Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Kryptomeny budúcnosti: Ktoré to sú?

Lenka Sliacka PR články
SK
EN
Poslať

Každý, kto zvažuje kúpu kryptomeny, určite premýšľa nad tým, ktorý z tokenov si zvoliť. Na trhu je ich však v súčasnosti niekoľko tisíc, čo výber komplikuje. Niektoré z nich sú len krátkodobým trendom, ktorý nemá potenciál rastu, iné sú zase menšie a ich hodnota nie je práve teraz príliš vysoká, no majú veľmi svetlú budúcnosť. Orientujú sa totižto na oblasť, ktorá bude v budúcnosti kľúčová. Práve na tie by ste sa mali zamerať. Ktoré kryptomeny majú potenciál rastu?

image

Foto: Unsplash

Recenzie kryptomien budúcnosti – do ktorej sa oplatí investovať?

Ešte predtým, ako sa rozhodnete zaobstarať si nejakú kryptomenu, je dôležité, aby ste si o nej našli podrobné informácie. Zistite, v akej oblasti figuruje a čo je jej hlavným cieľom. Podľa toho môžete odhadnúť, či sa jej bude dariť aj o niekoľko mesiacov, alebo sa na ňu po krátkej dobe zabudne.

Aby bola kryptomena úspešná a darilo sa jej, musí mať potenciál rastu. Ten majú spravidla tokeny orientujúce sa na určité oblasti, ktoré budú pre nasledujúce mesiace a roky kľúčové. K nim patrí napríklad ekológia a ochrana životného prostredia.

Aby sme vám celý proces výberu kryptomien budúcnosti uľahčili, vybrali sme pre vás štyri zaujímavé projekty s veľkým potenciálom. K nim patria:

 • C+Charge – zaujímavý projekt, ktorý bude mať nasledujúce roky dôležitú úlohu v oblasti ekológie.
 • Fight Out – token lákajúci najmä milovníkov cvičenia a pohybu. Figuruje v oblasti fitness, ktorá je obľúbená už dnes.
 • Tamadoge – projekt, vďaka ktorému môžete hrať jednoduché hry a zarábať. 
 • Battle Infinity – token, ktorý poskytuje veľa možností, ako zhodnotiť svoje financie – od hrania hier až po stávkovanie.

Ekologický projekt C+Charge, ktorý odmeňuje vodičov elektrických áut

C+Charge je kryptomena budúcnosti, ktorá láka mnohých už dnes. Jej hlavnou úlohou je poskytovať benefity a výhody vodičom elektrických áut. Tým by za nabíjanie mala poskytovať uhlíkové kredity, ktoré znižujú ich uhlíkovú stopu.

Okrem samotného tokenu by chcela platforma C+Charge vybudovať kryptosieť nabíjacích staníc a zlepšiť tak súčasnú infraštruktúru. Tá je totižto veľmi neprehľadná, čo u mnohých vodičov vzbudzuje nedôveru a vo všeobecnosti spomaľuje trend rozširovania elektrických vozidiel.

Na zabezpečenie transparentnosti pri platení a iných úkonoch bude platforma využívať blockchain, v ktorom budú zapísané všetky uskutočnené platby. Bude sa tak dať veľmi jednoducho skontrolovať, či sa kryptomena využíva na správne účely.

Počet tokenov C+Charge je obmedzený na 1 miliardu, pričom po použití sa minca vymaže. Takýmto spôsobom sa zabraňuje inflácii. Záujemcovia si token môžu práve teraz kúpiť v predpredaji.

Predpredaj je rozdelený do štyroch fáz. Aktuálne prebieha posledná štvrtá fáza. V praxi jednotlivé predpredaje fungovali tak, že trvali vždy niekoľko dní. Token bol pritom v každej fáze o niečo drahší. Ak teda premýšľate, že by ste si ho zaobstarali, urobte tak teraz. Keď sa dostane na burzu, môže mať oveľa vyššiu cenu.

Nákup a držanie tokenov C+Charge je jednoduché. Platforma disponuje prehľadnou webstránkou a praktickou aplikáciou, s ktorou si len prepojíte svoju kryptopeňaženku a začnete nakupovať. Aplikácia má mať okrem toho aj ďalšie funkcie. V budúcnosti by mala umožniť držať uhlíkové kredity a pomáhať vodičom nájsť najbližšie nabíjacie stanice. 

C+Charge sa môže označiť za kryptomenu budúcnosti najmä kvôli tomu, že sa zaoberá ekológiou. Ide totiž o tému, ktorá bude čoraz dôležitejšia. To isté platí aj pre elektromobilitu. Jej popularita bude počas ďalších rokov rásť, čo by mohlo znamenať rast hodnoty C+Charge.

Projekt Fight Out motivuje používateľov k pohybu

Ak sa pýtate, ktoré kryptomeny majú budúcnosť, jednou z nich je aj Fight Out. Táto kryptomena láka najmä kvôli tomu, že používateľov motivuje k pohybu. Ide o projekt move-2-earn, čiže „cvič a zarábaj”. V praxi to funguje tak, že používateľ po ukončení určitej výzvy či cvičenia získa odmenu vo forme tokenov.

Platforma Fight Out láka ako bežných používateľov, tak aj mnohých profesionálnych športovcov z oblasti MMA, boxu a fitness. Nákup tokenov je rýchly a ľahký. S platformou stačí prepojiť svoju kryptopeňaženku, vybrať si množstvo tokenov a následne autorizovať transakciu.

Kryptomena je aktuálne v predpredaji poskladaného z viacerých fáz. Token bol pritom v každej fáze o niečo drahší. Záujemcovia by sa mali preto s nákupom poponáhľať, a to nielen kvôli vyššej cene, ale aj kvôli benefitom spojeným s predpredajom. K nim patrí napríklad odmeňovanie bonusovými tokenmi a trojmesačné rozhodné obdobie. Po tom, ako uplynie, sa môžete rozhodnúť, či si predĺžite dobu blokovania.

Vedeli ste, že…

… tokeny Fight Out nemusíte získavať len za pohyb? Platforma odmeňuje používateľov aj za rozširovanie komunity.

Herný projekt Tamadoge s presahom do metaverse

Medzi novinky kryptomien, ktorým len pred krátkym časom skončil predpredaj, patrí aj kryptomena Tamadoge. Tej sa za menej ako osem týždňov podarilo vyzbierať približne 19 miliónov $ a zaistiť si tak miesto na trhu.

Tamadoge má veľký potenciál rastu z niekoľkých dôvodov. Hlavným z nich je integrácia s metaverse, čiže virtuálnym svetom. Ľudia v ňom môžu prostredníctvom avatarov interagovať s ostatnými avatarmi, prípadne s aplikáciami. V rámci platformy Tamadoge budú môcť používatelia kŕmiť zvieratká, chodiť s nimi na prechádzky a starať sa o ne.

Hráči, ktorým sa bude v hre dariť najlepšie a umiestnia sa v mesačnom rebríčku na najvyšších pozíciách, získajú rôzne ceny z výherného fondu. Tento fond bude obsahovať približne 65 % všetkých mincí Tamadoge.

Ďalším dôvodom podporujúcim potenciálny rast je vydanie aplikácie Tamadoge a arkádových hier fungujúcich na základe play-2-earn, čo znamená „hraj a zarábaj”. Princíp fungovania je veľmi podobný ako v prípade move-2-earn, ktorý využíva platforma Fight Out. Tým, že si zahráte hru, môžete získať ďalšie tokeny.

Projekt plánuje spáliť 5 % všetkých mincí, ktoré sa na platforme minú, aby zabránila inflácii. Zaujímavá kryptomena má potenciál rastu najmä kvôli tomu, že používateľom umožňuje oddychovať a pritom si zarobiť. Hry sú jednoduché a vhodné pre všetky vekové kategórie. Je preto veľmi pravdepodobné, že projektu sa bude nasledujúce mesiace a roky dariť.

Token Battle Infinity prepája viaceré oblasti a vytvára veľký prepracovaný ekosystém

Ak neviete, aké kryptomeny kúpiť, jednou z možností je Battle Infinity. Projekt funguje veľmi podobne ako Tamadoge, pretože je postavený na princípe P2E. Jeho hlavným cieľom je prepojiť najlepšie prvky populárnych odvetví fantasy športov, NFT, metaverse a P2E.

Kombináciou všetkých týchto prvkov chce projekt vytvoriť ekosystém, ktorý by mohol zaujať rôzne skupiny investorov. Tým chce poskytnúť jednu zo svojich šiestich platforiem disponujúcich množstvom funkcií.

Jednotlivé platformy tvoriace projekt Battle Infinity pozostávajú z viacerých oblastí, vrátane:

 • IBAT Premier League (fantasy športy), 
 • IBAT Battle Swap (decentralizovaná burza), 
 • IBAT Battle Market (NFT burza), 
 • IBAT Battle Games (P2E herná platforma), 
 • IBAT Battle Area (meta univerzum), 
 • IBAT Battle Stake (stávková platforma).

Široké možnosti využitia a veľa funkcií sú však len začiatkom. Používatelia sa môžu tešiť na rôzne odmeny a vysokú bezpečnosť transakcií. Plusom je taktiež skutočnosť, že záujem o token je veľký, čo predpovedá zvyšovanie jeho hodnoty.

Rovnako ako iné kryptomeny, aj Battle Infinity sa predávala spočiatku v predpredaji. Ten však veľmi rýchlo skončil. Už po 24 dňoch dosiahla platforma svoj limit – 5 miliónov $. Token si môžete aktuálne zaobstarať prostredníctvom LBank alebo PancakeSwap.

Potenciál rastu kryptomeny Battle Infinity je veľmi podobný ako v prípade Tamadoge. Projekt poskytuje používateľom možnosť zarábať si hraním zaujímavých hier. Okrem toho má aj desiatky ďalších funkcií. Vďaka nim dokáže prilákať veľké množstvo investorov.

Ako si vybrať vhodnú kryptomenu budúcnosti?

Výber kryptomeny budúcnosti sa môže zdať veľmi náročný. Keď však viete, ako na to, celý proces si môžete uľahčiť. Dôležité je, aby ste sa zamerali najmä na:

 • Potenciál rastu – zistite si o kryptomene viac a podľa toho usúďte, či rieši nejaké problémy, alebo funguje v oblasti, ktorá by mohla byť v budúcnosti kľúčová.
 • Dokumenty – dobré kryptomeny musia mať dostupné a dobre napísané dokumenty. Nájdite ich a zistite, či obsahujú všetky podrobne spísané informácie, napríklad o svojich aktivitách. Vyhýbajte sa projektom s povrchnými a nepresnými informáciami.
 • Recenzie – prehľadajte internet a zistite, čo si o kryptomene myslia odborníci alebo iní investori.

Na záver

Výber kryptomeny, do ktorej budete investovať, nemusí byť náročný. Využite naše praktické tipy a investujte do projektu s potenciálom rastu. Možností je viac ako dosť. Zvoliť si môžete herný, pohybový aj ekologický projekt. Určite si tak prídete na svoje.

Najčastejšie otázky

Ktoré kryptomeny majú budúcnosť?

Budúcnosť majú najmä kryptomeny, ktoré figurujú v oblastiach dôležitých pre budúcnosť, prípadne riešia nejaký väčší problém. Skvelým príkladom je token C+Charge podporujúci ekológiu a životné prostredie alebo projekt Fight Out motivujúci k pohybu a cvičeniu.

Ako si zvoliť kryptomenu budúcnosti?

Ak ste našli viaceré projekty s potenciálom rastu, vyberte si ten, ktorý vás najviac oslovil alebo by vás mohol najviac baviť. Napríklad, ak radi hráte hry, vhodný bude pre vás token Tamadoge. Naopak, ak vás zaujíma životné prostredie, stavte na C+Charge.

Na čo si dať pozor pri výbere kryptomien budúcnosti?

Pred výberom kryptomeny budúcnosti si o nej zistite viac informácií. Prejdite jej dokumentáciu a vyhľadajte si aj recenzie alebo názory odborníkov. Pozor si však dávajte najmä na projekty, ktoré investorom poskytujú nepresné a povrchné informácie.

* PR článok ...

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
30.3.2023 Martin Jamnický

DSS Uniqa dostala 25-tisícovú pokutu. Podľa NBS mala poslať klientom nepravdivé informácie

Národná banka Slovenska (NBS) opäť pokutovala. Tentoraz od nej dostala pokutu vo výške 25-tisíc eur dôchodková správcovská spoločnosť ...

30.3.2023 Robert Juriš

Jan Tyl: Úlohou umelej inteligencie nie je konať za nás, ale stimulovať naše myslenie

Je technologickým fenoménom súčasnosti. Pochopenie jej fungovania nie je jednoduché, preto môže niekoho iritovať, ďalšieho fascinovať a ...

30.3.2023 Robert Juriš

NBS upozorňuje na riziko zvyšovania počtu nesplácaných hypotekárnych úverov

Rast úrokových sadzieb, pretrvávajúca neistota, zvyšujúce sa ceny a životné náklady zmierňujú dopyt domácností po úveroch. Spomalili sa ...

30.3.2023 Redakcia FinReport

Nálada spotrebiteľov stúpa, no podnikatelia zostávajú naďalej podstatne opatrnejší

Dôvera spotrebiteľov v slovenskú ekonomiku sa v marci 2023 medzimesačne zvýšila, a to vo všetkých štyroch zložkách jej indikátora. Medzi ...

30.3.2023 Redakcia FinReport

Sergio Ermotti: Vracia sa na čelo švajčiarskej banky UBS a bude riadiť prevzatie konkurenčnej Credit Suisse

Do čela najväčšej švajčiarskej banky UBS sa postaví Sergio Ermotti, ktorý už na čele tejto banky stál počas uplynulého desaťročia od ...

30.3.2023 Eva Sadovská

Veľká noc bude drahšia ako vlani. Ako nakupovať s rozumom?

Veľkonočné sviatky sa blížia a mnohé domácnosti práve v týchto dňoch začínajú realizovať nákupy potravín či dekorácií. Mobilita ...

10.3.2023 Lenka Sliacka

Investícia do kryptomien: TOP 4 kryptomeny na investíciu v roku 2023

Premýšľate, že by ste tento rok zhodnotili svoj majetok investovaním do kryptomien? V tom prípade dbajte na výber tokenu, ktorý má ...

16.2.2023 Lenka Sliacka

Najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023

Predpredaj umožňuje investorom nakupovať kryptomeny za veľmi nízke ceny. Zároveň však prináša výrazné riziko, keďže nie je isté, či ...

9.2.2023 Lenka Sliacka

Nové kryptomeny na investíciu v roku 2023

Na trhu s kryptomenami sa denne objavuje množstvo nových projektov. Vďaka tomu majú investori stovky možností na nákup nových kryptomien. Na ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.6.2022 Redakcia FinReport

Tomáš Maga – nový partner RHR

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

8.4.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Biznis je o vzťahoch, a tie môžete budovať v našom TRINITY Hotels & Resorts

Cestovný ruch, gastrosegment a množstvo ďalších nadväzujúcich služieb majú za sebou mimoriadne náročné obdobie. Veríme však, že po ...

2.2.2022 Redakcia FinReport

Príbeh agenta: Spoločnosť SWELL sa chce špecializovať na komplexnosť finančných služieb

Cieľavedomá, zdravo ambiciózna, primerane naštartovaná... to všetko je spoločnosť s viacročnou úspešnou históriou na poli finančného ...

30.12.2020 Ing. Andrej Tomić

Ako sa Samsung vysporiadal s pandémiou a čo priniesol v roku 2020?

Pandémia koronavírusu zabrzdila ekonomiku a mnohé firmy sa ocitli v ťažkej finančnej situácii. Ako zareagovala spoločnosť ...

30.12.2020 Ing. Andrej Tomić

Oplatí sa investovať počas koronakrízy?

Pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila svetové ekonomiky aj finančné trhy. Zmení sa situácia s príchodom vakcíny? Budú trendy v ...

7.12.2020 Redakcia FinReport

Prečo sa o Learning & Development Summite hovorí ako o online evente roka 2020?

Tohtoročné bezpečnostné opatrenia značne preriedili plány v našich kalendároch. Nezostávalo nám nič iné, než sledovať, ako z nich ...

Mobilná aplikácia