Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

V MLM sme sa len hrali na podnikateľov. Až vo FinGO.sk sme rozbehli náš vlastný biznis

FinGO.sk PR články
SK
EN
Poslať

Michal Dziak je jedným zo zakladateľov spoločnosti Syndicate Finance, ktorá klientom poskytuje komplexné finančné služby. Pred štyrmi rokmi táto skupina maklérov odišla z MLM a pridala sa k broker poolu FinGO.sk. „Bola to jednoznačne správna voľba. Myslím si, že touto cestou sa môže vybrať čoraz viac finančných sprostredkovateľov,” hovorí finančný sprostredkovateľ s dlhoročnými skúsenosťami.

image

Foto: FinGO.sk

Do FinGO.sk ste prišli v roku 2018 z najväčšieho MLM. Prečo ste sa tak rozhodli a aké najväčšie rozdiely vidíte medzi MLM a broker poolom?

Ako hovoríte, do FinGO.sk sme prišli z Partners Group SK. Pre túto zmenu sme sa rozhodli z viacerých dôvodov. Ten najpodstatnejší bol, že tam sme sa len „hrali“ na podnikateľov, ale nepodnikali sme. Podnikala len hlava MLM a zvyšok tvorili živnostníci. Z dlhodobého hľadiska sme nemali garanciu klientskeho kmeňa, keďže v MLM sú klienti majetkom  spoločnosti. Dôležitým rozdielom bola aj šírka produktového portfólia a možnosť výberu pre klienta.

Čo konkrétne tým myslíte?

Je trendom, že MLM si vytvárajú vlastné poisťovne a investičné spoločnosti, a na obchodníkov je vytváraný tlak, aby predávali ich vlastné produkty. Popritom však zabúdajú na výhody, ktoré prináša finančné sprostredkovanie, a tými je „majetková a produktová nezávislosť“. Namiesto toho sa stávajú iba predajcami vlastných produktov.

Broker pool FinGO.sk je lepší vo všetkých smeroch. Klient tu dostáva objektívne informácie z celého trhu, môžeme tu podnikať, máme garanciu klientskeho kmeňa, a to všetko je podporené inovatívnymi nástrojmi a Trhoviskom. FinGO.sk bola jednoznačne správna voľba.

Ste jedným zo zakladateľov Syndicate Finance a k FinGO.sk ste sa pridali medzi prvými ešte v roku 2018. Prečo práve tento broker pool?

Nemôžem opomenúť pána Ondreja Matviju. Bol to človek na správnom mieste a bol kľúčovou osobou a dôvodom, prečo sme vo FinGO.sk. Na čom sme sa s ním dohodli, vždy dodržal, a táto kultúra partnerstva v spoločnosti FinGO.sk trvá aj naďalej. Takisto musím spomenúť aj súčasného generálneho riaditeľa Rolanda Dvořáka, ktorý nám taktiež pomohol pri rozhodovaní. Čiže to bol správny krok pre podmienky, ktoré nám FinGO.sk vytvorilo a doteraz vytvára, kvôli ľuďom vo vedení aj v centrále spoločnosti.

Spomenuli ste aj inovatívne nástroje a Trhovisko. Je to účinný nástroj na získavanie nových kontaktov?

S lepším nástrojom na získavanie kontaktov a zvýšenie obchodnej produkcie som sa osobne v rámci svojej kariéry nikde nestretol. Aj preto som veľmi rád, že sme súčasťou FinGO.sk. Keď si spomeniem na zážitky a skúsenosti, ktoré som mal so získavaním klientov v MLM firme, tak neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Tie boli na úrovni obvolávania Zlatých stránok. Preto jednoznačne môžem potvrdiť, že Trhovisko je veľmi dobrý zdroj a účinný nástroj na získavanie klientov.

Aké typy obchodných príležitostí vám prináša Trhovisko?

Najčastejším dopytom sú hypotéky a riešenie otázky bývania, pričom zvyčajne ide o zložitejšie prípady. Ale sú to aj dopyty na životné poistenia, investície alebo aj spotrebné úvery. Pri týchto produktoch, samozrejme, nekončím, lebo na osobnom stretnutí mám priestor prejsť s klientom napríklad jeho zabezpečenie dôchodku, ponúknem mu audit jeho existujúcich zmlúv a podobne.

Aké výhody má ešte Trhovisko? Odporučili by ste ho aj maklérom z iných broker poolov či MLM?

Jednoznačne áno. Je to výborný nástroj na získavanie nových kontaktov a skúsený obchodník svojou komunikáciou a zručnosťou okrem vybavenia samotnej požiadavky klienta vie urobiť aj iný obchod. Aj tu je naša výhoda, keďže robíme finančné sprostredkovanie komplexne. Veľakrát sa stáva, že dobrý obchodník vie z každého nového kontaktu z Trhoviska získať kvalitné referencie aj odporúčania na ďalších klientov.

Ďalšou výhodou je, že pre fungovanie maklérskej firmy je dôležité, aby mala čo najmenej neaktívnych spolupracovníkov. To je veľmi dôležité, lebo ak je maklér aktívny, získava skúsenosti, a tým zvyšuje svoje zručnosti a rýchlejšie rastie.

Syndicate Finance sa rozrástlo už na 30 maklérov. Odkiaľ k vám prichádzajú noví ľudia?

Väčšinou ide o ľudí, ktorí už majú skúsenosť s finančným sprostredkovaním. Ide o maklérov, s ktorými sme v minulosti už mali pracovné skúsenosti na rôznych úrovniach, ktorí nás osobne poznajú. Väčšinou ide o ľudí z MLM sietí.

Prečo odchádzajú z MLM?

Môj osobný názor je, že čoraz viac ľudí z MLM bude uvažovať nad odchodom práve do broker poolu. Práve pre možnosti a výhody tejto spolupráce, ktoré som už spomínal. Chcú rozbehnúť vlastné podnikanie bez toho, aby sa museli prispôsobovať pravidlám nastaveným v MLM. Ako sa hovorí - vrana k vrane sadá, a aj to môže byť dôvodom, prečo sa spolupracovníci rozhodujú spoluprácovať práve s nami. Máme viacročné skúsenosti, ako fungovať v broker poole, a patríme medzi top kariéry vo firme, ktorá patrí medzi lídrov na trhu. Ja osobne by som sa aj dnes rozhodoval rovnako a pridal sa k FinGO.sk.

Pred rozhovorom ste spomenuli, že sa vaša kariéra v tomto roku zameriava aj na zvyšovanie obchodných zručností. Prečo?

Je to veľmi dôležité, pretože trh sa mení. Predpokladáme, že zvýšením úrokových sadzieb na hypotékach sa zníži dopyt po refinančných hypotékach. Objektívne môžeme povedať, že na to, aby ste takúto hypotéku vyriešili, naozaj nepotrebujete byť génius. Pri tomto obchode sa finančný sprostredkovateľ nemusí nijako extra prejaviť, to sa predáva a kupuje samo.

Ale pri poistení, investíciách alebo zabezpečení dôchodku je to asi iné, však?

Je to diametrálny rozdiel. Čo sa týka poistenia, investovania a dôchodku, týmto oblastiam klienti väčšinou neprikladajú veľký význam, podceňujú ich. Preto je sprostredkovanie týchto produktov odlišné a vyžaduje si viac skúseností a zručností, ktoré sa získavajú odbornou prípravou a praxou. Samozrejme, ideálny recept na úspech je mať kontakt s klientom, poskytovať mu službu komplexne a mať vzdelanie na všetky sektory. Tu musím vyzdvihnúť, že každý jeden spolupracovník v našej kariére má licencie na všetky sektory.

Vo FinGO.sk patríte medzi top kariéry a každý rok ste medzi ocenenými. V ktorej produktovej oblasti vidíte budúcnosť vášho biznisu?

Naše ocenenia v rámci FinGO.sk si veľmi vážime, ale zároveň vieme, že nič nie je staršie ako včerajší úspech. Čo sa týka budúcnosti finančného sprostredkovania, myslím si, že je potrebné a nevyhnutné zamerať sa práve na segment investovania a zabezpečenia dôchodku. Taktiež na oblasť životného a neživotného poistenia ako aj poistenia podnikateľských rizík, v ktorom vidíme obrovský priestor.

Práve toto sú oblasti, v ktorých najviac konkurujete aj iným kariéram?

Presne tak. No pri porovnávaní s inými kariérami netreba zabúdať ani na to, v akom ekonomicky silnom regióne pôsobíme. Sídlime v Kežmarku a máme klientov prevažne z Prešovského a Košického kraja, čo sa nedá porovnávať s potenciálom, resp. s potrebami klientov napríklad v bratislavskom regióne. Tento regionálny rozdiel sa dá eliminovať jedine našou zvýšenou aktivitou a časom stráveným s klientom. O to cennejšie sú pre nás aj ocenenia, ktoré získavame.

Chcete aj vy spolupracovať s FinGO.sk? Napíšte nám na info@fingo.sk. Našich obchodných riaditeľov nájdete na celom Slovensku, radi si s vami dohodnú osobné stretnutie.

 

 

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
20.9.2022 Redakcia FinReport

Predkladanie výkazov finančnými agentmi Národnej banke Slovenska sa zmení

Predkladanie výkazov finančnými agentmi Národnej banke Slovenska čakajú zmeny. Centrálna banka zverejnila predbežnú informáciu o ...

7.9.2022 Roland Régely

Finanční agenti už budú môcť po novom vykonávať odborné skúšky „na diaľku“ kedykoľvek

Národná banka Slovenska (NBS) považuje dištančné vykonávanie odborných skúšok finančných agentov za rovnocenné s prezenčným spôsobom ...

18.8.2022 Roland Régely

Respect Slovakia: V minulom roku si udržala vysoké tržby a zároveň aj pozíciu v TOP3 na trhu

Spoločnosť pracuje s jedným z najnižších počtov podriadených finančných agentov, v súhrne obratu však patrí medzi tých najväčších ...

16.8.2022 Roland Régely

NBS opäť zvýši poplatky pre finančných sprostredkovateľov, tentoraz za odborné skúšky

Národná banka Slovenska (NBS) plánuje zvýšiť poplatky, ktoré platia finanční sprostredkovatelia za vykonanie odborných skúšok. Finanční ...

25.7.2022 Roland Régely

TOP finanční agenti: Kto z nich mal najväčší obrat a ktoré firmy odviedli najviac daní?

Subjekty pôsobiace v oblasti finančného sprostredkovania majú za sebou mimoriadne úspešný rok. Dvadsiatke najväčších finančných agentov ...

23.6.2022 Roland Régely

Finanční sprostredkovatelia si od budúceho roka v NBS priplatia za dohľad

Národná banka Slovenska (NBS) od januára 2023 zvyšuje príspevok za dohľad, ktorý vykonáva nad samostatnými finančnými agentmi. Vyšší ...

22.6.2022 Roland Régely

FinGO.sk: Stovky nových agentov a digitálne inovácie priniesli skokový rast tržieb

Ročný obrat takmer dvadsať miliónov eur a stovky nových podriadených finančných agentov. Firma získala významnú investíciu, dokázala ...

17.6.2022 Roland Régely

Swiss Life Select Slovensko: Nárast tržieb sa postaral o historicky najlepší výsledok

Ďalší finančný sprostredkovateľ zo slovenskej top desiatky hlási úspešný rok. Firme Swiss Life Select Slovensko v roku 2021 stúpli tržby ...

6.6.2022 Roland Régely

ČSOB Leasing poisťovací maklér minulý rok vygeneroval tržby za 12 miliónov eur

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér v roku 2021 mierne navýšila svoje tržby za sprostredkovanie finančných produktov, čo jej ...

13.5.2022 Roland Régely

Partners Group SK: Potvrdili pozíciu jednotky na trhu s obratom takmer 50 miliónov eur

Najväčší finančný sprostredkovateľ na Slovensku v uplynulom roku potvrdil pozíciu trhovej jednotky. Firma s obratom takmer 50 miliónov eur a ...

12.5.2022 Redakcia FinReport

Umbrella Group: Vlani narástla o 5 % a pokračuje v digitalizácii

Samostatný finančný agent pôsobiaci na slovenskom finančnom trhu Umbrella Group v roku 2021 zaznamenal nárast obratu o 5 % na 4,2 milióna eur. ...

26.4.2022 Robert Juriš

České FinGo pohltilo FitBrokers aj so stovkou finančných agentov

Digitálnej finančno-poradenskej spoločnosti FinGo, ktorá pôsobí na slovenskom a po novom aj na českom finančnom trhu, sa práve v Česku ...

Aplikácia

 1. 1.
  Vláda schválila vyplatenie 14. dôchodkov, na ktoré v novembri pôjde 207 miliónov eur
 2. 2.
  Energie lámu slovenský priemysel. Problémy sú všade a podnikatelia otvorene hovoria o krachu
 3. 3.
  Roger Federer odchádza do tenisového dôchodku so zárobkom 1,1 miliardy dolárov
 4. 4.
  Kryptomeny opäť padajú. Takto hlboko neboli takmer dva roky
 5. 5.
  Na COVID-19 umiera viac ľudí ako počas pandémie koronavírusu