Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

FINWEEK BRATISLAVA 2023: Bankovníctvo a fintech – spolu na ceste digitálnej transformácie

Tech Events PR články Poslať

Konferencia s top rečníkmi a lídrami bánk, kryptosektora, fintech komunity a poisťovníctva s medzinárodnou účasťou - Finweek Bratislava sa koná 24. až 26. 10. 2023 v bratislavskom HubHub v Twin City C pod záštitou veľvyslanca Poľskej republiky a konzula Izraela. Súčasťou konferencie bude aj 16. ročník súťaže Zlatá minca a Finas Meetup #10, jubilejné desiate stretnutie fintech lídrov zo Slovenska a zahraničia. Podujatie sa koná v spolupráci s hlavnými partnermi konferencie, ktorými sú Národná banka Slovenska, Ministerstvo financií SR a VISA.

Finweek

Zdroj: Finweek

Digitálna transformácia nie je len trend, ale nevyhnutnosť. Ak chcú banky zostať konkurencieschopné, musia držať krok s digitálnou transformáciou. Pred akými výzvami banky stoja, ako sa prispôsobujú novým technológiám, čo má priniesť digitálne euro a ako chcú prispieť k bezpečnosti krypto sektora, aj o tom budú panelové diskusie konferencie Finweek Bratislava, kde sa stretne bankový sektor s fintech komunitou, kryptosvetom a poisťovníctvom.

Očakáva sa, že fintech ekonomika sa do roku 2023 stane odvetvím v hodnote 1,5 bilióna dolárov. Budeme súčasťou tejto digitálnej transformácie ako lídri alebo zostaneme na „chvoste”? Konferencia otvorí otázky ako blockchain a kryptomeny menia spôsob vykonávania finančných transakcií a bankového sektora či aká je budúcnosť finančných transakcií.

Konferencia Finweek Bratislava ponúkne vďaka špičkovým rečníkom inovatívne pohľady, predikcie trhu a trendy o digitálnom eure, o tom, ako prilákať talenty do poisťovacieho sektora, o inštitucionalizácii blockchainu vo vládnom sektore, o transformácii finančných inštitúcií v ére blockchainu, kryptomien a webu 3.0, o rozvoji a financovaní startupov prostredníctvom rôznych finančných nástrojov, o tom, čo môže Slovensku priniesť najnižšie daňové zaťaženie v kryptosektore. Jedna z panelových diskusií sa dotkne globálnych trendov a konkrétnych príkladov implementácie inovácií v poisťovníctve, diskusia bude prebiehať o top 3 zásadných príležitostiach v poisťovníctve, akými sú digitálna transformácia, personalizované poistné produkty a prediktívna analýza škôd.

Otváracia panelová diskusia prvého dňa konferencie bude venovaná téme Digitálne euro CBDC, ktorá priblíži stav implementácie digitálnej meny v krajinách Európskej únie, možné obavy aj benefity zo spustenia CBDC (digitálne meny vydávané a regulované centrálnymi bankami, postavené na technológii blockchain). Diskusia sa dotkne aj obáv z kontroly nad monetárnou politikou vs. snahou o digitálne meny centrálnych bánk, ktoré majú viac pripomínať hotovosť. Na túto tému bude diskutovať Dušan Jurčák, člen Bankovej rady NBS, Anikó Szombati, výkonná riaditeľka pre digitalizáciu Centrálnej banky Maďarska, Jonas Gross, predseda Digitálnej euro asociácie a Peter Paluš, vedúci oddelenia finančnej politiky na Stálom zastúpení SR pri Európskej únii.

Druhá panelová diskusia otvorí otázky MiCA, čo to, je, na koho sa vzťahuje, aký je praktický výklad pre komerčné banky a čo prináša pre inovatívny sektor. „MiCA je snahou Európy na zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti krypto sveta. Ide o súbor pravidiel, ktorý pomáha chrániť spotrebiteľov a udržiava trhy férové a transparentné. V Národnej banke Slovenska sa pripravujeme, aby sme pomohli trhu včas pochopiť a prispôsobiť sa novému regulačnému štandardu. Za kľúčové považujem, aby na našom trhu pôsobili len kvalitní poskytovatelia služieb v oblasti kryptoaktív,“ hovorí Peter Penzeš, vedúci oddelenia platobných služieb a inovácií v Národnej banke Slovenka, ktorého spoludiskutujúcimi budú Rok Žvelc zo Slovinska, právnik Európskej komisie, Roman Chandoga z Ministerstva financií SR, Mateusz Kara z Poľska, CEO spoločnosti Ari10 a Natália Michalovová zo spoločnosti Prosman & Pavlovič.

Medzi rečníkmi vystúpia kapacity vo svojom odbore, predstaví sa veľvyslanec Poľska na Slovensku, Shmuel Ben-Tovim, ekonóm a prezident Izraelského Fintech Centra, Pawel Widawski, prezident Fintech Poľsko, Martin Peter, člen Rady a riaditeľ odboru bankovníctva sekcie finančného trhu MF SR, Pete King z Balkan Xchange, Daniel Hawthorne z DXC Technology, Júlia Čillíková, výkonná riaditeľka Úseku dohľadu a ochrany finančných spotrebiteľov Národnej banky Slovenska, František Jurina z Deloitte Advisory, Branislav Beer, CEE Business Development Manager spoločnosti VISA a mnoho ďalších.

V rámci programu konferencie sa bude konať historicky najväčšie stretnutie zástupcov fintech ekosystémov v strednej Európe, na ktorom budú prítomní zástupcovia z Ukrajiny, Izraela, Poľska, Bulharska, Maďarska a Slovenska. Podujatie predstavuje jednu z najvýznamnejších súčastí 7. edície Finweek Bratislava a zároveň 30. jubilejnú konferenciu spoločnosti TechEvents. Stretnutie fintech ekosystémov 10. ročník Fintech MeetUp, ktoré sa uskutoční v stredu 25. októbra od 17.00 hod., je zamerané na prezetáciu delegácií jednotlivých krajín, hľadanie potenciálnych prienikov spolupráce v rámci CEE regiónu a networking. „Sme pyšní, že v srdci Európy môžeme privítať tak silnú fintech komunitu s historicky medzinárodným zastúpením. Poľská fintech delegácia a delegácie z Bulharska či Maďarska a zástupcovia ďalších krajín budú spolu s nami hľadať prieniky na spoluprácu, aj napriek tomu, že sa môžeme vnímať ako konkurencia," priblížil Davy Čajko, prezident asociácie FINAS a organizátor Finweek Bratislava 2023.

Dôležitou súčasťou konferenčných dní bude vyvrcholenie 16. ročníka súťaže Zlatá minca, ktorá odmeňuje najlepšie finančné produkty trhu. Zúčastňuje sa jej 189 nezávislých finančných expertov, jej súčasťou je viac ako 100 nekomerčných webinárov.

Tretí deň konferencie bude prebiehať online a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o dôležitosti finančnej gramotnosti s dôrazom na dlhodobé investície do vzdelávania a neziskového sektora, hovoriť sa bude o finančnej gramotnosti a o tom, ako sme sa ako Slovensko za ostatný rok posunuli a aké výzvy nás ešte čakajú. V rámci online diskusie sa predstaví Júlia Čilíková z Národnej banky Slovenska, Erika Pastoráková z Ekonomickej unvierzity Bratislava, Marta Slováková, CEO Junior Achievement Slovakia, Jozef Kulich, partner Monopoly Ventures, a Jana Merunkova z yourchance o.p.s.

Konferencie sa zúčastnia prednášajúci a účastníci z Rakúska, Maďarska, Česka, Poľska, Ukrajiny, Veľkej Británie, Izraela či Rumunska. Hlavnými partnermi konferencie sú Národná banka Slovenska, Ministerstvo financií SR a VISA, partnermi podujatia sú CRIF - Slovak Credit Bureau, Prosman & Pavlovič, Decta, podujatie sa koná s podporou DXC technology a Burzy cenných papierov v Bratislave, produkčný a tech support zabezpečuje Slido a Superstany.eu a FINAS, organizátorom podujatia je spoločnosť TechEvents.

Lístky na konferenciu plnú najnovších trendov a inovácií sú ešte stále dostupné. 
Podrobný program podujatia a vstupenky nájdete tu: www.finweek.sk

Konferenciu Finweek Bratislava 2023 sa organizátorom Tech Events podarilo zorganizovať najmä vďaka podpore viacerých partnerov a podporovateľov:

Pod záštitou: Veľvyslanectvo Poľskej republiky v Bratislave, Veľvyslanectvo Izraela na Slovensku.

Hlavný partner: Ministerstvo financií Slovenskej republiky, Národná banka Slovenska, VISA.

Podporovatelia: Burza cenných papierov v Bratislave, DXC Technology, Fumbi.

Technická podpora: Slido, Super Stany.

Side event partneri: Zlatá minca, FINAS Fintech & Insurtech Association of Slovakia.

Všetky ďalšie informácie o pripravovanej konferencií nájdete na Techevents.eu a na sociálnych sieťach LinkedIn, Facebook a Instagram.
Všetky doterajšie konferenčné formáty a ich jednotlivé diskusie nájdete spracované v archívoch ako podcasty alebo ako videá na YouTube kanáli organizátora.

 

bezpecnykurier
bezpecnykurier
bezpecnykurier Chráňte
vašu komunikáciu
bezpecnykurier Dôverné informácie
zabezpečte heslom
bezpecnykurier Diskrétnosť požadujte
aj od vašich partnerov
logo
Prečítajte si tiež:
17.6.2024 Martin Jamnický

Agentúra Moody´s: Hodnotenie Slovenska zostáva vysoké, no s negatívnym výhľadom

Aj tretia veľká ratingová agentúra ponechala, a teda neznížila Slovensku pôvodné hodnotenie. Po S&P a Fitch Rating aj Moody´s potvrdila ...

17.6.2024 Roland Régely

Na výšku úrokových sadzieb hypoték majú vplyv aj rozhodnutia slovenských politikov

Dopyt po nových hypotékach síce v prvom kvartáli tohto roka klesol na najnižšiu úroveň za posledných päť rokov, banky však zostávajú ...

17.6.2024 Redakcia FinReport

Od 1. júla sa zvyšujú príspevky na osobnú asistenciu a na opatrovanie

Už o tri týždne, od 1. júla 2024, sa zvyšujú príspevky na osobnú asistenciu a na opatrovanie ťažko zdravotne postihnutých osôb. Zmenu v ...

17.6.2024 Redakcia FinReport

Poisťovňa Kooperativa prináša do bratislavskej Trnávky 102 nájomných bytov

Poisťovňa Kooperativa po predchádzajúcich skúsenostiach v iných krajských mestách Slovenska rozbieha svoj prvý rozsiahly projekt ...

17.6.2024 Redakcia FinReport

SAPI: Asociácia zameraná na obnoviteľné zdroje sa po novom zacieli najmä na udržateľnú energetiku

Najväčšia slovenská asociácia zameraná na obnoviteľné zdroje mení názov. Po novom sa Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE ...

17.6.2024 Redakcia FinReport

Švajčiarska FlowBank prišla o licenciu a putuje do konkurzu

Ďalšia banka skrachovala. Do konkurzného konania vstúpila švajčiarska online maklérska a obchodná banka FlowBank so sídlom v Ženeve. O ...

24.11.2023 Redakcia FinReport

Jesenná ITAPA 2023: Top projektmi sú elektronický účet poistenca a handcubekeys

Už poznáme víťazov Ceny ITAPA 2023. Najlepším projektom kategórií Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti sa stal projekt z dielne ...

28.8.2023 BizPartner Group

Ako na investovanie v náročných časoch? Výnos by nemal byť rozhodujúcim kritériom, hovorí odborník

Aktuálne výzvy na trhu s investičnými nehnuteľnosťami na Slovensku, výhody a nevýhody alternatívnych investičných prístupov a pohľad do ...

22.6.2023 Redakcia FinReport

Invest Summit 2023: Investovanie dnes prináša riziká aj výzvy v podobe umelej inteligencie

Tretí ročník investičnej konferencie Invest Summit 2023 v Bratislave privítal množstvo expertov, ekonómov a investorov. Spíkri a účastníci ...

14.6.2023 Redakcia FinReport

Gilles Le Cocguen: Schopnosť prežiť je založená na schopnosti inovovať

Podnikateľské prostredie sa neustále mení, pričom všetky tieto zmeny sú intenzívnejšie a rýchlejšie než kedykoľvek predtým. To ...

5.6.2023 ClaimCloud

Mešká vám let? Máte nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur

Leto je takpovediac za dverami a ľudia čoraz častejšie cestujú do zahraničia. S tým sa často spájajú rôzne komplikácie, napríklad v ...

10.3.2023 Lenka Sliacka

Investícia do kryptomien: TOP 4 kryptomeny na investíciu v roku 2023

Premýšľate, že by ste tento rok zhodnotili svoj majetok investovaním do kryptomien? V tom prípade dbajte na výber tokenu, ktorý má ...

16.2.2023 Lenka Sliacka

Najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023

Predpredaj umožňuje investorom nakupovať kryptomeny za veľmi nízke ceny. Zároveň však prináša výrazné riziko, keďže nie je isté, či ...

9.2.2023 Lenka Sliacka

Nové kryptomeny na investíciu v roku 2023

Na trhu s kryptomenami sa denne objavuje množstvo nových projektov. Vďaka tomu majú investori stovky možností na nákup nových kryptomien. Na ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.6.2022 Redakcia FinReport

Tomáš Maga – nový partner RHR

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay