Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Do ktorých kryptomien investovať v roku 2023?

Lenka Sliacka PR články Poslať

Trh s kryptomenami je v posledných mesiacoch veľmi volatilný. Veľký vplyv naň má viacero negatívnych udalostí vrátane vojny na východe, stále pretrvávajúcej pandémie koronavírusu a vysokej inflácie. Výrazné kolísanie cien a neistota spôsobujú, že mnohí investori nevedia, do čoho investovať. Ak aj vy premýšľate, ktoré kryptomeny by mohli zhodnotiť váš majetok, pripravili sme pre vás zoznam najlepších kryptomien na rok 2023.

investovanie do kryptomien

Foto: Unsplash

 

Recenzia na najlepšie kryptomeny na investíciu v roku 2023

Nehľadiac na to, či investujete do kryptomien, alebo do iného finančného nástroja, základné pravidlá sú stále rovnaké. Najdôležitejším z nich je premyslené rozhodovanie. Keď do nejakej kryptomeny chcete investovať, musíte si o nej zistiť bližšie informácie, a to, ako sa jej darí.

Ďalej netreba zabúdať na pokoj a trpezlivosť. Menší pokles sumy neznamená, že kryptomenu musíte hneď predať. Trh sa stále mení. Raz sú sumy hore, inokedy dole. Dôležité je pozerať na vývoj hodnoty v priebehu niekoľkých týždňov či mesiacov.

Vo všeobecnosti platí, že najvýhodnejšie je investovanie do projektov, ktorých tokeny sa ešte nenachádzajú na burze. Tie si môžete zaobstarať v rámci súkromného alebo verejného predpredaja za výhodné ceny.

Rok 2022 nebol pre kryptomeny príliš prívetivý. Mnohé z nich, ako napríklad bitcoin alebo ethereum, stratili desiatky percent zo svojej hodnoty. Viacerí investori a obchodníci sa preto začali pýtať, do čoho a kam investovať, keď ani veľké a stabilnejšie kryptomeny nedokázali odolať negatívnej situácii na trhu.

Rok 2023 zatiaľ vyzerá tak, že bude patriť novým a zaujímavým kryptomenám, vďaka ktorým môžete efektívne zhodnotiť svoj majetok. Toto sú tie najlepšie.

Meta Masters Guild – herná platforma, ktorá v prvých fázach predpredaja prilákala množstvo investorov

Meta Masters Guild (MMG) predstavuje novú hernú platformu play-to-earn (P2E), ktorá si od investorov vyslúžila veľa pozornosti hneď od prvého dňa predpredaja. Za necelé tri týždne vyzbierala viac ako 1 877 000 $, čo však nie je konečná suma. Aktuálne totiž prebieha ešte len 4. fáza predpredaja.

Predpredaj je celkovo rozdelený do 7 fáz, pričom celkový cieľ predaja by mal dosiahnuť hodnotu 4 970 000 $.

MMG predstavuje prvú platformu na svete, ktorá je zameraná na mobilné web3 hry. Jej hlavným poslaním je vytvárať kvalitné hry integrované do blockchainu. Tie by mali vytvárať decentralizovaný herný ekosystém, ktorý jednotlivým členom umožní získavať odmeny. Všetky hry v ekosystéme budú využívať jednotnú menu – token Meta Masters Guild (MEMAG).

Druhý token, ktorý sa bude v rámci hry používať, má názov Gems. S ním sa však nebude obchodovať. Slúžiť bude na odmeňovanie používateľov, ktorí dokončia určité aktivity, alebo dosiahnu nejaký úspech.

Platforma láka mnohých investorov, a to najmä milovníkov hier. K dispozícii je v súčasnosti prvá hra s názvom Meta Kart Racers, ktorá je už v pokročilom štádiu vývoja. V blízkej budúcnosti ju spoločnosť uvedie rovnako ako dve ďalšie hry, ktoré sú zatiaľ v štádiu prípravy.

Všetky hry budú mať plnú autonómiu. Jedinou podmienkou je používanie natívnych tokenov pri hraní, čiže tokenov MEMAG. Tie budú slúžiť na zabezpečovanie rôznych transakcií, napríklad nákupov aktív v hre.

Vývoj kryptomien z herného sektora MMG vyzerá veľmi sľubne. Odvetvie závodných hier dosahovalo v minulom roku miliardové zisky. Je preto veľmi pravdepodobné, že nielen samotná hodnota tokenu, ale aj jeho uplatnenie bude rozsiahle.

Ak premýšľate, do čoho tento rok zainvestovať, MMG môže byť ideálnym riešením. Po ukončení štvrtej fázy by mala totižto hodnota tokenu narásť o ďalších 19 %. Zbytočne však nečakajte. Tokeny MEMAG by mali pred vstúpením na burzu zdražieť o 44 %. Nákup by preto nebol už taký výhodný.

Fight Out – inovatívny projekt, ktorý motivuje k pohybu

K najlepším kryptomenám na rok 2023 rozhodne patrí aj Fight Out. Ide o inovatívny move-2-earn (M2E) projekt, v rámci ktorého sú používatelia oceňovaní za dokončenie cvičenia, rôznych výziev či rozširovanie komunity. Fight Out sa určite zapáči milovníkom metaverza, pretože kombinuje cvičenie v reálnom čase s avatarmi používateľov.

Platforma Fight Out pritiahla v posledných týždňoch veľa pozornosti najmä vďaka ambasádorom. K nim patria známe mená z oblasti MMA, boxu a fitness. Investorov však lákajú aj rôzne bonusy a zaujímavé benefity spojené s predpredajom.

K benefitom patrí napríklad odmeňovanie bonusovými tokenmi. Ich výška sa odvíja od toho, koľko sa rozhodnete do kryptomeny zainvestovať. Okrem toho kryptomeny podliehajú trojmesačnému rozhodnému obdobiu. Po jeho uplynutí sa môžu držitelia rozhodnúť, či predĺžia dobu blokovania.

Hry fungujúce na princípe move-2-earn, čiže „zarábaj pohybom”, sú vo svete hier novinkou. Tým, ako fungujú, sa veľmi podobajú play-2-earn, čiže „hraj a zarábaj”, ku ktorým patrí aj spomínaná platforma Meta Masters Guild. 

Aj napriek tomu, že ide o novinku, platforme Fight Out sa darí. V predpredaji vyzbierala už 2,6 milióna $.

Rovnako ako v prípade kryptomeny Meta Masters Guild, aj pri Fight Out platí, že ak do tokenu FGHT chcete investovať, urobte tak čím skôr. Predpredaj prebieha vo viacerých fázach, pričom v každej ďalšej sa cena tokenu zvyšuje.

C+Charge – ekologická kryptomena, pomocou ktorej môžete prispieť k zníženiu uhlíkovej stopy

Jednou z odpovedí na otázku, aké kryptomeny kúpiť v roku 2023, je rozhodne C+Charge. Ide o ďalší nový projekt, ktorý sa však na rozdiel od prvých dvoch nezameriava na hry alebo pohyb, ale na ekológiu.

C+Charge zvýhodňuje vodičov elektromobilov, ktorí môžu vďaka nej zarábať špeciálne uhlíkové kredity. Jej cieľom je vytvoriť platformu využívajúcu technológiu blockchain, ktorá bude podporovať elektrický pohyb všetkých ľudí.

Okrem toho má spoločnosť stojaca za C+Charge do budúcnosti množstvo ďalších plánov. Jedným z nich je vybudovať poprednú svetovú kryptosieť nabíjacích staníc.

Celkový počet všetkých tokenov platformy C+Charge s označením CCHG je 1 miliarda. Z tohto objemu sa vyčlenilo 40 % do predpredaja. Ten je rozdelený do 4 fáz, pričom v každej fáze cena tokenu stúpne. Aktuálne si môžete jeden token zaobstarať za sumu 0,013 $. V poslednej fáze sa bude predávať za 0,02350 $.

Používatelia platformy C+Charge majú pridelenú praktickú elektronickú peňaženku, ku ktorej môžu pristupovať prostredníctvom aplikácie C+Charge. Vlastníci tokenov budú môcť vo svojich peňaženkách držať aj bonusové uhlíkové kredity.

RobotEra – metaverzná hra, v ktorej zarábate kupovaním pozemkov a stavaním nehnuteľností

Milovníci hier by mali pri platforme RobotEra spozornieť. Nový projekt inšpirovaný obľúbenými metaverznými hrami umožňuje hráčom kupovať pozemky alebo stavať nehnuteľnosti vo forme NFT a zarábať.

RobotEra disponuje tokenom TARO, ktorý beží na blockchaine etherea. Využíva sa v celom systéme, čo znamená, že okrem hráčov s ním obchodujú a využívajú ho aj vývojári a ďalší používatelia. Táto skutočnosť uľahčuje výmenu aktív a budovanie používateľskej platformy. 

Predpredaj tokenov TARO je aktuálne v prvej fáze. Cena kryptomeny (jedného tokenu) predstavuje 0,020 $. Naplánovaných je celkovo sedem fáz, pričom každá z nich bude dostupná na inej unikátnej planéte. Okrem toho netreba zabúdať ani na to, že cena tokenu sa bude každou fázou zvyšovať. Ak teda chcete investovať, zbytočne neváhajte.

Počas jednotlivých kampaní plánuje platforma RobotEra spustiť aj predaj limitovanej edície 10 000 robotov.

Celkový počet tokenov predstavuje 1,8 miliardy. Do prvej fázy predpredaja sa uvoľnilo 5 % tokenov. Tokeny si môžete zakúpiť na oficiálnej webovej stránke RobotEra, ktorú je potrebné si prepojiť s kryptopeňaženkou.

Zaujímavosť

Investori, ktorí si zaobstarajú token TARO, sa budú môcť v budúcnosti zapojiť aj do tzv. decentralizovanej autonómnej organizácie, známej pod skratkou DAO. V praxi to znamená, že budú môcť hlasovať v rôznych otázkach týkajúcich sa smerovania projektu.

Podľa čoho vybrať vhodnú kryptomenu na nákup?

Výber tej najlepšej kryptomeny na rok 2023 musí byť premyslený. Ešte pred tým, ako tak spravíte, by ste mali brať do úvahy niekoľko faktorov. K najdôležitejším patria:

Potenciál – bude sa danej kryptomene dariť aj v budúcnosti?

Na začiatok je dobré zistiť si o kryptomene základné informácie a zvážiť, či má potenciál na to, aby sa jej v budúcnosti darilo a aby jej hodnota rástla. Pýtajte sa samých seba, či ide o oblasť, ktorej sa v súčasnosti darí, a či by vám projekt mohol o pár rokov priniesť požadované zhodnotenie.

Výborným príkladom je kryptomena C+Charge, ktorá sa orientuje na ekológiu a elektropohon. Táto oblasť je v súčasnosti veľmi obľúbená a napreduje míľovými krokmi. Je preto pravdepodobné, že platforme a jej natívnemu tokenu sa bude dariť. To isté platí aj o herných projektoch.

Využitie – kde všade sa dajú kryptomeny používať?

Na výber kryptomeny má vo veľkej miere vplyv aj to, ako a kde sa dá používať. Mnohé staršie aj novšie tokeny akceptujú rôzne e-shopy či spoločnosti. Ak by mali kryptomeny obmedzené použitie, museli by ste ich vždy zameniť späť na doláre alebo eurá a až následne použiť.

Dobrou správou však je, že ak nová kryptomena nemá na začiatku široké využitie, nemusí to byť taký veľký problém. Časom, keď sa jej bude dariť a bude populárnejšia, bude ju akceptovať čoraz viac spoločností, firiem, bánk či e-shopov.

Vlastnosti – čo poskytuje kryptomena navyše?

Jednotlivé kryptomeny môžu mať rôzne vlastnosti a charakteristické črty. Niektoré sa môžu používať len na investovanie a obchodovanie, s inými môžete nakupovať aj služby a tovary. Spoločnou vlastnosťou kryptomien je anonymita, s ktorou sa pri bežných fiat menách nestretnete.

Kryptomena C+Charge má doplnkovú funkciu vo forme znižovania uhlíkovej stopy a podpory ekológie. Fight Out zas podporuje ľudí k cvičeniu a zdravému životnému štýlu.

Kurz určitej kryptomeny – ako sa jej darí v súčasnosti a ako na tom bola pred určitým časom?

Vývoj kryptomien a ich súčasný kurz dokáže napovedať veľa. Vďaka týmto informáciám môžete zistiť, ako token reaguje na jednotlivé situácie na trhu a ako sa mu bude s veľkou pravdepodobnosťou dariť. Trh s kryptomenami je síce volatilný, no história vami zvolenej kryptomeny vám dokáže aspoň načrtnúť, čo očakávať.

Investovanie do kryptomien je v roku 2023 stále výhodné

Kryptomeny sú aj po náročnom roku 2022 stále obľúbeným finančným nástrojom, ktorý dokáže priniesť veľmi zaujímavé výnosy. Dôležité je však zvoliť si tie, ktoré majú vysoký potenciál na rast a sú vo svojich začiatkoch. Len tak sa vám podarí niekoľkonásobne zhodnotiť svoj majetok. Možností, do čoho investovať, je viacero. K dispozícii je aj niekoľko projektov, ktoré sú vo svojej štartovacej fáze. Vyberte si jeden aj vy a tešte sa zo skvelých výnosov.

logo
Prečítajte si tiež:
20.4.2024 Redakcia FinReport

Chatbot s umelou inteligenciou od Klarny pracuje ako 700 zamestnancov na plný úväzok

Klarna – švédska spoločnosť zaoberajúca sa sprostredkovaním platieb v oblasti elektronického obchodovania tvrdí, že jej chatbot vyvinutý ...

20.4.2024 Redakcia FinReport

Nie je diéta ako diéta, vždy ide najmä o obchod

S príchodom jari sa pozornosť veľkého množstva spotrebiteľov sústreďuje na to, či do leta stihnú schudnúť do plaviek. Na mnohých ...

19.4.2024 Eva Sadovská

Dnes (19. apríla) je svetový deň investičných fondov. Ako sa im darí na Slovensku?

Práve 19. apríla sa narodil Abraham van Ketwich, ktorý v roku 1774 založil historicky prvý investičný fond. Investovanie do fondov je ...

19.4.2024 Robert Juriš

OpenAI je najviac financovaná spoločnosť s umelou inteligenciou. Jednorožec vyzbieral už 14 miliárd dolárov

Explozívny rast trhu s umelou inteligenciou pritiahol obrovskú pozornosť investorov rizikového kapitálu, ktorí naliali miliardy dolárov do ...

19.4.2024 Roland Régely

Pomoc s hypotékou sa má po novom týkať aj ľudí s refinancovaným úverom

Štát sa usiluje pomáhať ľuďom so splácaním ich hypotekárnych úverov a po novom chce kompenzovať zvýšené splátky hypoték aj tým, ...

19.4.2024 Redakcia FinReport

Prémiový benzín už stojí viac ako 1,90 eura, lacnejší sa blíži k hranici 1,70 eura za liter

Liter oboch druhov benzínu oproti predchádzajúcemu týždňu zdražel v priemere o ďalšie dva centy. Ten drahší prémiový 98-oktánový už ...

24.11.2023 Redakcia FinReport

Jesenná ITAPA 2023: Top projektmi sú elektronický účet poistenca a handcubekeys

Už poznáme víťazov Ceny ITAPA 2023. Najlepším projektom kategórií Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti sa stal projekt z dielne ...

28.8.2023 BizPartner Group

Ako na investovanie v náročných časoch? Výnos by nemal byť rozhodujúcim kritériom, hovorí odborník

Aktuálne výzvy na trhu s investičnými nehnuteľnosťami na Slovensku, výhody a nevýhody alternatívnych investičných prístupov a pohľad do ...

22.6.2023 Redakcia FinReport

Invest Summit 2023: Investovanie dnes prináša riziká aj výzvy v podobe umelej inteligencie

Tretí ročník investičnej konferencie Invest Summit 2023 v Bratislave privítal množstvo expertov, ekonómov a investorov. Spíkri a účastníci ...

14.6.2023 Redakcia FinReport

Gilles Le Cocguen: Schopnosť prežiť je založená na schopnosti inovovať

Podnikateľské prostredie sa neustále mení, pričom všetky tieto zmeny sú intenzívnejšie a rýchlejšie než kedykoľvek predtým. To ...

5.6.2023 ClaimCloud

Mešká vám let? Máte nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur

Leto je takpovediac za dverami a ľudia čoraz častejšie cestujú do zahraničia. S tým sa často spájajú rôzne komplikácie, napríklad v ...

10.3.2023 Lenka Sliacka

Investícia do kryptomien: TOP 4 kryptomeny na investíciu v roku 2023

Premýšľate, že by ste tento rok zhodnotili svoj majetok investovaním do kryptomien? V tom prípade dbajte na výber tokenu, ktorý má ...

16.2.2023 Lenka Sliacka

Najlepšie kryptomeny v predpredaji na nákup v roku 2023

Predpredaj umožňuje investorom nakupovať kryptomeny za veľmi nízke ceny. Zároveň však prináša výrazné riziko, keďže nie je isté, či ...

9.2.2023 Lenka Sliacka

Nové kryptomeny na investíciu v roku 2023

Na trhu s kryptomenami sa denne objavuje množstvo nových projektov. Vďaka tomu majú investori stovky možností na nákup nových kryptomien. Na ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

20.6.2022 TRINITY Hotels & Resosts

Jeseň patrí kongresom v TRINITY HOTELS

Je tu čas užiť si zaslúženú letnú dovolenku! Nezabúdajme však, že leto je pominuteľné a ani sa nenazdáme, bude čas vrátiť sa späť ...

14.6.2022 Redakcia FinReport

Tomáš Maga – nový partner RHR

14.4.2022 Premium IC

Najlepším upisovateľom rizík klienta je jeho sprostredkovateľ poistenia, nie poisťovňa!

Už dva roky dávame sprostredkovateľom možnosť, aby si komplexné poistné produkty pre svojich klientov – podnikateľov, podnikajúce fyzické ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay