Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Aplikácia Curve zatraktívňuje cashbacky. Všetky karty spojí do jednej a zvládne aj cestovanie v čase

Roland Régely FinTech
SK
EN
Poslať

Na európskom trhu online bánk pribúda čoraz viac fintech riešení, ktoré lákajú na bezplatný účet či zaujímavé cashbacky za nákup. V porovnaní s Revolutom, N26 či Vivid Money však služba menom Curve ide mierne odlišným smerom. Umožňuje integrovať všetky platobné karty klienta do jedinej a tiež vie cestovať v čase smerom nazad. Pozreli sme sa na najzaujímavejšie benefity tohto britského startupu.

image

Foto: Curve

Jedna karta „šéfuje“ ostatným

Curve je online služba, ktorá cieli najmä na klientov s viacerými kontami, respektíve platobnými kartami. V podstate ide o online peňaženku, ktorá agreguje viacero platobných kariet prostredníctvom jednej sprievodnej MasterCard karty. Klient si svoje existujúce karty nahrá do digitálnej peňaženky a cez mobilnú aplikáciu vie kedykoľvek vybrať, ktorá karta je predvolená, a ňou prostredníctvom Curve vykonáva platby.

Na princípe digitálnej peňaženky už roky fungujú služby Apple Pay a Google Pay. Curve však pridáva aj fyzickú kartu, z ktorej môžu klienti vyberať peniaze cez bankomat. Napokon aj samotnú Curve kartu možno nahrať do služieb Apple Pay a Google Pay a platiť tak mobilom či hodinkami prostredníctvom jedinej karty.

Curve nevie fungovať ako samostatná bankomatová či platobná karta, a tak platí, že si v aplikácii vždy treba nastaviť aj predvolenú kartu inej banky, z ktorej sa pri výbere či platení budú strhávať peniaze. Aktívne karty je možné kedykoľvek meniť, odstrániť či blokovať prostredníctvom appky. 

Zaujímavou funkcionalitou pri platení je takzvaný anti-embarrassment mód. V Curve si môžete nastaviť jednu či dve záložné platobné karty, z ktorých vám budú strhnuté peniaze v prípade, že na predvolenej karte nebude dostatok prostriedkov.

Výbery zadarmo do 200 libier mesačne

Základnú platobnú kartu Curve má každý klient bez mesačného poplatku. Pri takomto účte sú výbery z bankomatu na celom svete do 200 libier mesačne bez poplatkov, čo je už akýsi štandard aj pri iných službách, ako napríklad Revolut či Vivid Money. Výbery nad tento limit sú podľa obchodných podmienok Curve spoplatnené 2 % z vybranej sumy

Pri platení v cudzej mene sa Curve inšpiroval konkurenčným Revolutom či N26. Už pri bezplatnom účte môže klient využiť výhodnejšie kurzy pri platení, služba je však limitovaná sumou 500 eur mesačne. 

Ak si vyberiete prémiový účet s celosvetovým cestovným poistením, získate čiernu Curve kartu za mesačný poplatok 9,99 eura. Pri tejto alternatíve máte výber do 400 libier mesačne z bankomatu bezplatne a vyšší limit na platby v cudzej mene. 

Kovová karta potom stojí 14,99 eura mesačne a sľubuje vyššie, prípadne neobmedzené limity na platby v cudzej mene. Táto najdrahšia alternatíva taktiež obsahuje cestovné poistenie a bonus v podobe voľného vstupu do prémiových letiskových salónikov. Z kovovej karty možno bezplatne vyberať každý mesiac peniaze do výšky 600 libier.

Jediným problémom pre Slovákov s takouto zahraničnou kartou je, že niektoré slovenské bankomaty si za výber takouto kartou pýtajú dodatočný poplatok. Klient by však na spoplatnenie mal byť vopred upozornený.

Vráťte sa v čase a zaplaťte inou kartou

Ak si hovoríte, že Curve neprináša žiadnu fintech inováciu, venujte pozornosť funkcii Time Machine. Curve totiž zvládne niečo, s čím doposiaľ žiadna obdobná online služba neprišla. Umožňuje „zmeniť bankovú kartu, ktorou ste zaplatili, po dokončení každej transakcie“.

Positive

Partner témy

 

Ako to funguje? Pri každej platbe do výšky 5-tisíc eur, ktorú ste vykonali uplynulých 90 dní, môžete zmeniť kartu, z ktorej bola platba realizovaná, respektíve účtovaná. Ak sa napríklad rozhodnete zaplatiť nákup z inej platobnej karty, služba Curve pošle refundáciu na pôvodnú kartu a danú sumu zaúčtuje z druhej karty, ktorú ste si zvolili.

Táto inovatívna funkcia sa dá využiť rôzne. Ak ste napríklad omylom zaplatili v obchode kartou, kde nemáte žiaden cashback, s touto službou celú operáciu zrealizujete ešte raz, pokojne aj o tri mesiace. Pri kartách, ako Vivid Money, tak môžete operovať s platbami u obchodníkov, ktorí sľubujú cashback až do 30 % a sumy 250 eur. 

Ďalšou výhodou takéhoto cestovania v čase môže byť možnosť predĺžiť si bezúročné obdobie na kreditke. Napríklad medzi dvoma kreditnými kartami s rôznym dátumom zaúčtovania. Platíte jednou kartou a pred zúčtovaním platby presuniete transakciu na druhú kartu, ktorá má zúčtovanie neskôr. Prvá kreditná karta tak nebude k dátumu zúčtovania čerpaná a vy z dlžnej sumy nemusíte platiť úroky.

Rýchle prevody cez telefónny zoznam

Curve umožňuje robiť tiež rýchle prevody peňazí medzi ľuďmi využívajúcimi túto službu. Curve prostredníctvom telefónneho zoznamu v mobile vie, kto uvedenú službu používa a označí ho špeciálnou ikonou. Ak chcete takémuto známemu poslať peniaze, kliknete na ikonu, zaplatíte vybranú sumu a príjemca má do niekoľkých sekúnd peniaze na účte. Funguje to podobne ako služba VIAMO. Peniaze týmto spôsobom možno posielať aj ľuďom, ktorí Curve nepoužívajú. Príjemcovi v tomto prípade príde SMS správa s linkom obsahujúcim možnosť potvrdiť prevod na svoj účet.

Cashback 1 % z troch vybraných obchodov

Rovnako ako služba Vivid Money, aj Curve ponúka cashbacky za platby u vybraných predajcov, nie sú však také štedré. Klient si môže vybrať zo zoznamu obchodných reťazcov tri, do ktorých chodí najčastejšie nakupovať. Curve mu v každom z nich garantuje 1 % cashback za nákup. Vyberať si možno z takých značiek, ako Lidl, IKEA, Tesco, Booking.com, DM Drogerie a tiež iných prevažne britských predajcov.

Všetky cashbacky sa potom pripočítavajú na hlavnú Curve kartu. Prostriedky vyzbierané prostredníctvom cashbacku možno okamžite použiť na platenie, prípadne si ich viete poslať na ktorúkoľvek z platobných kariet.

Menej je niekedy viac

Platobné karty sa dajú ukradnúť, skopírovať a zneužiť a Curve v tomto ohľade nie je výnimkou. Odborníci však hovoria, že logicky je výhodnejšie nosiť pri sebe jednu kartu namiesto dvoch či troch a zároveň mať možnosť kartu kedykoľvek zablokovať cez smartfón.

Výhodou Curve je, že zostatok na účtoch kariet vidíte okamžite a že pri akomkoľvek pohybe peňazí dostávate takzvané push notifikácie. Služba tiež garantuje ochranu klienta pri platení Curve kartou, a to do výšky až 100-tisíc eur. Britský startup tiež na svojom webe uvádza, že neukladá čísla kariet v aplikácii a informácie sú „šifrované pomocou zabezpečenia na vojenskej úrovni“.

Mladý startup s miliónmi používateľov

Curve je britský startup, ktorý ešte pred brexitom založil dcérsku spoločnosť v Litve. To mu umožňuje ponúkať fintech služby naprieč celou Európskou úniou. Spoločnosť funguje od roku 2019, keď si jej Curve appku stiahlo prvých päťstotisíc používateľov. Firma v minulom roku expandovala aj do USA a začiatkom tohto roku dosiahla métu 2 miliónov používateľov. Spoločnosť je od svojho vzniku zatiaľ každý rok v strate. Zmeniť to má investičný stimul vo výške 95 miliónov dolárov, ktorý firma získala začiatkom tohto roku.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
22.9.2021 Jana Schochmann

Dušan Macula – Ak chcete byť presvedčivý obchodník, buďte autentický

Na nič sa nehrajte! Úspech firmy tkvie v dobrých a úprimných vzťahoch lídra so spolupracovníkmi. To je stručný „recept na úspech“ od ...

22.9.2021 Redakcia FinReport

Nemecké voľby odštartujú novú éru v politike a ekonomike. Viac peňazí pôjde do digitalizácie a zelených projektov

Nemecké voľby sa uskutočnia už o štyri dni v poslednú septembrovú nedeľu. Už dlhšie sa vie, že Angela Merkelová definitívne končí. A ...

22.9.2021 Redakcia FinReport

Po novom už všetky veľké firmy budú musieť reportovať o zodpovednom prístupe k podnikaniu

Európska únia pritvrdila pri definovaní pravidiel, ktoré majú zabezpečiť uhlíkovú neutralitu. Kontinent ju má dosiahnuť do roku 2050. ...

22.9.2021 Redakcia FinReport

Podnikatelia najčastejšie zlyhávajú v evidencii tržieb. Po kontrole pokladní im však zvyknú rásť

Kontrolóri finančnej správy počas augusta 2021 skontrolovali 822 podnikateľských subjektov. Nedodržiavanie zákona o používaní ...

22.9.2021 Naďa Černá

Starostlivosť o zrak: Aké zľavy poskytujú jednotlivé zdravotné poisťovne?

Operácie očí sú čoraz viac vyhľadávané. Ľuďom poskytujú možnosť zlepšiť si zrak a zároveň sa zbaviť okuliarov či kontaktných ...

21.9.2021 Roland Régely

Brokeria: Do TOP 10 prenikla takmer ihneď po svojom vzniku a každým rokom rastie

Jeden z najmladších samostatných finančných agentov (SFA) na slovenskom finančnom trhu krátko po svojom štarte prenikol do TOP 10 ...

20.9.2021 Dominik Horváth

Vývojári aplikácií vysúdili od Apple 100 miliónov dolárov. Appky v App Store však zrejme lacnejšie nebudú

Súd rozhodol, že spoločnosť Apple musí vo fungovaní svojho obchodu App Store urobiť niekoľko zásadných zmien. Spoločnosť roky ...

19.9.2021 Redakcia FinReport

Spoločnosť Mastercard sa akvizíciami posilnila v oblasti otvoreného bankovníctva aj kryptomien

Spoločnosť Mastercard po nedávnych akvizíciách spoločností Uphold, Gemini a BitPay v priebehu týždňa oznámila dve ďalšie novinky. Prvou ...

17.9.2021 Roland Régely

Kryptomenový ošiaľ pokračuje: Burza Coinbase má miliardové tržby a ethereum začína porážať bitcoin

Kryptomeny rastú a prekonávajú očakávania analytikov aj v roku 2021. Najväčšia kryptoburza na svete, spoločnosť Coinbase, dosiahla v druhom ...

16.9.2021 Redakcia FinReport

Krajín, ktoré legalizujú a snažia sa regulovať kryptomeny, pribúda. Poslednou je zatiaľ Ukrajina

Kryptomeny sú považované za kontroverzné investície. Napriek tomu majú schopnosť nabaľovať na seba čoraz väčší počet investorov. A ...

14.9.2021 Redakcia FinReport

NBS varuje pred stránkou ekrona.com. Žiadnu digitálnu euromenu si cez ňu nekúpite

Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje na internetovú stránku ekrona.com, ktorá vyvoláva dojem, že si cez ňu záujemcovia môžu nakúpiť ...

13.9.2021 Redakcia FinReport

Kryptomena cardano vďaka očakávanému príchodu inteligentných zmlúv rýchlo rastie

Len pred niekoľkými dňami sme priniesli informáciu, že dvom najsilnejším kryptomenám na trhu sa podarilo prekonať svoje štvrťročné ...

7.9.2021 Redakcia FinReport

Každý Salvádorčan môže mať vlastnú kryptopeňaženku, bitcoin sa tu stal oficiálnym platidlom

Najväčšia a na trhu najrozšírenejšia kryptomena bitcoin sa dočkala ďalšieho zásadného míľnika vo svojej 12-ročnej histórii. Po ...

6.9.2021 Redakcia FinReport

Dve najsilnejšie kryptomeny prekonali trojmesačné maximá. Bitcoinu pomáha Muscovo mlčanie, ethereu NFT fondy

Kryptomenám sa opäť darí. Presnejšie dvom najsilnejším z nich sa podarilo prekonať svoje maximá spred viac ako troch mesiacov. Kým bitcoin ...

6.9.2021 Robert Juriš

Úlohou digitálneho eura nie je nahradiť fyzické peniaze, ale umožniť voľbu a uľahčiť spôsob platenia

Vstupujeme do éry digitálnych peňazí. Podobne ako v minulosti komoditné alebo reprezentatívne peniaze, aj tieto vznikajú v reakcii na zmeny v ...

4.9.2021 Redakcia FinReport

Platobné spoločnosti rýchlo rastú. Praje im pandémia aj zmena nákupných zvyklostí

Platobný systém je širokou a komplikovanou sieťou spoločností zaoberajúcich sa vydávaním kariet, bezpečnosťou platieb či úverovaním ...

3.9.2021 Roland Régely

Akvizícia Say Technologies spoločnosťou Robinhood zvyšuje šance malých investorov uspieť na finančných trhoch

Maklérska firma Robinhood nedávno oznámila akvizíciu fintechu Say Technologies vo výške 140 miliónov dolárov. Laik by povedal, že ide len o ...

1.9.2021 Roland Régely

Vysoké zdanenie kryptomien nepomáha štátu ani občanom. Ľudia hľadajú spôsoby, ako platiť menej

Kryptomeny sú na Slovensku zdaňované viac ako v iných európskych krajinách. Fyzické osoby a drobní podnikatelia odvádzajú do štátnej ...

Aplikácia
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Brokeria: Do TOP 10 prenikla takmer ihneď po svojom vzniku a každým rokom rastie
 2. 2.
  Dušan Macula – Ak chcete byť presvedčivý obchodník, buďte autentický
 3. 3.
  Starostlivosť o zrak: Aké zľavy poskytujú jednotlivé zdravotné poisťovne?
 4. 4.
  Slovákom hypotéky stále chutia. Najmä tie vyššie nad 100-tisíc eur a s dlhšou lehotou splatnosti
 5. 5.
  Po novom už všetky veľké firmy budú musieť reportovať o zodpovednom prístupe k podnikaniu