Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

ČSOB Leasing poisťovací maklér minulý rok vygeneroval tržby za 12 miliónov eur

Roland Régely Financie
SK
EN
Poslať

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér v roku 2021 mierne navýšila svoje tržby za sprostredkovanie finančných produktov, čo jej prinieslo historicky najlepší výsledok. Firma s jediným podriadeným finančným agentom prvýkrát v obrate prekročila hranicu dvanásť miliónov eur.

image

Foto: Shutterstock

Tržby viac ako 12 miliónov eur

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér dosiahla v roku 2021 tržby v hodnote 12,19 milióna eur. To je o 5 % viac ako v roku 2020, keď firma ukončila rok s tržbami vo výške 11,63 milióna eur.

Samostatnému finančnému agentovi pod značkou ČSOB sa darí rásť v obrate, respektíve v tržbách nepretržite už jedenásť rokov. Pritom v roku 2011 pri svojom štarte vygeneroval „len“ 1,71 milióna eur.

Firma minuloročný rast tržieb zdôvodňuje aj pokračujúcim nárastom podielu v odvetví neživotného poistenia. Darilo sa jej totiž viac pri poisťovaní osobných aj nákladných vozidiel.

Zisk na stabilnej úrovni

Spoločnosť podľa verejne dostupných údajov minulý rok medziročne znížila svoj zisk o 1 % na 3,78 milióna eur. Výsledok za rok 2021 tak jemne zaostáva za rekordným číslom z roku 2020, keď firma dosiahla zisk v hodnote 3,83 milióna eur.

Hrubá marža tohto samostatného finančného agenta je jedna z najvyšších v brandži, dosahuje 39,94 %. Toľko percent z dosiahnutých tržieb zostalo firme za uplynulý rok po zaplatení všetkých nákladov.

Zaujímavým údajom je tiež 3,5-percentná zadlženosť, čo je jedna z najnižších hodnôt na trhu finančných sprostredkovateľov. Tento ukazovateľ vyjadruje, do akej miery firma financuje svoje aktíva prostredníctvom úverov, respektíve cudzích zdrojov. Firma teda takmer všetky aktivity financuje z vlastných zdrojov.

Z interných údajov firmy vyplýva, že podľa obchodnej stratégie tohto samostatného finančného agenta sa plán zisku na rok 2021 podarilo splniť na 96 %.

Spoločnosť ČSOB Leasing poisťovací maklér tiež navrhla 100 % zo zisku za rok 2021 vo výške 3,77 milióna eur vyplatiť vo forme podielu na zisku jedinému spoločníkovi.

Zaujímavé dáta

 • Samostatný finančný agent pod značkou ČSOB mal k 31. decembru 2021 v správe celkovo 131 129 kusov poistných zmlúv. 
 • Celková suma aktív predstavuje 3,9 milióna eur, vlastné imanie spoločnosti dosiahlo v roku 2021 výšku 3,78 milióna eur.
 • Z účtovnej závierky firmy tiež vyplýva, že spoločnosť v roku 2022 plánuje dosiahnuť výnos z provízií za sprostredkovanie poistenia v objeme 12,58 milióna eur. 

Takmer osemnásť rokov na trhu

ČSOB Leasing poisťovací maklér pôsobí na slovenskom poistnom trhu od 1. júla 2004. Spoločnosť má uzatvorenú zmluvu len s jedným podriadeným finančným agentom, a tým je najväčšia lízingovka na trhu – spoločnosť ČSOB leasing. 

Pracovníci tejto lízingovky prostredníctvom firmy ČSOB leasing poisťovací maklér uzatvárajú poistky pre svojich klientov. To, že nejde o malý počet zmlúv, dokazuje aj fakt, že firma sa už niekoľko rokov drží v rebríčku TOP finančných sprostredkovateľov na Slovensku.

Spoločnosť sa sústreďuje na sprostredkovanie poistenia, a licenciu má len pre sektor poistenia a zaistenia. Oproti konkurencii firme chýba napríklad úverový sektor, ktorý väčšine ostatných samostatných finančných agentov pomáha vytvárať vyššie tržby. 

Portfólio firmy zahŕňa predovšetkým produkty z neživotného poistenia, a to najmä poistenie motorových vozidiel, strojov a zariadení, poistenie nehnuteľností a krytie ostatných rizík spojených s financovaním či vlastníctvom majetku.

S jediným podriadeným agentom

Firma mala v minulom roku troch konateľov. Prvým je Richard Daubner, ktorý na tomto poste pôsobí najdlhšie (od roku 2012). Ďalšími sú Michal Hollý a Ing. Vladimír Vajgel. Posledný spomínaný je tiež členom prezídia Slovenskej asociácie sprostredkovateľov v poisťovníctve. Spoločnosť mala aj v roku 2021 jediného podriadeného finančného agenta a naďalej zamestnáva iba jedného zamestnanca.

V roku 2022 došlo tiež k manažérskej zmene na poste generálneho riaditeľa. Firmu totiž prednedávnom opustil generálny riaditeľ Branislav Zvonár, ktorý sa stal novým riaditeľom odboru privátneho bankovníctva v Privatbanke.

Elektronicky aj „keš“

Tak, ako väčšina samostatných finančných agentov v top slovenskej desiatke, aj ČSOB Leasing poisťovací maklér umožňuje klientom uzatvoriť si poistné zmluvy prostredníctvom elektronického podpisu. Firma tiež garantuje, že pre využitie sprostredkovateľských služieb nie je podmienkou byť klientom ČSOB Leasing. 

Samostatný finančný agent od mája 2021 ponúka svoje portfólio služieb aj klientom, ktorí nevyužijú možnosť financovania, pretože preferujú platbu v hotovosti. V roku 2021 spoločnosť rozšírila ponuku sprostredkovania poistenia o nový poistný produkt krytia technických porúch na motorovom vozidle – to znamená poistenie predĺženej záruky. 

Rok 2022: Online poistenie a širšie portfólio

Spoločnosť chce v roku 2022 posilňovať predaj poistenia cez svoje online agregátory a rozširovať portfólio sprostredkovaných poistných produktov v neživotnom poistení. Zároveň plánuje „pokračovať v efektívnom využívaní nosných obchodných distribučných kanálov, automatizovať a zjednodušovať procesy pri ponúkaní finančného sprostredkovania so zameraním sa na zákazníka a jeho potreby“. 

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
7.12.2022 Robert Juriš

Generácia Z hľadá na TikToku finančné poradenstvo. Finfluencerov uprednostňuje pred sprostredkovateľmi

Nie je to tak dávno, čo zľudovelo vyhlásenie, že všetko podstatné sa dá nájsť na webe. V súčasnosti to stále platí, no s jemnou ...

30.11.2022 Roland Régely

UNIVERSAL maklérsky dom: Tržby kontinuálne rastú, v pláne je expanzia na západ

UNIVERSAL maklérsky dom je stabilnou súčasťou desiatky najväčších samostatných finančných agentov na slovenskom trhu. Firme v posledných ...

17.11.2022 Redakcia FinReport

Spoločnosti Eternity Markets, Moezia a Unika Profit dostali sprostredkovateľskú licenciu

Národná banka Slovenska (NBS), ktorá je zodpovedná za dohľad nad slovenským finančným trhom, udelila trom spoločnostiam povolenie na ...

27.10.2022 Redakcia FinReport

Spoločnosť Swiss Life Select Slovensko kúpila sprostredkovateľskú firmu Poinfo

Samostatný finančný agent – spoločnosť Swiss Life Select Slovensko kúpila inú slovenskú maklérsku firmu – spoločnosť Poinfo. ...

19.10.2022 Roland Régely

Na trhu finančného sprostredkovania pribudlo za rok tisíc podriadených finančných agentov

Počet podriadených finančných sprostredkovateľov na Slovensku posledné dva roky výrazne rastie. Podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) ...

5.10.2022 Roland Régely

Brokeria: Rok 2021 sa niesol v znamení rekordných tržieb aj zisku

Čo kalendárny rok, to rekord v tržbách a zisku. Spoločnosť Brokeria pôsobí na trhu finančných sprostredkovateľov len niekoľko rokov, no ...

3.10.2022 FinGO.sk

Vzťahy sú u nás na prvom mieste, aj preto sme sa rozhodli pre FinGO.sk

Spolupráca na vysokej úrovni, silná podpora centrály, pomoc pri vyhľadávaní nových obchodných príležitostí. Aj týmito slovami opisuje ...

22.9.2022 FinGO.sk

V MLM sme sa len hrali na podnikateľov. Až vo FinGO.sk sme rozbehli náš vlastný biznis

Michal Dziak je jedným zo zakladateľov spoločnosti Syndicate Finance, ktorá klientom poskytuje komplexné finančné služby. Pred štyrmi rokmi ...

20.9.2022 Redakcia FinReport

Predkladanie výkazov finančnými agentmi Národnej banke Slovenska sa zmení

Predkladanie výkazov finančnými agentmi Národnej banke Slovenska čakajú zmeny. Centrálna banka zverejnila predbežnú informáciu o ...

7.9.2022 Roland Régely

Finanční agenti už budú môcť po novom vykonávať odborné skúšky „na diaľku“ kedykoľvek

Národná banka Slovenska (NBS) považuje dištančné vykonávanie odborných skúšok finančných agentov za rovnocenné s prezenčným spôsobom ...

18.8.2022 Roland Régely

Respect Slovakia: V minulom roku si udržala vysoké tržby a zároveň aj pozíciu v TOP3 na trhu

Spoločnosť pracuje s jedným z najnižších počtov podriadených finančných agentov, v súhrne obratu však patrí medzi tých najväčších ...

16.8.2022 Roland Régely

NBS opäť zvýši poplatky pre finančných sprostredkovateľov, tentoraz za odborné skúšky

Národná banka Slovenska (NBS) plánuje zvýšiť poplatky, ktoré platia finanční sprostredkovatelia za vykonanie odborných skúšok. Finanční ...

Aplikácia

 1. 1.
  Sociálna poisťovňa pripravila kalkulačku na výpočet valorizácie dôchodkov v roku 2023
 2. 2.
  Kauza fintechu Wirecard so zmiznutými takmer 2 miliardami eur sa posunula do súdneho finále
 3. 3.
  Pod vplyvom vysokej inflácie sme začali míňať inak. Opäť sú zaujímavé diskontné predajne
 4. 4.
  Minimálne zdravotné odvody v roku 2023 najviac pocítia tí, ktorí zarábajú najmenej
 5. 5.
  Takto bude vyzerať pomoc v hmotnej núdzi v roku 2023