Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Ostrovy na predaj: Za niektoré zaplatíte menej ako na Slovensku za dom. Kde sa nachádzajú?

Naďa Černá Voľný čas
SK
EN
Poslať

Na to, aby ste vlastnili ostrov, nemusíte byť miliardárom. Na trhu sa nachádza ponuka na predaj viacerých menších ostrovčekov, ktorých kúpa vyjde lacnejšie, ako kúpa bytu či rodinného domu na Slovensku pri súčasných trhových cenách. To je dobrý dôvod na zamyslenie sa pre každého, kto má dobrodružnú povahu, alebo je unavený z príliš rýchleho života. Kde sa takéto ostrovy nachádzajú a koľko stoja?

image

Foto: Shutterstock

La Cornelia Island, Nikaragua

Jeden z najlacnejších ostrovov na svete nájdete v exotickej stredoamerickej Nikarague, ktorá je skvelou voľbou pre milovníkov tepla. La Cornelia Island má rozlohu len 4 046 metrov štvorcových a je k dispozícii za 90-tisíc dolárov.

Ostrov poteší hlavne množstvom paliem, mangovníkov a ďalších ovocných stromov. V súčasnosti sa na ňom nenachádza žiadna stavba, no v prípade, že by na tomto mieste chcel nový majiteľ stavať dom, chatu alebo inú nehnuteľnosť, môže tak urobiť.

Ken's Island, Kanada

Ken's Island sa nachádza v idylickej oblasti medzi mestom Sudbury a obľúbeným zálivom Georgian Bay v kanadskom severnom Ontáriu. Leží uprostred rieky Wanapitei a navonok pôsobí ako civilizáciou úplne nedotknuté miesto.

Jeho rozloha je 3 035 metrov štvorcových a cena dosahuje približne 110-tisíc dolárov. Ani na tomto ostrove sa nenachádza žiadna budova, no ide o skvelé miesto pre budúce chaty či víkendové domy.

Výhodou pre budúcich majiteľov je skutočnosť, že Ken's Island sa nachádza len 20 minút cesty autom od mesta Sudbury, kde nájdu potraviny, knižnicu, nemocnicu a ďalšie služby. V samotnom meste je zaujímavá atrakcia v podobe Sudbury Neutrino Observatory, ktoré je vybudované v najväčšej umelo vytvorenej podzemnej dutine na svete.

Gillis Island, Kanada

Ostrov Gillis, ktorý sa nazýva aj Ostrov princa Eduarda, sa nachádza na rieke Pinette, len 30 minút jazdy od malého mestečka Charlottetown. Pokrytý je vysokými borovicami a od roku 1750 je takmer nedotknutý. Jeho rozloha predstavuje približne 44 515 metrov štvorcových a v jeho okolí je možné tráviť voľný čas napríklad kajakovaním alebo hľadaním mušlí a ustríc.

Gillis Island je k dispozícii za 110-tisíc dolárov. Záujemcovia, ktorí by chceli na ostrove žiť alebo ho využívať ako letné sídlo, by sa však mali rozhodnúť čo najskôr. Jeho cena totiž stúpa. Ešte v roku 2020 sa predával za 79 999 dolárov.

No Mans Island, Spojené štáty

Za veľmi podobnú cenu je v ponuke aj No Mans Island s rozlohou 76 890 metrov štvorcových, za ktorý by ste v prípade záujmu zaplatili 125-tisíc dolárov. Na ostrove nenájdete žiadne domy, budovy ani ruiny.

No Mans Island sa nachádza na južnom pobreží New Jersey, len pár minút od obľúbeného letoviska Jersey Shore. Je súčasťou viacerých miest, ktoré sa súhrnne označujú ako Wildwoods, a ktoré poskytujú viac ako osem kilometrov pláží, 160 zábavných atrakcií a množstvo zaujímavých možností stravovania sa či príležitostí na vedenie nočného života.

Budúcich majiteľov ostrova určite poteší aj skutočnosť, že toto miesto sa nachádza len 45 minút od Atlantic City. Ďaleko nie sú ani mestá, ako New York, ktorý je vzdialený iba dve a pol hodiny, a Washington, kam sa dá autom dostať za tri a pol hodiny.

Frost Island, Kanada

Kanada má okrem ostrova Gillis na predaj aj ďalšie nemenej atraktívne ostrovné adresy. Jednou z nich je Frost Island, ktorý sa nachádza v blízkosti kanadskej provincie Nové Škótsko v srdci zálivu Argyle. Z ostrova na pevninu je to len 500 metrov, vďaka čomu presuny do okolitých miest trvajú len krátko.

Na ostrove stojí jeden dom a niekoľko starých studní, ktoré by mali fungovať dodnes. Zaujímavosťou je, že v porovnaní s ostatnými ostrovmi v Lobster Bay má Frost Island najvyššiu nadmorskú výšku – takmer 25 metrov.

Frost Island je jedným z najväčších v našom zozname. Jeho rozloha dosahuje 277 290 metrov štvorcových. Cena za ostrov je približne 214-tisíc dolárov.

Mannions Island, Írsko

Ak by ste hľadali ostrov bližšie k domovu, vhodnou voľbou je Mannions Island, ktorý je súčasťou Írska. Ostrov sa pýši krásnou prírodou a nádhernými výhľadmi. Jeho najväčšou výhodou je poloha, ktorá je ideálnym východiskovým bodom na objavovanie obľúbeného turistického regiónu West Cork.

Na ostrove sa v súčasnosti nenachádza žiadny dom, budova ani ruina. Jeho rozloha predstavuje približne 16 187 metrov štvorcových a predáva sa za 256-tisíc dolárov.

Bocal Island, Nikaragua

A opäť Nikaragua. Pre každého milovníka exotiky je ideálnym riešením Bocal Island s rozlohou 10 117 metrov štvorcových a s cenou 360-tisíc dolárov. Konečnú cenu ostrova zvyšujú stavby, ktoré sa na ňom nachádzajú. Sú to napríklad dvojizbový dom, malý dom pre správcu majetku a bazén s panoramatickým výhľadom na mólo, ktoré je zároveň ostrovným prístavom.

Majitelia ostrova si môžu užívať aj viac ako trojkilometrovú pláž s bielym pieskom a krásne pobrežie, ktoré je ideálne na šnorchlovanie a plávanie. Bonusom je pevnina, ktorá je od ostrova vzdialená len 200 metrov.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
28.7.2023 Roland Régely

Turistov pribúda a exotické destinácie obmedzujú ich počty zavádzaním environmentálnych poplatkov

Čoraz viac krajín, prípadne letovísk, bojuje s enormným nárastom turistov. Kým niektoré z nich sa rozhodli obmedziť počet návštevníkov, ...

21.7.2023 Ján Sípos

Letné dovolenky: Tieto veci si na cestu do niektorých krajín so sebou určite neberte

Letné cestovanie je nielen a načerpaní nových síl, ale často aj o dobrodružstvách. Tým sa môže stať napríklad aj niečo také na prvý ...

6.7.2023 Ján Sípos

Hlavné trendy v turizme pre rok 2023 – zdravie, zážitky a ekológia

Turistická sezóna je už v plnom prúde a miera rastu cestovného ruchu je obrovská. Nie div, odvetvie sa konečne zotavuje z pandémie COVID-19. ...

4.7.2023 Redakcia FinReport

Nakúpte si už dnes, pretože v stredu 5. júla 2023 budú obchody zatvorené

Sviatok sv. Cyrila a Metoda, ktorý na Slovensku patrí medzi štátne sviatky, v tomto roku pripadol na stredu 5. júla 2022. Pripravte sa na to, ...

1.7.2023 Redakcia FinReport

Ani vysoká inflácia nás neprinúti vzdať sa letnej dovolenky. Plánuje ju 70 % Slovákov, až 46 % chce ísť k moru

Ani vysoká inflácia neznížila apetít Slovákov po letnej dovolenke. Až sedem z desiatich obyvateľov Slovenska totiž tento rok plánuje letnú ...

30.6.2023 Roland Régely

Kuriózne ponuky cestovných kancelárií: Prehliadky zničených miest Ukrajiny či výlety do Ruska

Ministerstvo zahraničných vecí SR od začiatku vojnovej agresie Ruska neodporúča cestovať na Ukrajinu. Napriek tomu existujú cestovné ...

21.6.2023 Zuzana Fryč

Dovolenkové tipy FinReportu na letnú sezónu 2023

Niektorí ľudia si dovolenku plánujú aj rok dopredu, iní zase vyberajú spomedzi ponúk na poslednú chvíľu. Cestovné kancelárie tento rok ...

13.6.2023 Ján Sípos

Dovolenkové zákazy: Tu neseďte, tam nejedzte, nestavajte hrady z piesku a žiadne selfie

Taliansko, jedna z najvychytenejších cestovateľských destinácií, sa snaží zachovať príťažlivosť svojich miest pre návštevníkov, no ...

8.6.2023 Roland Régely

Nie ste spokojní so službami na dovolenke? Takto ich môžete reklamovať

Klimatizovaná izba, výhľad na more, špičkové all inclusive služby. Tak znela ponuka cestovnej kancelárie na letnú dovolenku, no po príchode ...

1.6.2023 Roland Régely

Tieto veci vybavíte pred odletom na dovolenku aj na poslednú chvíľu

Dovolenka je pre mnohých z nás „svetlým okamihom“ celého roka, keď máme šancu uniknúť od každodennej rutiny a stráviť chvíle v ...

19.5.2023 Roland Régely

Na dovolenke je ideálne kombinovať európsky preukaz zdravotného poistenia a cestovné poistenie

Dovolenkári smerujúci za oddychom do susedných alebo aj vzdialenejších krajín sa často spoliehajú len na európsky preukaz zdravotného ...

13.2.2023 Roland Régely

TOP 10 destinácií, do ktorých ešte stále necestujeme tak ako pred pandémiou

Cestovné reštrikcie spojené s koronavírusom už neuplatňuje viac ako 150 krajín. Stále sa však nájdu také, ktoré obmedzujú vstup turistom ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay