Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Program konferencie Jesenná ITAPA 2023

Redakcia FinReport PR články Poslať

Podujatia ITAPA sú už 22 rokov najdôležitejšou platformou na Slovensku pre oficiálne stretnutie štátnych a verejných predstaviteľov so zástupcami súkromného sektora v oblasti inovácií, modernizácie a digitalizácie spoločnosti. Kongresu ITAPA a jej ďalších podujatí sa každoročne zúčastnia desiatky renomovaných spíkrov zo Slovenska i sveta, stovky hostí a významné média.

Jesenná ITAPA

Zdroj: ITAPA

ITAPA vôbec po prvýkrát potrvá 4 dni, pričom každý deň je zameraný na jednu z kľúčových tém:

-   pondelok bude venovaný najmä digitalizácii,

-   utorok inováciám vo finančníctve a školstve,

-   streda patrí predovšetkým zdravotníctvu a kybernetickej bezpečnosti,

-   štvrtok sa bude hovoriť o zdravotníctve a „green“ témach.

PONDELOK, 20. november 2023

„Ak niečomu neveríte, zabudnite na to, pretože aj tak nájdete milión výhovoriek, prečo sa veci nedajú uskutočniť,“ tvrdí Zoltán Demján – vôbec prvý Slovák, ktorý ako vášnivý horolezec vystúpil na Mount Everest a spíker, ktorý svojím motivačným príhovorom otvorí JESENNÚ ITAPA o 8.30 h. Zoltán Demján dnes učí ľudí rôzneho veku zdolávať prekážky a prenastaviť svoju myseľ na dosahovanie vlastného úspechu – a buďme úprimní, práve to v oblasti digitalizácie a eGovernmentu potrebujeme.

Nová vláda – nové pravidlá? Bude toto známe pravidlo platiť aj v informatizácii Slovenska? Odpovede nám dá minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši. Vystúpi v paneli Budúcnosť regionálneho rozvoja od 8.50 h. a jednou z kľúčových tém, ktorú otvorí, bude aj to, ako pristúpi k regionálnemu rozvoju a modernizácii samosprávy.

ITAPA chce inšpirovať. Tentokrát to bude krajinou, ktorá je počtom obyvateľov podobná Slovensku – Dánskom. Ako docielili, že majú najvyšší podiel občanov využívajúcich služby elektronickej verejnej správy z celej únie? V paneli Digital Denmark (9.50 h.) bude o tom hovoriť Nicolaj Christensen z Digital Hub Denmark a Roman Jurowetzki – panel Ako Dánsko využíva AI vo verejnej správe (10.15 h.).

Náš vzťah k technológiám musíme prehodnotiť – na ITAPA príde zdôvodniť tieto svoje tvrdenia Eleanor Drage z University of Cambridge. Vystúpi v paneli Umelá inteligencia a etické otázky o 10.30 h.

V pondelok však toho bude zaujímavého omnoho viac – jednou z top záležitostí bude predstavenie projektu Železničných telekomunikácií – HCI (od 12.45 h.). Nenechajte si ujsť ani vystúpenie viacerých expertov v paneli Digitálna budúcnosť (od 11.30 h.) či diskusiu o Ženách v IT – od 14.15 h.

Veríme, že sa potešíte aj dvom ITAPA OPEN TALK-om. Prvý povedie ostrieľaná moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová a rozprávať sa bude o AI v službách štátu (od 15.15 h.), druhý (od 16.40 h.) – Prečo je revolúcia v eurofondoch nevyhnutná? - bude v réžii ekonomickej novinárky Evy Frantovej.

UTOROK, 21. november 2023

Druhý deň konferencie otvorí Peter Kmec, vicepremiér SR pre Plán obnovy – čakajú nás zmeny v tomto kľúčovom reformnom projekte? – panel Inovácie a plán obnovy už od 8.30 h.

Ako bude vyzerať bankový sektor budúcnosti? – v diskusii s moderátorkou Martou Jančkárovou budú debatovať Juraj Hrbatý z Finax-u, Jozef Kausich z VÚB a Anton Ondrej zo Slovenskej asociácie finančníkov.

Školstvo musí vychovávať deti tak, aby si bez problémov našli miesto na pracovnom trhu. Dnes tomu tak nie je – modernizácia školstva je nevyhnutná. Aké kroky sa budú realizovať? Prezradí minister školstva Tomáš Drucker v paneli Digitálne zručnosti pre modernú dobu – od 10.05 h.

Sociálna poisťovňa predstavila elektronický účet poistenca, čo bude ďalej? – povie nám generálny riaditeľ Michal Ilko už o 10.40 h.

Modernizovať sa nemôže len krajina, ale jej samotný motor – priemysel. Ako? – pohľad rezortu hospodárstva odprezentuje štátny tajomník Kamil Šaško od 11.00 h., pričom tému rozvedú v nadchádzajúcom paneli Digitálna transformácia priemyslu aj ďalší uznávaní odborníci .

Krypto – budúcnosť meny alebo slepá cesta? Tak znie názov ITAPA OPEN TALK so začiatkom 16.15 h., kde budú experti pod taktovkou Jána Gorduliča hovoriť aj o tom, či nás čaká decentralizácia, alebo, naopak, regulácia.

STREDA, 22. november 2023

Jednou z hlavných úloh krajiny je chrániť a zlepšovať zdravie občanov. Ako tomu dopomôžu dáta? Michal Štofko, štátny tajomník rezortu zdravotníctva sa dostane pod paľbu otázok novinára Michala Kovačiča – panel Ako využiť dáta pri tvorbe zdravotníckych politík od 10.25 h.

Aké sú aktuálne výzvy v kybernetickej bezpečnosti a ako kyberbezpečnosť ovplyvňuje zdravotníctvo? Dnes, po viacerých útokoch na zdravotnícke organizácie je zrejmé, že kyber riešení na ochranu nikdy nie je dosť. Aj preto sa o nich budeme baviť. Nenechajte si ujsť panely Nové výzvy v kybernetickej bezpečnosti od 8.50 h), Cybersecurity v zdravotníctve (od 10.40 h), Keď hacker útočí na malú ambulanciu (od 11.25 h.), či Riešenia pre kybernetickú bezpečnosť (od 11.45 h.).

Tu všade budú tí najväčší odborníci v odvetví hovoriť, ako veľmi dôležité je nepodceňovať bezpečnosť v online priestore, prečo je to dôležité, či ako sa vôbec chrániť pred útokmi.

ITAPA OPEN TALK (od 17.00 h.) ani v stredu nesklame. Top expert na oblasť bezpečnosti a obrany Michael Chertoff, ktorý je bývalým ministrom vnútornej bezpečnosti USA a dohliadal aj na vyšetrovanie pri útokoch z 11. septembra 2001 – bude debatovať so Zuzanou Kovačič Hanzelovou aj o tom, ako zaistiť našu bezpečnosť v dnešnej situácii. Teda v čase kybernetických hrozieb či vojny  na Ukrajine.

ŠTVRTOK, 23. november 2023

Štvrtok začíname pálčivými témami – ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková sa s Michalom Kovačičom bude rozprávať o tom, ako sa zmení naše zdravotníctvo a čo sú jeho priority? Hneď zrána od 8.30 h. Na túto debatu nadviažu Michal Ivantyšyn a Samuel Arbe, kde viac porozprávajú o projekte Healthub a ceste, ako zachrániť naše upadajúce zdravotníctvo.

Na ITAPA zavíta aj medzinárodne uznávaný lekár Christoph Zielinski, ktorý bude hovoriť o význame zdravej populácie pre krajinu. Aké výhody prináša lepšia dostupnosť inovácií v zdravotníctve, či čo sa môžeme naučiť od iných krajín strednej a východnej Európy? – už od 9.00 h., panel Význam zdravej populácie pre Slovensko.

O význame zdravej populácie sa budeme na ITAPA baviť aj v súvislosti s „green“ témami – Emil Fitoš z SCDI predstaví zelené technológie a ich význam od 8.30 h.

A nadviaže naň aj minister životného prostredia Tomáš Taraba, ktorý v debate s Evou Frantovou predstaví svoje priority a cestu, ako sa chce uberať – už od 8.40 h.

A pripravili sme si pre vás aj niečo extra, čo len tak niekde neuvidíte – operáciu robotom naživo. Príďte sa pozrieť na komentovaný live stream z operácie vo Fakultnej nemocnici F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici. Uvidíte ukážku robotických technológií v praxi – panel Robotika v zdravotníctve s Vladimírom Balážom z FNsP Banská Bystrica od 12.10 h.

JESENNÁ ITAPA 2023 ukončíme dvomi ITAPA OPEN TALK-ami. Prvý (od 14.25 h.) bude v réžií Michala Kovačiča. Debatovať tu budeme o tom, čo nás všetkých zaujíma - kedy sa dožijeme 200 rokov?

Na druhom ITAPA OPEN TALK so štartom o 14.10 h. v réžií Evy Frantovej budeme s viacerými top odborníkmi riešiť otázky technológií a zdrojov pre zelenú budúcnosť.

logo
Prečítajte si tiež:
3.12.2023 Redakcia FinReport

HSBC je prvou bankou na svete, ktorá ponúka tokenizované zlato

Britská spoločnosť HSBC poskytujúca bankové a finančné služby vyvinula platformu, ktorá využíva technológiu distribuovanej účtovnej ...

3.12.2023 Redakcia FinReport

Slabá finančná gramotnosť má negatívny vplyv aj na domáce rozpočty

Ľudia, ktorí majú lepšie finančné vedomosti, sú schopní efektívnejšie hospodáriť so svojimi peniazmi, a to aj napriek rastúcim cenám. ...

2.12.2023 Redakcia FinReport

Zamestnanec pripravil banku o 2,2 milióna libier, čaká ho štvorročné väzenie

Bankový úradník si zrejme pomýlil povolanie. Namiesto toho, aby plnil zadania nadriadených najlepšie ako vie, rozšíril svoju činnosť aj o ...

2.12.2023 Redakcia FinReport

Ženy by investovaním mohli kompenzovať nerovnosti vo výške dôchodkov voči mužom

Investičná platforma Fondee od začiatku roka 2023 zvýšila aktíva vo svojej správe o 30 %. Pôsobí na území troch krajín, pričom ...

1.12.2023 Roland Régely

Poistenie kybernetických rizík chráni pred krádežou peňazí, ale aj identity

Kybernetické riziká dnes ohrozujú nielen firmy, ale aj jednotlivcov. Kyberpoistenie pomáha ochrániť klienta pred zneužitím osobných údajov, ...

1.12.2023 Robert Juriš

Žalobám čelí nielen kryptoburza Binance, ale už aj jej marketingová tvár Cristiano Ronaldo

Kauza kryptomenovej burzy Binance, ktorá čelí obžalobe z prania špinavých peňazí a nepovoleného predaja cenných papierov, naberá nový ...

24.11.2023 Redakcia FinReport

Jesenná ITAPA 2023: Top projektmi sú elektronický účet poistenca a handcubekeys

Už poznáme víťazov Ceny ITAPA 2023. Najlepším projektom kategórií Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti sa stal projekt z dielne ...

28.8.2023 BizPartner Group

Ako na investovanie v náročných časoch? Výnos by nemal byť rozhodujúcim kritériom, hovorí odborník

Aktuálne výzvy na trhu s investičnými nehnuteľnosťami na Slovensku, výhody a nevýhody alternatívnych investičných prístupov a pohľad do ...

22.6.2023 Redakcia FinReport

Invest Summit 2023: Investovanie dnes prináša riziká aj výzvy v podobe umelej inteligencie

Tretí ročník investičnej konferencie Invest Summit 2023 v Bratislave privítal množstvo expertov, ekonómov a investorov. Spíkri a účastníci ...

14.6.2023 Redakcia FinReport

Gilles Le Cocguen: Schopnosť prežiť je založená na schopnosti inovovať

Podnikateľské prostredie sa neustále mení, pričom všetky tieto zmeny sú intenzívnejšie a rýchlejšie než kedykoľvek predtým. To ...

5.6.2023 ClaimCloud

Mešká vám let? Máte nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur

Leto je takpovediac za dverami a ľudia čoraz častejšie cestujú do zahraničia. S tým sa často spájajú rôzne komplikácie, napríklad v ...

10.3.2023 Lenka Sliacka

Investícia do kryptomien: TOP 4 kryptomeny na investíciu v roku 2023

Premýšľate, že by ste tento rok zhodnotili svoj majetok investovaním do kryptomien? V tom prípade dbajte na výber tokenu, ktorý má ...

16.2.2023 Lenka Sliacka

Najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023

Predpredaj umožňuje investorom nakupovať kryptomeny za veľmi nízke ceny. Zároveň však prináša výrazné riziko, keďže nie je isté, či ...

9.2.2023 Lenka Sliacka

Nové kryptomeny na investíciu v roku 2023

Na trhu s kryptomenami sa denne objavuje množstvo nových projektov. Vďaka tomu majú investori stovky možností na nákup nových kryptomien. Na ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.6.2022 Redakcia FinReport

Tomáš Maga – nový partner RHR

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay