Tomáš Šelc a Barbara Maria Willi v Malej sále Slovenskej filharmónie
Slovenská filharmónia ponúka komorné koncerty s intímnou atmosférou v Malej sále Slovenskej filharmónie. Tretí a záverečný koncert cyklu Piesňové večery sa uskutoční v utorok 9. apríla o 19.00. Predstaví sa na ňom slovenský basbarytonista Tomáš Šelc s bohatým piesňovým programom. Jedinečným prvkom recitálu bude využitie kladivkového klavíra, ktorý rozozvučí Barbara Maria Willi.
Foto: Slovenská filharmónia
Na úvod večera zaznie v interpretácii Tomáša Šelca dvanásť českých piesní Jana Jakuba Rybu (1765 – 1815) z roku 1800, ktoré vyšli pod názvom Zwölf böhmische Lieder. Meno českého skladateľa a učiteľa si zvyčajne spájame s vianočnou omšou. V Rybovom odkaze je však viac ako tisíc skladieb, medzi ktorými nájdeme veľa omší a piesní.
Komorný večer bude pokračovať výberom Schubertových piesní - Du bist die Ruh D. 776, An den Mond D. 193, An die Musik D. 547 a Die Forelle D. 550. Piesňová tvorba sprevádzala Schuberta po celý jeho život. Interpretovali ju amatérski hudobníci pre viedenské domáce spoločnosti aj mnohí operní speváci. Piesňový odkaz Franza Schuberta obsahuje okolo 600 opusov. Historickú atmosféru konca 18. storočia umocní využitie kladivkového klavíra a špecialistka v hre na dobovom nástroji Barbara Maria Willi.
Foto: Peter Hajšek
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Zelenskyj žiada Európu o viac protivzdušnej obrany a rýchlejšie dodávky zbraní
Pellegrini so Schulzom otvoril Slovensko-nemecké fórum o budúcnosti, vyzdvihol význam digitálnej suverenity Európy – VIDEO
Fico sa v Bruseli prvýkrát stretol s Magyarom, naznačil začiatok spolupráce aj blízku návštevu Budapešti – VIDEO
Epidémia eboly v Konžskej demokratickej republike si za mesiac vyžiadala už viac ako 200 obetí
Polícia obdržala informáciu o úmysle zavraždiť Jaroslava Naďa. Chceli ho zastreliť pred vlastným domom guľkou do hlavy, šokuje Galko – VIDEO
Najčítanejšie
- 1.Deň kávy: Pijeme viac kávy, hoci je drahšia ako vlani
- 2.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 3.Pre náš spôsob života potrebujeme 1,75 planéty Zem
- 4.ECB zvýšila sadzby. Lacné hypotéky sa tak skoro nevrátia
- 5.Bankár: Dvaja šikovní a podnikaví Afroameričania sa odvážne postavia rasovej neznášanlivosti v USA












