staníc je totižto neprehľadná a mätúca a mnohých od nákupu elektromobilov odrádza.

Transparentnosť plánuje kryptomena zabezpečiť pomocou blockchainu. Do neho sa budú zapisovať všetky transakcie, vďaka čomu sa bude dať spätne overiť, či sa kryptomena využíva správne.

C+Charge má k dispozícii aj aplikáciu, ktorá má množstvo praktických funkcií. K nim patrí napríklad možnosť nákupu tokenov, sledovanie zostatku alebo vyhľadanie najbližších nabíjacích staníc. Informácie by boli pritom poskytované v reálnom čase, takže vodič by si mohol byť istý ich aktuálnosťou.

Kryptomena C+Charge sa začala predávať najprv v rámci verejného predpredaja. Naň sa vyčlenilo 40 % tokenov z celkového počtu 1 miliardy. Predpredaj bol rozdelený do niekoľkých fáz, pričom aktuálne prebieha štvrtá fáza. 

Po skončení predpredaja sa kryptomena dostane na burzu, kde si ju budete môcť taktiež zaobstarať. Jej cena však môže byť oveľa vyššia. Ak teda máte o C+Charge záujem, s jeho kúpou zbytočne nečakajte.

Nákup kryptomeny C+Charge je rýchly a jednoduchý. Stačí si len prepojiť svoju kryptopeňaženku s platformou, vybrať počet kryptomien a následne autorizovať platbu.

Fight Out

Ďalšiu výhodnú investíciu do kryptomien predstavuje token Fight Out, ktorý sa zapáči najmä milovníkom pohybu a športu. Jeho cieľom je odmeňovať ľudí za cvičenie, ukončenie nejakej výzvy alebo rozširovanie komunity.

Popularita platformy Fight Out neustále rastie. Je to najmä z dôvodu, že token podporujú viaceré známe osobnosti z oblasti MMA, boxu a fitness. Tie mu pomohli v prvých fázach predpredaja vyzbierať viac ako 4,7 milióna $.

Fight Out funguje na princípe známom pod skratkou M2E, ktorý označuje anglické slovné spojenie move-2-earn. V preklade to znamená „cvič a zarábaj”. Okrem neho existujú aj ďalšie princípy, ako napríklad play-2-earn (2E), čiže „hraj a zarábaj”. Ináč povedané, používatelia zarábajú za hranie určitých hier.

Platforma Fight Out je zaujímavá aj tým, že kombinuje prvky metaverse. V praxi to znamená, že využíva cvičenie v reálnom čase s avatarmi používateľov. Pohyb je tak oveľa zábavnejší.

Tokeny Fight Out sa predávajú v predpredaji poskladanom z niekoľkých fáz, pričom v každej fáze je token o niečo drahší. Keď doň teda chcete investovať, zbytočne nečakajte. Výhodnejšiu cenu mať nebude.

Investovanie do kryptomeny Fight Out je rýchle a jednoduché. Stačí len, aby ste svoju kryptopeňaženku prepojili s platformou a nakúpili toľko tokenov, koľko potrebujete.

Rada odborníka

Kryptomena Fight Out poskytuje v rámci svojho predpredaja viaceré výhody. K nim patrí napríklad odmeňovanie bonusovými tokenmi. To, koľko ich dostanete, sa odvíja od toho, koľko sa rozhodnete do kryptomeny investovať. K ďalším výhodám následne patrí aj trojmesačné rozhodné obdobie. Po jeho skončení sa sami rozhodnete, či si predĺžite dobu blokovania.

RobotEra

RobotEra je jedným z najpopulárnejších projektov na trhu. Ide o blockchainovú hru, ktorá má natívny token s názvom TARO. Ten je aktuálne v prvej fáze svojho predpredaja. Aj v tomto prípade platí, že keď oň máte záujem, kúpte ho čo najskôr, pretože jeho cena pôjde vyššie.

V prvej fáze sa zatiaľ predalo 47 miliónov TARO mincí z celkového počtu 90 miliónov, ktoré sú do tejto fázy vyhradené.

RobotEra plánuje vybudovať špičkové metaverzné prostredie, v ktorom bude mať každý svojho robota. Toho si bude môcť prispôsobiť presne podľa svojich predstáv. Možností sú v rámci úprav robotov neobmedzené. Používateľ však bude musieť ovládať aspoň základy kódovania.

V hre si budú môcť používatelia kupovať pozemky, umiestňovať do nich nábytok, doplnky a ďalšie objekty a celkovo v tomto prostredí žiť. Všetky avatary sú NFT, čo predstavuje bezpečnostné opatrenie potvrdzujúce vlastníctvo majetku v metaverse RobotEra.

Na platforme RobotEra budete môcť vykonávať aj rôzne transakcie. Na to budete potrebovať spomínaný token TARO. 

Projekt RobotEra je síce novinkou na trhu, no vysoký záujem, prepracované prostredie metaverse a množstvo výhod mu dávajú veľký potenciál rastu. Ak teda máte radi hry či virtuálny svet metaverse, určite by ste mali dať projektu šancu.

Avalanche

Aj napriek tomu, že token Avalanche nemá za sebou niekoľkoročnú históriu, dokáže konkurovať aj tým najväčším kryptomenám. Je to najmä vďaka jeho škálovateľnosti, čiže rýchlosti, akou dokáže spracovať požiadavky (transakcie) používateľov.

Avalanche dokáže v súčasnosti zvládnuť až 50-tisíc transakcií za sekundu. Ide o skutočne vysoké číslo v porovnaní s niektorými veľkými a známymi kryptomenami, ako napríklad bitcoin alebo ethereum. Napríklad bitcoin dokáže za sekundu spracovať približne 7 až 10 transakcií.

Za takéto vysoké čísla môže platforma Avalanche vďačiť najmä skutočnosti, že nepoužíva len jeden blockchain, ale až tri. Každý je pritom prispôsobený na iné špecifické úkony.

Avalanche je pre mnohých skvelou náhradou etherea, ktoré má vysoké poplatky. Ak by ste ich teda nechceli platiť, Avalanche je ideálnou voľbou.

Platforma Avalanche disponuje vlastným tokenom AVAX. Investori, ktorí sa zúčastnia jeho stakingu, môžu získať až 10 % ročného percentuálneho výnosu.

Vedeli, ste že…

… počet mincí Avalanche je obmedzený na 720 miliónov? Vďaka tomu má protiinflačný charakter. 

Ako obchodovať s kryptomenami?

Obchodovanie s kryptomenami nie je náročné. Na začiatok je dôležité založiť si svoju vlastnú kryptopeňaženku. Keď tak urobíte, navštívte vami zvolenú platformu, s ktorou si peňaženku prepojíte. Následne si vyberte počet tokenov a kúpte ich.

Na nákup môžete využívať aj rôzne kryptoplatformy, ktoré poskytujú dodatočné služby, ako napríklad profesionálnu zákaznícku podporu, kurzy spojené s obchodovaním a podobne.

Nakúpené kryptomeny môžete využívať na nákup alebo ich po čase predať a kúpiť iné. Všetky zakúpené tokeny nájdete vo svojej kryptopeňaženke.

Investícia do kryptomien v roku 2023

Investovanie do kryptomien nie je náročné ani v roku 2023. Aby sa vám však pomocou nich podarilo zhodnotiť svoj majetok, musíte si vybrať projekt s potenciálom pre rast. Ideálne je zainvestovať do populárnych a obľúbených tokenov, ktoré sa zameriavajú na dôležité oblasti, ako napríklad C+Charge, Fight Out, RobotEra alebo Avalanche.

Najčastejšie otázky

Oplatí sa investícia do kryptomien?

Kryptomeny sú jedným z finančných prostriedkov, ktoré dokážu efektívne zhodnotiť váš majetok. Ak teda premýšľate, či sa investícia do nich oplatí, odpoveď je rozhodne áno. Na to, aby ste sa však mohli tešiť z nejakého zhodnotenia, si musíte vybrať tokeny s potenciálom rastu.

Ktoré nové kryptomeny majú potenciál?

Kryptomeny s veľkým potenciálom sú tie, ktoré prinášajú nejaké riešenie alebo sa zameriavajú na dôležitú oblasť. K nim patrí napríklad kryptomena C+Charge s orientáciou na ekológiu a životné prostredie, prípadne kryptomena Fight Out motivujúca ľudí k pohybu a cvičeniu.

Ako kúpiť kryptomeny?

Nákup kryptomien je jednoduchý a rýchly. Stačí len, aby ste si niektorú z nich vybrali, s platformou prepojili svoju kryptopeňaženku, zvolili počet tokenov a autorizovali transakciu. Na nákup následne môžete využívať aj rôzne platformy s doplnkovými službami, ako napríklad kurzy o obchodovaní alebo profesionálna zákaznícka podpora.

Je vhodné investovať do kryptomien dlhodobo?

Dlhodobá investícia do kryptomien je jedným z najlepších spôsobov, ako zhodnotiť svoj majetok. Po kúpe preto kryptomeny uložte do svojej peňaženky, kde ich môžete bezpečne uchovávať po dlhú dobu.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
30.3.2023 Martin Jamnický

DSS Uniqa dostala 25-tisícovú pokutu. Podľa NBS mala poslať klientom nepravdivé informácie

Národná banka Slovenska (NBS) opäť pokutovala. Tentoraz od nej dostala pokutu vo výške 25-tisíc eur dôchodková správcovská spoločnosť ...

30.3.2023 Robert Juriš

Jan Tyl: Úlohou umelej inteligencie nie je konať za nás, ale stimulovať naše myslenie

Je technologickým fenoménom súčasnosti. Pochopenie jej fungovania nie je jednoduché, preto môže niekoho iritovať, ďalšieho fascinovať a ...

30.3.2023 Robert Juriš

NBS upozorňuje na riziko zvyšovania počtu nesplácaných hypotekárnych úverov

Rast úrokových sadzieb, pretrvávajúca neistota, zvyšujúce sa ceny a životné náklady zmierňujú dopyt domácností po úveroch. Spomalili sa ...

30.3.2023 Redakcia FinReport

Nálada spotrebiteľov stúpa, no podnikatelia zostávajú naďalej podstatne opatrnejší

Dôvera spotrebiteľov v slovenskú ekonomiku sa v marci 2023 medzimesačne zvýšila, a to vo všetkých štyroch zložkách jej indikátora. Medzi ...

30.3.2023 Redakcia FinReport

Sergio Ermotti: Vracia sa na čelo švajčiarskej banky UBS a bude riadiť prevzatie konkurenčnej Credit Suisse

Do čela najväčšej švajčiarskej banky UBS sa postaví Sergio Ermotti, ktorý už na čele tejto banky stál počas uplynulého desaťročia od ...

30.3.2023 Eva Sadovská

Veľká noc bude drahšia ako vlani. Ako nakupovať s rozumom?

Veľkonočné sviatky sa blížia a mnohé domácnosti práve v týchto dňoch začínajú realizovať nákupy potravín či dekorácií. Mobilita ...

16.2.2023 Lenka Sliacka

Najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023

Predpredaj umožňuje investorom nakupovať kryptomeny za veľmi nízke ceny. Zároveň však prináša výrazné riziko, keďže nie je isté, či ...

9.2.2023 Lenka Sliacka

Nové kryptomeny na investíciu v roku 2023

Na trhu s kryptomenami sa denne objavuje množstvo nových projektov. Vďaka tomu majú investori stovky možností na nákup nových kryptomien. Na ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.6.2022 Redakcia FinReport

Tomáš Maga – nový partner RHR

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

8.4.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Biznis je o vzťahoch, a tie môžete budovať v našom TRINITY Hotels & Resorts

Cestovný ruch, gastrosegment a množstvo ďalších nadväzujúcich služieb majú za sebou mimoriadne náročné obdobie. Veríme však, že po ...

2.2.2022 Redakcia FinReport

Príbeh agenta: Spoločnosť SWELL sa chce špecializovať na komplexnosť finančných služieb

Cieľavedomá, zdravo ambiciózna, primerane naštartovaná... to všetko je spoločnosť s viacročnou úspešnou históriou na poli finančného ...

30.12.2020 Ing. Andrej Tomić

Ako sa Samsung vysporiadal s pandémiou a čo priniesol v roku 2020?

Pandémia koronavírusu zabrzdila ekonomiku a mnohé firmy sa ocitli v ťažkej finančnej situácii. Ako zareagovala spoločnosť ...

30.12.2020 Ing. Andrej Tomić

Oplatí sa investovať počas koronakrízy?

Pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila svetové ekonomiky aj finančné trhy. Zmení sa situácia s príchodom vakcíny? Budú trendy v ...

7.12.2020 Redakcia FinReport

Prečo sa o Learning & Development Summite hovorí ako o online evente roka 2020?

Tohtoročné bezpečnostné opatrenia značne preriedili plány v našich kalendároch. Nezostávalo nám nič iné, než sledovať, ako z nich ...

28.9.2020 Redakcia FinReport

Pavol Choma patrí k špičke hypotekárnych obchodníkov. Čo stojí za jeho úspechom a prečo sa pridal k FinGO.sk?

Za 12 rokov pôsobenia vo finančnom biznise sa Pavol Choma zaradil medzi špičku profesionálnych hypotekárnych maklérov. Banky ho oceňujú ako ...

Mobilná aplikácia