Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Tomáš Maga – nový partner RHR

Redakcia FinReport PR články Poslať
Tomáš Maga

Foto: archív Tomáš Maga

Tomáš, už v 31 rokoch sa ti podarilo vypracovať sa na najvyššiu pozíciu v obchodnej divízii Regional HR. Takýto úspech vo finančníctve dosiahne málokto, čo stálo za týmto úspechom?

Za úspechom sú roky tvrdej práce, do istej miery šťastie, že som stretol tých správnych ľudí, húževnatosť a fakt, že som to nevzdal. Aj vďaka tomu som sa stal v poradí deviatym partnerom spoločnosti RHR.

Z minulosti ťa poznáme ako výborného obchodníka, odborníka na finančné produkty, práca s klientom ti bola blízka, dokonca si vedieš aj vlastný blog o financiách. Čo spôsobilo, že si sa z obchodníckej pozície preorientoval na tú manažérsku?

Je pravdou, že som vo financiách prerazil najskôr ako obchodník, ale už aj v minulosti boli pokusy o budovanie siete. Bohužiaľ som nemal šťastie na ľudí na tej správnej vlne. Až koncom minulého roka (2021) nastala príležitosť, kedy sa môj veľmi dobrý kamarát, Marcel Onufer, rozhodol urobiť zmenu. Z kamarátov, oboch pôsobiacich vo finančníctve, sa razom stali aj obchodní partneri.

Koncept siete RHR Marcel dobre poznal, keďže sa intenzívne zaujímal o podmienky kariéry, porovnával si dostupné možnosti konkurenčných spoločností až nakoniec zhodnotil, že toto je tá správna voľba. Spolu s Marcelom našla v RHR bezpečný prístav aj veľká skupina finančníkov, ktorú vedie Miroslav Dzurovčin. Rozhodnutie Mira pričleniť svoj tím k Marcelovi a pridať sa do RHR nebolo len tak spontánne. Pramenilo z dobrých obchodných vzťahov v rámci dlhodobej spolupráce s Marcelom a zo snahy zabezpečiť Mirovmu tímu lepšiu obchodnú kariéru.

Spojili sme sa teda 3 silné riaditeľstvá – Marcel Onufer na západe Slovenska (Bratislava), Miroslav Dzurovčin na východe (Prešov, Košice, Vranov n. Topľou) a ja na strednom Slovensku (Ružomberok). V priebehu 3 mesiacov sme obhájili výkon, ktorý ma posunul na najvyššiu manažérsku pozíciu - pozíciu partnera RHR, kedy sa človek stáva spolumajiteľom firmy. Výkon na splnenie pozície nebol plánovaný, prišiel prirodzenou cestou.

Tomáš Maga, Marcel Onufer a Miroslav Dzurovčin - RHR

Tomáš Maga, Marcel Onufer a Miroslav Dzurovčin sú tri mená, ktoré vo finančníctve spája aj online sféra pôsobenia. Náš partnerský celok poskytuje proklientské a vysoko odborné služby vyžadujúce si znalosť finančných produktov. Perspektívnych spolupracovníkov z našich radov vieme podporiť online marketingom či priamo získanými online dopytmi:


Aké boli tvoje začiatky, kde všade si pôsobil?

Vo financiách som začal pôsobiť pomerne skoro - ako 21 ročný v komerčnej životnej poisťovni Metlife. Ako nováčik na trhu práce som samozrejme netušil do čoho idem, nevnímal som sa ako podnikateľ aj keď som ním formálne bol. No už po pár mesiacoch som vytušil, že predaj úzkej škály produktov nie je cesta pre mňa. Už vtedy sa vo mne formoval názor, že zaujímavejšie bude, ak potreby klienta pokryjem komplexne, čo v poisťovni s malou hŕstkou produktov vtedy nebolo možné. Takto som fungoval zhruba pol roka.

Svoje pôsobisko som vymenil za Fincentrum SFA, udialo sa tak v septembri 2012. Práca v ňom mi dala dobré základy, naučil som sa nový - komplexnejší systém práce a rozšírilo sa mi aj portfólio ponúkaných produktov. Po čase stagnácie som potreboval zmenu, šiel som do SOPHISTIC Pro Finance SFA, kde som „piloval“ komunikáciu s klientom, bol som v rastovom prostredí a začalo sa mi viac dariť. Po čase som nadobudol pocit, že sa už nemám ani tam kam ďalej posúvať, a preto bola zmena pôsobiska nevyhnutná.

V tom období som si už plne uvedomoval čo chcem a čo by mi mala firma kam pôjdem ponúknuť – porovnával som si provízne ohodnotenie, technologickú vyspelosť, to, či moje budúce pôsobisko má analytické oddelenie a vie mi rýchlo poskytnúť potrebné informácie, ale aj to, s kým pôjdem do biznisu. V tom období som stretol bratov Haragovcov, ktorí mi ukázali koncept RHR. Zaujímavý obchodný model a ľudia ma oslovili natoľko, že som sa v roku 2018 rozhodol pre spoluprácu.

Marián a Ľubomír Haragovci

Marián a Ľubomír Haragovci

V čom je podľa teba koncept RHR iný oproti konkurencii?

Koncept RHR je akýsi brokerpool v brokerpoole, kde každý partnerský celok RHR funguje vo svojom vlastnom režime, ale spojením celkov tvoríme v brokerpoole Finportal SFA najväčšiu a najsilnejšiu obchodnú divíziu, z čoho prirodzene plynú samé výhody.

RHR je o skutočnej a nie iba o deklarovanej slobode. V RHR každého nového spolupracovníka berú ako rovnocenného partnera a nie ako podriadeného pracovníka, ktorý musí plniť plán či normy. Za celé pôsobisko sa mi nestalo, aby kolegovia tlačili na moju výkonnosť. Naopak, keď som potreboval pomoc, vždy mi pomohli a boli tu pre mňa.

Zaujalo ma to, že už nováčik si môže v RHR dobre zarobiť, že kariéra je posunutá v prospech ľudí, ktorí sa pracne stretávajú s klientmi a riešia obchod. Toto považujem za výrazne inú a lepšiu črtu oproti konkurenčným firmám. V RHR sa jednoducho podporuje samotné remeslo a ľudia, ktorí ho robia. Iné firmy nechávajú nováčikov vykrvácať, pretože im z provízneho koláča nepustia dosť na to, aby sa mohli finančným poradenstvom regulérne živiť.

Spočítal som si, o koľko peňazí som sa v minulosti pripravoval a zistil som, že inde som mohol byť za rovnakú námahu odmenený omnoho lepšie, a to nehovorím o bonusoch či 13. plate, ktorý na trhu vypláca iba RHR. Jednoducho, rozdelenie provízneho toku je v obchodnom modeli RHR spravodlivejšie a štedrejšie pre všetky články siete – ako pre top manažérov, tak pre stredný manažment či samotných obchodníkov. Viac sa dočítate v: Porovnanie provízií maklérskych firiem

Vyššie a najvyššie manažérske pozície v RHR síce nie je úplne jednoduché dosiahnuť, ale stále sú dosiahnuteľné na rozdiel od iných, konkurenčných firiem, kde si bez „masovej armády“ ľudí v sieti pod vami na najvyššie pozície nemáte šancu siahnuť. Drvivá väčšina ľudí v konkurenčných firmách si na najvyššie pozície nikdy nesiahne, pretože „tí hore“ sa na nich zabetónovali!

V RHR nie sú udržiavacie výkony, ak už človek dosiahne povýšením istú pozíciu, tak už ju má navždy garantovanú. Kmeň klientov majú poradcovia v RHR garantovaný. Klienti sú plne v réžii samotných poradcov. Ak chcete zmeniť pôsobisko beriete si klientský kmeň hromadne so sebou. V praxi to funguje tak, že keď sa poradca rozhodne odísť do inej firmy, tak sa zmluvy, ktoré spadajú pod poradcu hromadne prevádzajú do nového pôsobiska.

Ani ten najlepší obchodný model by nefungoval bez správnych ľudí na správnych miestach. Silnú rolu v RHR zohráva ľudský faktor. Ľudia, s ktorými spolupracujem uznávajú nový prístup vo finančníctve, iný ako ten, ktorý som poznal doteraz. Pamätám si ako mi Ľubomír Harag rozprával, že nábor nových členov nie je nevyhnutný: „Nenáboruj pokiaľ nechceš, rob to čo chceš ty, v prvom rade si zarob peniaze tým, čo ti ide, rieš klientov a keď budeš úspešný, tak uvidíš, že nábory prídu samé.“ – toto mi nikto predtým nepovedal. A to preto, lebo klasické „ortodoxné“ MLM firmy sa primárne orientujú na nábor nových poradcov, pritom odkláňajú svoju pozornosť od samotného remesla, ktorým je poradenstvo a pomoc klientom.

Vďaka pôsobeniu v RHR som mal možnosť učiť sa od najlepších z najlepších. Napríklad môjho získateľa - Mariána Haraga - osobne považujem za najlepšieho špecialistu na hypotéky v SR. Som rád, že som obklopený ľuďmi, ktorí si ctia dohody, stoja si za svojím slovom, vynikajú odbornosťou a neustále napredujú.

Čo chceš v budúcnosti dosiahnuť, máš sa ešte kam posúvať?

Som relatívne mladý, ešte mám toho dosť pred sebou, vždy sa mám kam posúvať. Chcem spolu s ľuďmi v biznise vytvárať zdravé podnikateľské prostredie pre novovznikajúce talenty, pre našich nových obchodných partnerov. Aby financie neboli o tom, že si na úspech siahnu iba tí „vyvolení zhora“. Vďaka nášmu premyslenému obchodnému modelu je úspech bližšie aj „radovým“ finančným poradcom, ktorí chcú napredovať.

logo
Prečítajte si tiež:
15.4.2024 Redakcia FinReport

Kristalina Georgievová: Šéfkou Medzinárodného menového fondu zostane aj ďalších päť rokov

Staronovou šéfkou Medzinárodného menového fondu aj počas nasledujúcich piatich rokov zostane Kristalina Georgievová. Výkonná rada MMF ...

15.4.2024 Robert Juriš

Marcová inflácia klesla na 2,3 %, sme na tom lepšie ako priemer eurozóny

Tempo rastu cien tovarov a služieb na Slovensku sa začiatkom tohto roka výrazne spomalilo. V marci 2024 predstavovalo iba 2,3 %, čo je o desatinu ...

15.4.2024 Martin Jamnický

NKÚ: Sociálne podniky, ktoré na Slovensku zamestnávajú 6 700 ľudí, dostali z EÚ 100-miliónovú podporu

Sociálne podniky zamestnávajúce znevýhodnených ľudí poskytujú prácu približne 6 700 zamestnancom. Napriek tomu, že ich podiel na ...

15.4.2024 Redakcia FinReport

Peter Kažimír: Jún 2024 je vhodnou príležitosťou na zníženie úrokových sadzieb

Inflácia na Slovensku je aktuálne o niečo nižšia ako priemer krajín eurozóny. „Je to skvelá správa pre ľudí a ekonomiku u nás a v celej ...

15.4.2024 Roland Régely

Slovenské hypotéky patria medzi najdrahšie v eurozóne, klesá aj náš rating

V roku 2022 boli hypotéky na Slovensku jedny z najlacnejších v eurozóne, dnes sú na opačnom konci rebríčka. Kým v iných krajinách Európy ...

15.4.2024 Redakcia FinReport

Zlato prekonalo ďalší rekord na úrovni 2 400 dolárov za uncu

Zlato neprestáva udivovať. Ako investičná komodita týždeň po týždni prekonáva svoje historické maximá a inak to nebolo ani na sklonku ...

24.11.2023 Redakcia FinReport

Jesenná ITAPA 2023: Top projektmi sú elektronický účet poistenca a handcubekeys

Už poznáme víťazov Ceny ITAPA 2023. Najlepším projektom kategórií Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti sa stal projekt z dielne ...

28.8.2023 BizPartner Group

Ako na investovanie v náročných časoch? Výnos by nemal byť rozhodujúcim kritériom, hovorí odborník

Aktuálne výzvy na trhu s investičnými nehnuteľnosťami na Slovensku, výhody a nevýhody alternatívnych investičných prístupov a pohľad do ...

22.6.2023 Redakcia FinReport

Invest Summit 2023: Investovanie dnes prináša riziká aj výzvy v podobe umelej inteligencie

Tretí ročník investičnej konferencie Invest Summit 2023 v Bratislave privítal množstvo expertov, ekonómov a investorov. Spíkri a účastníci ...

14.6.2023 Redakcia FinReport

Gilles Le Cocguen: Schopnosť prežiť je založená na schopnosti inovovať

Podnikateľské prostredie sa neustále mení, pričom všetky tieto zmeny sú intenzívnejšie a rýchlejšie než kedykoľvek predtým. To ...

5.6.2023 ClaimCloud

Mešká vám let? Máte nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur

Leto je takpovediac za dverami a ľudia čoraz častejšie cestujú do zahraničia. S tým sa často spájajú rôzne komplikácie, napríklad v ...

10.3.2023 Lenka Sliacka

Investícia do kryptomien: TOP 4 kryptomeny na investíciu v roku 2023

Premýšľate, že by ste tento rok zhodnotili svoj majetok investovaním do kryptomien? V tom prípade dbajte na výber tokenu, ktorý má ...

16.2.2023 Lenka Sliacka

Najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023

Predpredaj umožňuje investorom nakupovať kryptomeny za veľmi nízke ceny. Zároveň však prináša výrazné riziko, keďže nie je isté, či ...

9.2.2023 Lenka Sliacka

Nové kryptomeny na investíciu v roku 2023

Na trhu s kryptomenami sa denne objavuje množstvo nových projektov. Vďaka tomu majú investori stovky možností na nákup nových kryptomien. Na ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

8.4.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Biznis je o vzťahoch, a tie môžete budovať v našom TRINITY Hotels & Resorts

Cestovný ruch, gastrosegment a množstvo ďalších nadväzujúcich služieb majú za sebou mimoriadne náročné obdobie. Veríme však, že po ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay