Cena kryptomien môže ďalej kolísať
Kryptomeny zažili v minulosti už aj svetlejšie dni. V posledných týždňoch sme svedkami postupného klesajúceho pohybu smerom k cene okolo 6500 USD za jeden bitcoin. Táto cena je v súčasnosti kľúčová. Cena bitcoinu sa môže hýbať oboma smermi.

Zdroj foto: Pexels.com
Ak by nastal prepad pod túto hranicu, bitcoinu by v ceste nadol už nič nestálo. To by mohlo pokojne znamenať aj koniec kryptomien. Tento vývoj však nie je veľmi pravdepodobný. Výhľadovo sa dá očakávať skôr odrazenie ceny od dna a návrat niekde na úroveň okolo 10 000 USD za bitcoin.
Dá sa namietať, že kryptomeny predsa nie sú len bitcoin. To je pravda. Avšak pri pohľade na grafy najväčších svetových kryptomien je viditeľné, že grafy týchto mien sa vyvíjajú veľmi podobne ako cena bitcoinu.
Je to logické. Ak je sentiment na bitcoine pozitívny, automaticky sa to prejavuje aj na iných kryptomenách, ktoré rastú. Ak je nálada negatívna a cena bitcoinu klesá, rovnaký vývoj prebieha aj napríklad na ethereu, litecoine alebo iote. Pri technickom pohľade na vývoj ceny kryptomien je vždy potrebné pripomenúť, že rozhodujúce sú dôležité technické úrovne. Momentálne je dôležitou úrovňou práve hodnota 6500 USD za bitcoin, pretožena nej bude sústredených veľmi veľa čakajúcich nákupných objednávok. Očakávané nákupy by mohli znamenať rast ceny. Ak však cena poklesne pod túto úroveň, môže dôjsť k masívnemu výpredaju naprieč celým trhom, čo by poslalo cenu prudko nadol.
Skutočná situácia na trhu nie je pre kryptomeny jednoduchá. Objavujú sa zákazy reklám spojených s kryptomenami, ktoré podporil aj známy vyhľadávač Bing. Svet popredných investorov je takisto pomerne rozdelený v názoroch na virtuálne meny. Niektorí investori vidia v kryptomenách príležitosť, iní sú úplne opačného názoru.
Veľké problémy pre kryptomeny môže znamenať prístup finančných inštitúcií k nim. Niektoré banky už otvorene vyhlásili, že nebudú podporovať transakcie, ktoré súvisia s kryptomenami, prípadne budú rovno zatvárať účty. Veľmi podobná situácia je aj na Slovensku. Aj keď nič nebolo oficiálne zverejnené, špekuluje sa o tom, že aj slovenské banky sa stavajú ku kryptomenám podozrievavo a pravdepodobne nebudú súčinné pri zakladaní účtov, na ktorých budú prebiehať takéto transakcie. Otázka je, či je takýto postup bánk správny a či sa vlastne len sami nechránia voči konkurencii, ktoré kryptomeny predstavujú pre banky. Nech je ako chce, k rastu ceny to určite neprispeje.
Pri pohľade na kryptomeny s najvyššou kapitalizáciou vidíme veľmi podobný vývoj ceny. Ak sa však pozrieme na opačné spektrum kryptomien, vždy sa dá nájsť zaujímavá príležitosť. Problémom však je, že v záplave kryptomien je veľmi náročné vybrať práve tú, ktorá porastie o stovky percent. Na týchto virtuálnych menách by sa takisto mohlo dať zarobiť pri prelomení dôležitých technických úrovní. Dôležité úrovne vidí veľa obchodníkov. Ak sa na konkrétnej cene zhromaždí veľa objednávok, cena môže prudko vystreliť nahor. Možno práve toto je aktuálne najlepší spôsob zarábania vo svete kryptomien, kým sa bitcoin opäť nevráti na rastovú dráhu.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2025
Investičná kalkulačka

SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Kam až klesnú úrokové sadzby hypoték v roku 2025 a čo to urobí s realitným trhom
- 2.Otec na materskej: Návod na vybavenie a tipy, ako získať čo najviac peňazí do rodinného rozpočtu
- 3.Štát zvýši opatrovateľský príspevok o desiatky eur mesačne
- 4.Otravné telefonáty sa stanú minulosťou. Predvoľba (0)888 znamená, že ide o marketingový hovor
- 5.Obchody s ruskými diamantmi dostanú definitívnu stopku