Hodinky, ktoré ukazujú viac ako presný čas
Hodinky na zápästí sú vecou prestíže, exkluzívnym šperkom a zároveň vyjadrujú vzťah človeka k hodnotám. Teda to platí vtedy, ak zvolí nositeľ ten správny typ.

Zdroj foto: Pixabay.com
Zosobnený čas
Hodinky čas ukazujú, no prezrádzajú omnoho viac. Sú generačnou záležitosťou a nezriedka aj dedičným šperkom. Dokážu nielen uchovať hodnotu peňazí, ale ju dokonca znásobovať. Stačí si vybrať správnu značku, ktorá vystihuje manažérov, ktorí nemyslia len v krátkodobých horizontoch.
Girard-Perregaux
Švajčiarska rodinná manufaktúra, ktorá nikdy nestavala na komercii, ale doslova výrazným spôsobom ovplyvnila vývoj smerovania švajčiarskeho hodinárstva. Značka je dodnes jednou z najprestížnejších a modely hodiniek nenájdete v bežnej predajnej sieti hodinárstiev. Patrí k najrenomovanejším svetovým značkám. Ak by ste chceli tieto hodinky vlastniť, budete potrebovať vycestovať napríklad do Hongkongu, Šanghaja, prípadne, samozrejme, do Švajčiarska. Jedna značková predajňa je však otvorená aj v Prahe. Celá slávna história sa začala odvíjať v roku 1791, keď Jean-François Bautte vytvoril svoje prvé hodinky. Vtedy mal len devätnásť rokov. Svoj talent rozvíjal a jeho meno sa objavilo v tej najvyššej spoločnosti. Dokonca aj v dielach klasikov ako Alexandre Dumas, Honoré de Balzac a John Ruskin. V roku 1854 sa stala zo spoločnosti Girard & Cie firma Girard-Perregaux vďaka tomu, že sa Constant Girard oženil s Máriou Perregaux. Roky plynuli a spoločnosť prichádzala s inováciami a s množstvom patentov, medzi ktoré patria napríklad zobrazenie rôznych časových zón, alebo chronograf v dámskych hodinkách. Mať tieto hodinky na ruke tak nie je len o čase, ale o skutočnej nadčasovosti.
Zdroj foto: Girard-Perregaux
ORIS
Rodokmeň značky je pri hodinkách, zvlášť tých švajčiarskych, významným artiklom, ktorý tvorí cenu aj hodnotu. Zároveň za ich súčasnými modelmi vždy stojí jedna charizmatická postava talentovaného hodinára. V tomto prípade ním bol Georges Christianem, ktorý históriu značky založil v roku 1904 a vyniesol na piedestál. V roku 1911 sa stali extra známe modely v štýle ArtDeco, čo znamenalo, že sa firme podarilo spojiť umenie s technologickým kumštom. Hodinky boli hitom vo vyššej triede naprieč Európou, ale aj v britských kolóniách. Po smrti zakladateľa prešla manufaktúra na dedičov, no veľmi ťažko niesla hodinársku krízu v sedemdesiatych rokoch, keď lacné hodinky znamenali skúšku pre najprísnejších remeselných výrobcov. Nakoniec však spoločnosť prekonala aj predaj výroby spoločnosti ASUAG. Ten však nebol pre firmu šťastný, skoro ju vytrhol z pozície top výrobcov, no nakoniec pôvodný manažment odkúpil manufaktúru naspäť a udržal tradíciu poctivej práce do dnešných dní.
Zdroj foto: ORIS
Pierre DeRoche
Kvalita, luxus a nápaditosť sa nemusia zákonite spájať len s firmou, ktorá má dlhú históriu. Príkladom je značka, ktorej tradícia sa začala len nedávno a získala si srdcia užívateľov kvalitou aj vyhotovením. Ide o hodinky Pierre DeRoche. V tomto prípade je zaujímavý príbeh lásky dvoch ľudí, Carole a Pierra, ktorý sa začal pred viac ako tridsiatimi rokmi. Vo Valle de Joul založili svoju výrobu hodiniek v roku 2004. Svoju prácu postavili na štýle rozdielnom od ostatných, brilantne miešajú estetiku s technologickými vymoženosťami a originalitou. Ako hovoria zakladatelia, každé hodinky vychádzajú z perfektnej rovnováhy odrážajúcej chémiu medzi pármi. Sú teda dokonalou párovou ozdobou, lepšou ako nepraktické obrúčky. Jednou z „vychytávok“ je model TNT Roayal Retro BB so strojčekom Dubois Dépraz s 58 kameňmi. Úchvatné, brilantné, moderné, doslova manažérske.
Jaeger-LeCoultre
Hodinky, ktoré dnes patria pod koncern Richemont, ale ich historické začiatky sa zrodili v dielni švajčiarskeho hodinára menom Antoine LeCoultre. Nebola to tak celkom dielňa, s bratom začínal v tridsiatych rokoch devätnásteho storočia v kuchyni. No v roku 1860 už táto firma zamestnávala viac ako 600 pracovníkov a dodnes si drží svoje hodnoty. Do každých náramkových hodiniek sa vtesná viac ako 300 súčiastok, z ktorých sú niektoré také maličké, že nie sú viditeľné bežným okom. Zostavenie jedných hodiniek trvá približne osemnásť mesiacov. Dodnes sa firma hrdí mechanizmom z najdrobnejších súčiastok. Nosiť takéto dielo na ruke tak už rozhodne nie je len o tom, že sa pozriete, koľko je hodín. Je to vlastne malý poklad a unikát, ktorý podčiarkuje aj významnú osobnosť ich nositeľa.
Mzdová kalkulačka
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Kalkulačka tehotenskej dávky
Kalkulačka materskej dávky
Kalkulačka rodičovského bonusu
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka dôchodkového veku
Kalkulačka vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Porovnanie zdravotných poisťovní
2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Unicef

Zamestnanie

Kultúra a umenie


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Dôchodcovia dostanú k 13. dôchodku aj 300-eurový príplatok
- 2.Minimálna mzda sa v nasledujúcom roku zvýši na 750 eur. Čo všetko to ovplyvní?
- 3.Čo všetko musíte spĺňať, aby ste mali nárok na získanie hypotekárneho úveru
- 4.Aj tohtoročné Vianoce budú drahšie ako tie minuloročné
- 5.Sociálna poisťovňa začne s výplatou 300-eurového príspevku už v piatok 1. decembra 2023