Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

TOP 5 zahraničných bankových aplikácií. Ktorá je najlepšia?

Dominik Horváth FinTech Poslať

Čo je pre vás najdôležitejšie pri výbere aplikácie pre mobilné bankovníctvo? Pre niekoho je to maximálna bezpečnosť, pre iného používateľský komfort, ďalší ocení minimálne poplatky, možnosť výberu z automatu zadarmo alebo iné klientske benefity.

TOP 5 zahraničných bankových aplikácií

Foto: Shutterstock

Aplikácie mobilného bankovníctva prešli dlhým vývinom a spotrebitelia teraz od nich očakávajú celý rad funkcií, akými sú napríklad online prevody peňazí, platenie účtov, online lokátor bankomatov a podobne. My sme si pre vás pripravili zoznam piatich zahraničných spoločností, ktorých bankové aplikácie sú niečím iné, vďaka čomu si ich klienti cenia viac ako ostatné. 

1. Ally Bank

 

Ally Bank

Miesto pôvodu: Detroit, USA

Ally je v súčasnosti jednou z najlepšie hodnotených bánk poskytujúcich bankové služby prostredníctvom aplikácie. Na finančnom trhu pôsobí od roku 1919 a podaril sa jej postupný prerod od bežnej banky na online banku. Na našom zozname je suverénne najstaršou bankou.

Ally okrem bežného účtu ponúka napríklad možnosť sporenia na sporiacom účte, s ktorým nie sú spojené žiadne mesačné poplatky za správu ani podmienka minimálneho zostatku na účte. Okrem toho poskytuje všetky základné bankové služby, ktoré je od bankovej aplikácie možné očakávať, ako sú platenie účtov, online hľadanie bankomatu, posielanie platieb z mobilných telefónov, kontrola histórie transakcií a iné.

Aplikácia Ally navyše poskytuje bezplatný prístup k službe Zelle. Táto funkcia sa podobá na PayPal a umožňuje prevádzať finančné prostriedky na cudzí účet len s pomocou e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla. Nie je teda potrebné vymieňať si osobné informácie, akými sú napríklad čísla bankových účtov a smerovacie čísla.

Ako bonus si na Ally aplikácii môžete prečítať správy o akciovom trhu. V súčasnosti má Ally Bank v rámci skupiny Ally Financial viac ako 4,5 milióna používateľov a trhovú hodnotu 9,9 miliardy dolárov.

2. Chime

 

Chime

Miesto pôvodu: San Francisco, USA

Spoločnosť Chime bola založená v roku 2013 a k decembru 2019 dosiahla 6,5 milióna používateľov, pričom podľa denníka Business Insider by v roku 2020 mala dosiahnuť hranicu 8 miliónov účtov.

Chime vznikla s cieľom umožniť svojim klientom spravovať peniaze na cestách pomocou ľahkého používateľského rozhrania a multifunkčnej aplikácie. Bežný účet Chime ponúka výhody, ako napríklad možnosť získať výplatu už o dva dni skôr, ako keď sa prevedie z účtu na účet bežným spôsobom. Samozrejme, závisí to od dátumu odoslania platby a tiež od skutočnosti, či zamestnávateľ podporuje takúto službu.

Okrem toho vďaka funkcii SpotMe, ktorá automaticky monitoruje zostatok na účte počas celého obdobia vedenia účtu, používateľ môže niekoľkokrát prečerpať zostatok do mínusu, pričom Chime si za to neúčtuje žiadne poplatky.

Aplikácia tiež podporuje automatické úspory pri použití debetnej karty Chime Visa. To znamená, že nákupy používateľa sa zaokrúhľujú nahor na celý dolár a rozdiel v centoch sa ukladá priamo do úspor. Chime funguje takmer bez poplatkov a neexistuje ani žiadna požiadavka na minimálny zostatok na účte.

Positive

Partner článku

3. Monzo

 

Monzo

Miesto pôvodu: Londýn, Veľká Británia

Spoločnosť Monzo začala v roku 2016 ako predplatiteľná karta MasterCard, ktorú bolo možné dobíjať pomocou aplikácie a robiť v nej bezplatné výbery. S trhovou hodnotou viac ako 2 miliardy libier a počtom zákazníkov presahujúcich 4 milióny, dnes Monzo patrí k najväčším online bankám na svete.

Okrem bežných bankových služieb Monzo ponúka funkcie, akými sú napríklad SalarySorter, ktorý vie dopredu rozrátať výplatu používateľa a automaticky zaplatiť vybrané účty. Karta taktiež umožňuje ísť na určitý čas do mínusu.

Na rozdiel od svojej konkurencie cez Monzo sa priamo z aplikácie dá zobrať aj pôžička až do výšky 3 000 libier. Podobne ako pri Chime, aj Monzo zaokrúhli minuté sumy na celé libry a rozdiel uloží ako úspory.

Monzo je tiež partnerom spoločností OVO Energy a Octopus Energy – dodávateľov elektrickej energie. V rámci aplikácie je možné rozhodnúť sa pre zmenu svojho poskytovateľa elektriny, pričom po zadaní informácií, akými sú napríklad počet miestností alebo obytná plocha bytu, Monzo automaticky prepočíta ponuku tak, aby bola nižšia ako aktuálne platby. Táto funkcia však zatiaľ funguje len vo Veľkej Británii.

4. Revolut

 

Revolut

Miesto pôvodu: Londýn, Veľká Británia

Revolut je banková aplikácia a platobná karta, ktorá vznikla ako alternatíva k tradičným bankovým produktom. Je totiž podstatne flexibilnejšia. Tí, ktorí používajú Revolut, môžu svoje peniaze v zahraničí minúť bez toho, aby museli platiť akékoľvek poplatky.

Revolut funguje s viac ako 130 menami, vďaka čomu používateľ získa skutočný výmenný kurz bez toho, aby sa musel spoliehať na zmenárne alebo burzy, ktoré ponúkajú menej výhodné výmenné kurzy. Vďaka tejto funkcii Revolut umožňuje používateľom ušetriť pri zámene peňazí až 8 percent.

Ponúka tiež možnosť posielať peniaze do celého sveta bez poplatkov. Táto funkcia funguje vo viac ako 130 krajinách a poskytuje rýchle a bezpečné prevody peňazí. V rámci aplikácie je tiež možné nakupovať akcie a komodity z americkej burzy jedným kliknutím, pričom klient kedykoľvek presne vidí vývoj svojho portfólia v reálnom čase. 

Okrem toho Revolut ponúka aj nákup niekoľkých kryptomien, ako napríklad bitcoin, ripple alebo ethereum. Po zaregistrovaní sa cez aplikáciu klientovi automaticky poštou príde Visa karta, za ktorú neplatí žiadne poplatky, a môže ju začať hneď používať na bežný platobný styk.

Revolut má v súčasnosti viac ako 12 miliónov používateľov a ambiciózny cieľ do piatich rokov dosiahnuť hranicu 100 miliónov. Spoločnosť uviedla, že má 250 000 aktívnych používateľov denne a ich počet neustále rastie.

5. N26

 

N26

Miesto pôvodu: Berlín, Nemecko

Number 26 vznikla v roku 2013 ako jedna z prvých online bankových aplikácií v Európe a do súčasnosti získala viac ako 5 miliónov používateľov v 24 krajinách sveta. N26 je jedným z najväčších rivalov Revolutu, pričom obe spoločnosti ponúkajú takmer rovnaké bankové online služby.

Od svojej konkurencie sa N26 odlišuje napríklad službou MoneyBeam, ktorá používateľovi umožňuje okamžité odosielanie alebo prijímanie peňazí zo všetkých kontaktov uložených v iných aplikáciách cez e-mail alebo telefónne číslo.

V rámci účtu je tiež možné vytvoriť niekoľko podúčtov, ktoré umožňujú sledovať výdavky a sporiť na určitý cieľ, napríklad na nájom alebo dovolenku. Aplikácia potom používateľovi posiela upozornenia, ako blízko alebo ďaleko sa zvolený cieľ nachádza.

N26 rovnako ako Revolut nepýta takmer žiadne poplatky za bežné bankové služby. Členstvo v N26 Metal je síce spoplatnené, ale umožňuje nárok na cestovné poistenie a poistenie ochrany nákupu od poisťovne Allianz.

N26 okrem toho spolupracuje s niekoľkými známymi spoločnosťami, ako Adidas alebo Hotels.com, vďaka čomu je možné získať dodatočné zľavy z každého nákupu.
 

logo
Prečítajte si tiež:
21.1.2024 Redakcia FinReport

Top 7 finančných hriechov, ktoré vás pripravia o peniaze

Vlastniť dostatok peňazí na pokrytie pohodového života a občas aj po troche luxusu túži zrejme úplne každý. Nie všetci sa však vo ...

20.10.2022 Andrej Vida

TOP 11 rád, ako môžete ušetriť na energiách vo svojej domácnosti – 1. časť

Otázka nárastu nákladov na energie je už niekoľko mesiacov aktuálna vo všetkých európskych krajinách. Týka sa to, samozrejme, aj nás. ...

13.8.2022 Naďa Černá

TOP 7 najväčších ekonomických kríz v histórii ľudstva

Finančné krízy sú ekonomický jav, ktorý sa v histórii ľudstva vyskytol už niekoľkokrát. Aj v súčasnosti stojíme na prahu jednej, o ...

6.8.2022 Naďa Černá

TOP 6 praktických rád, ako ušetriť financie

Ceny za energie a potraviny neustále stúpajú. Mnohých ľudí to núti zamyslieť sa nad možnosťami, ako ušetriť, respektíve ako zbytočne ...

9.6.2022 Redakcia FinReport

TOP 10 praktických rád, ako ušetriť na poplatkoch v banke

Viaceré banky zvýšili poplatky pre klientov a ďalšie zdražovanie v sadzobníkoch ohlásili aj od mája a júna 2022. Preto je dobré vedieť, ...

28.5.2022 Redakcia FinReport

Toto je 5 základných pravidiel, ako naučiť deti zaobchádzať s peniazmi

Čo sa v mladosti naučíš, v starobe akoby si našiel. Známe príslovie platí pri nakladaní s financiami dvojnásobne. Deti, ktoré si do ...

15.4.2022 Redakcia FinReport

Inflácia pohlcuje úspory, preto je dobré vedieť, ako ich ochrániť pred znehodnotením

Slováci majú v bankách uložených viac ako 40 miliárd eur, ktoré postupne pohlcuje inflácia. Všetky peniaze na bežných účtoch strácajú ...

3.4.2022 Redakcia FinReport

TOP 5 tipov, ako ochrániť svoje peniaze pred prudko rastúcou infláciou

Inflácia na Slovensku v roku 2022 vyskočila nad 8 %. Rast cien tovarov a služieb je výsledkom súhry viacerých faktorov. Príčinou je najmä ...

15.1.2022 Dominik Horváth

V čele najväčších technologických spoločností stoja lídri z Indie

V priebehu posledných dvoch desaťročí sa viacerí generálni riaditelia s indickými koreňmi dokázali presadiť v celosvetovom rebríčku ...

14.1.2022 Redakcia FinReport

TOP 4 spôsoby, ako môžu veľké firmy prispieť k zelenšej planéte

Téma ekológie a udržateľnosti v ekonomike a podnikaní je v súčasnosti už takmer rovnako dôležitá ako téma zisku a prosperity. ...

24.12.2021 Robert Juriš

Aukcie: Rebríček TOP 10 komerčne najúspešnejších maliarov, ktorých obrazy vydražili za stámilióny eur

Mnohé slávne obrazy majú nielen estetickú a umeleckú hodnotu. Stávajú sa tiež predmetom dražieb, a teda investícií zberateľov umenia či ...

4.12.2021 Naďa Černá

Psychológia peňazí: TOP 9 tipov pre správne finančné rozhodnutia

Správne hospodárenie s financiami je často diskutovanou témou. Nakupovanie nepotrebných vecí a zbytočné míňanie peňazí trápi mnohých ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay