Hľadaj

Overovať sa musím aj 8-krát za deň. Testovať ma budú až po desiatich dňoch karantény

Voľný čas Poslať

Od našej redaktorky Zuzany Meckovej, ktorá po prekročení česko-slovenskej hranice na vlastnej koži vyskúša, ako funguje domáca smart eKaranténa. Jej skúsenosti a postrehy vám sprostredkujeme počas nasledujúcich 14 dní.

image

Nasledujúce dni bežali v podobnom duchu ako tie prvé. Zmena bola len v tom, že od tretieho dňa mi okrem SMS upozornení začali na kontrolu mojej lokácie a biometrie tváre, chodiť aj upozornenia v aplikácii. Takže aplikácia mi konečne na tretí deň v domácej karanténe začala fungovať.

Upozornenia prichádzali celkom často, za jeden deň niekedy aj sedem či osemkrát. Keď mi prišla kontrolná SMS, v aplikácii sa zobrazili kontrolky na prístup k fotoaparátu, lokačné služby, prístup k lokácii, kontrola zakázaných aplikácií a aktuálna poloha zariadenia. Po chvíľkovej automatickej kontrole sa všetky kontrolky prepli z červenej na zelenú.

Následne sa zobrazilo pole na kontrolu biometrie tváre. Urobila som si fotografiu a sledovala fialovú bodku zobrazujúcu sa v rohoch fotoaparátu. Niekoľkokrát sa mi stalo, že aplikácia ma nerozpoznala hneď. Preto som fotenie musela zopakovať ešte raz. Keď kontrola biometrie tváre prebehla úspešne, aplikácia mi to potvrdila. Konečne začala fungovať, pretože doteraz mi žiadne upozornenia nezobrazovala.

Kontrolky na povolenie prístupu Pole na kontrolu biometrie tváre Neúspešná kontrola biometrie tváre Úspešná kontrola biometrie tváre

Na štvrtý deň mi stanovili termín a miesto testovania 

Vedela som, že od štvrtého dňa ma aplikácia môže vyzvať na prihlásenie sa na testy na COVID-19. Prekvapilo ma však, že e-mail a SMS mi už prišli s konkrétnym dátumom, časom a miestom testovania. Na testy mám ísť až v desiaty deň domácej karantény. Vybrať termín a miesto testovania som si teda nemohla.

Okrem údajov mi prišli v SMS-ke aj pokyny, ktoré treba dodržať pred testovaním. Test by mal byť podľa údajov v SMS-ke bez poplatku, zaregistrovali ma automaticky, keď som sa prihlásila v registračnom formulári na príchod do domácej karantény.

Naplánovaný termín odberu    Pokyny k testovaniu

! Na základe údajov, ktoré uvediete ešte v registračnom formulári do domácej karantény, budete objednaný na mobilné odberové miesto za účelom vykonania testu na COVID-19. Miesto a čas odberu vám bude doručené v SMS správe, na číslo mobilného telefónu, ktoré ste uviedli vo formulári, prípadne vás budú kontaktovať pracovníci call centra Národného centra zdravotníckych informácií, ktorí si s vami dohodnú ďalší postup.

Konečne budem môcť po desiatich dňoch v karanténe opustiť miesto mojej izolácie. Aj keď len na miesto testovania a hneď naspäť. Zmena je život, už sa aj začínam tešiť.

Výsledky testu by mi mali prísť v SMS správe, alebo mi ich oznámia telefonicky. To však nemení nič na tom, že 14-dňovú dobu domácej karantény budem musieť ešte poctivo dodržiavať až do konca.

 

Sprostredkovanie predaja SFA
Prevezmite činnosť
samostatného finančného agenta
v existujúcej spoločnosti.
Buďte silní a slobodní.
Obráťte sa na nás.

Kľúčové slová

logo
bike trails
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Korona je pre gastrobiznis ako vlna cunami. Od začiatku roka zaniklo takmer tisíc reštaurácií
 2. 2.
  Slovensko má potenciál na reštart ekonomiky prostredníctvom zelených projektov
 3. 3.
  Pápež František prehovoril o registrovaných partnerstvách. Homosexuáli majú právo žiť v rodine, tvrdí
 4. 4.
  Lockdown je najhorší možný scenár. Ekonomické škody by boli obrovské, zhodujú sa analytici
 5. 5.
  Nová spolupráca dvoch spoločností na poistnom trhu je o digitalizácii