Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

20. november: Svetový deň detí

Redakcia FinReport Voľný čas Poslať

Pondelok 20. november je výnimočný deň: Svetový deň detí. Možno sa však pýtate, či sa Deň detí neoslavuje 1. júna. Nuž áno, tento je však trochu iný – a aj vy sa môžete pridať k jeho oslave. Deň 1. jún sa zvyčajne oslavuje v strednej a východnej Európe, zatiaľ čo 20. november je celosvetovým dňom detí, ktorým si pripomíname prijatie Deklarácie práv dieťaťa Organizáciou spojených národov v roku 1959. UNICEF je organizácia zodpovedná za ochranu a podporu detí. Každoročne využíva príležitosť pripomenúť nám všetkým dôležitosť práv detí prostredníctvom rôznych aktivít a kampaní. Aktivít, do ktorých sa tento rok môžete zapojiť aj vy!

Unicef

Zdroj: Unicef

Čo sa deje na Svetový deň detí na Slovensku?  

Kľúčovými témami Svetového dňa detí v roku 2023 sú participácia a inklúzia – témy také typické pre prácu UNICEF a jeho partnerov na Slovensku. 

UNICEF vás pozýva na verejné podujatia, ktoré 18. novembra spoluorganizuje so samosprávami v Bratislave, Košiciach, Nitre, Prešove a ďalších mestách. Súčasťou týchto podujatí budú zábavné aktivity pre deti a množstvo zaujímavých diskusií.  

Ak nie ste práve v týchto mestách, nevadí! Stále sa môžete zapojiť do našej výtvarnej výzvy (pozri nižšie) prostredníctvom školy alebo firmy, prípadne sa informovať, či sa vo vašom okolí bude organizovať nejaké podujatie.

Zúčastnite sa výtvarnej výzvy

Ak ste zástupcami školy, univerzity, mimovládnej organizácie alebo firmy, potom je táto aktivita práve pre vás! Dňa 20. novembra bude vašou úlohou zhromaždiť čo najviac ľudí na vytvorenie umeleckého diela, ktoré zachytáva podstatu inklúzie pre každé dieťa a je obmedzené len hranicami vašej predstavivosti. Všetci budú pracovať na rovnakom umeleckom diele a podstatou je zapojiť čo najviac účastníkov.  

Účasťou na tejto aktivite dáte ľuďom príležitosť prehodnotiť spôsob, akým spolu trávia čas, spojiť sa a vytvoriť nové spomienky a priateľstvá. To všetko počas toho, ako budú účastníci kreatívne spolupracovať na jedinečnom výtvarnom diele, ktoré im umožní vyjadriť, čo pre nich inklúzia skutočne znamená.  

logo

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay