Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Aplikácia Curve zatraktívňuje cashbacky. Všetky karty spojí do jednej a zvládne aj cestovanie v čase

Roland Régely FinTech
SK
EN
Poslať

Na európskom trhu online bánk pribúda čoraz viac fintech riešení, ktoré lákajú na bezplatný účet či zaujímavé cashbacky za nákup. V porovnaní s Revolutom, N26 či Vivid Money však služba menom Curve ide mierne odlišným smerom. Umožňuje integrovať všetky platobné karty klienta do jedinej a tiež vie cestovať v čase smerom nazad. Pozreli sme sa na najzaujímavejšie benefity tohto britského startupu.

image

Foto: Curve

Jedna karta „šéfuje“ ostatným

Curve je online služba, ktorá cieli najmä na klientov s viacerými kontami, respektíve platobnými kartami. V podstate ide o online peňaženku, ktorá agreguje viacero platobných kariet prostredníctvom jednej sprievodnej MasterCard karty. Klient si svoje existujúce karty nahrá do digitálnej peňaženky a cez mobilnú aplikáciu vie kedykoľvek vybrať, ktorá karta je predvolená, a ňou prostredníctvom Curve vykonáva platby.

Na princípe digitálnej peňaženky už roky fungujú služby Apple Pay a Google Pay. Curve však pridáva aj fyzickú kartu, z ktorej môžu klienti vyberať peniaze cez bankomat. Napokon aj samotnú Curve kartu možno nahrať do služieb Apple Pay a Google Pay a platiť tak mobilom či hodinkami prostredníctvom jedinej karty.

Curve nevie fungovať ako samostatná bankomatová či platobná karta, a tak platí, že si v aplikácii vždy treba nastaviť aj predvolenú kartu inej banky, z ktorej sa pri výbere či platení budú strhávať peniaze. Aktívne karty je možné kedykoľvek meniť, odstrániť či blokovať prostredníctvom appky. 

Zaujímavou funkcionalitou pri platení je takzvaný anti-embarrassment mód. V Curve si môžete nastaviť jednu či dve záložné platobné karty, z ktorých vám budú strhnuté peniaze v prípade, že na predvolenej karte nebude dostatok prostriedkov.

Výbery zadarmo do 200 libier mesačne

Základnú platobnú kartu Curve má každý klient bez mesačného poplatku. Pri takomto účte sú výbery z bankomatu na celom svete do 200 libier mesačne bez poplatkov, čo je už akýsi štandard aj pri iných službách, ako napríklad Revolut či Vivid Money. Výbery nad tento limit sú podľa obchodných podmienok Curve spoplatnené 2 % z vybranej sumy

Pri platení v cudzej mene sa Curve inšpiroval konkurenčným Revolutom či N26. Už pri bezplatnom účte môže klient využiť výhodnejšie kurzy pri platení, služba je však limitovaná sumou 500 eur mesačne. 

Ak si vyberiete prémiový účet s celosvetovým cestovným poistením, získate čiernu Curve kartu za mesačný poplatok 9,99 eura. Pri tejto alternatíve máte výber do 400 libier mesačne z bankomatu bezplatne a vyšší limit na platby v cudzej mene. 

Kovová karta potom stojí 14,99 eura mesačne a sľubuje vyššie, prípadne neobmedzené limity na platby v cudzej mene. Táto najdrahšia alternatíva taktiež obsahuje cestovné poistenie a bonus v podobe voľného vstupu do prémiových letiskových salónikov. Z kovovej karty možno bezplatne vyberať každý mesiac peniaze do výšky 600 libier.

Jediným problémom pre Slovákov s takouto zahraničnou kartou je, že niektoré slovenské bankomaty si za výber takouto kartou pýtajú dodatočný poplatok. Klient by však na spoplatnenie mal byť vopred upozornený.

Vráťte sa v čase a zaplaťte inou kartou

Ak si hovoríte, že Curve neprináša žiadnu fintech inováciu, venujte pozornosť funkcii Time Machine. Curve totiž zvládne niečo, s čím doposiaľ žiadna obdobná online služba neprišla. Umožňuje „zmeniť bankovú kartu, ktorou ste zaplatili, po dokončení každej transakcie“.

Positive

Partner témy

 

Ako to funguje? Pri každej platbe do výšky 5-tisíc eur, ktorú ste vykonali uplynulých 90 dní, môžete zmeniť kartu, z ktorej bola platba realizovaná, respektíve účtovaná. Ak sa napríklad rozhodnete zaplatiť nákup z inej platobnej karty, služba Curve pošle refundáciu na pôvodnú kartu a danú sumu zaúčtuje z druhej karty, ktorú ste si zvolili.

Táto inovatívna funkcia sa dá využiť rôzne. Ak ste napríklad omylom zaplatili v obchode kartou, kde nemáte žiaden cashback, s touto službou celú operáciu zrealizujete ešte raz, pokojne aj o tri mesiace. Pri kartách, ako Vivid Money, tak môžete operovať s platbami u obchodníkov, ktorí sľubujú cashback až do 30 % a sumy 250 eur. 

Ďalšou výhodou takéhoto cestovania v čase môže byť možnosť predĺžiť si bezúročné obdobie na kreditke. Napríklad medzi dvoma kreditnými kartami s rôznym dátumom zaúčtovania. Platíte jednou kartou a pred zúčtovaním platby presuniete transakciu na druhú kartu, ktorá má zúčtovanie neskôr. Prvá kreditná karta tak nebude k dátumu zúčtovania čerpaná a vy z dlžnej sumy nemusíte platiť úroky.

Rýchle prevody cez telefónny zoznam

Curve umožňuje robiť tiež rýchle prevody peňazí medzi ľuďmi využívajúcimi túto službu. Curve prostredníctvom telefónneho zoznamu v mobile vie, kto uvedenú službu používa a označí ho špeciálnou ikonou. Ak chcete takémuto známemu poslať peniaze, kliknete na ikonu, zaplatíte vybranú sumu a príjemca má do niekoľkých sekúnd peniaze na účte. Funguje to podobne ako služba VIAMO. Peniaze týmto spôsobom možno posielať aj ľuďom, ktorí Curve nepoužívajú. Príjemcovi v tomto prípade príde SMS správa s linkom obsahujúcim možnosť potvrdiť prevod na svoj účet.

Cashback 1 % z troch vybraných obchodov

Rovnako ako služba Vivid Money, aj Curve ponúka cashbacky za platby u vybraných predajcov, nie sú však také štedré. Klient si môže vybrať zo zoznamu obchodných reťazcov tri, do ktorých chodí najčastejšie nakupovať. Curve mu v každom z nich garantuje 1 % cashback za nákup. Vyberať si možno z takých značiek, ako Lidl, IKEA, Tesco, Booking.com, DM Drogerie a tiež iných prevažne britských predajcov.

Všetky cashbacky sa potom pripočítavajú na hlavnú Curve kartu. Prostriedky vyzbierané prostredníctvom cashbacku možno okamžite použiť na platenie, prípadne si ich viete poslať na ktorúkoľvek z platobných kariet.

Menej je niekedy viac

Platobné karty sa dajú ukradnúť, skopírovať a zneužiť a Curve v tomto ohľade nie je výnimkou. Odborníci však hovoria, že logicky je výhodnejšie nosiť pri sebe jednu kartu namiesto dvoch či troch a zároveň mať možnosť kartu kedykoľvek zablokovať cez smartfón.

Výhodou Curve je, že zostatok na účtoch kariet vidíte okamžite a že pri akomkoľvek pohybe peňazí dostávate takzvané push notifikácie. Služba tiež garantuje ochranu klienta pri platení Curve kartou, a to do výšky až 100-tisíc eur. Britský startup tiež na svojom webe uvádza, že neukladá čísla kariet v aplikácii a informácie sú „šifrované pomocou zabezpečenia na vojenskej úrovni“.

Mladý startup s miliónmi používateľov

Curve je britský startup, ktorý ešte pred brexitom založil dcérsku spoločnosť v Litve. To mu umožňuje ponúkať fintech služby naprieč celou Európskou úniou. Spoločnosť funguje od roku 2019, keď si jej Curve appku stiahlo prvých päťstotisíc používateľov. Firma v minulom roku expandovala aj do USA a začiatkom tohto roku dosiahla métu 2 miliónov používateľov. Spoločnosť je od svojho vzniku zatiaľ každý rok v strate. Zmeniť to má investičný stimul vo výške 95 miliónov dolárov, ktorý firma získala začiatkom tohto roku.

Potrebujete licenciu na výkon finančného sprostredkovania ?
Rýchlosťou blesku vám poskytneme odborné a komplexné služby.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
29.6.2022 Redakcia FinReport

Coface znížila hodnotenie Slovenska z úrovne A3 na A4

Európa vrátane Slovenska významne dopláca na rusko-ukrajinský vojnový konflikt. Nadnárodná spoločnosť Coface až 16 európskym krajinám ...

29.6.2022 Redakcia FinReport

Mincovňa Kremnica vyrazila milión pamätných dvojeuroviek s Erazmom Rotterdamským, do obehu prídu od 1. júla 2022

Národná banka Slovenska (NBS) vydáva ďalšiu pamätnú euromincu. Jej nominálna hodnota je 2 eurá a je venovaná 35. výročiu vzdelávacieho ...

29.6.2022 Redakcia FinReport

Pesimizmus podnikateľov pri hodnotení ekonomiky stále rastie

Dôvera v slovenskú ekonomiku zo strany podnikateľov je značne rozkolísaná. Najmä v oblasti priemyslu a služieb v júni 2022 poklesla dokonca ...

29.6.2022 Eva Sadovská

Realitné fondy pokračujú v raste, ich aktíva medziročne narástli o 20,4 %

Záujem Slovákov o reality nenaštrbila ani koronakríza, a ukazuje sa, že ani vojnový konflikt na Ukrajine. Investovať do nehnuteľností však ...

29.6.2022 Monika Jakábová

Viaceré banky chystajú zmeny v cenníkoch svojich služieb, klienti si priplatia

Drahšie vklady, doručenie výpisov poštou či služby v pobočkách. Mnohé banky menia s príchodom letných mesiacov svoje cenníky. Zmeny ...

28.6.2022 Naďa Černá

Ethereum sa pripravuje na zásadnú zmenu – ušetrí na energiách a bude aj ekologickejšie

Kryptomena ethereum sa chystá na veľkú zmenu. Uprostred tohtoročného leta by mala prejsť z konceptu proof-of-work na šetrnejší koncept ...

28.6.2022 Robert Juriš

Hrozba stagflácie je čoraz reálnejšia. Centrálne banky musia byť mimoriadne opatrné

Prakticky celý svet v súčasnosti čelí dramatickému rastu cien tovarov a služieb. Nárast inflácie ešte urýchlili dôsledky vojenského ...

25.6.2022 Redakcia FinReport

Banky krajín severnej Európy vytvárajú jednotnú platobnú platformu P27

Krajiny severnej Európy sa spájajú, aby vytvorili jednotnú platobnú platformu. Po dvoch rokoch starostlivých príprav sa viac ako tucet bánk ...

20.6.2022 Redakcia FinReport

Bitcoin takto hlboko už dávno nebol, jeho hodnota spadla pod 20-tisíc dolárov

Najsilnejšia kryptomena na trhu stále padá. Hodnota bitcoinu sa cez víkend dostala pod hranicu 20-tisíc dolárov a v súčasnosti to s ním, ale ...

20.6.2022 Redakcia FinReport

Elon Musk je obvinený z organizovania pyramídovej hry s kryptomenou dogecoin

Elon Musk má ďalší problém. Čelí obvineniu z organizovania pyramídovej hry. Zneužiť mal vtipnú kryptomenu dogecoin, ktorú niekoľkokrát ...

16.6.2022 Robert Juriš

BNPL sú nebezpečné pre spotrebiteľov, ktorí si musia požičiavať, aby splatili svoje dlhy

Technologický pokrok v platbách akceleruje. Popri digitálnych peňaženkách sa najrýchlejšie vyvíja systém kúp teraz, zaplať neskôr (Buy ...

14.6.2022 Redakcia FinReport

Bitcoin spadol pod 23-tisíc dolárov a môže ísť ešte podstatne nižšie

Ťažký víkend a ešte ťažšie prebudenie do nového týždňa zažili kryptomeny. Cena bitcoinu klesla pod 23-tisíc dolárov. Je to najnižšia ...

12.6.2022 Redakcia FinReport

Prieskum: Až dve tretiny Slovákov uprednostňujú digitálne platby

Dve tretiny (63 %) slovenských spotrebiteľov využíva pri nákupoch platbu kartou. Štvrtina (25 %) respondentov prieskumu, ktorí často platia ...

10.6.2022 Redakcia FinReport

Smartfónom alebo hodinkami platí každý tretí Slovák, karta sa používa len ako záložné riešenie

Kým pred piatimi rokmi si zákazníci nedokázali predstaviť, že by v obchode alebo v reštaurácii platili svojím mobilným telefónom, dnes je ...

9.6.2022 Dominik Horváth

Big Tech začalo veľké prepúšťanie. Skončila sa éra, keď IT špecialisti šikanovali svojich šéfov

Nebolo to tak dávno, čo sa veľké mená technologického sektora predbiehali v tom, kto dá svojim zamestnancom lepší plat a benefity. ...

8.6.2022 Redakcia FinReport

Neobanka Revolut uvádza na trh nový fintech produkt na správu výdavkov

Neobanka Revolut prostredníctvom svojej aplikácie prináša nový finančný produkt, ktorý jej klientom – podnikom umožňuje jediným klikom ...

7.6.2022 Redakcia FinReport

Po skrachovanej kryptomene terra prichádza na trh jej nová verzia 2.0

Kryptomena terra sa začiatkom mája 2022 dostala do stavu klinickej smrti. Jej hodnota klesla o 99 % a hrozil je zánik. V priebehu niekoľkých ...

1.6.2022 Dominik Horváth

Amazon s Buy with Prime zaútočí na dominanciu PayPal a iné firmy z e-commerce

Spoločnosť Amazon miliardára Jeffa Bezosa predstavila svoju novú službu Buy with Prime. Jej úlohou nie zamerať sa len na len na zákazníkov a ...

Aplikácia

 1. 1.
  Viaceré banky chystajú zmeny v cenníkoch svojich služieb, klienti si priplatia
 2. 2.
  Realitné fondy pokračujú v raste, ich aktíva medziročne narástli o 20,4 %
 3. 3.
  Coface znížila hodnotenie Slovenska z úrovne A3 na A4
 4. 4.
  Pesimizmus podnikateľov pri hodnotení ekonomiky stále rastie
 5. 5.
  Cestovná kancelária Alchemy Travel ohlásila úpadok