Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

TOP 7 najlepšie zarábajúcich spevákov: Vedie Madonna pred Céline Dionovou a Michaelom Jacksonom

Dominik Horváth Lídri
SK
EN
Poslať

O spevákoch sa často hovorí, že raz skončia na mizine. No existuje veľa výnimiek, ktoré predávajú milióny hudobných nosičov po celom svete, stali sa medzinárodne uznávanými ikonami, a zároveň si dokázali zarobiť obrovský majetok. Okrem toho mnoho z nich použilo peniaze zarobené spevom a investovalo do umenia, nehnuteľností alebo do akcií spoločností. My sme si pre vás pripravili zoznam historicky najbohatších spevákov, z ktorých sa stali superhviezdy, a vďaka tomu aj neuveriteľne zbohatli.

image

Foto: Getty Images

1) Madonna

Majetok: 880 miliónov dolárov

Madonna Louise Cicconeová, známa ako Madonna, je jednou z najznámejších a najvplyvnejších celebrít hudobného priemyslu. Hlavne pre svoj dynamický a kontroverzný vizuál je Madonna od 80. rokov minulého storočia často označovaná ako kráľovná popu.

Svoju úspešnú kariéru začala už v roku 1982, keď sa jej debutový singel Holiday stal celosvetovým hitom. Do roku 1984, keď vyšiel jej druhý album Like A Virgin, Madonnin štýl obliekania uchvátil celý svet a mnohé mladé ženy ho začali kopírovať.

Od roku 1985 bola trajektória Madonny k superhviezde a svetovému uznaniu nezastaviteľná. Like A Virgin bol albumom číslo jeden vo väčšine Európy, Veľkej Británie a USA, a predalo sa z neho viac ako 21 miliónov kópií.

Madonna počas svojej doterajšej kariéry vydala 14 štúdiových albumov, účinkovala na 11 koncertných turné a hrala v 17 filmoch. Okrem toho ju Americká asociácia nahrávacích priemyselných odvetví zaradila k najpredávanejším umelcom 20. storočia a vďaka 64,5 milióna predaných albumov je druhou najpredávanejšou speváčkou v USA.

Na celosvetovom trhu predala viac ako 300 miliónov platní a je najpredávanejšou ženskou umelkyňou všetkých čias. Získala 7 z 28 nominácií na ceny Grammy, 20 zo 68 nominácií na MTV Video Music Awards a je prvou ženskou umelkyňou, ktorá získala cenu Video Vanguard Award za celoživotné zásluhy. V roku 2008 sa stala členkou Rock and rollovej siene slávy.

2) Céline Dionová

Majetok: 800 miliónov dolárov

Céline Dionová je slávna kanadská speváčka, herečka, skladateľka a podnikateľka. Hneď jej prvý album La Voix du bon Dieu ju preslávil a stal sa v Kanade hitom číslo 1. Medzinárodnú pozornosť upútala v roku 1982, keď získala Cenu najlepšej interpretky na svetovom festivale v Tokiu. Kým dovŕšila 18 rokov, nahrala deväť francúzskych albumov a získala niekoľko prestížnych ocenení.

Jej skutočný medzinárodný úspech prišiel v roku 1992 s animovaným filmom Kráska a zviera, v ktorom spolu s Peabom Brysonom naspievala titulnú skladbu. V roku 1996 vydala svoj štvrtý album v angličtine s názvom Falling Into You, ktorý jej získal ceny Grammy za album roka a najlepší popový album.

V rokoch 2000 až 2010 bola Céline Dionová najlepšie zarábajúcou speváčkou na svete. Vďačí za to hlavne lukratívnemu vystupovaniu v Las Vegas v rokoch 2011 až 2019. Len na predaji vstupeniek zarobila 350 miliónov dolárov. V Las Vegas vystupovala 70-krát za rok a za každý koncert dostala 500-tisíc dolárov.

Céline je tiež známa svojou charitatívnou činnosťou. Dlhodobo prispieva Kanadskej nadácii pre cystickú fibrózu. Taktiež darovala viac ako 1,5 milióna dolárov obetiam hurikánu Katrina a 1 milión dolárov obetiam ázijského cunami v roku 2004.

Celkovo získala 5 cien Grammy, 12 World Music Awards, 7 American Music Awards a mnoho ďalších ocenení. Jej piesne získali tiež dve Academy Awards a tri Zlaté glóbusy.

3) Michael Jackson

Majetok: 750 miliónov dolárov

Michael Joseph Jackson, ôsme dieťa azda najslávnejšej hudobnej rodiny všetkých čias, sa narodil v roku 1958. Mal len sotva 7 rokov, keď sa pridal k svojim bratom, s ktorými začal vystupovať ako skupina Jackson 5. Koncom 60. až začiatkom 70. rokov sa Michael začal presadzovať ako sólový umelec a vydal sólové albumy, ako Ben (1972), Music & Me (1973) a Forever Michael (1975).

V roku 1979 sa Michael presťahoval do New Yorku a vydal album Off the Wall, z ktorého sa zrodila hitparádová skladba Don’t Stop ‘Til You Get Enough. Vydanie šiesteho albumu Thriller v roku 1982 rýchlo upevnilo Michaelovu slávu, pričom sa stal známym pre svoj jedinečný talent v tanci aj speve. Album Bad, vydaný v roku 1987 po päťročnej prestávke, zaznamenal obrovský úspech a celosvetovo sa ho predalo viac ako 45 miliónov kópií. Jeho ďalší úspešný album Dangerous vydaný v roku 1991 bol 7-krát platinový a predal po celom svete cez 30 miliónov kópií.

Z 35 nominácií na cenu Grammy získal Jackson 13. Z celkového počtu 244 nominácií na rôzne hudobné ceny získal 152 ocenení. Aj po jeho smrti v roku 2016 má majetok Michaela Jacksona odhadovanú hodnotu viac ako 750 miliónov dolárov. Tá sa má ešte zvýšiť s plánovanou premiérou muzikálu MJ: The Musical na konci roku 2021. Vo svojom závete rozdelil svoj majetok na tri časti: 40 % nechal svojim trom deťom, ďalších 20 % išlo na rôzne detské charity a zvyšných 40 % dostala jeho matka Katherine.

4) José Iglesias

Majetok: 600 miliónov dolárov

Julio José Iglesias de la Cueva, španielsky spevák, ktorý sa preslávil najmä vďaka svojmu zamatovému hlasu, sa narodil v roku 1943. Pred tým, ako sa stal spevákom, bol profesionálnym futbalistom.

Julio je jedným z najúspešnejších spevákov v španielskom jazyku. Predal 100 miliónov platní po celom svete v 14 jazykoch. Počas svojej kariéry odohral viac ako 5-tisíc koncertov pre viac ako 60 miliónov ľudí na piatich kontinentoch.

Neskôr sa presťahoval do Miami, kde podpísal zmluvu s CBS International a začal písať piesne v angličtine, francúzštine, portugalčine a nemčine. Potom vydal svoj prvý anglický album Begin the Beguine, ktorý sa dostal na prvé miesto v Spojenom kráľovstve. Počas svojej kariéry vydal viac ako 40 albumov a v roku 2013 bol dokonca ocenený ako najobľúbenejší medzinárodný umelec na svete.

Najväčšiu časť jeho majetku tvorí portfólio nehnuteľností po celom svete s hodnotou medzi 200 – 300 miliónmi dolárov. Zaujímavosťou je, že Iglesias a návrhár oblečenia Oscar de la Renta (spolu s ďalšími investormi) spoluvlastnia hlavné letisko Punta Cana v Dominikánskej republike.

Julio získal dve ceny Grammy a niekoľko desiatok iných ocenení. Od roku 1985 má svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy. Je otcom Enrique Iglesiasa, tiež veľmi populárneho americko-španielskeho speváka.

5) Beyoncé

Majetok: 550 miliónov dolárov

Beyoncé Giselle Knowlesová sa narodila v roku 1981. Najskôr sa preslávila so svojou dievčenskou skupinou Destiny's Child. Ich druhý štúdiový album The Writing's on the Wall získal dve ceny Grammy a v USA predal viac ako osem miliónov kópií. Ich tretí štúdiový album Survivor sa dostal na prvé miesto v rebríčku Billboard 200.

Beyoncé opustila skupinu začiatkom roku 2000 a v roku 2003 uviedla na trh svoj sólový album s názvom Dangerously in Love. V roku 2010 opäť ovládla Grammy a získala šesť cien, vrátane najlepšej piesne roka, najlepšieho ženského popového vokálneho výkonu a najlepšieho súčasného R&B.

Zaujímavosťou je jej koncert v roku 2015. Beyoncé bola najatá vtedajším generálnym riaditeľom spoločnosti Uber Travisom Kalanickom na súkromný koncert pre zamestnancov spoločnosti. Za koncert jej ponúkol 6 miliónov dolárov. Namiesto výplaty v hotovosti požiadala o vyplatenie v akciách spoločnosti. V súčasnosti majú jej akcie hodnotu viac ako 25 miliónov dolárov.

Beyoncé doteraz predala viac ako 100 miliónov platní. Je najčastejšie nominovanou speváčkou na cenu Grammy s celkovým počtom 24 víťazstiev. Do dnešného dňa nazbierala aj 24 cien MTV Music Video Awards. Z 804 nominácií počas svojej kariéry získala 418 ocenení.

6) Sir Elton John

Majetok: 500 miliónov dolárov

Sir Elton Hercules John je spevák, skladateľ a hudobník. Jeho sláva pretrváva už viac ako 50 rokov a Eltonove piesne dnes poznajú takmer všetky generácie. Predal viac ako 300 miliónov platní a na svojom konte má viac ako 50 najlepších hitov v britskej hitparáde jednotlivcov a americkom rebríčku Billboard 100. Vyprodukoval aj sedem po sebe idúcich albumov číslo jeden v USA.

Úspechy zožal aj v muzikáloch, komponoval pre Levieho kráľa, Aidu a Billy Elliot the Musical. Pesnička Candle In The Wind, napísaná na počesť princeznej Diany, predala viac ako 33 miliónov kópií a patrí jej titul najpredávanejšieho singla v histórii britskej a americkej hitparády. Elton je tiež známy ako jeden z najneznámejších zberateľov umenia zo sveta celebrít. Jeho zbierka má v súčasnosti odhadovanú hodnotu okolo 200 miliónov dolárov a obsahuje kúsky od Mapplethorpa, Warhola, Basquiata, Haringa, Damiena Hirsta a mnohých ďalších.

Sir Elton John doteraz získal päť cien Grammy, päť cien Brit Awards, dve Academy Awards a dva Zlaté glóbusy. Zo 67 nominácií na hudobné ceny získal 30 ocenení.

7) Mariah Careyová

Majetok: 320 miliónov dolárov

Mariah Careyová, narodená v roku 1969, je celosvetovou senzáciou a drží rekord v počte singlov číslo jedna sólového umelca. Jej najúspešnejšie piesne Hero, Without You, All I Want For Christmas Is You a One Sweet Day sa umiestnili na popredných miestach amerického rebríčka Billboard 100.

Počas svojej kariéry predala viac ako 200 miliónov platní po celom svete, čo z nej robí jednu z najpredávanejších hudobných umelkýň všetkých čias. Jej najúspešnejšia pesnička All I Want For Christmas Is You sa stala jedným z najpredávanejších a najziskovejších singlov hudobnej histórie. Pieseň figuruje v desiatkach vianočných filmov a pre Careyovú generuje honoráre vo výške asi 600-tisíc dolárov ročne.

V roku 2012 zarobila 18 miliónov dolárov za účinkovanie v jednej sezóne televíznej šou American Idol. Je druhou najpredávanejšou ženskou umelkyňou všetkých čias. Mariah tiež získala päť cien Grammy a z 377 nominácií na všetky hudobné ceny získala 337 ocenenítri uvedenia do siene slávy.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
4.12.2021 Naďa Černá

Psychológia peňazí: TOP 9 tipov pre správne finančné rozhodnutia

Správne hospodárenie s financiami je často diskutovanou témou. Nakupovanie nepotrebných vecí a zbytočné míňanie peňazí trápi mnohých ...

28.11.2021 Redakcia FinReport

Ako finančne zvládnuť Vianoce? Pomôže rezerva a plánovanie výdavkov

Väčšina rodín si chce dvakrát do roka – v lete počas dovolenky a na Vianoce – dopriať viac ako zvyčajne. To na Slovensku dlhodobo ...

3.10.2021 Redakcia FinReport

TOP 10 rád, ako viesť deti k finančným návykom: Prasiatko v 6 rokoch, prvý bankový účet v desiatich

Prvým krokom k budovaniu finančnej gramotnosti u detí je zvyčajne poskytnutie prvého vreckového. Odporúča sa začať s ním približne od 6 ...

8.9.2021 Robert Juriš

Chýba nám základná finančná gramotnosť, aj tak sme prehnane sebavedomí

Financie sú pre Slovákov fenomén, o ktorom si myslíme, že mu rozumieme, ale v skutočnosti je pravdou úplný opak. Napriek tomu sa v otázke ...

13.8.2021 Dominik Horváth

TOP 7 investorov: Dlhé roky sa im darilo dosahovať výsledky ako nikomu inému, až sa stali legendou

Najznámejší investori sú ako rockové hviezdy finančného sveta. Majú dlhoročnú schopnosť svojimi geniálnymi rozhodnutiami porážať trh, ...

8.8.2021 Redakcia FinReport

TOP 5 rád, ako riešiť problémy s peniazmi či platobnými kartami počas dovolenky

Tohtoročné leto sa prehuplo do svojej druhej polovice. Mnohí ľudia však majú svoju dovolenku stále ešte len pred sebou. Preto je vhodný čas ...

26.7.2021 Zuzana Mecková

TOP 7 tipov, ako na kúpu rekreačnej nehnuteľnosti. Zvážte, čo naozaj chcete a koľko ste do toho ochotní investovať

Keďže počas pretrvávajúcej pandémie koronavírusu čoraz viac ľudí potrebovalo uniknúť z bytov v mestách do voľnejšieho priestoru, dopyt ...

19.7.2021 Roland Régely

TOP 8 tipov, ako úspešne investovať a zároveň sa vyhnúť najčastejším chybám

Počet investorov na Slovensku síce rastie, no investujeme málo, slabo diverzifikujeme a často sa chceme len krátkodobo zviezť na rastovej vlne. ...

6.7.2021 Dominik Horváth

TOP 7 najzaujímavejších blockchain firiem na svete podľa magazínu Financial Report

Blockchain – nový typ technológie v súčasnosti zažíva raketový nárast a so zvyšujúcim sa dopytom stúpa aj jeho potenciál. S jeho ...

11.6.2021 Redakcia FinReport

TOP 9 rád, na čo by ste nemali zabudnúť pred aj počas cesty autom na dovolenku

Mnohí z nás obľubujú jazdu autom za dovolenkou, pretože poskytuje slobodu, voľnosť a možnosť zažiť dobrodružstvá. Zo Slovenska to máme ...

2.6.2021 Redakcia FinReport

TOP 5 rád, ako sa správne poistiť proti povodni a záplavám, aby vám poisťovňa pokryla všetky škody

Prívalové dažde a búrky s krupobitím každoročne spôsobujú nemalé škody na majetku Slovákov. Zatopené pivnice a zatečené steny, ...

25.5.2021 Zuzana Mecková

TOP 10 rád, ako hospodáriť s peniazmi po uvoľnení pandemických opatrení

Pandémia koronavírusu nám ukázala, aké dôležité je každý mesiac si niečo zo svojho príjmu odložiť. Niektorí pre pandémiu ušetrili ...

Aplikácia
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Klub 500 odmieta zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur, vyššie odvody zaplatia nielen Slováci
 2. 2.
  Na problém kvót pre osemročné gymnáziá sme upozorňovali, tvrdí Pčolinská zo Sme rodina
 3. 3.
  Pobaltskú tlačovú agentúru BNS zrejme napadli hackeri
 4. 4.
  Anketa – Ako urýchlila pandémia koronavírusu proces digitalizácie na poistnom trhu?
 5. 5.
  Finanční agenti: Zmluvy sú povinní prehodnocovať aspoň raz ročne, cena nie je najdôležitejšia