Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

V MLM sme sa len hrali na podnikateľov. Až vo FinGO.sk sme rozbehli náš vlastný biznis

FinGO.sk PR články Poslať

Michal Dziak je jedným zo zakladateľov spoločnosti Syndicate Finance, ktorá klientom poskytuje komplexné finančné služby. Pred štyrmi rokmi táto skupina maklérov odišla z MLM a pridala sa k broker poolu FinGO.sk. „Bola to jednoznačne správna voľba. Myslím si, že touto cestou sa môže vybrať čoraz viac finančných sprostredkovateľov,” hovorí finančný sprostredkovateľ s dlhoročnými skúsenosťami.

Fingo.sk

Foto: FinGO.sk

Do FinGO.sk ste prišli v roku 2018 z najväčšieho MLM. Prečo ste sa tak rozhodli a aké najväčšie rozdiely vidíte medzi MLM a broker poolom?

Ako hovoríte, do FinGO.sk sme prišli z Partners Group SK. Pre túto zmenu sme sa rozhodli z viacerých dôvodov. Ten najpodstatnejší bol, že tam sme sa len „hrali“ na podnikateľov, ale nepodnikali sme. Podnikala len hlava MLM a zvyšok tvorili živnostníci. Z dlhodobého hľadiska sme nemali garanciu klientskeho kmeňa, keďže v MLM sú klienti majetkom  spoločnosti. Dôležitým rozdielom bola aj šírka produktového portfólia a možnosť výberu pre klienta.

Čo konkrétne tým myslíte?

Je trendom, že MLM si vytvárajú vlastné poisťovne a investičné spoločnosti, a na obchodníkov je vytváraný tlak, aby predávali ich vlastné produkty. Popritom však zabúdajú na výhody, ktoré prináša finančné sprostredkovanie, a tými je „majetková a produktová nezávislosť“. Namiesto toho sa stávajú iba predajcami vlastných produktov.

Broker pool FinGO.sk je lepší vo všetkých smeroch. Klient tu dostáva objektívne informácie z celého trhu, môžeme tu podnikať, máme garanciu klientskeho kmeňa, a to všetko je podporené inovatívnymi nástrojmi a Trhoviskom. FinGO.sk bola jednoznačne správna voľba.

Ste jedným zo zakladateľov Syndicate Finance a k FinGO.sk ste sa pridali medzi prvými ešte v roku 2018. Prečo práve tento broker pool?

Nemôžem opomenúť pána Ondreja Matviju. Bol to človek na správnom mieste a bol kľúčovou osobou a dôvodom, prečo sme vo FinGO.sk. Na čom sme sa s ním dohodli, vždy dodržal, a táto kultúra partnerstva v spoločnosti FinGO.sk trvá aj naďalej. Takisto musím spomenúť aj súčasného generálneho riaditeľa Rolanda Dvořáka, ktorý nám taktiež pomohol pri rozhodovaní. Čiže to bol správny krok pre podmienky, ktoré nám FinGO.sk vytvorilo a doteraz vytvára, kvôli ľuďom vo vedení aj v centrále spoločnosti.

Spomenuli ste aj inovatívne nástroje a Trhovisko. Je to účinný nástroj na získavanie nových kontaktov?

S lepším nástrojom na získavanie kontaktov a zvýšenie obchodnej produkcie som sa osobne v rámci svojej kariéry nikde nestretol. Aj preto som veľmi rád, že sme súčasťou FinGO.sk. Keď si spomeniem na zážitky a skúsenosti, ktoré som mal so získavaním klientov v MLM firme, tak neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Tie boli na úrovni obvolávania Zlatých stránok. Preto jednoznačne môžem potvrdiť, že Trhovisko je veľmi dobrý zdroj a účinný nástroj na získavanie klientov.

Aké typy obchodných príležitostí vám prináša Trhovisko?

Najčastejším dopytom sú hypotéky a riešenie otázky bývania, pričom zvyčajne ide o zložitejšie prípady. Ale sú to aj dopyty na životné poistenia, investície alebo aj spotrebné úvery. Pri týchto produktoch, samozrejme, nekončím, lebo na osobnom stretnutí mám priestor prejsť s klientom napríklad jeho zabezpečenie dôchodku, ponúknem mu audit jeho existujúcich zmlúv a podobne.

Aké výhody má ešte Trhovisko? Odporučili by ste ho aj maklérom z iných broker poolov či MLM?

Jednoznačne áno. Je to výborný nástroj na získavanie nových kontaktov a skúsený obchodník svojou komunikáciou a zručnosťou okrem vybavenia samotnej požiadavky klienta vie urobiť aj iný obchod. Aj tu je naša výhoda, keďže robíme finančné sprostredkovanie komplexne. Veľakrát sa stáva, že dobrý obchodník vie z každého nového kontaktu z Trhoviska získať kvalitné referencie aj odporúčania na ďalších klientov.

Ďalšou výhodou je, že pre fungovanie maklérskej firmy je dôležité, aby mala čo najmenej neaktívnych spolupracovníkov. To je veľmi dôležité, lebo ak je maklér aktívny, získava skúsenosti, a tým zvyšuje svoje zručnosti a rýchlejšie rastie.

Syndicate Finance sa rozrástlo už na 30 maklérov. Odkiaľ k vám prichádzajú noví ľudia?

Väčšinou ide o ľudí, ktorí už majú skúsenosť s finančným sprostredkovaním. Ide o maklérov, s ktorými sme v minulosti už mali pracovné skúsenosti na rôznych úrovniach, ktorí nás osobne poznajú. Väčšinou ide o ľudí z MLM sietí.

Prečo odchádzajú z MLM?

Môj osobný názor je, že čoraz viac ľudí z MLM bude uvažovať nad odchodom práve do broker poolu. Práve pre možnosti a výhody tejto spolupráce, ktoré som už spomínal. Chcú rozbehnúť vlastné podnikanie bez toho, aby sa museli prispôsobovať pravidlám nastaveným v MLM. Ako sa hovorí - vrana k vrane sadá, a aj to môže byť dôvodom, prečo sa spolupracovníci rozhodujú spoluprácovať práve s nami. Máme viacročné skúsenosti, ako fungovať v broker poole, a patríme medzi top kariéry vo firme, ktorá patrí medzi lídrov na trhu. Ja osobne by som sa aj dnes rozhodoval rovnako a pridal sa k FinGO.sk.

Pred rozhovorom ste spomenuli, že sa vaša kariéra v tomto roku zameriava aj na zvyšovanie obchodných zručností. Prečo?

Je to veľmi dôležité, pretože trh sa mení. Predpokladáme, že zvýšením úrokových sadzieb na hypotékach sa zníži dopyt po refinančných hypotékach. Objektívne môžeme povedať, že na to, aby ste takúto hypotéku vyriešili, naozaj nepotrebujete byť génius. Pri tomto obchode sa finančný sprostredkovateľ nemusí nijako extra prejaviť, to sa predáva a kupuje samo.

Ale pri poistení, investíciách alebo zabezpečení dôchodku je to asi iné, však?

Je to diametrálny rozdiel. Čo sa týka poistenia, investovania a dôchodku, týmto oblastiam klienti väčšinou neprikladajú veľký význam, podceňujú ich. Preto je sprostredkovanie týchto produktov odlišné a vyžaduje si viac skúseností a zručností, ktoré sa získavajú odbornou prípravou a praxou. Samozrejme, ideálny recept na úspech je mať kontakt s klientom, poskytovať mu službu komplexne a mať vzdelanie na všetky sektory. Tu musím vyzdvihnúť, že každý jeden spolupracovník v našej kariére má licencie na všetky sektory.

Vo FinGO.sk patríte medzi top kariéry a každý rok ste medzi ocenenými. V ktorej produktovej oblasti vidíte budúcnosť vášho biznisu?

Naše ocenenia v rámci FinGO.sk si veľmi vážime, ale zároveň vieme, že nič nie je staršie ako včerajší úspech. Čo sa týka budúcnosti finančného sprostredkovania, myslím si, že je potrebné a nevyhnutné zamerať sa práve na segment investovania a zabezpečenia dôchodku. Taktiež na oblasť životného a neživotného poistenia ako aj poistenia podnikateľských rizík, v ktorom vidíme obrovský priestor.

Práve toto sú oblasti, v ktorých najviac konkurujete aj iným kariéram?

Presne tak. No pri porovnávaní s inými kariérami netreba zabúdať ani na to, v akom ekonomicky silnom regióne pôsobíme. Sídlime v Kežmarku a máme klientov prevažne z Prešovského a Košického kraja, čo sa nedá porovnávať s potenciálom, resp. s potrebami klientov napríklad v bratislavskom regióne. Tento regionálny rozdiel sa dá eliminovať jedine našou zvýšenou aktivitou a časom stráveným s klientom. O to cennejšie sú pre nás aj ocenenia, ktoré získavame.

Chcete aj vy spolupracovať s FinGO.sk? Napíšte nám na info@fingo.sk. Našich obchodných riaditeľov nájdete na celom Slovensku, radi si s vami dohodnú osobné stretnutie.

 

 

logo
Prečítajte si tiež:
8.2.2024 Redakcia FinReport

Slovenská Brokeria začala spolupracovať s českou finančnou skupinou Cyrrus

Samostatný finančný agent Brokeria a česká finančná skupina Cyrrus koncom minulého roka uzavreli dohodu o spolupráci. Slovenská ...

7.12.2023 Zuzana Fryč

Ako sa mení vzdelávanie finančných agentov, aby prinášalo konkurenčnú výhodu

Asociácia obchodníkov s cennými papiermi (AOCP) nedávno sprístupnila na vzdelávanie a prípravu na odborné skúšky finančných agentov nový ...

5.12.2023 Roland Régely

Finportal: V minulom roku sprostredkoval hypotéky v hodnote 1,2 miliardy eur

Samostatný finančný agent Finportal má za sebou úspešný rok. Firma v roku 2022 zvýšila tržby o 7 % na 38 miliónov eur a udržala si tak ...

30.10.2023 Robert Juriš

Schválili novú reguláciu chrániacu spotrebiteľov uzatvárajúcich finančné zmluvy na diaľku

Rada Európy schválila novú reguláciu chrániacu spotrebiteľov pri uzatváraní zmlúv o finančných službách na diaľku. Je to usmernenie ...

26.10.2023 Robert Juriš

Anketa: Takto pomáha umelá inteligencia finančným spoločnostiam na Slovensku

Umelá inteligencia je tu s nami už dlhšie, no v tomto roku sa stala absolútnym technologickým fenoménom. Využíva sa prakticky pri každej ...

26.10.2023 Redakcia FinReport

INSIA sa v oblasti kapitálového trhu dohodla na spolupráci s Invest4Life

Sprostredkovateľská spoločnosť INSIA nadviazala strategickú spoluprácu s investičnou spoločnosťou Invest4Life. Urobila tým krok k ...

3.10.2023 Roland Régely

Swiss Life Select Slovensko: Rekordné tržby a nová posila pre korporátne služby

Spoločnosť Swiss Life Select Slovensko v minulom roku opäť vylepšila svoje hospodárske výsledky. Firme narástol obrat na 19,8 milióna eur, ...

20.9.2023 Martin Jamnický

Anketa: Pre finančných agentov je kľúčové vzdelávanie seba aj svojich kolegov

Vzdelávanie sa je pre finančných agentov alfou a omegou pre ich bezpečné pohybovanie sa vo svete financií, ako aj pre ich zdokonaľovanie sa vo ...

20.9.2023 Redakcia FinReport

Prieskum: Každá štvrtá domácnosť si oproti vlaňajšku finančne polepšila, každá desiata pohoršila

Väčšina domácností na Slovensku si môže a dokáže vytvárať finančné rezervy a takmer štvrtina si oproti minulému roku aj finančne ...

21.8.2023 Redakcia FinReport

Odborné skúšky s najvyšším stupňom spôsobilosti pre finančných poradcov budú 27. a 28. septembra 2023

Národná banka Slovenska (NBS) vyhlásila termín odbornej skúšky s najvyšším stupňom odbornej spôsobilosti. Certifikovaná skúška pre ...

17.7.2023 Roland Régely

TOP finanční agenti: Staronový líder sa po prvý raz dostal cez hranicu 50 miliónov eur

Slovensko má staronového lídra v oblasti finančného sprostredkovania. Na čelo rebríčka sa po dvoch rokoch vďaka minuloročným tržbám na ...

14.7.2023 Roland Régely

NBS pozastavila činnosť Inštitútu bankového vzdelávania pre finančných sprostredkovateľov

Finanční sprostredkovatelia potrebujú na vykonávanie svojej činnosti osobitné finančné vzdelávanie a svoju spôsobilosť musia pravidelne ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay