Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Investícia do kryptomien: TOP 4 kryptomeny na investíciu v roku 2023

Lenka Sliacka PR články Poslať

Premýšľate, že by ste tento rok zhodnotili svoj majetok investovaním do kryptomien? V tom prípade dbajte na výber tokenu, ktorý má potenciál pre rast a bude sa mu v budúcnosti dariť. Možností je pritom viac ako dosť. Pre uľahčenie celého procesu sme pre vás spísali štyri najzaujímavejšie kryptomeny.

investovanie do kryptomien

Foto: Unsplash

Prehľad najlepších kryptomien pre rok 2023

Investícia do kryptomien je v súčasnosti jedným z najlepších riešení pre tých, ktorí chcú efektívne zhodnotiť svoj majetok. Na trhu sa pritom nachádza veľké množstvo kryptomien, čo dáva istotu, že na svoje si príde ako veľký investor hľadajúci drahšie tokeny, tak aj menší, ktorý hľadá skôr lacnejšie projekty v ich začiatkoch.

Výber vhodnej kryptomeny však nemusí byť taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. Niektoré projekty totižto môžu vyzerať zaujímavo, no aj napriek tomu sa im nemusí dariť. Dôvodom je najmä fakt, že nemajú veľký potenciál na rast, prípadne nefigurujú v oblasti dôležitej pre budúcnosť.

Ak premýšľate, že do kryptomien zainvestujete, no neviete akú zvoliť, nechajte si poradiť naším výberom. V ňom nájdete projekty, ktoré čaká svetlá budúcnosť. K nim patria:

  • C+Charge – poteší najmä investorov, pre ktorých je dôležité životné prostredie a elektromobilita. Hlavným cieľom projektu je odmeňovať vodičov elektromobilov uhlíkovými kreditmi.
  • Fight Out – projekt ako stvorený pre milovníkov pohybu a športu. Používateľov odmeňuje za ukončenie určitej výzvy alebo za vykonanie nejakého pohybu.
  • RobotEra – token fungujúci na princípe play-2-earn, ktorý používateľov odmeňuje za hranie hier.
  • Avalanche – zaujímavý projekt predstavujúci alternatívu ku kryptomene ethereum.

C+Charge

Token C+Charge je pre mnohých synonymom ekológie a podpory životného prostredia. Zameriava sa na oblasť elektromobility. Jeho hlavnou úlohou je motivovať ľudí k tomu, aby prešli z vozidiel so spaľovacím motorom na modely poháňané elektrinou. Robí to tak, že vodičov elektromobilov odmeňuje špeciálnymi uhlíkovými kreditmi.

Platforma C+Charge má aj množstvo plánov do budúcna. Jedným z nich je spraviť z tokenu univerzálne platobné riešenie pre odvetvie nabíjania elektrických vozidiel a vybudovanie svetovej kryptosiete nabíjacích staníc. Tie by na trh mohli priniesť transparentnosť a poriadok. Súčasná sieť nabíjacích staníc je totižto neprehľadná a mätúca a mnohých od nákupu elektromobilov odrádza.

Transparentnosť plánuje kryptomena zabezpečiť pomocou blockchainu. Do neho sa budú zapisovať všetky transakcie, vďaka čomu sa bude dať spätne overiť, či sa kryptomena využíva správne.

C+Charge má k dispozícii aj aplikáciu, ktorá má množstvo praktických funkcií. K nim patrí napríklad možnosť nákupu tokenov, sledovanie zostatku alebo vyhľadanie najbližších nabíjacích staníc. Informácie by boli pritom poskytované v reálnom čase, takže vodič by si mohol byť istý ich aktuálnosťou.

Kryptomena C+Charge sa začala predávať najprv v rámci verejného predpredaja. Naň sa vyčlenilo 40 % tokenov z celkového počtu 1 miliardy. Predpredaj bol rozdelený do niekoľkých fáz, pričom aktuálne prebieha štvrtá fáza. 

Po skončení predpredaja sa kryptomena dostane na burzu, kde si ju budete môcť taktiež zaobstarať. Jej cena však môže byť oveľa vyššia. Ak teda máte o C+Charge záujem, s jeho kúpou zbytočne nečakajte.

Nákup kryptomeny C+Charge je rýchly a jednoduchý. Stačí si len prepojiť svoju kryptopeňaženku s platformou, vybrať počet kryptomien a následne autorizovať platbu.

Fight Out

Ďalšiu výhodnú investíciu do kryptomien predstavuje token Fight Out, ktorý sa zapáči najmä milovníkom pohybu a športu. Jeho cieľom je odmeňovať ľudí za cvičenie, ukončenie nejakej výzvy alebo rozširovanie komunity.

Popularita platformy Fight Out neustále rastie. Je to najmä z dôvodu, že token podporujú viaceré známe osobnosti z oblasti MMA, boxu a fitness. Tie mu pomohli v prvých fázach predpredaja vyzbierať viac ako 4,7 milióna $.

Fight Out funguje na princípe známom pod skratkou M2E, ktorý označuje anglické slovné spojenie move-2-earn. V preklade to znamená „cvič a zarábaj”. Okrem neho existujú aj ďalšie princípy, ako napríklad play-2-earn (2E), čiže „hraj a zarábaj”. Ináč povedané, používatelia zarábajú za hranie určitých hier.

Platforma Fight Out je zaujímavá aj tým, že kombinuje prvky metaverse. V praxi to znamená, že využíva cvičenie v reálnom čase s avatarmi používateľov. Pohyb je tak oveľa zábavnejší.

Tokeny Fight Out sa predávajú v predpredaji poskladanom z niekoľkých fáz, pričom v každej fáze je token o niečo drahší. Keď doň teda chcete investovať, zbytočne nečakajte. Výhodnejšiu cenu mať nebude.

Investovanie do kryptomeny Fight Out je rýchle a jednoduché. Stačí len, aby ste svoju kryptopeňaženku prepojili s platformou a nakúpili toľko tokenov, koľko potrebujete.

Rada odborníka

Kryptomena Fight Out poskytuje v rámci svojho predpredaja viaceré výhody. K nim patrí napríklad odmeňovanie bonusovými tokenmi. To, koľko ich dostanete, sa odvíja od toho, koľko sa rozhodnete do kryptomeny investovať. K ďalším výhodám následne patrí aj trojmesačné rozhodné obdobie. Po jeho skončení sa sami rozhodnete, či si predĺžite dobu blokovania.

RobotEra

RobotEra je jedným z najpopulárnejších projektov na trhu. Ide o blockchainovú hru, ktorá má natívny token s názvom TARO. Ten je aktuálne v prvej fáze svojho predpredaja. Aj v tomto prípade platí, že keď oň máte záujem, kúpte ho čo najskôr, pretože jeho cena pôjde vyššie.

V prvej fáze sa zatiaľ predalo 47 miliónov TARO mincí z celkového počtu 90 miliónov, ktoré sú do tejto fázy vyhradené.

RobotEra plánuje vybudovať špičkové metaverzné prostredie, v ktorom bude mať každý svojho robota. Toho si bude môcť prispôsobiť presne podľa svojich predstáv. Možností sú v rámci úprav robotov neobmedzené. Používateľ však bude musieť ovládať aspoň základy kódovania.

V hre si budú môcť používatelia kupovať pozemky, umiestňovať do nich nábytok, doplnky a ďalšie objekty a celkovo v tomto prostredí žiť. Všetky avatary sú NFT, čo predstavuje bezpečnostné opatrenie potvrdzujúce vlastníctvo majetku v metaverse RobotEra.

Na platforme RobotEra budete môcť vykonávať aj rôzne transakcie. Na to budete potrebovať spomínaný token TARO. 

Projekt RobotEra je síce novinkou na trhu, no vysoký záujem, prepracované prostredie metaverse a množstvo výhod mu dávajú veľký potenciál rastu. Ak teda máte radi hry či virtuálny svet metaverse, určite by ste mali dať projektu šancu.

Avalanche

Aj napriek tomu, že token Avalanche nemá za sebou niekoľkoročnú históriu, dokáže konkurovať aj tým najväčším kryptomenám. Je to najmä vďaka jeho škálovateľnosti, čiže rýchlosti, akou dokáže spracovať požiadavky (transakcie) používateľov.

Avalanche dokáže v súčasnosti zvládnuť až 50-tisíc transakcií za sekundu. Ide o skutočne vysoké číslo v porovnaní s niektorými veľkými a známymi kryptomenami, ako napríklad bitcoin alebo ethereum. Napríklad bitcoin dokáže za sekundu spracovať približne 7 až 10 transakcií.

Za takéto vysoké čísla môže platforma Avalanche vďačiť najmä skutočnosti, že nepoužíva len jeden blockchain, ale až tri. Každý je pritom prispôsobený na iné špecifické úkony.

Avalanche je pre mnohých skvelou náhradou etherea, ktoré má vysoké poplatky. Ak by ste ich teda nechceli platiť, Avalanche je ideálnou voľbou.

Platforma Avalanche disponuje vlastným tokenom AVAX. Investori, ktorí sa zúčastnia jeho stakingu, môžu získať až 10 % ročného percentuálneho výnosu.

Vedeli, ste že…

… počet mincí Avalanche je obmedzený na 720 miliónov? Vďaka tomu má protiinflačný charakter. 

Ako obchodovať s kryptomenami?

Obchodovanie s kryptomenami nie je náročné. Na začiatok je dôležité založiť si svoju vlastnú kryptopeňaženku. Keď tak urobíte, navštívte vami zvolenú platformu, s ktorou si peňaženku prepojíte. Následne si vyberte počet tokenov a kúpte ich.

Na nákup môžete využívať aj rôzne kryptoplatformy, ktoré poskytujú dodatočné služby, ako napríklad profesionálnu zákaznícku podporu, kurzy spojené s obchodovaním a podobne.

Nakúpené kryptomeny môžete využívať na nákup alebo ich po čase predať a kúpiť iné. Všetky zakúpené tokeny nájdete vo svojej kryptopeňaženke.

Investícia do kryptomien v roku 2023

Investovanie do kryptomien nie je náročné ani v roku 2023. Aby sa vám však pomocou nich podarilo zhodnotiť svoj majetok, musíte si vybrať projekt s potenciálom pre rast. Ideálne je zainvestovať do populárnych a obľúbených tokenov, ktoré sa zameriavajú na dôležité oblasti, ako napríklad C+Charge, Fight Out, RobotEra alebo Avalanche.

Najčastejšie otázky

Oplatí sa investícia do kryptomien?

Kryptomeny sú jedným z finančných prostriedkov, ktoré dokážu efektívne zhodnotiť váš majetok. Ak teda premýšľate, či sa investícia do nich oplatí, odpoveď je rozhodne áno. Na to, aby ste sa však mohli tešiť z nejakého zhodnotenia, si musíte vybrať tokeny s potenciálom rastu.

Ktoré nové kryptomeny majú potenciál?

Kryptomeny s veľkým potenciálom sú tie, ktoré prinášajú nejaké riešenie alebo sa zameriavajú na dôležitú oblasť. K nim patrí napríklad kryptomena C+Charge s orientáciou na ekológiu a životné prostredie, prípadne kryptomena Fight Out motivujúca ľudí k pohybu a cvičeniu.

Ako kúpiť kryptomeny?

Nákup kryptomien je jednoduchý a rýchly. Stačí len, aby ste si niektorú z nich vybrali, s platformou prepojili svoju kryptopeňaženku, zvolili počet tokenov a autorizovali transakciu. Na nákup následne môžete využívať aj rôzne platformy s doplnkovými službami, ako napríklad kurzy o obchodovaní alebo profesionálna zákaznícka podpora.

Je vhodné investovať do kryptomien dlhodobo?

Dlhodobá investícia do kryptomien je jedným z najlepších spôsobov, ako zhodnotiť svoj majetok. Po kúpe preto kryptomeny uložte do svojej peňaženky, kde ich môžete bezpečne uchovávať po dlhú dobu.

logo
Prečítajte si tiež:
18.5.2024 Redakcia FinReport

Slovenské e-shopy čakajú silný rok, tržby im vzrástli o 7 %

Tento rok by pre e-shopy mohol byť úspešnejší ako ten minuloročný. V prvom štvrťroku tohto roku dosiahli v porovnaní s prvým štvrťrokom ...

18.5.2024 Redakcia FinReport

Stredoškoláci hospodária s vlastnými peniazmi, dvaja z troch si sami zarábajú

Deväť z desiatich slovenských stredoškolákov (90 %) pravidelne na mesačnej báze hospodári s vlastnými peniazmi. Tieto finančné prostriedky ...

17.5.2024 Redakcia FinReport

Aj dobrovoľní hasiči už majú vlastné poistenie zodpovednosti za škodu

Na Slovensku je evidovaných približne 80-tisíc dobrovoľných hasičov, ktorí doteraz nemali možnosť uzavrieť si poistenie zodpovednosti za ...

17.5.2024 Robert Juriš

Anketa: Tretí najdôležitejší kanál predaja poistných produktov je telesales

Sprostredkovanie poistenia už dlhšie nestojí len na osobnej ponuke a fyzickej komunikácii. Tento predajný kanál dopĺňajú aj ďalšie dva v ...

17.5.2024 Redakcia FinReport

Ceny oboch druhov benzínov aj motorovej nafty konečne výraznejšie klesli

Ceny oboch druhov benzínov predávaných na Slovensku, ako aj motorovej nafty, počas uplynulého týždňa klesli. V porovnaní s predchádzajúcim ...

17.5.2024 Eva Sadovská

Rumunsko „valcuje“ EÚ ekonomicky aj vo využívaní obnoviteľných zdrojov energie

Rumunsko už niekoľko rokov nie je na chvoste EÚ. Za posledné roky sa jeho ekonomika posunula z pozície „chudobného príbuzného“ výrazne ...

24.11.2023 Redakcia FinReport

Jesenná ITAPA 2023: Top projektmi sú elektronický účet poistenca a handcubekeys

Už poznáme víťazov Ceny ITAPA 2023. Najlepším projektom kategórií Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti sa stal projekt z dielne ...

28.8.2023 BizPartner Group

Ako na investovanie v náročných časoch? Výnos by nemal byť rozhodujúcim kritériom, hovorí odborník

Aktuálne výzvy na trhu s investičnými nehnuteľnosťami na Slovensku, výhody a nevýhody alternatívnych investičných prístupov a pohľad do ...

22.6.2023 Redakcia FinReport

Invest Summit 2023: Investovanie dnes prináša riziká aj výzvy v podobe umelej inteligencie

Tretí ročník investičnej konferencie Invest Summit 2023 v Bratislave privítal množstvo expertov, ekonómov a investorov. Spíkri a účastníci ...

14.6.2023 Redakcia FinReport

Gilles Le Cocguen: Schopnosť prežiť je založená na schopnosti inovovať

Podnikateľské prostredie sa neustále mení, pričom všetky tieto zmeny sú intenzívnejšie a rýchlejšie než kedykoľvek predtým. To ...

5.6.2023 ClaimCloud

Mešká vám let? Máte nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur

Leto je takpovediac za dverami a ľudia čoraz častejšie cestujú do zahraničia. S tým sa často spájajú rôzne komplikácie, napríklad v ...

16.2.2023 Lenka Sliacka

Najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023

Predpredaj umožňuje investorom nakupovať kryptomeny za veľmi nízke ceny. Zároveň však prináša výrazné riziko, keďže nie je isté, či ...

9.2.2023 Lenka Sliacka

Nové kryptomeny na investíciu v roku 2023

Na trhu s kryptomenami sa denne objavuje množstvo nových projektov. Vďaka tomu majú investori stovky možností na nákup nových kryptomien. Na ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.6.2022 Redakcia FinReport

Tomáš Maga – nový partner RHR

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

8.4.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Biznis je o vzťahoch, a tie môžete budovať v našom TRINITY Hotels & Resorts

Cestovný ruch, gastrosegment a množstvo ďalších nadväzujúcich služieb majú za sebou mimoriadne náročné obdobie. Veríme však, že po ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay