Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Najlepšie altcoiny na nákup 27. februára 2023

Lenka Sliacka PR články Poslať

Mnohé kryptomeny v minulom roku zaznamenali výrazný prepad hodnoty. Cena jedného bitcoinu v priebehu roku 2022 klesla o viac ako 50 %, čo sa prejavilo aj na altcoinoch, teda všetkých ostatných kryptomenách. Teraz sa však kryptotrh spamätáva a prognózy na rok 2023 sú z investičného hľadiska optimistické. V tomto článku nájdete najlepšie altcoiny, do ktorých sa dnes oplatí investovať.

najlepšie altcoiny na kúpu

Foto: Unsplash

Najlepšie altcoiny na investíciu dnes

V období od 1. januára 2023 do 1. februára 2023 zaznamenal bitcoin nárast hodnoty o 38,8 %. Keďže táto kryptomena doteraz dominuje celému trhu, aj hodnoty mnohých ďalších mien nasledujú aktuálny trend bitcoinu. Napríklad cena etherea, ktoré je druhou najväčšou kryptomenou na trhu, v priebehu januára 2023 stúpla o 33 %.

Ak sa tejto oblasti venujete, určite ste si všimli, že trendy vo vývoji hodnoty altcoinov často kopírujú vývoj hodnoty bitcoinu. Tento jav má jednoduchý a logický dôvod – mnohé altcoiny sa nedajú kúpiť priamo za eurá, doláre či iné fiat meny. Investori preto využívajú bitcoin ako medzistupeň na ceste k požadovanej kryptomene. Vďaka tomu rastie najprv dopyt po bitcoine a následne, keď investujú do cieľového altcoinu, začne rásť aj jeho hodnota.

Keďže hodnota bitcoinu už mesiac stúpa, je vhodný čas začať sa obzerať po menších kryptomenách. Toto sú z investičného hľadiska najlepšie altcoiny na kúpu 27. februára 2023.

MEMAG – mobilné hry s pohlcujúcim herným zážitkom

Meta Masters Guild (MMG) je inovatívny projekt z oblasti web 3.0 herného priemyslu. Ide o platformu, ktorá má v pláne združovať viaceré vývojárske štúdiá. Tie následne budú pridávať svoje hry do MMG ekosystému, kde sa k nim dostanú hráči z celého sveta. MMG bude postavený na modeli P2E (play-to-earn), čiže popri hraní budete získavať odmeny zameniteľné za reálne peniaze.

Platforma MMG prináša dve nové kryptomeny. Jednou z nich je natívny token MEMAG, ktorý bol v predpredaji počas januára a začiatku februára 2023, avšak z dôvodu obrovského záujmu sa už stihol vypredať. Vstup MEMAG tokenu na centralizované burzy je naplánovaný na druhý kvartál 2023, takže čoskoro sa bude dať opäť kúpiť.

Hráči však budú za plnenie úloh či vyhrávanie súťaží získavať gemy – in-app menu s rôznymi spôsobmi využitia. Môžete ich reinvestovať do MMG platformy, napríklad nákupom predmetu pre vášho avatara alebo sa dá vymeniť za MEMAG tokeny a následne za fiat meny. Práve tento model spôsobuje obrovský záujem o projekt MMG nielen u hráčov, ktorí sa tešia na hry, ale aj u investorov, ktorí v ňom vidia veľký cenový potenciál.

MINA – pokrok v kryptografii

Za každou blockchain platformou sa skrýva veľa kryptografických algoritmov, ktoré zabezpečujú overovanie transakcií, jedinečnosť tokenov a ďalšie zložité procesy. Cieľom platformy Mina Protocol je minimalizovať veľkosť svojho blockchainu pomocou vysoko komplexných kryptografických nástrojov, ako napríklad zero-knowledge proof – protokol, ktorý umožňuje overenie jednej strany bez toho, aby druhá poskytla akékoľvek údaje.

Aktuálne sa platforma Mina Protocol považuje za najmenší blockchain z hľadiska „objemnosti,“ čo prináša mnohé výhody z hľadiska škálovateľnosti. Vďaka inováciám v oblasti kryptografie, ktoré využili vývojári Mina Protocol platformy, je očakávaný veľký záujem o ich natívny token MINA.

Nárast hodnoty bitcoinu zo začiatku roku sa postupne začína prejavovať aj na MINA tokene. V poslednom týždni zaznamenal nárast z hodnoty 0,89 $ na 1,19 $ a nie je dôvod, aby sa tento trend v blízkej dobe menil. Aj preto sa dnes MINA považuje za jeden z najlepších altcoinov na investíciu.

FGHT – spojenie najmodernejších technológií a športu

Milovníkov fitness a moderných technológií bude určite zaujímať projekt Fight Out. Ide o platformu vyvinutú pre web 3.0, ktorej jadro bude postavené na M2E (move-to-earn) modeli. To umožní používateľom zarábať prostredníctvom športu a cvičenia. Cieľom je najmä pomôcť ľuďom prekonať nedostatok motivácie, ktorý mnohých odradí od pravidelnej práce na svojom zdraví.

Fight Out nie je iba aplikácia, kde si budete môcť zaznamenať svoju fyzickú aktivitu. Členovia programu dostanú prístup k vzdelávacím videám od profesionálnych trénerov, budú mať vlastného NFT avatara či možnosť vstupu do Fight Out posilňovní. Tie budú vybavené najmodernejšími športovými pomôckami, ale aj senzormi, ktoré budú v reálnom čase snímať vašu aktivitu a odmeňovať vás in-app menou REPS.

FGHT je natívny token platformy Fight Out, s ktorým si budete môcť za zvýhodnené ceny kúpiť členstvo v posilňovni alebo REPS. Spustenie aplikácie by malo prebehnúť do konca júna a otvorenie prvej Fight Out posilňovne je naplánované na 4. kvartál 2023. Keďže tieto udalosti pravdepodobne spôsobia veľký dopyt po FGHT tokene, aktuálne patrí medzi najlepšie altcoiny na investíciu.

GRT – natívny token projektu The Graph

Projekt The Graph je decentralizovaná oracle sieť, ktorá poskytuje smart kontraktom na ethereum blockchaine prístup k off-chain dátam. V praxi má teda pomáhať s integráciou blockchain technológií do aplikácií z reálneho sveta.

GRT, natívny token platformy The Graph, dnes patrí medzi najlepšie altcoiny na kúpu. GRT síce tiež nasleduje rastúci trend bitcoinu od začiatku roku 2023, ale na rozdiel od MEMAG či FGHT tokenov ho experti na kryptomeny aktuálne vnímajú viac ako krátkodobú investíciu.

Od 8. do 13. februára je v krivke vývoja hodnoty GRT jasne viditeľný klesajúci trojuholník. Ide o jav, kedy je spodná trendová čiara tvorená horizontálnou líniou a horná trendová čiara k nej postupne klesá v tvare klesajúceho trojuholníku. Zvyčajne platí, že ak hodnota prejde pod spodnú trendovú čiaru, klesajúci trend sa udrží. Ak sa ale „odrazí“ naspäť, kryptomenu na istý čas čaká stabilný rast.

Keďže 13. februára sa klesajúci trend hodnoty obrátil na rastúci, GRT token je teraz jedným z najlepších altcoinov na krátkodobú investíciu.

METRO – realitný trh sa stáva dostupnejším

Investície do nehnuteľností sú lukratívne, no pre väčšinu malých investorov nedostupné. Práve tento problém chce riešiť platforma Metropoly. Namiesto toho, aby ste 40 rokov pracovali a potom investovali do jednej nehnuteľnosti, si môžete priebežne kupovať tokenizované časti viacerých nehnuteľností z ponuky Metropoly.

METRO, natívny token platformy, dnes vďaka potenciálu projektu patrí medzi najlepšie altcoiny na nákup. Či už sa rozhodnete držať samotné METRO tokeny a sledovať, ako so záujmom o projekt rastie ich hodnota, alebo ich investujete do tokenizovaných nehnuteľností na Metropoly, v oboch prípadoch ide o dlhodobú investíciu s vysokým potenciálom na profit.

Vedeli ste, že…

… platforma Metropoly umožní nakupovať tokenizované časti nehnuteľností v hodnote iba 100 $? To mnohým ľuďom dáva príležitosť investovať do trhu s nehnuteľnosťami na mesačnej báze.

FTM – platforma zameraná na smart kontrakty

Kryptomenu FTM sme medzi najlepšie altcoiny na nákup zaradili primárne z dôvodu analýzy vývoja jej hodnoty v posledných týždňoch. Viaceré indikátory naznačujú, že z krátkodobého hľadiska pôjde o výhodnú investíciu.

Relative strength index (RSI) tokenu FTM je v čase písania článku na hodnote 60,62. Tento údaj znamená, že sa pohybuje medzi neutrálnym a rastúcim trendom. Kĺzavé priemery za posledných 20 až 100 dní sa pohybujú medzi 0,4992 $ a 0,3525 $, pričom FTM sa predáva za 0,5488 $. Stav, kedy aktuálna cena prekonáva kĺzavé priemery zvyčajne znamená, že kryptomena je v období rastúceho trendu s vysokou zotrvačnosťou, takže sa v ňom aj udrží.

CCHG – pre majiteľov elektrovozidiel

Predpredaj kryptomeny, kedy jej hodnota postupne rastie v jednotlivých fázach, je vhodnou príležitosťou na investíciu. Váš profit vtedy nezávisí od diania na trhu – zarábate vďaka tomu, že cena tokenu je umelo zvyšovaná po konci každej fázy.

Avšak konkrétne token CCHG prináša významný cenový potenciál aj vďaka budúcnosti projektu C+Charge. Ten sa zameriava na boj s klimatickou krízou tým, že odmeňuje majiteľov elektrických vozidiel uhlíkovými kreditmi. Ide o certifikáty, ktoré slúžia ako povolenie na uvoľnenie CO2 do atmosféry. Podľa toho, na čo sa ich rozhodne držiteľ využiť, môže ovplyvňovať svoju uhlíkovú stopu.

V čase písania článku prebieha tretia fáza predpredaja CCHG tokenu, počas ktorej sa predáva za 0,016 $. Hneď v nasledujúcej fáze sa cena zvýši na 0,017 $, čo predstavuje zhodnotenie na úrovni 6,25 %. Hodnota 1 CCHG bude na konci predpredaja rovná 0,0235 $. Ináč povedané, ak ich stihnete nakúpiť ešte v tretej fáze, iba v priebehu predpredaja sa hodnota vašej investície zvýši o 46,875 %.

Na záver

Po prečítaní článku už máte dostatok tipov na najlepšie altcoiny, ktoré sa aktuálne oplatí kúpiť. Teraz je už len na vás, či sa rozhodnete pre tokeny podložené projektom s nádejou na dlhodobý úspech, alebo zvolíte cestu krátkodobej investície na základe vývoja hodnoty kryptomeny v posledných dňoch či týždňoch. Ak vás niektorý z tokenov zaujal, nakupujte čo najskôr, aby ste stihli využiť rastúci trend, prípadne výhodné ceny v predpredaji.

Ready Made Maklér
Staňte sa samostatným
finančným agentom už dnes.
Robte biznis,
byrokraciu nechajte na nás.
logo
Prečítajte si tiež:
28.11.2023 Eva Sadovská

Aj tohtoročné Vianoce budú drahšie ako tie minuloročné

Blíži sa december, počas ktorého Slováci kvôli vianočným sviatkom nakupujú najviac v rámci celého roku. Decembrové tržby obchodníkov ...

28.11.2023 Redakcia FinReport

Chceme riešiť klimatické zmeny, ale len paralelne so sociálnymi a ekonomickými nerovnosťami

Až dve tretiny Slovákov sa domnievajú, že prechod na klimaticky neutrálne hospodárstvo sa môže uskutočniť len vtedy, ak sa budú súčasne ...

28.11.2023 Redakcia FinReport

Dopravné nehody: Rizikové sú najmä pondelky, letné mesiace a sivé vozidlá

Škodovosť vozidiel narastá. V roku 2023 sa podarilo prekonať aj najvyššie čísla spred vypuknutia pandémie koronavírusu. Najnehodovejším ...

28.11.2023 Robert Juriš

Minimálna mzda sa v nasledujúcom roku zvýši na 750 eur. Čo všetko to ovplyvní?

Minimálna hrubá mesačná mzda sa od začiatku nasledujúceho roka zvýši z dnešných 700 na rovných 750 eur. Na sklonku augusta tohto roku sa ...

28.11.2023 Robert Juriš

Neživotné poistenie rýchlo rastie, pomohla mu vysoká inflácia

Životné poistenie po pandémii koronavírusu už druhý rok za sebou rastie. Nárast je síce len mierny, no trend je pozitívny. Vzostup je ...

28.11.2023 Redakcia FinReport

Sociálna poisťovňa začne s výplatou 300-eurového príspevku už v piatok 1. decembra 2023

Mimoriadny jednorazový príspevok vo výške 300 eur, ktorý schválili poslanci Národnej rady SR k pôvodnému 13. dôchodku, začne Sociálna ...

24.11.2023 Redakcia FinReport

Jesenná ITAPA 2023: Top projektmi sú elektronický účet poistenca a handcubekeys

Už poznáme víťazov Ceny ITAPA 2023. Najlepším projektom kategórií Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti sa stal projekt z dielne ...

28.8.2023 BizPartner Group

Ako na investovanie v náročných časoch? Výnos by nemal byť rozhodujúcim kritériom, hovorí odborník

Aktuálne výzvy na trhu s investičnými nehnuteľnosťami na Slovensku, výhody a nevýhody alternatívnych investičných prístupov a pohľad do ...

22.6.2023 Redakcia FinReport

Invest Summit 2023: Investovanie dnes prináša riziká aj výzvy v podobe umelej inteligencie

Tretí ročník investičnej konferencie Invest Summit 2023 v Bratislave privítal množstvo expertov, ekonómov a investorov. Spíkri a účastníci ...

14.6.2023 Redakcia FinReport

Gilles Le Cocguen: Schopnosť prežiť je založená na schopnosti inovovať

Podnikateľské prostredie sa neustále mení, pričom všetky tieto zmeny sú intenzívnejšie a rýchlejšie než kedykoľvek predtým. To ...

5.6.2023 ClaimCloud

Mešká vám let? Máte nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur

Leto je takpovediac za dverami a ľudia čoraz častejšie cestujú do zahraničia. S tým sa často spájajú rôzne komplikácie, napríklad v ...

10.3.2023 Lenka Sliacka

Investícia do kryptomien: TOP 4 kryptomeny na investíciu v roku 2023

Premýšľate, že by ste tento rok zhodnotili svoj majetok investovaním do kryptomien? V tom prípade dbajte na výber tokenu, ktorý má ...

16.2.2023 Lenka Sliacka

Najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023

Predpredaj umožňuje investorom nakupovať kryptomeny za veľmi nízke ceny. Zároveň však prináša výrazné riziko, keďže nie je isté, či ...

9.2.2023 Lenka Sliacka

Nové kryptomeny na investíciu v roku 2023

Na trhu s kryptomenami sa denne objavuje množstvo nových projektov. Vďaka tomu majú investori stovky možností na nákup nových kryptomien. Na ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.6.2022 Redakcia FinReport

Tomáš Maga – nový partner RHR

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay