Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

FinGO.sk: Vďaka hypotékam aj online klientom majú za sebou mimoriadne úspešný rok

Roland Régely Financie Poslať

Pre broker poolovú spoločnosť FinGO.sk bol rok 2020 úspešný vo viacerých oblastiach. Mladá firma rastie aj počas pandémie, minulý rok „poskočila“ v obrate o 40 %. Upevnila tak svoju pozíciu na slovenskom trhu finančného sprostredkovania a dostala sa do rebríčka TOP 10 finančných agentov. Nováčikovi sa výrazný rast podaril najmä vďaka sprostredkovaniu hypoték. FinGO.sk v nich pokorila métu pol miliardy eur.

image

Foto: FinGO.sk

Obrat takmer 14 miliónov eur

Podľa informácií dostupných od FinGO.sk firma minulý rok „zaknihovala“ obrat vo výške 13,83 milióna eur. Spoločnosti sa tak v porovnaní s rokom 2019 podarilo zvýšiť obrat až o 40 %. 

Okrem obratu spoločnosti významne narástol aj zisk. Ten sa podľa finančnej závierky podarilo takmer strojnásobiť. V roku 2018 bol zisk firmy vyše 4-tisíc eur, v roku 2019 takmer 209-tisíc eur a napokon podľa údajov poskytnutých spoločnosťou FinGO.sk to bolo v roku 2020 už 604-tisíc eur. 

Firma vlani sprostredkovala najviac hypoték od svojho založenia v celkovom objeme 525 miliónov eur. „Najviac sa nám darilo v úveroch, kde sme dokázali vyriešiť viac ako 6-tisíc hypotekárnych úverov,” okomentoval vo firemnom blogu výsledky obchodný riaditeľ spoločnosti Marek Gemainer. V roku 2019 firma vyriešila otázku financovania bývania takmer 5 600 ľuďom na Slovensku v objeme úverov 400 miliónov eur.

Spoločnosť sa vlani pre najväčšiu slovenskú banku Slovenskú sporiteľňu stala druhým najsilnejším agentom v oblasti sprostredkovania hypotekárnych úverov. Podarilo sa jej tak predbehnúť maklérske spoločnosti, ktoré na našom finančnom trhu pôsobia oveľa dlhšie.

V počte agentov sa radia k najväčším na trhu

Spoločnosti sa v uplynulom roku podarilo rozšíriť tím finančných agentov. Ak sa pozrieme na oficiálne štatistiky Národnej banky Slovenska, FinGO.sk má aktuálne viac ako 763 podriadených finančných agentov a väčšina z nich pôsobí najmä v sektore úverov, prípadne poistenia alebo zaistenia

Spoločnosť k 31. decembru 2019 mala v centrále FinGO.sk tím 43 ľudí. Na konci roka 2020 to už bolo 56 ľudí.

9

Nová online realitná platforma 

Rok 2020 sa pre firmu niesol aj v znamení inovácií. Spoločnosti sa podarilo úspešne odštartovať realitnú platformu Fingo Reality, ktorej poslaním je „prepájať maklérsky broker pool s realitnými kanceláriami na podporu ich podnikania“. 

Systém Fingo Reality je podľa vyjadrení vedenia firmy win-win produktom. Spoločnosti sa týmto spôsobom darí získavať partnerov v segmente realitných kancelárií, ktoré využívajú jej platformu a vybudovanú infraštruktúru hypotekárnych špecialistov. Realitným kanceláriám novinka priniesla nárast provízneho obratu a finančným sprostredkovateľom obchodné príležitosti prostredníctvom nových klientov

Podľa vedenia firmy bolo minulý rok konkurenčnou výhodou aj to, že pre svojich sprostredkovateľov mala k dispozícii online platformu Trhovisko. Tá prinášala nových klientov a obchodné príležitosti aj v čase, keď boli osobné stretnutia s klientmi nemožné.

Nové developerské projekty a investície

Okrem vylepšovania online služieb spoločnosť minulý rok rozšírila sieť svojich Fingo Premium centier, v ktorých agenti poskytujú komplexné finančné služby. Posledné takéto pobočky vznikli v Poprade, Žiline či v Košiciach. V metropole východu tiež skupina InTeFi, pod ktorú patrí aj FinGO.sk, získala majoritný podiel v najväčšom biznis centre východného Slovenska, v Cassovar Business centre

Skupina plánuje tiež real estate investíciu v Nitre. Postaví tam polyfunkčný objekt s 240 bytmi a apartmánmi. Tento projekt bude skupina financovať z vlastných a externých zdrojov.

Názor riaditeľa spoločnosti

Roland Dvořák„Naša spoločnosť na trhu finančného sprostredkovania pôsobí len od roku 2018, pričom hneď za prvé dva roky sme sa zaradili medzi TOP 5 najväčších maklérov v sprostredkovaní hypoték,“ bilancuje uplynulé obdobie generálny riaditeľ spoločnosti FinGO.sk Roland Dvořák. Firma má podľa neho vysoké ambície aj pre rok 2021. „Chceme naďalej napredovať v našom rastúcom trende, rozvíjať nové strategické partnerstvá a rozširovať obchodnú sieť a tiež vyvíjať ďalšie unikátne technológie pre maklérov aj pre klientov.“ Riaditeľ oceňuje silné zázemie centrály a inovatívne obchodné nástroje, spomína tiež to, že sa firma aktuálne zameriava na vzdelávanie pracovníkov a výraznejšie posilňuje marketingovú komunikáciu. „V roku 2021 sa značka FinGO rozšíri aj na zahraničné trhy a už čoskoro začne pôsobiť v Českej republike,“ dopĺňa.

Majetok vo výške 3 milióny eur

Účtovná závierka za rok 2020 ešte nie je dostupná, no podľa údajov z predošlých závierok si možno utvoriť aspoň čiastočný obraz o hospodárení FinGO.sk. Firma v roku 2019 priznala majetok vo výške takmer 3 miliónov eur, z čoho viac ako polovicu tvoria dlhodobé pohľadávky (1,634 milióna eur). 

Z poslednej dostupnej závierky (2019) tiež možno vidieť, že FinGO.sk malo v tomto období celkové vlastné imanie spolu so záväzkami na úrovni takmer 3 miliónov eur. Z tejto sumy však len 12 % tvorí vlastné imanie, ktoré je vo výške 358-tisíc eur. Zadlženosť spoločnosti bola teda v roku 2019 na úrovni 88 %.

Firma v predošlom účtovnom období priznala mzdové náklady vo výške 58-tisíc eur. Daň z príjmu v tom istom roku zaplatila vo výške 57-tisíc eur. 

 

Široké portfólio sesterských firiem

Broker poolová spoločnosť FinGO.sk patrí do skupiny združujúcej firmy z viacerých oblastí pod menom InTeFi. InTeFi na čele s výkonným riaditeľom Lukášom Novákom pôsobí najmä na Slovensku a v Českej republike, a okrem firiem z oblasti financií spája aj developerské projekty, realitný biznis, IT a veľkoobchod s knihami.

Súčasťou skupiny InTeFi je napríklad firma Golden Oak Trust, ktorá ponúka investovanie do zlatých mincí, alebo tiež technologická spoločnosť BOOTIQ, ktorá patrí medzi najrýchlejšie rastúce IT firmy v strednej a východnej Európe. Začiatkom tohto roka tiež došlo k založeniu obchodného podielu FinGO.sk, a to v prospech J&T Banky v súvislosti so spomínanou akvizíciou Cassovaru, ktorou skupina InTeFi diverzifikuje a posilňuje svoje real estate aktivity.

Profil spoločnosti: Za tri roky v slovenskej TOP 10

FinGO.sk sa radí medzi najmladších samostatných finančných agentov na Slovensku. Firma začala svoje služby poskytovať len pred tromi rokmi a už v roku 2019 sa podľa výšky tržieb zaradila medzi jedenásť najväčších finančných sprostredkovateľov v krajine. Spoločnosť založil jej prvý generálny riaditeľ Ondrej Matvija spoločne s Lukášom Novákom. V súčasnosti stojí za firmou jediný investor Lukáš Novák, ktorý je podľa verejného registra jediným konečným užívateľom výhod spoločnosti FinGO.sk. 

Kľúčové slová

logo
Aplikácia
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Staršie zmluvy na poistenie nehnuteľnosti pravidelne aktualizujte, inak sa pripravíte o tisíce eur
 2. 2.
  Finanční agenti porušujú pravidlá NBS. Pokuty dostalo viacero spoločností, niektoré prišli aj o licenciu
 3. 3.
  Dôchodkový systém potrebuje oživiť, druhý pilier čakajú zmeny. Pripravme sa na novú investičnú stratégiu
 4. 4.
  Ako získať čo najvýhodnejší úver na rekreačný objekt a na čo sa zamerať pri jeho poistení?
 5. 5.
  Vysoká cena e-áut sa udrží aj v nasledujúcich dvoch rokoch. Môžu za to drahé kovy v elektrobatériách