Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

ČSOB Leasing poisťovací maklér minulý rok vygeneroval tržby za 12 miliónov eur

Roland Régely Financie
SK
EN
Poslať

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér v roku 2021 mierne navýšila svoje tržby za sprostredkovanie finančných produktov, čo jej prinieslo historicky najlepší výsledok. Firma s jediným podriadeným finančným agentom prvýkrát v obrate prekročila hranicu dvanásť miliónov eur.

image

Foto: Shutterstock

Tržby viac ako 12 miliónov eur

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér dosiahla v roku 2021 tržby v hodnote 12,19 milióna eur. To je o 5 % viac ako v roku 2020, keď firma ukončila rok s tržbami vo výške 11,63 milióna eur.

Samostatnému finančnému agentovi pod značkou ČSOB sa darí rásť v obrate, respektíve v tržbách nepretržite už jedenásť rokov. Pritom v roku 2011 pri svojom štarte vygeneroval „len“ 1,71 milióna eur.

Firma minuloročný rast tržieb zdôvodňuje aj pokračujúcim nárastom podielu v odvetví neživotného poistenia. Darilo sa jej totiž viac pri poisťovaní osobných aj nákladných vozidiel.

Zisk na stabilnej úrovni

Spoločnosť podľa verejne dostupných údajov minulý rok medziročne znížila svoj zisk o 1 % na 3,78 milióna eur. Výsledok za rok 2021 tak jemne zaostáva za rekordným číslom z roku 2020, keď firma dosiahla zisk v hodnote 3,83 milióna eur.

Hrubá marža tohto samostatného finančného agenta je jedna z najvyšších v brandži, dosahuje 39,94 %. Toľko percent z dosiahnutých tržieb zostalo firme za uplynulý rok po zaplatení všetkých nákladov.

Zaujímavým údajom je tiež 3,5-percentná zadlženosť, čo je jedna z najnižších hodnôt na trhu finančných sprostredkovateľov. Tento ukazovateľ vyjadruje, do akej miery firma financuje svoje aktíva prostredníctvom úverov, respektíve cudzích zdrojov. Firma teda takmer všetky aktivity financuje z vlastných zdrojov.

Z interných údajov firmy vyplýva, že podľa obchodnej stratégie tohto samostatného finančného agenta sa plán zisku na rok 2021 podarilo splniť na 96 %.

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér tiež navrhla 100 % zo zisku za rok 2021 vo výške 3,77 milióna eur vyplatiť vo forme podielu na zisku jedinému spoločníkovi.

Zaujímavé dáta

 • Samostatný finančný agent pod značkou ČSOB mal k 31. decembru 2021 v správe celkovo 131 129 kusov poistných zmlúv. 
 • Celková suma aktív predstavuje 3,9 milióna eur, vlastné imanie spoločnosti dosiahlo v roku 2021 výšku 3,78 milióna eur.
 • Z účtovnej závierky firmy tiež vyplýva, že spoločnosť v roku 2022 plánuje dosiahnuť výnos z provízií za sprostredkovanie poistenia v objeme 12,58 milióna eur. 

Takmer osemnásť rokov na trhu

ČSOB Leasing poisťovací maklér pôsobí na slovenskom poistnom trhu od 1. júla 2004. Spoločnosť má uzatvorenú zmluvu len s jedným podriadeným finančným agentom, a tým je najväčšia lízingovka na trhu – spoločnosť ČSOB leasing. 

Pracovníci tejto lízingovky prostredníctvom firmy ČSOB leasing poisťovací maklér uzatvárajú poistky pre svojich klientov. To, že nejde o malý počet zmlúv, dokazuje aj fakt, že firma sa už niekoľko rokov drží v rebríčku TOP finančných sprostredkovateľov na Slovensku.

Spoločnosť sa sústreďuje na sprostredkovanie poistenia, a licenciu má len pre sektor poistenia a zaistenia. Oproti konkurencii firme chýba napríklad úverový sektor, ktorý väčšine ostatných samostatných finančných agentov pomáha vytvárať vyššie tržby. 

Portfólio firmy zahŕňa predovšetkým produkty z neživotného poistenia, a to najmä poistenie motorových vozidiel, strojov a zariadení, poistenie nehnuteľností a krytie ostatných rizík spojených s financovaním či vlastníctvom majetku.

S jediným podriadeným agentom

Firma mala v minulom roku troch konateľov. Prvým je Richard Daubner, ktorý na tomto poste pôsobí najdlhšie (od roku 2012). Ďalšími sú Michal Hollý a Ing. Vladimír Vajgel. Posledný spomínaný je tiež členom prezídia Slovenskej asociácie sprostredkovateľov v poisťovníctve. Spoločnosť mala aj v roku 2021 jediného podriadeného finančného agenta a naďalej zamestnáva iba jedného zamestnanca.

V roku 2022 došlo tiež k manažérskej zmene na poste generálneho riaditeľa. Firmu totiž prednedávnom opustil generálny riaditeľ Branislav Zvonár, ktorý sa stal novým riaditeľom odboru privátneho bankovníctva v Privatbanke.

Elektronicky aj „keš“

Tak, ako väčšina samostatných finančných agentov v top slovenskej desiatke, aj ČSOB Leasing poisťovací maklér umožňuje klientom uzatvoriť si poistné zmluvy prostredníctvom elektronického podpisu. Firma tiež garantuje, že pre využitie sprostredkovateľských služieb nie je podmienkou byť klientom ČSOB Leasing. 

Samostatný finančný agent od mája 2021 ponúka svoje portfólio služieb aj klientom, ktorí nevyužijú možnosť financovania, pretože preferujú platbu v hotovosti. V roku 2021 spoločnosť rozšírila ponuku sprostredkovania poistenia o nový poistný produkt krytia technických porúch na motorovom vozidle – to znamená poistenie predĺženej záruky. 

Rok 2022: Online poistenie a širšie portfólio

Spoločnosť chce v roku 2022 posilňovať predaj poistenia cez svoje online agregátory a rozširovať portfólio sprostredkovaných poistných produktov v neživotnom poistení. Zároveň plánuje „pokračovať v efektívnom využívaní nosných obchodných distribučných kanálov, automatizovať a zjednodušovať procesy pri ponúkaní finančného sprostredkovania so zameraním sa na zákazníka a jeho potreby“. 

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
23.6.2022 Roland Régely

Finanční sprostredkovatelia si od budúceho roka v NBS priplatia za dohľad

Národná banka Slovenska (NBS) od januára 2023 zvyšuje príspevok za dohľad, ktorý vykonáva nad samostatnými finančnými agentmi. Vyšší ...

22.6.2022 Roland Régely

FinGO.sk: Stovky nových agentov a digitálne inovácie priniesli skokový rast tržieb

Ročný obrat takmer dvadsať miliónov eur a stovky nových podriadených finančných agentov. Firma získala významnú investíciu, dokázala ...

17.6.2022 Roland Régely

Swiss Life Select Slovensko: Nárast tržieb sa postaral o historicky najlepší výsledok

Ďalší finančný sprostredkovateľ zo slovenskej top desiatky hlási úspešný rok. Firme Swiss Life Select Slovensko v roku 2021 stúpli tržby ...

13.5.2022 Roland Régely

Partners Group SK: Potvrdili pozíciu jednotky na trhu s obratom takmer 50 miliónov eur

Najväčší finančný sprostredkovateľ na Slovensku v uplynulom roku potvrdil pozíciu trhovej jednotky. Firma s obratom takmer 50 miliónov eur a ...

12.5.2022 Redakcia FinReport

Umbrella Group: Vlani narástla o 5 % a pokračuje v digitalizácii

Samostatný finančný agent pôsobiaci na slovenskom finančnom trhu Umbrella Group v roku 2021 zaznamenal nárast obratu o 5 % na 4,2 milióna eur. ...

26.4.2022 Redakcia FinReport

Investment and Finance Lending – nový samostatný finančný agent na trhu

Na slovenskom finančnom trhu pribudol ďalší samostatný finančný agent. Je ním bratislavská spoločnosť Investment and Finance Lending. ...

26.4.2022 Robert Juriš

České FinGo pohltilo FitBrokers aj so stovkou finančných agentov

Digitálnej finančno-poradenskej spoločnosti FinGo, ktorá pôsobí na slovenskom a po novom aj na českom finančnom trhu, sa práve v Česku ...

22.4.2022 Roland Régely

OVB Allfinanz Slovensko: Za rok uzatvorili 110-tisíc väčšinou bezpapierových zmlúv

Jeden z najväčších samostatných finančných agentov na Slovensku dosiahol v minulom roku najlepší výsledok vo svojej histórii. Spoločnosť ...

30.3.2022 Redakcia FinReport

Odborné skúšky s najvyšším stupňom spôsobilosti pre finančných poradcov budú 4. mája 2022

Národná banka Slovenska vyhlásila termín odbornej skúšky s najvyšším stupňom spôsobilosti. Certifikovaná skúška pre finančných ...

29.3.2022 Redakcia FinReport

Simplea otvorila v Liptovskom Mikuláši svoju prvú franšízovú pobočku na Slovensku

Nová finančno-sprostredkovateľská spoločnosť Simplea Financial Services so zahraničným know-how, patriaca do českej finančnej skupiny ...

21.2.2022 Roland Régely

Partners Group SK: Majú viac ako štvrť milióna klientov a tržbami sa v roku 2021 priblížili k 50 miliónom eur

Tržby takmer 50 miliónov eur a 9-percentný medziročný nárast v počte klientov. V roku 2020 najväčší finančný sprostredkovateľ na ...

18.2.2022 Robert Juriš

NN Slovensko nahradilo skupinu Arca v sprostredkovateľskej spoločnosti Finportal

NN Slovensko sa dohodlo na investícii do jednej z najväčších sprostredkovateľských firiem na slovenskom finančnom trhu, do spoločnosti ...

Aplikácia

 1. 1.
  Od 1. júla 2022 sa mení daňový bonus, prídavky na deti, životné minimum aj odvody pre živnostníkov
 2. 2.
  TOP 7 najdrahších známok na svete. Prečo sú tieto staré farebné papieriky také vzácne?
 3. 3.
  Vodičov so smartfónom čakajú mastné pokuty. Zareagujú aj poisťovne?
 4. 4.
  Štátny príspevok za ubytovanie Ukrajincov sa od 1. júla 2022 zvýši až trojnásobne
 5. 5.
  Niektoré fintech spoločnosti prepúšťajú, iné robia masívne nábory – chcú získať konkurenčnú výhodu