Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

TOP 5 zahraničných bankových aplikácií. Ktorá je najlepšia?

Dominik Horváth FinTech
SK
EN
Poslať

Čo je pre vás najdôležitejšie pri výbere aplikácie pre mobilné bankovníctvo? Pre niekoho je to maximálna bezpečnosť, pre iného používateľský komfort, ďalší ocení minimálne poplatky, možnosť výberu z automatu zadarmo alebo iné klientske benefity.

image

Foto: Shutterstock

Aplikácie mobilného bankovníctva prešli dlhým vývinom a spotrebitelia teraz od nich očakávajú celý rad funkcií, akými sú napríklad online prevody peňazí, platenie účtov, online lokátor bankomatov a podobne. My sme si pre vás pripravili zoznam piatich zahraničných spoločností, ktorých bankové aplikácie sú niečím iné, vďaka čomu si ich klienti cenia viac ako ostatné. 

1. Ally Bank

 

Ally Bank

Miesto pôvodu: Detroit, USA

Ally je v súčasnosti jednou z najlepšie hodnotených bánk poskytujúcich bankové služby prostredníctvom aplikácie. Na finančnom trhu pôsobí od roku 1919 a podaril sa jej postupný prerod od bežnej banky na online banku. Na našom zozname je suverénne najstaršou bankou.

Ally okrem bežného účtu ponúka napríklad možnosť sporenia na sporiacom účte, s ktorým nie sú spojené žiadne mesačné poplatky za správu ani podmienka minimálneho zostatku na účte. Okrem toho poskytuje všetky základné bankové služby, ktoré je od bankovej aplikácie možné očakávať, ako sú platenie účtov, online hľadanie bankomatu, posielanie platieb z mobilných telefónov, kontrola histórie transakcií a iné.

Aplikácia Ally navyše poskytuje bezplatný prístup k službe Zelle. Táto funkcia sa podobá na PayPal a umožňuje prevádzať finančné prostriedky na cudzí účet len s pomocou e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla. Nie je teda potrebné vymieňať si osobné informácie, akými sú napríklad čísla bankových účtov a smerovacie čísla.

Ako bonus si na Ally aplikácii môžete prečítať správy o akciovom trhu. V súčasnosti má Ally Bank v rámci skupiny Ally Financial viac ako 4,5 milióna používateľov a trhovú hodnotu 9,9 miliardy dolárov.

2. Chime

 

Chime

Miesto pôvodu: San Francisco, USA

Spoločnosť Chime bola založená v roku 2013 a k decembru 2019 dosiahla 6,5 milióna používateľov, pričom podľa denníka Business Insider by v roku 2020 mala dosiahnuť hranicu 8 miliónov účtov.

Chime vznikla s cieľom umožniť svojim klientom spravovať peniaze na cestách pomocou ľahkého používateľského rozhrania a multifunkčnej aplikácie. Bežný účet Chime ponúka výhody, ako napríklad možnosť získať výplatu už o dva dni skôr, ako keď sa prevedie z účtu na účet bežným spôsobom. Samozrejme, závisí to od dátumu odoslania platby a tiež od skutočnosti, či zamestnávateľ podporuje takúto službu.

Okrem toho vďaka funkcii SpotMe, ktorá automaticky monitoruje zostatok na účte počas celého obdobia vedenia účtu, používateľ môže niekoľkokrát prečerpať zostatok do mínusu, pričom Chime si za to neúčtuje žiadne poplatky.

Aplikácia tiež podporuje automatické úspory pri použití debetnej karty Chime Visa. To znamená, že nákupy používateľa sa zaokrúhľujú nahor na celý dolár a rozdiel v centoch sa ukladá priamo do úspor. Chime funguje takmer bez poplatkov a neexistuje ani žiadna požiadavka na minimálny zostatok na účte.

Positive

Partner článku

3. Monzo

 

Monzo

Miesto pôvodu: Londýn, Veľká Británia

Spoločnosť Monzo začala v roku 2016 ako predplatiteľná karta MasterCard, ktorú bolo možné dobíjať pomocou aplikácie a robiť v nej bezplatné výbery. S trhovou hodnotou viac ako 2 miliardy libier a počtom zákazníkov presahujúcich 4 milióny, dnes Monzo patrí k najväčším online bankám na svete.

Okrem bežných bankových služieb Monzo ponúka funkcie, akými sú napríklad SalarySorter, ktorý vie dopredu rozrátať výplatu používateľa a automaticky zaplatiť vybrané účty. Karta taktiež umožňuje ísť na určitý čas do mínusu.

Na rozdiel od svojej konkurencie cez Monzo sa priamo z aplikácie dá zobrať aj pôžička až do výšky 3 000 libier. Podobne ako pri Chime, aj Monzo zaokrúhli minuté sumy na celé libry a rozdiel uloží ako úspory.

Monzo je tiež partnerom spoločností OVO Energy a Octopus Energy – dodávateľov elektrickej energie. V rámci aplikácie je možné rozhodnúť sa pre zmenu svojho poskytovateľa elektriny, pričom po zadaní informácií, akými sú napríklad počet miestností alebo obytná plocha bytu, Monzo automaticky prepočíta ponuku tak, aby bola nižšia ako aktuálne platby. Táto funkcia však zatiaľ funguje len vo Veľkej Británii.

4. Revolut

 

Revolut

Miesto pôvodu: Londýn, Veľká Británia

Revolut je banková aplikácia a platobná karta, ktorá vznikla ako alternatíva k tradičným bankovým produktom. Je totiž podstatne flexibilnejšia. Tí, ktorí používajú Revolut, môžu svoje peniaze v zahraničí minúť bez toho, aby museli platiť akékoľvek poplatky.

Revolut funguje s viac ako 130 menami, vďaka čomu používateľ získa skutočný výmenný kurz bez toho, aby sa musel spoliehať na zmenárne alebo burzy, ktoré ponúkajú menej výhodné výmenné kurzy. Vďaka tejto funkcii Revolut umožňuje používateľom ušetriť pri zámene peňazí až 8 percent.

Ponúka tiež možnosť posielať peniaze do celého sveta bez poplatkov. Táto funkcia funguje vo viac ako 130 krajinách a poskytuje rýchle a bezpečné prevody peňazí. V rámci aplikácie je tiež možné nakupovať akcie a komodity z americkej burzy jedným kliknutím, pričom klient kedykoľvek presne vidí vývoj svojho portfólia v reálnom čase. 

Okrem toho Revolut ponúka aj nákup niekoľkých kryptomien, ako napríklad bitcoin, ripple alebo ethereum. Po zaregistrovaní sa cez aplikáciu klientovi automaticky poštou príde Visa karta, za ktorú neplatí žiadne poplatky, a môže ju začať hneď používať na bežný platobný styk.

Revolut má v súčasnosti viac ako 12 miliónov používateľov a ambiciózny cieľ do piatich rokov dosiahnuť hranicu 100 miliónov. Spoločnosť uviedla, že má 250 000 aktívnych používateľov denne a ich počet neustále rastie.

5. N26

 

N26

Miesto pôvodu: Berlín, Nemecko

Number 26 vznikla v roku 2013 ako jedna z prvých online bankových aplikácií v Európe a do súčasnosti získala viac ako 5 miliónov používateľov v 24 krajinách sveta. N26 je jedným z najväčších rivalov Revolutu, pričom obe spoločnosti ponúkajú takmer rovnaké bankové online služby.

Od svojej konkurencie sa N26 odlišuje napríklad službou MoneyBeam, ktorá používateľovi umožňuje okamžité odosielanie alebo prijímanie peňazí zo všetkých kontaktov uložených v iných aplikáciách cez e-mail alebo telefónne číslo.

V rámci účtu je tiež možné vytvoriť niekoľko podúčtov, ktoré umožňujú sledovať výdavky a sporiť na určitý cieľ, napríklad na nájom alebo dovolenku. Aplikácia potom používateľovi posiela upozornenia, ako blízko alebo ďaleko sa zvolený cieľ nachádza.

N26 rovnako ako Revolut nepýta takmer žiadne poplatky za bežné bankové služby. Členstvo v N26 Metal je síce spoplatnené, ale umožňuje nárok na cestovné poistenie a poistenie ochrany nákupu od poisťovne Allianz.

N26 okrem toho spolupracuje s niekoľkými známymi spoločnosťami, ako Adidas alebo Hotels.com, vďaka čomu je možné získať dodatočné zľavy z každého nákupu.
 

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
16.10.2021 Naďa Černá

TOP 10 kryptomien na trhu. Na čo sa dajú využívať a aké sú ich výhody?

Kryptomeny si podmanili svet. Sú predmetom záujmu investorov a využívajú sa aj pri bežných či menších transakciách. Majú viaceré výhody ...

3.10.2021 Redakcia FinReport

TOP 10 rád, ako viesť deti k finančným návykom: Prasiatko v 6 rokoch, prvý bankový účet v desiatich

Prvým krokom k budovaniu finančnej gramotnosti u detí je zvyčajne poskytnutie prvého vreckového. Odporúča sa začať s ním približne od 6 ...

2.10.2021 Dominik Horváth

TOP 7 najlepšie zarábajúcich spevákov: Vedie Madonna pred Céline Dionovou a Michaelom Jacksonom

O spevákoch sa často hovorí, že raz skončia na mizine. No existuje veľa výnimiek, ktoré predávajú milióny hudobných nosičov po celom ...

8.9.2021 Robert Juriš

Chýba nám základná finančná gramotnosť, aj tak sme prehnane sebavedomí

Financie sú pre Slovákov fenomén, o ktorom si myslíme, že mu rozumieme, ale v skutočnosti je pravdou úplný opak. Napriek tomu sa v otázke ...

13.8.2021 Dominik Horváth

TOP 7 investorov: Dlhé roky sa im darilo dosahovať výsledky ako nikomu inému, až sa stali legendou

Najznámejší investori sú ako rockové hviezdy finančného sveta. Majú dlhoročnú schopnosť svojimi geniálnymi rozhodnutiami porážať trh, ...

8.8.2021 Redakcia FinReport

TOP 5 rád, ako riešiť problémy s peniazmi či platobnými kartami počas dovolenky

Tohtoročné leto sa prehuplo do svojej druhej polovice. Mnohí ľudia však majú svoju dovolenku stále ešte len pred sebou. Preto je vhodný čas ...

26.7.2021 Zuzana Mecková

TOP 7 tipov, ako na kúpu rekreačnej nehnuteľnosti. Zvážte, čo naozaj chcete a koľko ste do toho ochotní investovať

Keďže počas pretrvávajúcej pandémie koronavírusu čoraz viac ľudí potrebovalo uniknúť z bytov v mestách do voľnejšieho priestoru, dopyt ...

19.7.2021 Roland Régely

TOP 8 tipov, ako úspešne investovať a zároveň sa vyhnúť najčastejším chybám

Počet investorov na Slovensku síce rastie, no investujeme málo, slabo diverzifikujeme a často sa chceme len krátkodobo zviezť na rastovej vlne. ...

6.7.2021 Dominik Horváth

TOP 7 najzaujímavejších blockchain firiem na svete podľa magazínu Financial Report

Blockchain – nový typ technológie v súčasnosti zažíva raketový nárast a so zvyšujúcim sa dopytom stúpa aj jeho potenciál. S jeho ...

11.6.2021 Redakcia FinReport

TOP 9 rád, na čo by ste nemali zabudnúť pred aj počas cesty autom na dovolenku

Mnohí z nás obľubujú jazdu autom za dovolenkou, pretože poskytuje slobodu, voľnosť a možnosť zažiť dobrodružstvá. Zo Slovenska to máme ...

2.6.2021 Redakcia FinReport

TOP 5 rád, ako sa správne poistiť proti povodni a záplavám, aby vám poisťovňa pokryla všetky škody

Prívalové dažde a búrky s krupobitím každoročne spôsobujú nemalé škody na majetku Slovákov. Zatopené pivnice a zatečené steny, ...

25.5.2021 Zuzana Mecková

TOP 10 rád, ako hospodáriť s peniazmi po uvoľnení pandemických opatrení

Pandémia koronavírusu nám ukázala, aké dôležité je každý mesiac si niečo zo svojho príjmu odložiť. Niektorí pre pandémiu ušetrili ...

Aplikácia
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  TOP 5 najhorších akcií roka 2021. Do týchto firiem teraz určite neinvestujte
 2. 2.
  Prichádza nová príležitosť na investovanie do perspektívnych firiem v podobe SPAC
 3. 3.
  Heger upozornil počas návštevy Grécka na ťažké postavenie žien v Afganistane, potrebujú podporu
 4. 4.
  Spotrebné úvery budú ku koncu tohto roka v kurze. Slováci uprednostnia osobný kontakt s bankou pred online
 5. 5.
  Asociácia zamestnávateľov žiada poslancov, aby neschválili Zákonník práce v predloženej podobe