Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023

Lenka Sliacka PR články Poslať

Predpredaj umožňuje investorom nakupovať kryptomeny za veľmi nízke ceny. Zároveň však prináša výrazné riziko, keďže nie je isté, či projekt bude úspešný. V tomto článku vám predstavíme nové kryptomeny v predpredaji, ktoré sa v roku 2023 z investičného hľadiska považujú za projekty s najväčšou šancou na úspech. Taktiež sa dozviete, kde a podľa čoho vyberať kryptomeny, ktoré na svoj vstup do predaja na burze ešte len čakajú.

kryptomeny na predaj

Foto: Unsplash

Toto je recenzia na najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023. Ak hľadáte nové kryptomeny, ktoré by vám v najbližších rokoch mohli vygenerovať profit, tu je výber najnádejnejších projektov vo fáze predpredaja

C+Charge

Projekt C+Charge je zameraný na majiteľov elektrických vozidiel. Jeho hlavnou myšlienkou je motivovať vodičov k tomu, aby prešli od áut poháňaných fosílnymi palivami k elektromobilom. Boj s klimatickou krízou je v tejto dobe veľmi populárnou témou. Preto mnohí odborníci na kryptomeny vkladajú veľkú nádej do projektu C+Charge a jeho natívneho tokenu CCHG.

CCHG tokeny, ktoré budú do konca marca 2023 v predpredaji, majú držiteľom poskytnúť dva spôsoby využitia. Po skončení predpredaja sa tokeny CCHG začnú obchodovať na kryptoburzách. Investori ich teda budú môcť nakupovať, držať a predávať s cieľom profitu. Tokeny CCHG by mali byť tiež uznávané ako platidlo na nabíjacích staniciach pre elektromobily registrovaných v sieti C+Charge.

Ak by ste sa rozhodli využívať projekt C+Charge naplno, môžete ovplyvňovať aj množstvo vypusteného CO2 do atmosféry. C+Charge aplikácia zaznamenáva platby na nabíjacích staniciach registrovaných do siete tohto projektu. Po zaplatení budú vodiči odmeňovaní uhlíkovými kreditmi, teda certifikátmi, ktoré slúžia ako povolenie na vypúšťanie skleníkových plynov.

Fight Out

Keď Fight Out spustil predpredaj vlastného tokenu FGHT, netrvalo ani týždeň a investovaná suma prekročila hranicu 2 miliónov $. Ide o inovatívny projekt spájajúci fitness a moderné technológie, ako napríklad kryptomeny či web 3.0.

Jadrom projektu bude sieť posilňovní a aplikácia Fight Out. Používatelia si vytvoria avatarov, ktorí sa budú zlepšovať na základe fyzickej aktivity v reálnom svete. Tá bude snímaná senzormi priamo v posilňovniach alebo smart hodinkami a podobnými zariadeniami. Následne bude možné súťažiť s inými používateľmi a získavať rôzne odmeny.

FGHT tokeny sú jedným zo spôsobov, ako sa dostať do Fight Out ekosystému. Ten by mal fungovať na princípe pravidelného členského poplatku ako v bežných posilňovniach. Držitelia FGHT tokenov však budú mať jednu veľkú výhodu – pri platbe touto kryptomenou budú ceny členstva, predmetov v hre a služieb znížené. Preto sa očakáva, že dopyt po FGHT tokenoch bude veľký, čo bude tlačiť jeho hodnotu na burze vyššie.

Meta Masters Guild

Pokiaľ patríte k fanúšikom mobilných hier alebo sa zaujímate o nové kryptomeny, pravdepodobne ste už počuli názov Meta Masters Guild. Ide o prvú web 3.0 platformu určenú na hranie mobilných hier. Práve inovatívny charakter projektu a zameranie na obrovskú komunitu hráčov mobilných hier sú dôvody, prečo je token MEMAG spomedzi nových kryptomien považovaný za jednu z najlepších investícií.

Platforma Meta Masters Guild nebude vyvíjať vlastné hry. Namiesto toho spája viacero vývojárskych štúdií, ktoré budú môcť súčasne pracovať na svojich hrách. Tie spája jedna dôležitá vlastnosť – pôjde o P2E (play-to-earn) hry, kde budú hráči získavať odmeny zameniteľné za novú kryptomenu MEMAG. Vďaka Meta Masters Guild môžete teda zarábať dvoma spôsobmi: investíciou aj samotným hraním hier.

Zaujímavosť

Prvá z hier v ekosystéme MEMAG bude PvP závodná hra Meta Kart Racers od štúdia Gamearound. Spustenie hry je naplánované na 3. alebo 4. štvrťrok 2023.

Metropoly

Záujem o strechu nad hlavou majú ľudia všade na svete. Nehnuteľnosti sú preto dlhodobo považované za jednu z najlepších investícií. Sú však dostupné? Nie celkom, keďže na investovanie do nehnuteľností potrebujete pomerne veľa financií. Presne to sa snaží riešiť projekt Metropoly.

Decentralizácia trhu s nehnuteľnosťami má priblížiť túto formu investície aj bežným ľuďom. Projekt Metropoly vyberá a kupuje lukratívne byty a domy po celom svete, tokenizuje ich do NFT formy a tie následne predáva po kúskoch v hodnote 100 $. METRO je nová kryptomena platformy Metropoly, na ktorej je postavený systém nákupov a odmien. Ak vás tento projekt zaujal, máte možnosť investovať do METRO tokenu za výhodnú cenu, kým je v predpredaji.

Dash 2 Trade

Zakladatelia projektu Dash 2 Trade vedia, aké je dôležité mať pri obchodovaní na burze podrobný prehľad o trendoch a rôznych parametroch. Preto vyvinuli platformu s pokročilými funkciami pre obchodníkov, ako napríklad automatizácia nákupov a predajov či využitie umelej inteligencie na sledovanie dôležitých hodnôt. Čím je táto platforma ešte špeciálna? Svojím zameraním na kryptomeny.

Práve jej špecializácia robí z platformy Dash 2 Trade nádejnú investíciu. Obchodovanie s kryptomenami je v dnešnej dobe veľmi rozšírené, a teda o jej funkcie bude veľký záujem. Obchodníci k nim získajú prístup vďaka D2T – natívnemu tokenu platformy Dash 2 Trade. Jeho predpredaj síce skončil 11. januára 2023, no popularita projektu stále rastie. Na profit máte preto veľkú šancu aj v prípade, ak do D2T investujete nákupom na burze.

Ďalším aspektom, ktorý hrá v prospech D2T sú burzy, kde sa obchoduje. Je to nová kryptomena, čo môže znamenať vyššie riziko, že bude nestabilná a investori ju nebudú chcieť nakupovať. Avšak o D2T už od začiatku prejavili záujem veľké centralizované burzy, ako LBank a Changelly Pro. V praxi to znamená, že projektu Dash 2 Trade naplno dôverujú a je pomerne veľká šanca, že hodnota tokenu bude stabilne rásť.

Podľa čoho vybrať vhodnú kryptomenu v predpredaji na nákup

Predpredaj kryptomeny slúži na to, aby vývojársky tím mohol nazbierať dostatok financií na realizáciu projektu. Riziko investície do projektu, ktorý je ešte iba vo fáze vývoja, je ale veľké. Zakladatelia projektov si to naplno uvedomujú, preto chcú investorov prilákať na nízku cenu novej kryptomeny.

Čo z toho vyplýva pre vás ako investora? Kryptomeny v predpredaji poskytujú príležitosť na investíciu s vysokým profitom. Podmienkou je, že projekt sa úspešne rozbehne a bude lákať stále viac pozornosti. V dôsledku toho bude rásť hodnota tokenu, ktorý ste vy nakúpili v predpredaji za zlomok ceny. Je preto dôležité vybrať si správny projekt, inak vám v peňaženke zostane nová kryptomena s prakticky nulovou hodnotou.

Musíte vedieť, kde hľadať

V prvom rade je dôležité, aby ste sa o predpredaji dozvedeli počas jeho trvania, ideálne ešte pred začiatkom. Často sa stáva, že kryptomena priláka pozornosť až po vstupe na burzu. Články, ako napríklad tento, sú jednou z možností získavania prehľadu o nových kryptomenách. Ak ale chcete zvýšiť svoje šance na dobrú investíciu do predpredaja nádejných projektov, určite využite aj:

  • zahraničné weby špecializované na kryptomeny (Coinmarketcap, CoinGecko…),
  • stránky na sociálnych sieťach, ako Twitter či Instagram, ktoré svojim followerom poskytujú prehľad trendov z oblasti nových kryptomien,
  • online fóra, kde používatelia zdieľajú informácie o nových kryptomenách (Reddit Quora).

Dôkladne sa oboznámte s projektom a jeho tímom

Absencia kvalitných dát o pláne projektov, na ktoré sú nové kryptomeny naviazané, je veľkou výstrahou pre investorov. Aj v tejto oblasti sa totiž pohybuje množstvo podvodníkov, ktorí na predpredaji vyzbierajú peniaze, ale z projektu nakoniec nič nie je, a kryptomena tak stratí svoju hodnotu.

Prieskum by mal byť preto jedným z kľúčových krokov pri rozhodovaní sa, či do nového tokenu investovať, alebo nie. Veľkým pomocníkom je v takom prípade white paper – dokument, v ktorom by sa mal vývojársky tím predstaviť a do detailov opísať svoju víziu, plán vývoja, samotnú kryptomenu a všetko, čo s projektom môže súvisieť. Ak niektorý projekt nemá white paper, bude lepšie sa mu vyhnúť. Avšak to, že whitepaper má, ešte nezaručuje, že bude úspešný.

Tokenomika, teda ekonomika tokenu

Celkové množstvo tokenov, analýza distribúcie tokenov, skúmanie pálenia tokenov, stimulačné mechanizmy… Pojem tokenomika pokrýva širokú škálu faktorov, ktoré budú vplývať na cenový potenciál tokenu.

Z toho dôvodu je dôležité, aby ste si podrobne naštudovali tokenomiku novej kryptomeny, do ktorej chcete investovať. Zaujímajte sa o spôsoby, ktorými chce vedenie projektu dosiahnuť stabilný rast ceny tokenu. Užitočné je tiež to, ak sa pozriete na históriu kryptomien s podobnou tokenomikou – ktoré faktory na ich hodnotu pôsobili pozitívne, prípadne, na čom zlyhali.

Na záver

V článku sme vám poskytli výber nových kryptomien, ktoré sú všeobecne považované za projekty s najväčšou šancou na úspech. Pokiaľ vás niektoré z nich zaujali, neváhajte a využite predpredaj, kým je ich cena ešte stále nízka. Samozrejme, pred investíciou si danú kryptomenu najprv dôkladne naštudujte a tokeny kupujte, až keď budete projektu naplno dôverovať.

logo
Prečítajte si tiež:
15.4.2024 Redakcia FinReport

Kristalina Georgievová: Šéfkou Medzinárodného menového fondu zostane aj ďalších päť rokov

Staronovou šéfkou Medzinárodného menového fondu aj počas nasledujúcich piatich rokov zostane Kristalina Georgievová. Výkonná rada MMF ...

15.4.2024 Robert Juriš

Marcová inflácia klesla na 2,3 %, sme na tom lepšie ako priemer eurozóny

Tempo rastu cien tovarov a služieb na Slovensku sa začiatkom tohto roka výrazne spomalilo. V marci 2024 predstavovalo iba 2,3 %, čo je o desatinu ...

15.4.2024 Martin Jamnický

NKÚ: Sociálne podniky, ktoré na Slovensku zamestnávajú 6 700 ľudí, dostali z EÚ 100-miliónovú podporu

Sociálne podniky zamestnávajúce znevýhodnených ľudí poskytujú prácu približne 6 700 zamestnancom. Napriek tomu, že ich podiel na ...

15.4.2024 Redakcia FinReport

Peter Kažimír: Jún 2024 je vhodnou príležitosťou na zníženie úrokových sadzieb

Inflácia na Slovensku je aktuálne o niečo nižšia ako priemer krajín eurozóny. „Je to skvelá správa pre ľudí a ekonomiku u nás a v celej ...

15.4.2024 Roland Régely

Slovenské hypotéky patria medzi najdrahšie v eurozóne, klesá aj náš rating

V roku 2022 boli hypotéky na Slovensku jedny z najlacnejších v eurozóne, dnes sú na opačnom konci rebríčka. Kým v iných krajinách Európy ...

15.4.2024 Redakcia FinReport

Zlato prekonalo ďalší rekord na úrovni 2 400 dolárov za uncu

Zlato neprestáva udivovať. Ako investičná komodita týždeň po týždni prekonáva svoje historické maximá a inak to nebolo ani na sklonku ...

24.11.2023 Redakcia FinReport

Jesenná ITAPA 2023: Top projektmi sú elektronický účet poistenca a handcubekeys

Už poznáme víťazov Ceny ITAPA 2023. Najlepším projektom kategórií Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti sa stal projekt z dielne ...

28.8.2023 BizPartner Group

Ako na investovanie v náročných časoch? Výnos by nemal byť rozhodujúcim kritériom, hovorí odborník

Aktuálne výzvy na trhu s investičnými nehnuteľnosťami na Slovensku, výhody a nevýhody alternatívnych investičných prístupov a pohľad do ...

22.6.2023 Redakcia FinReport

Invest Summit 2023: Investovanie dnes prináša riziká aj výzvy v podobe umelej inteligencie

Tretí ročník investičnej konferencie Invest Summit 2023 v Bratislave privítal množstvo expertov, ekonómov a investorov. Spíkri a účastníci ...

14.6.2023 Redakcia FinReport

Gilles Le Cocguen: Schopnosť prežiť je založená na schopnosti inovovať

Podnikateľské prostredie sa neustále mení, pričom všetky tieto zmeny sú intenzívnejšie a rýchlejšie než kedykoľvek predtým. To ...

5.6.2023 ClaimCloud

Mešká vám let? Máte nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur

Leto je takpovediac za dverami a ľudia čoraz častejšie cestujú do zahraničia. S tým sa často spájajú rôzne komplikácie, napríklad v ...

10.3.2023 Lenka Sliacka

Investícia do kryptomien: TOP 4 kryptomeny na investíciu v roku 2023

Premýšľate, že by ste tento rok zhodnotili svoj majetok investovaním do kryptomien? V tom prípade dbajte na výber tokenu, ktorý má ...

9.2.2023 Lenka Sliacka

Nové kryptomeny na investíciu v roku 2023

Na trhu s kryptomenami sa denne objavuje množstvo nových projektov. Vďaka tomu majú investori stovky možností na nákup nových kryptomien. Na ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.6.2022 Redakcia FinReport

Tomáš Maga – nový partner RHR

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

8.4.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Biznis je o vzťahoch, a tie môžete budovať v našom TRINITY Hotels & Resorts

Cestovný ruch, gastrosegment a množstvo ďalších nadväzujúcich služieb majú za sebou mimoriadne náročné obdobie. Veríme však, že po ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay