Hľadaj

Deutsche Telekom, IBM či Unicorn Systems hľadajú desiatky zamestnancov. Žiadaní sú IT špecialisti, dopyt je aj vo výrobe

Zuzana Mecková Ekonomika Poslať

Napriek ekonomicky náročnej situácii, keď sa firmy snažia personálne ušetriť, niektoré spoločnosti hľadajú posily pre novootvorené pracovné pozície. V čase mierneho rastu nezamestnanosti na Slovensku je dobrou správou, že nadnárodné spoločnosti, ako napríklad Deutsche Telekom, IBM, Unicorn Systems či Deichmann ponúkajú miesta pre desiatky nových zamestnancov.

image

Foto: Shutterstock

Personálne agentúry hľadajú ľudí pre tri segmenty

Najviac pracovných príležitostí je v segmente výroby, kde ponúkame pozície operátorov výroby, skladníkov, kontrolórov kvality, technikov, vodičov a ďalších,“ tvrdí marketingová špecialistka ManpowerGroup Slovensko Lena Nemeškalová.

Veľmi častý je aj dopyt po nábore vo firmách, ktoré zamestnávajú viac ako 500 zamestnancov. „Najčastejšie ide o výrobný – automobilový priemysel, logistické služby a siete veľkých potravinových reťazcov,“ približuje generálny riaditeľ spoločnosti Grafton Recruitment Miroslav Garaj.

Ďalšia veľmi početná je oblasť informačných technológií, kde sa uplatnia predovšetkým developeri v rôznych špecializáciách, ako Android Developer, BackEnd Developer, JavaScript Developer, Full-stack Java Developer. K dispozícii sú však aj pozície pre systémových či softvérových inžinierov, programátorov a aplikačných administrátorov.

„Treťou skupinou sú ekonomika, financie a účtovníctvo,“ dopĺňa L. Nemeškalová. Zároveň dodáva, že podobne žiadaní sú aj manažéri, či už ide o príležitosti pre manažérov výroby, projektových manažérov, HR a finančných manažérov či manažérov kvality.

Personálne agentúry momentálne ponúkajú najviac pracovných príležitostí v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Aktuálne najmenší počet ponúk sa nachádza v Banskobystrickom a Košickom kraji.

Deutsche Telekom so stovkou nových zamestnancov

Deutsche Telekom Services Europe Slovakia pôsobí v sektore centier zdieľaných služieb. Súčasný nábor nových zamestnancov súvisí predovšetkým s potrebami a dobrou kondíciou jej materskej spoločnosti.

„Keďže naša materská skupina Deutsche Telekom pôsobí najmä v telekomunikačnom sektore, ktorý má dôležité postavenie v dnešnom virtuálnom svete, tak ani vplyv krízy na našu skupinu nebol taký priamy,“ vysvetľuje manažér komunikácie spoločnosti Ján Jászberényi.

Podľa jeho slov v tomto sektore rastú nároky zákazníkov a vďaka tomu aj požiadavky na obsadenie nových pracovných pozícií. Výsledkom je, že v minulom roku aj napriek pandémii prijala spoločnosť viac ako 100 nových zamestnancov.

V súčasnosti sa situácia nemení a spoločnosť má aktuálne otvorených približne dvadsať pracovných miest. „Aj v tomto roku vidíme potenciál rastu, ktorý by mal byť zameraný najmä na odbornejšie pozície,“ dodáva J. Jászberényi.

Ide o rôzne pracovné miesta v Bratislave a Košiciach v oblasti analytiky, informačných technológií, ale aj financií a projektového manažmentu. Od uchádzačov firma požaduje predovšetkým špecifické jazykové zručnosti a ďalšie vlastnosti, ktoré im dávajú predpoklad úspešne sa podieľať na medzinárodných projektoch.

Americká spoločnosť IBM na Slovensku hľadá odborníkov v oblasti IT

Medzi nadnárodné spoločnosti, ktoré v týchto dňoch prejavujú záujem o nových zamestnancov, patrí americká spoločnosť IBM, ktorá ponúka prácu odborníkom v IT sektore rozdelenom na tri hlavné oblasti. Najväčší záujem je o oblasť Java development a tiež o pozície konzultantov či vývojárov schopných učiť sa pracovať s technológiou Salesforce.

Druhú oblasť tvoria cloudové riešenia. „Hľadáme odborníkov na programovanie, automatizovaný testing a DevOps. U klientov registrujeme aj zvýšený záujem o programovací jazyk Python,“ uvádza riaditeľ Klientského inovačného centra IBM Slovensko Martin Martinec.

Tretia oblasť sa podľa jeho slov zameriava na umelú inteligenciu, kde IBM hľadá špecialistov so znalosťou dátovej analytiky, dátového modelovania, data science, Internet of Things či automatizácie robotických procesov.

Vďaka tomu, že spoločnosť pôsobí na medzinárodnej úrovni, získava nové možnosti aj v aktuálnej situácii. „Výhoda nadnárodnej spoločnosti a networkingu nám lokálne umožňuje dostať sa k zaujímavým IT projektom prakticky na celom svete, čo vieme potom pretaviť do pracovných príležitostí vo všetkých biznis oddeleniach vrátane Košíc,“ tvrdí M. Martinec.

Ide napríklad o prácu pre najlepších výrobcov nemeckých automobilov, inovatívnych klientov v zdravotníctve a farmácii či predajcu luxusných hodiniek. Zaujímavé je aj odvetvie telekomunikačných klientov uvádzajúcich na trh 5G siete.

O IT špecialistov a projektových manažérov má záujem aj Unicorn Systems

Aj európska spoločnosť Unicorn, ktorá poskytuje informačné systémy a ďalšie riešenia z oblasti informačných technológií, ponúka uchádzačom nové pracovné pozície.

„Aktuálne hľadáme len IT pozície – programátorov, analytikov, testerov či projektových manažérov, a to v lokalite Bratislava a developerské pozície aj v lokalite Prešov,“ spresňuje konzultantka náboru zamestnancov spoločnosti Denisa Farkasová.

Podľa nej sú dôvodom prijímania nových zamestnancov požiadavky projektu, kde je potrebné dopĺňať nové zdroje. „Tým, že pracujeme v segmente IT, potreba dopĺňania zdrojov je stále aktuálna,“ vysvetľuje D. Farkasová.

Siemens ponúka desiatky pracovných miest v oblasti informačných technológií

Aj nadnárodná spoločnosť Siemens, ktorá patrí medzi najväčšie technologické firmy na Slovensku plánuje naďalej rásť a prijímať nových zamestnancov. „Dôvodom je najmä to, že zákazníci sú s našimi službami spokojní a dostali sme sa aj k novým projektom. Ide prevažne o pozície v oblasti vývoja nových technológií, inžinieringu a softwaru,“ opisuje marketingový manažér spoločnosti Peter Briatka.

Siemens obsadzuje najmä technické pozície. „Konkrétne ide o pozície softvérový inžinier, developer, inžinier zabezpečovacích systémov, ale hľadáme aj ľudí ako podporu k projektom, obchodnícke a finančnícke pozície,“ vraví P. Briatka.

Podľa neho spoločnosť má aktuálne otvorených približne 40 pozícií, no celkovo hľadá okolo 55 ľudí. Podobný počet miest ponúka aj spoločnosť Siemens Healthineers. Najviac pozícií nájdu uchádzači v Bratislave, o niečo menej v Košiciach a niekoľko aj v Žiline. Za spoločnosť Siemens Mobility je to približne okolo 25 až 30 otvorených pozícií, a to v Žiline a Bratislave.

Deichmann hľadá najmä cestujúcich vedúcich

Voľné pracovné miesta ponúka aj nadnárodný predajca obuvi Deichmann. „Aktuálne hľadáme nových spolupracovníkov na Slovensku na približne desať pozícií,“ reaguje vedúca oddelenia rozvoja ľudských zdrojov spoločnosti Nina Holoušová.

Podľa jej slov ide o obsadzovanie pozícií z dôvodu prirodzených personálnych zmien, ako sú odchody na materské dovolenky či dlhodobá práceneschopnosť. Keďže spoločnosť verí, že sa vďaka očkovaniu pandemická situácia čoskoro zlepší a predajne budú môcť otvoriť, chce byť dobre pripravená a vybavená ochotným personálom.

„Väčšina voľných pozícií smeruje do oblasti predaja. Najčastejšie hľadáme kolegov na pozície cestujúcich vedúcich. Náplňou práce je cestovanie a dočasné krátkodobé vedenie predajní, ktoré sú v personálnom oslabení,“ približuje N. Holoušová. Voľné pracovné miesta sú najmä na východnom Slovensku, ale aj v oblasti Nitry, Nového Mesta nad Váhom a okolí.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
14.4.2021 Zuzana Mecková

O nemajetkovej ujme pri dopravných nehodách rozhodujú súdy. Zmena môže vodičom priniesť zvýšenie poistného

Škody na majetku, ktoré vzniknú pri dopravných nehodách, sú zo zákona zahrnuté v povinnom zmluvnom poistení (PZP). Čo však urobiť s ...

14.4.2021 Redakcia FinReport

Trh kryptomien sa od začiatku tohto roka zdvojnásobil na dva bilióny dolárov. Polovicu jeho hodnoty tvorí bitcoin

Trh kryptomien neustále naberá na objeme a po prvýkrát v histórii jeho hodnota presiahla dva bilióny dolárov. Vďaka záujmu malých, ale aj ...

13.4.2021 Redakcia FinReport

Produkcia automobilov na Slovensku sa prepadla dvojciferne, aj tak sme svetová veľmoc

Slovensko vlani zaznamenalo medziročne dvojciferný percentuálny pokles v počte vyrobených automobilov. Na prvý pohľad to vyzerá ako zlá ...

13.4.2021 Roland Régely

Teraz je správny čas na „upratanie“ nevýhodných zmlúv. Ušetriť možno desiatky až stovky eur, radia odborníci

Hypotéka, životné poistenie či poistka na auto. Mnohé finančné produkty nestrácajú na popularite ani počas pandémie, a podľa odborníkov ...

12.4.2021 Robert Juriš

Objavila sa nová generácia investorov. Zmysel našli v ESG fondoch, zodpovedných firmách a zelenom investovaní

Slováci akosi stále nevedia prísť investovaniu na chuť. Máme dlhodobo najnižší podiel investovania spomedzi krajín združených v OECD. ...

12.4.2021 Redakcia FinReport

Paradox: V koronakríze sužovanom gastro sektore vlani vzniklo viac ako 700 nových reštaurácií

Jedným z najviac postihnutých odvetví aktuálnou koronakrízou je gastro sektor. Už viac ako rok znášajú majitelia reštaurácií, bistier a ...

11.4.2021 Redakcia FinReport

Tajomstvo starého kufra je odhalené. Ukrýval poklad historických mincí za milión eur, ktoré teraz putujú do dražby

Príbeh ako z filmu. Po smrti samotára bol v nenápadnom pražskom byte objavený poklad. Ukrýval ho starý kufor, ktorý dlhé roky ležal na dne ...

10.4.2021 Redakcia FinReport

Budúcnosť je v energetickom zhodnocovaní odpadu. Slovensko je však stále veľmocou v jeho skládkovaní

Slovensko je svetovou veľmocou nielen v počte vyrobených automobilov v prepočte na jedného obyvateľa. V popredí štatistík sa nachádzame aj ...

5.4.2021 Redakcia FinReport

Farmácia patrí k víťazom koronakrízy, ale tiež zápasí s poklesom dopytu a tlakom na znižovanie cien

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že jedným z odvetví, ktoré z koronakrízy vyjde víťazne, bude aj farmaceutický priemysel. Ukázalo sa, že ...

4.4.2021 Robert Juriš

Volkswagen chce bojovať s Teslou o pozíciu lídra na svetovom trhu s elektromobilmi

Preteky o ovládnutie budúcnosti vo výrobe elektrických vozidiel naberajú na obrátkach. Spoločnosť Volkswagen oznámila, že do roku 2030 ...

2.4.2021 Redakcia FinReport

Fosílne palivá sa v Európskej únii využívajú čoraz menej. Konečne ich začali predbiehať obnoviteľné zdroje

Prvýkrát v histórii Európskej únie získali členské štáty elektrickú energiu prevažne z obnoviteľných zdrojov. Zároveň sa výroba ...

1.4.2021 Robert Juriš

Guvernér NBS Peter Kažimír ešte v tomto roku očakáva 5-percentný rast slovenskej ekonomiky

Napriek dlhodobému lockdownu, takmer mesiac trvajúcej vládnej kríze a kritickej situácii v niektorých sektoroch slovenskej ekonomiky, Národná ...

31.3.2021 Robert Juriš

Na definitívne dokončenie a odovzdanie Plánu obnovy a odolnosti nám zostáva už len jeden mesiac

Už len mesiac zostáva všetkým krajinám Európskej únie vrátane Slovenska na sfinalizovanie a odovzdanie svojho Plánu obnovy a odolnosti do ...

29.3.2021 Redakcia FinReport

TOP 7 trendov hybridného spôsobu práce. Microsoft upozorňuje na vyčerpanosť a stratu pracovných vzťahov

Spoločnosť Microsoft uverejnila výsledky svojho každoročného prieskumu Work Trend Index 2021. Konštatuje v nich, že najzásadnejšou zmenou ...

27.3.2021 Redakcia FinReport

Cena ropy po niekoľkomesačnom raste začala klesať. Investori reagujú na príliš pomalé tempo vakcinácie

Zdá sa, že pozitívna emócia na svetových trhoch spojená s očakávaniami rýchlej a úspešnej vakcinácie väčšiny populácie začína ...

25.3.2021 Magdaléna Švančarková

Po zákaze cestovať by mala prísť na rad kompenzácia pre cestovné kancelárie

Vláda pod hrozbou tisíceurovej pokuty schválila zákaz dovolenkovania v zahraničí. Platí od 20. marca do 28. apríla. Cieľom je ochrániť ...

24.3.2021 Redakcia FinReport

Hackeri zaútočili na tisícky emailových serverov, ESET odhalil viacero nebezpečných skupín

Odborníci na počítačové útoky odhalili, že nedávno objavené slabé miesta v Microsoft Exchange zneužíva viac ako desať rôznych ...

22.3.2021 Redakcia FinReport

Slovensko výrazne zaostáva v úrovni digitalizácie. Má to vplyv na tvorbu HDP aj zvládanie koronakrízy

V celosvetovom prieskume spoločnosti Euler Hermes merajúcom úroveň digitalizácie krajín sa Slovensko umiestnilo na 44. mieste. Oproti ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Nitra bude mať nový územný plán, do jeho tvorby chce radnica zapojiť aj verejnosť
 2. 2.
  Hegerovu vládu čaká prvé rokovanie, ministri prerokujú aj body z predchádzajúceho obdobia
 3. 3.
  Dlhová brzda sa má definitívne zmeniť, ministerstvo upravuje zákon o rozpočtovej zodpovednosti
 4. 4.
  Pád lietadla v Paraguaji si vyžiadal smrť ministra poľnohospodárstva a troch ďalších ľudí
 5. 5.
  Smer podal návrh na zvolanie mimoriadne schôdze, podporili ho aj nezaradení poslanci