Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Ostrovy na predaj: Za niektoré zaplatíte menej ako na Slovensku za dom. Kde sa nachádzajú?

Naďa Černá Voľný čas
SK
EN
Poslať

Na to, aby ste vlastnili ostrov, nemusíte byť miliardárom. Na trhu sa nachádza ponuka na predaj viacerých menších ostrovčekov, ktorých kúpa vyjde lacnejšie, ako kúpa bytu či rodinného domu na Slovensku pri súčasných trhových cenách. To je dobrý dôvod na zamyslenie sa pre každého, kto má dobrodružnú povahu, alebo je unavený z príliš rýchleho života. Kde sa takéto ostrovy nachádzajú a koľko stoja?

image

Foto: Shutterstock

La Cornelia Island, Nikaragua

Jeden z najlacnejších ostrovov na svete nájdete v exotickej stredoamerickej Nikarague, ktorá je skvelou voľbou pre milovníkov tepla. La Cornelia Island má rozlohu len 4 046 metrov štvorcových a je k dispozícii za 90-tisíc dolárov.

Ostrov poteší hlavne množstvom paliem, mangovníkov a ďalších ovocných stromov. V súčasnosti sa na ňom nenachádza žiadna stavba, no v prípade, že by na tomto mieste chcel nový majiteľ stavať dom, chatu alebo inú nehnuteľnosť, môže tak urobiť.

Ken's Island, Kanada

Ken's Island sa nachádza v idylickej oblasti medzi mestom Sudbury a obľúbeným zálivom Georgian Bay v kanadskom severnom Ontáriu. Leží uprostred rieky Wanapitei a navonok pôsobí ako civilizáciou úplne nedotknuté miesto.

Jeho rozloha je 3 035 metrov štvorcových a cena dosahuje približne 110-tisíc dolárov. Ani na tomto ostrove sa nenachádza žiadna budova, no ide o skvelé miesto pre budúce chaty či víkendové domy.

Výhodou pre budúcich majiteľov je skutočnosť, že Ken's Island sa nachádza len 20 minút cesty autom od mesta Sudbury, kde nájdu potraviny, knižnicu, nemocnicu a ďalšie služby. V samotnom meste je zaujímavá atrakcia v podobe Sudbury Neutrino Observatory, ktoré je vybudované v najväčšej umelo vytvorenej podzemnej dutine na svete.

Gillis Island, Kanada

Ostrov Gillis, ktorý sa nazýva aj Ostrov princa Eduarda, sa nachádza na rieke Pinette, len 30 minút jazdy od malého mestečka Charlottetown. Pokrytý je vysokými borovicami a od roku 1750 je takmer nedotknutý. Jeho rozloha predstavuje približne 44 515 metrov štvorcových a v jeho okolí je možné tráviť voľný čas napríklad kajakovaním alebo hľadaním mušlí a ustríc.

Gillis Island je k dispozícii za 110-tisíc dolárov. Záujemcovia, ktorí by chceli na ostrove žiť alebo ho využívať ako letné sídlo, by sa však mali rozhodnúť čo najskôr. Jeho cena totiž stúpa. Ešte v roku 2020 sa predával za 79 999 dolárov.

No Mans Island, Spojené štáty

Za veľmi podobnú cenu je v ponuke aj No Mans Island s rozlohou 76 890 metrov štvorcových, za ktorý by ste v prípade záujmu zaplatili 125-tisíc dolárov. Na ostrove nenájdete žiadne domy, budovy ani ruiny.

No Mans Island sa nachádza na južnom pobreží New Jersey, len pár minút od obľúbeného letoviska Jersey Shore. Je súčasťou viacerých miest, ktoré sa súhrnne označujú ako Wildwoods, a ktoré poskytujú viac ako osem kilometrov pláží, 160 zábavných atrakcií a množstvo zaujímavých možností stravovania sa či príležitostí na vedenie nočného života.

Budúcich majiteľov ostrova určite poteší aj skutočnosť, že toto miesto sa nachádza len 45 minút od Atlantic City. Ďaleko nie sú ani mestá, ako New York, ktorý je vzdialený iba dve a pol hodiny, a Washington, kam sa dá autom dostať za tri a pol hodiny.

Frost Island, Kanada

Kanada má okrem ostrova Gillis na predaj aj ďalšie nemenej atraktívne ostrovné adresy. Jednou z nich je Frost Island, ktorý sa nachádza v blízkosti kanadskej provincie Nové Škótsko v srdci zálivu Argyle. Z ostrova na pevninu je to len 500 metrov, vďaka čomu presuny do okolitých miest trvajú len krátko.

Na ostrove stojí jeden dom a niekoľko starých studní, ktoré by mali fungovať dodnes. Zaujímavosťou je, že v porovnaní s ostatnými ostrovmi v Lobster Bay má Frost Island najvyššiu nadmorskú výšku – takmer 25 metrov.

Frost Island je jedným z najväčších v našom zozname. Jeho rozloha dosahuje 277 290 metrov štvorcových. Cena za ostrov je približne 214-tisíc dolárov.

Mannions Island, Írsko

Ak by ste hľadali ostrov bližšie k domovu, vhodnou voľbou je Mannions Island, ktorý je súčasťou Írska. Ostrov sa pýši krásnou prírodou a nádhernými výhľadmi. Jeho najväčšou výhodou je poloha, ktorá je ideálnym východiskovým bodom na objavovanie obľúbeného turistického regiónu West Cork.

Na ostrove sa v súčasnosti nenachádza žiadny dom, budova ani ruina. Jeho rozloha predstavuje približne 16 187 metrov štvorcových a predáva sa za 256-tisíc dolárov.

Bocal Island, Nikaragua

A opäť Nikaragua. Pre každého milovníka exotiky je ideálnym riešením Bocal Island s rozlohou 10 117 metrov štvorcových a s cenou 360-tisíc dolárov. Konečnú cenu ostrova zvyšujú stavby, ktoré sa na ňom nachádzajú. Sú to napríklad dvojizbový dom, malý dom pre správcu majetku a bazén s panoramatickým výhľadom na mólo, ktoré je zároveň ostrovným prístavom.

Majitelia ostrova si môžu užívať aj viac ako trojkilometrovú pláž s bielym pieskom a krásne pobrežie, ktoré je ideálne na šnorchlovanie a plávanie. Bonusom je pevnina, ktorá je od ostrova vzdialená len 200 metrov.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
2.12.2022 Roland Régely

Kam na luxusnú dovolenku počas zimy? Tipy na najzaujímavejšie destinácie – 5. diel

V predchádzajúcom diele tipov na luxusnú zimnú dovolenku sme si predstavili niekoľko zaujímavých lokalít. Medzi nimi napríklad súostrovie ...

16.11.2022 Martin Jamnický

Prezidentka Zuzana Čaputová uviedla premiéru celovečerného dokumentu o Michaelovi Kocábovi

Už zajtra na Deň boja za slobodu a demokraciu, ktorý symbolizuje pád komunizmu v Československu, sa v slovenských kinách začne premietať ...

4.11.2022 Roland Régely

Kam na luxusnú dovolenku počas zimy? Tipy na najzaujímavejšie destinácie – 4. diel

Niekto si pod luxusnou dovolenkou predstaví konkrétny hotel, iný zase exotické letovisko. V ďalšom pokračovaní dovolenkového seriálu sa ...

31.10.2022 Redakcia FinReport

Mamy s ekologickým cítením vytvorili hru pre deti aj dospelých s názvom Planéta Zem sa usmieva

Inšpirovali sa a vymysleli milú a zároveň poučnú ekologickú hru pre deti aj dospelých. Nazvali ju Planéta Zem sa usmieva. EKO hra dáva ...

29.10.2022 Martin Jamnický

Filmová novinka: Neuveriteľný pravdivý príbeh o mužovi z Československa, ktorého uznáva celý svet – IDENTITA ES

Do slovenských kín prichádza viacnásobne ocenený film o jednom z najuznávanejších svetových imunológov a genetikov, ktorý celý svoj ...

21.10.2022 Naďa Černá

Vianoce 2022: TOP 5 najkrajších vianočných trhov v Európe + bonus v rodisku Santa Clausa

Návšteva vianočných trhov je pre mnohých tradíciou a jedným zo symbolov najkrajšieho obdobia v roku. Možno sa vám zdá, že ešte máte ...

19.10.2022 Redakcia FinReport

Facebook spustí novú funkciu nazvanú Zobraziť viac a Zobraziť menej

Meta predstavuje ďalší spôsob, ako poskytnúť viac kontroly nad obsahom na sociálnej sieti Facebook. Zobraziť viac a Zobraziť menej je nová ...

9.10.2022 Správy

Nobelova cena za literatúru ide francúzskej spisovateľke Annie Ernaux. Dosiahla niečo obdivuhodné a trvalé

9.10.2022 (Webnoviny.sk) - Nobelovu cenu za literatúru získala francúzska spisovateľka Annie Ernaux. Osemdesiatdvaročnú rodáčku z Yvetot ...

7.10.2022 Naďa Černá

Čo nám na jesenné večery pripravili streamovacie spoločnosti Netflix a HBO Max?

Prichádzajúca jeseň a chladnejšie počasie spôsobujú, že vonku na vzduchu budeme tráviť čoraz menej času a čoraz viac ho venujeme ...

1.10.2022 Roland Régely

Kam na dovolenku počas zimy? Tipy na najzaujímavejšie destinácie – 3. diel

Zimná exotika je po dvoch rokoch pandémie koronavírusu naplno späť. Podporuje ju neutíchajúci záujem ľudí o dovolenky, ale aj čoraz ...

22.9.2022 Redakcia FinReport

Meta na Instagrame spustí nové bezpečnostné funkcie pre rodičov a tínedžerov. Dočkáme sa aj na Slovensku

Aj slovenskí rodičia a ich potomkovia sa do konca tohto roka na Instagrame a vo všetkých Meta Quest headsetoch dočkajú nových funkcií, ktoré ...

22.9.2022 Magdaléna Švančarková

Otravné telefonáty sa stanú minulosťou. Predvoľba (0)888 znamená, že ide o marketingový hovor

Marketingové volania budú mať po novom predvoľbu (0)888. Rozhodol o tom Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií, pričom túto ...

Aplikácia

 1. 1.
  Zhoršujúca sa ekonomická situácia spôsobila prepad aj na trhu s tabletmi
 2. 2.
  Juniper Research: Hodnota B2B platieb do piatich rokov vzrastie na 111 biliónov dolárov
 3. 3.
  Víťazmi krízy sú okrem energetických firiem aj finančné a spotrebiteľské spoločnosti
 4. 4.
  Primátorke Zmarzlákovej klesol plat o takmer 800 eur, poslanci Trstenej odklepli navýšenie len o 15 percent
 5. 5.
  Slovenská pobočka Groupamy sa stala súčasťou poisťovne Union