Hľadaj

Overovať sa musím aj 8-krát za deň. Testovať ma budú až po desiatich dňoch karantény

Zuzana Mecková Voľný čas Poslať

Od našej redaktorky Zuzany Meckovej, ktorá po prekročení česko-slovenskej hranice na vlastnej koži vyskúša, ako funguje domáca smart eKaranténa. Jej skúsenosti a postrehy vám sprostredkujeme počas nasledujúcich 14 dní.

image

Nasledujúce dni bežali v podobnom duchu ako tie prvé. Zmena bola len v tom, že od tretieho dňa mi okrem SMS upozornení začali na kontrolu mojej lokácie a biometrie tváre, chodiť aj upozornenia v aplikácii. Takže aplikácia mi konečne na tretí deň v domácej karanténe začala fungovať.

Upozornenia prichádzali celkom často, za jeden deň niekedy aj sedem či osemkrát. Keď mi prišla kontrolná SMS, v aplikácii sa zobrazili kontrolky na prístup k fotoaparátu, lokačné služby, prístup k lokácii, kontrola zakázaných aplikácií a aktuálna poloha zariadenia. Po chvíľkovej automatickej kontrole sa všetky kontrolky prepli z červenej na zelenú.

Následne sa zobrazilo pole na kontrolu biometrie tváre. Urobila som si fotografiu a sledovala fialovú bodku zobrazujúcu sa v rohoch fotoaparátu. Niekoľkokrát sa mi stalo, že aplikácia ma nerozpoznala hneď. Preto som fotenie musela zopakovať ešte raz. Keď kontrola biometrie tváre prebehla úspešne, aplikácia mi to potvrdila. Konečne začala fungovať, pretože doteraz mi žiadne upozornenia nezobrazovala.

Kontrolky na povolenie prístupu Pole na kontrolu biometrie tváre Neúspešná kontrola biometrie tváre Úspešná kontrola biometrie tváre

Na štvrtý deň mi stanovili termín a miesto testovania 

Vedela som, že od štvrtého dňa ma aplikácia môže vyzvať na prihlásenie sa na testy na COVID-19. Prekvapilo ma však, že e-mail a SMS mi už prišli s konkrétnym dátumom, časom a miestom testovania. Na testy mám ísť až v desiaty deň domácej karantény. Vybrať termín a miesto testovania som si teda nemohla.

Okrem údajov mi prišli v SMS-ke aj pokyny, ktoré treba dodržať pred testovaním. Test by mal byť podľa údajov v SMS-ke bez poplatku, zaregistrovali ma automaticky, keď som sa prihlásila v registračnom formulári na príchod do domácej karantény.

Naplánovaný termín odberu    Pokyny k testovaniu

! Na základe údajov, ktoré uvediete ešte v registračnom formulári do domácej karantény, budete objednaný na mobilné odberové miesto za účelom vykonania testu na COVID-19. Miesto a čas odberu vám bude doručené v SMS správe, na číslo mobilného telefónu, ktoré ste uviedli vo formulári, prípadne vás budú kontaktovať pracovníci call centra Národného centra zdravotníckych informácií, ktorí si s vami dohodnú ďalší postup.

Konečne budem môcť po desiatich dňoch v karanténe opustiť miesto mojej izolácie. Aj keď len na miesto testovania a hneď naspäť. Zmena je život, už sa aj začínam tešiť.

Výsledky testu by mi mali prísť v SMS správe, alebo mi ich oznámia telefonicky. To však nemení nič na tom, že 14-dňovú dobu domácej karantény budem musieť ešte poctivo dodržiavať až do konca.

 

Kľúčové slová

logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Detva chce dostavať budovu mestského úradu o 100-tisíc eur lacnejšie ako pôvodne
 2. 2.
  Český lekár šíri internetom hoax, zaočkovaní sa môžu nakaziť ADE syndrómom
 3. 3.
  Slováci nerozumejú inflácii, ale milujú rizikové investície a často sa riadia aj odporúčaním influencerov
 4. 4.
  V obci Východná našli mŕtveho muža, polícia zadržala 28-ročnú ženu
 5. 5.
  SAV potrebovala vlani na svoje fungovanie vyšší rozpočet, minula viac ako 90 miliónov eur