Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

ČSOB Leasing poisťovací maklér minulý rok vygeneroval tržby za 12 miliónov eur

Roland Régely Financie Poslať

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér v roku 2021 mierne navýšila svoje tržby za sprostredkovanie finančných produktov, čo jej prinieslo historicky najlepší výsledok. Firma s jediným podriadeným finančným agentom prvýkrát v obrate prekročila hranicu dvanásť miliónov eur.

ČSOB Leasing poisťovací maklér

Foto: Shutterstock

Tržby viac ako 12 miliónov eur

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér dosiahla v roku 2021 tržby v hodnote 12,19 milióna eur. To je o 5 % viac ako v roku 2020, keď firma ukončila rok s tržbami vo výške 11,63 milióna eur.

Samostatnému finančnému agentovi pod značkou ČSOB sa darí rásť v obrate, respektíve v tržbách nepretržite už jedenásť rokov. Pritom v roku 2011 pri svojom štarte vygeneroval „len“ 1,71 milióna eur.

Firma minuloročný rast tržieb zdôvodňuje aj pokračujúcim nárastom podielu v odvetví neživotného poistenia. Darilo sa jej totiž viac pri poisťovaní osobných aj nákladných vozidiel.

Zisk na stabilnej úrovni

Spoločnosť podľa verejne dostupných údajov minulý rok medziročne znížila svoj zisk o 1 % na 3,78 milióna eur. Výsledok za rok 2021 tak jemne zaostáva za rekordným číslom z roku 2020, keď firma dosiahla zisk v hodnote 3,83 milióna eur.

Hrubá marža tohto samostatného finančného agenta je jedna z najvyšších v brandži, dosahuje 39,94 %. Toľko percent z dosiahnutých tržieb zostalo firme za uplynulý rok po zaplatení všetkých nákladov.

Zaujímavým údajom je tiež 3,5-percentná zadlženosť, čo je jedna z najnižších hodnôt na trhu finančných sprostredkovateľov. Tento ukazovateľ vyjadruje, do akej miery firma financuje svoje aktíva prostredníctvom úverov, respektíve cudzích zdrojov. Firma teda takmer všetky aktivity financuje z vlastných zdrojov.

Z interných údajov firmy vyplýva, že podľa obchodnej stratégie tohto samostatného finančného agenta sa plán zisku na rok 2021 podarilo splniť na 96 %.

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér tiež navrhla 100 % zo zisku za rok 2021 vo výške 3,77 milióna eur vyplatiť vo forme podielu na zisku jedinému spoločníkovi.

Zaujímavé dáta

  • Samostatný finančný agent pod značkou ČSOB mal k 31. decembru 2021 v správe celkovo 131 129 kusov poistných zmlúv. 
  • Celková suma aktív predstavuje 3,9 milióna eur, vlastné imanie spoločnosti dosiahlo v roku 2021 výšku 3,78 milióna eur.
  • Z účtovnej závierky firmy tiež vyplýva, že spoločnosť v roku 2022 plánuje dosiahnuť výnos z provízií za sprostredkovanie poistenia v objeme 12,58 milióna eur. 

Takmer osemnásť rokov na trhu

ČSOB Leasing poisťovací maklér pôsobí na slovenskom poistnom trhu od 1. júla 2004. Spoločnosť má uzatvorenú zmluvu len s jedným podriadeným finančným agentom, a tým je najväčšia lízingovka na trhu – spoločnosť ČSOB leasing. 

Pracovníci tejto lízingovky prostredníctvom firmy ČSOB leasing poisťovací maklér uzatvárajú poistky pre svojich klientov. To, že nejde o malý počet zmlúv, dokazuje aj fakt, že firma sa už niekoľko rokov drží v rebríčku TOP finančných sprostredkovateľov na Slovensku.

Spoločnosť sa sústreďuje na sprostredkovanie poistenia, a licenciu má len pre sektor poistenia a zaistenia. Oproti konkurencii firme chýba napríklad úverový sektor, ktorý väčšine ostatných samostatných finančných agentov pomáha vytvárať vyššie tržby. 

Portfólio firmy zahŕňa predovšetkým produkty z neživotného poistenia, a to najmä poistenie motorových vozidiel, strojov a zariadení, poistenie nehnuteľností a krytie ostatných rizík spojených s financovaním či vlastníctvom majetku.

S jediným podriadeným agentom

Firma mala v minulom roku troch konateľov. Prvým je Richard Daubner, ktorý na tomto poste pôsobí najdlhšie (od roku 2012). Ďalšími sú Michal Hollý a Ing. Vladimír Vajgel. Posledný spomínaný je tiež členom prezídia Slovenskej asociácie sprostredkovateľov v poisťovníctve. Spoločnosť mala aj v roku 2021 jediného podriadeného finančného agenta a naďalej zamestnáva iba jedného zamestnanca.

V roku 2022 došlo tiež k manažérskej zmene na poste generálneho riaditeľa. Firmu totiž prednedávnom opustil generálny riaditeľ Branislav Zvonár, ktorý sa stal novým riaditeľom odboru privátneho bankovníctva v Privatbanke.

Elektronicky aj „keš“

Tak, ako väčšina samostatných finančných agentov v top slovenskej desiatke, aj ČSOB Leasing poisťovací maklér umožňuje klientom uzatvoriť si poistné zmluvy prostredníctvom elektronického podpisu. Firma tiež garantuje, že pre využitie sprostredkovateľských služieb nie je podmienkou byť klientom ČSOB Leasing. 

Samostatný finančný agent od mája 2021 ponúka svoje portfólio služieb aj klientom, ktorí nevyužijú možnosť financovania, pretože preferujú platbu v hotovosti. V roku 2021 spoločnosť rozšírila ponuku sprostredkovania poistenia o nový poistný produkt krytia technických porúch na motorovom vozidle – to znamená poistenie predĺženej záruky. 

Rok 2022: Online poistenie a širšie portfólio

Spoločnosť chce v roku 2022 posilňovať predaj poistenia cez svoje online agregátory a rozširovať portfólio sprostredkovaných poistných produktov v neživotnom poistení. Zároveň plánuje „pokračovať v efektívnom využívaní nosných obchodných distribučných kanálov, automatizovať a zjednodušovať procesy pri ponúkaní finančného sprostredkovania so zameraním sa na zákazníka a jeho potreby“. 

logo
Prečítajte si tiež:
30.4.2024 Roland Régely

Zisky najväčších finančných sprostredkovateľov ovplyvnil prepad poskytovania nových hypoték

V rebríčku top desiatky najväčších finančných sprostredkovateľov za rok 2023 došlo k zmenám. Agentom sa síce darilo v predaji ...

12.4.2024 Robert Juriš

Finanční agenti musia zvýšiť minimálny limit svojho poistného krytia o 20 %

Každý samostatný finančný agent aj finančný poradca by mal byť poistený pre prípad zodpovednosti za škodu, ktorú môže spôsobiť pri ...

27.3.2024 Roland Régely

Ktorý sprostredkovateľ má najviac podriadených finančných agentov a ktorý si vlani najviac polepšil?

Počet podriadených finančných agentov na Slovensku zrejme čoskoro prekročí hranicu 17-tisíc. Svedčia o tom štatistiky Národnej banky ...

22.3.2024 Zuzana Fryč

Ako sa vyhnúť pokutám pri finančnom sprostredkovaní na diaľku?

Technologický vývoj v posledných rokoch, ako aj viaceré ďalšie udalosti, urýchlili poskytovanie finančných služieb na diaľku. Pri ...

14.3.2024 Robert Juriš

Poisťovňa Kooperativa získala podiel v spoločnosti Universal maklérsky dom

Líder na slovenskom poistnom trhu poisťovňa Kooperativa vlastnícky vstúpila do desiatej najsilnejšej sprostredkovateľskej spoločnosti do ...

29.2.2024 Robert Juriš

Umbrella Group sa spojila s hypotekárnymi špecialistami KAMAPRO a Hypomaklér

Začiatok roka 2024 sa na slovenskom trhu finančného sprostredkovania nesie v znamení spájania síl. Urobili tak hneď tri maklérske ...

8.2.2024 Redakcia FinReport

Slovenská Brokeria začala spolupracovať s českou finančnou skupinou Cyrrus

Samostatný finančný agent Brokeria a česká finančná skupina Cyrrus koncom minulého roka uzavreli dohodu o spolupráci. Slovenská ...

7.12.2023 Zuzana Fryč

Ako sa mení vzdelávanie finančných agentov, aby prinášalo konkurenčnú výhodu

Asociácia obchodníkov s cennými papiermi (AOCP) nedávno sprístupnila na vzdelávanie a prípravu na odborné skúšky finančných agentov nový ...

5.12.2023 Roland Régely

Finportal: V minulom roku sprostredkoval hypotéky v hodnote 1,2 miliardy eur

Samostatný finančný agent Finportal má za sebou úspešný rok. Firma v roku 2022 zvýšila tržby o 7 % na 38 miliónov eur a udržala si tak ...

30.10.2023 Robert Juriš

Schválili novú reguláciu chrániacu spotrebiteľov uzatvárajúcich finančné zmluvy na diaľku

Rada Európy schválila novú reguláciu chrániacu spotrebiteľov pri uzatváraní zmlúv o finančných službách na diaľku. Je to usmernenie ...

26.10.2023 Robert Juriš

Anketa: Takto pomáha umelá inteligencia finančným spoločnostiam na Slovensku

Umelá inteligencia je tu s nami už dlhšie, no v tomto roku sa stala absolútnym technologickým fenoménom. Využíva sa prakticky pri každej ...

26.10.2023 Redakcia FinReport

INSIA sa v oblasti kapitálového trhu dohodla na spolupráci s Invest4Life

Sprostredkovateľská spoločnosť INSIA nadviazala strategickú spoluprácu s investičnou spoločnosťou Invest4Life. Urobila tým krok k ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay