Visa za necelý rok zrealizovala miliardu bezkontaktných platieb. Využívajú ich až štyria z piatich spotrebiteľov
Spoločnosť Visa oznámila, že zrealizovala ďalšiu miliardu bezkontaktných platieb, pri ktorých by v minulosti museli spotrebitelia zadávať PIN kód. Aj to je dôvod, že dôvera spotrebiteľov v bezkontaktné platby neustále rastie. Tento míľnik sa podarilo dosiahnuť za menej ako rok odvtedy, čo sa v 29 krajinách Európy zvýšili limity na bezkontaktné platby v dôsledku pandémie koronavírusu.

Foto: Shutterstock
Bezkontaktné platby sú dnes už nevyhnutnosťou
Rast bezkontaktných platieb bol kľúčovým trendom počas pandémie koronavírusu, pretože sa stali nevyhnutnosťou pre spotrebiteľov aj maloobchodníkov. Prieskum spoločnosti Visa ukazuje, že dve tretiny (65 %) spotrebiteľov na celom svete by bezkontaktné platby v budúcnosti najradšej používali rovnako alebo ešte viac ako v súčasnosti.
Mimochodom, počet bezkontaktných platieb zásadne vzrástol po tom, ako Visa zvýšila limit na takéto platby v niektorých krajinách až o 50 %. Na Slovensku sa zvýšil limit z pôvodných 20 na 50 eur od mája minulého roka.
Rýchle, pohodlné a zároveň bezpečné
„Dopyt po bezkontaktných platbách naznačuje, že sa pre európskych spotrebiteľov a maloobchodníkov stali bežným štandardom. Je o ne záujem, pretože sú rýchle, pohodlné a zároveň aj bezpečné,“ uvádza generálny riaditeľ Visa pre Česko, Slovensko a Maďarsko Marcel Gajdoš.
Partner témy
Bezkontaktné platby podľa jeho slov majú najnižšiu mieru podvodov zo všetkých druhov platieb a v krajinách, kde sa často používajú, ostávajú podvody v mieste predaja na historických minimách. Napríklad Slovensko patrí ku krajinám s najnižším počtom podvodov pri takýchto platbách.
Viac ako 80 % platieb v obchodoch je bezkontaktných
„Ďalšia miliarda zrealizovaných bezkontaktných platieb je dôkazom toho, že spotrebitelia a maloobchodníci sa pri každodenných platbách spoliehajú na digitálne riešenia. Podpora takýchto platieb bude kľúčom k oživeniu ekonomiky v Európe. Je to krok správnym smerom, ktorý povzbudí spotrebiteľov, aby nakupovali a poskytne obchodom, reštauráciám a iným maloobchodníkom účinnú pomoc v čase, keď to najviac potrebujú,“ hovorí ďalej M. Gajdoš.
Rastúci dopyt po bezkontaktných transakciách je zrejmý v celej Európe a viac ako 80 % platieb Visa v obchodoch je už bezkontaktných. Vo Francúzsku a Nemecku sa medziročne zvýšil počet bezkontaktných transakcií o viac ako polovicu. Z jednej miliardy transakcií sa 400 miliónov uskutočnilo vo Veľkej Británii a možno očakávať ďalší rast, keďže limit na bezkontaktné platby pre Spojené kráľovstvo sa má v tomto roku zvýšiť na 100 libier.
Popularita online nakupovania stúpa v celej Európe. Vo viac ako 15 krajinách došlo v decembri 2020 k nárastu transakcií realizovaných na internete o 40 % alebo viac v porovnaní s predchádzajúcim rokom, vrátane Slovenska.
Kľúčové slová
Vojna na Ukrajine

Rok 2022

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie


SPRAVODAJSTVO





- 1.Viaceré banky chystajú zmeny v cenníkoch svojich služieb, klienti si priplatia
- 2.Realitné fondy pokračujú v raste, ich aktíva medziročne narástli o 20,4 %
- 3.Coface znížila hodnotenie Slovenska z úrovne A3 na A4
- 4.Pesimizmus podnikateľov pri hodnotení ekonomiky stále rastie
- 5.Cestovná kancelária Alchemy Travel ohlásila úpadok