Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Deutsche Telekom, IBM či Unicorn Systems hľadajú desiatky zamestnancov. Žiadaní sú IT špecialisti, dopyt je aj vo výrobe

Zuzana Mecková Ekonomika
SK
EN
Poslať

Napriek ekonomicky náročnej situácii, keď sa firmy snažia personálne ušetriť, niektoré spoločnosti hľadajú posily pre novootvorené pracovné pozície. V čase mierneho rastu nezamestnanosti na Slovensku je dobrou správou, že nadnárodné spoločnosti, ako napríklad Deutsche Telekom, IBM, Unicorn Systems či Deichmann ponúkajú miesta pre desiatky nových zamestnancov.

image

Foto: Shutterstock

Personálne agentúry hľadajú ľudí pre tri segmenty

Najviac pracovných príležitostí je v segmente výroby, kde ponúkame pozície operátorov výroby, skladníkov, kontrolórov kvality, technikov, vodičov a ďalších,“ tvrdí marketingová špecialistka ManpowerGroup Slovensko Lena Nemeškalová.

Veľmi častý je aj dopyt po nábore vo firmách, ktoré zamestnávajú viac ako 500 zamestnancov. „Najčastejšie ide o výrobný – automobilový priemysel, logistické služby a siete veľkých potravinových reťazcov,“ približuje generálny riaditeľ spoločnosti Grafton Recruitment Miroslav Garaj.

Ďalšia veľmi početná je oblasť informačných technológií, kde sa uplatnia predovšetkým developeri v rôznych špecializáciách, ako Android Developer, BackEnd Developer, JavaScript Developer, Full-stack Java Developer. K dispozícii sú však aj pozície pre systémových či softvérových inžinierov, programátorov a aplikačných administrátorov.

„Treťou skupinou sú ekonomika, financie a účtovníctvo,“ dopĺňa L. Nemeškalová. Zároveň dodáva, že podobne žiadaní sú aj manažéri, či už ide o príležitosti pre manažérov výroby, projektových manažérov, HR a finančných manažérov či manažérov kvality.

Personálne agentúry momentálne ponúkajú najviac pracovných príležitostí v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Aktuálne najmenší počet ponúk sa nachádza v Banskobystrickom a Košickom kraji.

Deutsche Telekom so stovkou nových zamestnancov

Deutsche Telekom Services Europe Slovakia pôsobí v sektore centier zdieľaných služieb. Súčasný nábor nových zamestnancov súvisí predovšetkým s potrebami a dobrou kondíciou jej materskej spoločnosti.

„Keďže naša materská skupina Deutsche Telekom pôsobí najmä v telekomunikačnom sektore, ktorý má dôležité postavenie v dnešnom virtuálnom svete, tak ani vplyv krízy na našu skupinu nebol taký priamy,“ vysvetľuje manažér komunikácie spoločnosti Ján Jászberényi.

Podľa jeho slov v tomto sektore rastú nároky zákazníkov a vďaka tomu aj požiadavky na obsadenie nových pracovných pozícií. Výsledkom je, že v minulom roku aj napriek pandémii prijala spoločnosť viac ako 100 nových zamestnancov.

V súčasnosti sa situácia nemení a spoločnosť má aktuálne otvorených približne dvadsať pracovných miest. „Aj v tomto roku vidíme potenciál rastu, ktorý by mal byť zameraný najmä na odbornejšie pozície,“ dodáva J. Jászberényi.

Ide o rôzne pracovné miesta v Bratislave a Košiciach v oblasti analytiky, informačných technológií, ale aj financií a projektového manažmentu. Od uchádzačov firma požaduje predovšetkým špecifické jazykové zručnosti a ďalšie vlastnosti, ktoré im dávajú predpoklad úspešne sa podieľať na medzinárodných projektoch.

Americká spoločnosť IBM na Slovensku hľadá odborníkov v oblasti IT

Medzi nadnárodné spoločnosti, ktoré v týchto dňoch prejavujú záujem o nových zamestnancov, patrí americká spoločnosť IBM, ktorá ponúka prácu odborníkom v IT sektore rozdelenom na tri hlavné oblasti. Najväčší záujem je o oblasť Java development a tiež o pozície konzultantov či vývojárov schopných učiť sa pracovať s technológiou Salesforce.

Druhú oblasť tvoria cloudové riešenia. „Hľadáme odborníkov na programovanie, automatizovaný testing a DevOps. U klientov registrujeme aj zvýšený záujem o programovací jazyk Python,“ uvádza riaditeľ Klientského inovačného centra IBM Slovensko Martin Martinec.

Tretia oblasť sa podľa jeho slov zameriava na umelú inteligenciu, kde IBM hľadá špecialistov so znalosťou dátovej analytiky, dátového modelovania, data science, Internet of Things či automatizácie robotických procesov.

Vďaka tomu, že spoločnosť pôsobí na medzinárodnej úrovni, získava nové možnosti aj v aktuálnej situácii. „Výhoda nadnárodnej spoločnosti a networkingu nám lokálne umožňuje dostať sa k zaujímavým IT projektom prakticky na celom svete, čo vieme potom pretaviť do pracovných príležitostí vo všetkých biznis oddeleniach vrátane Košíc,“ tvrdí M. Martinec.

Ide napríklad o prácu pre najlepších výrobcov nemeckých automobilov, inovatívnych klientov v zdravotníctve a farmácii či predajcu luxusných hodiniek. Zaujímavé je aj odvetvie telekomunikačných klientov uvádzajúcich na trh 5G siete.

O IT špecialistov a projektových manažérov má záujem aj Unicorn Systems

Aj európska spoločnosť Unicorn, ktorá poskytuje informačné systémy a ďalšie riešenia z oblasti informačných technológií, ponúka uchádzačom nové pracovné pozície.

„Aktuálne hľadáme len IT pozície – programátorov, analytikov, testerov či projektových manažérov, a to v lokalite Bratislava a developerské pozície aj v lokalite Prešov,“ spresňuje konzultantka náboru zamestnancov spoločnosti Denisa Farkasová.

Podľa nej sú dôvodom prijímania nových zamestnancov požiadavky projektu, kde je potrebné dopĺňať nové zdroje. „Tým, že pracujeme v segmente IT, potreba dopĺňania zdrojov je stále aktuálna,“ vysvetľuje D. Farkasová.

Siemens ponúka desiatky pracovných miest v oblasti informačných technológií

Aj nadnárodná spoločnosť Siemens, ktorá patrí medzi najväčšie technologické firmy na Slovensku plánuje naďalej rásť a prijímať nových zamestnancov. „Dôvodom je najmä to, že zákazníci sú s našimi službami spokojní a dostali sme sa aj k novým projektom. Ide prevažne o pozície v oblasti vývoja nových technológií, inžinieringu a softwaru,“ opisuje marketingový manažér spoločnosti Peter Briatka.

Siemens obsadzuje najmä technické pozície. „Konkrétne ide o pozície softvérový inžinier, developer, inžinier zabezpečovacích systémov, ale hľadáme aj ľudí ako podporu k projektom, obchodnícke a finančnícke pozície,“ vraví P. Briatka.

Podľa neho spoločnosť má aktuálne otvorených približne 40 pozícií, no celkovo hľadá okolo 55 ľudí. Podobný počet miest ponúka aj spoločnosť Siemens Healthineers. Najviac pozícií nájdu uchádzači v Bratislave, o niečo menej v Košiciach a niekoľko aj v Žiline. Za spoločnosť Siemens Mobility je to približne okolo 25 až 30 otvorených pozícií, a to v Žiline a Bratislave.

Deichmann hľadá najmä cestujúcich vedúcich

Voľné pracovné miesta ponúka aj nadnárodný predajca obuvi Deichmann. „Aktuálne hľadáme nových spolupracovníkov na Slovensku na približne desať pozícií,“ reaguje vedúca oddelenia rozvoja ľudských zdrojov spoločnosti Nina Holoušová.

Podľa jej slov ide o obsadzovanie pozícií z dôvodu prirodzených personálnych zmien, ako sú odchody na materské dovolenky či dlhodobá práceneschopnosť. Keďže spoločnosť verí, že sa vďaka očkovaniu pandemická situácia čoskoro zlepší a predajne budú môcť otvoriť, chce byť dobre pripravená a vybavená ochotným personálom.

„Väčšina voľných pozícií smeruje do oblasti predaja. Najčastejšie hľadáme kolegov na pozície cestujúcich vedúcich. Náplňou práce je cestovanie a dočasné krátkodobé vedenie predajní, ktoré sú v personálnom oslabení,“ približuje N. Holoušová. Voľné pracovné miesta sú najmä na východnom Slovensku, ale aj v oblasti Nitry, Nového Mesta nad Váhom a okolí.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
22.9.2021 Redakcia FinReport

Po novom už všetky veľké firmy budú musieť reportovať o zodpovednom prístupe k podnikaniu

Európska únia pritvrdila pri definovaní pravidiel, ktoré majú zabezpečiť uhlíkovú neutralitu. Kontinent ju má dosiahnuť do roku 2050. ...

21.9.2021 Roland Régely

Brokeria: Do TOP 10 prenikla takmer ihneď po svojom vzniku a každým rokom rastie

Jeden z najmladších samostatných finančných agentov (SFA) na slovenskom finančnom trhu krátko po svojom štarte prenikol do TOP 10 ...

21.9.2021 Zuzana Mecková

Firmám už zostáva len niekoľko dní na aktualizáciu údajov v obchodnom registri, inak budú vymazané

Podnikatelia už majú len niekoľko dní na to, aby upravili a potvrdili svoje firemné údaje v obchodnom registri. V opačnom prípade im hrozia ...

21.9.2021 Redakcia FinReport

Virtuálne sídlo sa na Slovensku stalo domovom pre viac ako 40-tisíc firiem

Virtuálne sídla firiem majú na Slovensku veľký úspech. Využíva ich každá šiesta firma pôsobiaca na našom území. Najmä startupy, malé ...

20.9.2021 Redakcia FinReport

NBS schválila developerom emisie dlhopisov spolu za viac ako 100 miliónov eur

Národná banka Slovenska schválila vydanie emisií dlhopisov dvom spoločnostiam, za ktorými stoja firmy venujúce sa developerstvu. Prvá emisia ...

20.9.2021 Dominik Horváth

Vývojári aplikácií vysúdili od Apple 100 miliónov dolárov. Appky v App Store však zrejme lacnejšie nebudú

Súd rozhodol, že spoločnosť Apple musí vo fungovaní svojho obchodu App Store urobiť niekoľko zásadných zmien. Spoločnosť roky ...

18.9.2021 Redakcia FinReport

Štyria z piatich ľudí pracujúcich v oblasti informačných a komunikačných technológií v rámci EÚ sú muži

V krajinách Európskej únie (EÚ) pracuje v oblasti informačných a komunikačných technológií približne 2,7 milióna ľudí. Podľa ...

16.9.2021 Redakcia FinReport

Nedostatok čipov obmedzuje výrobu v českom Škoda Auto aj v bratislavskom Volkswagene

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia prispôsobuje svoju prevádzku nedostatku polovodičov. V tomto a nasledujúcom týždni prerušil výrobu v ...

16.9.2021 Redakcia FinReport

Železnice kvôli pandémii stratili cestujúcich. Slovensko prišlo až o dve tretiny pasažierov

Reštriktívne opatrenia a zmeny cestovných preferencií v súvislosti s pandémiou koronavírusu sa zásadne prejavili aj v železničnej doprave. ...

14.9.2021 Redakcia FinReport

Inflácia vystúpila na 3,8 %. Takto draho sme nemali posledných 9 rokov

Rast cien pokračuje. Za posledný mesiac stúpli o štyri desatiny percentuálneho bodu, pričom v auguste dosiahli medziročný nárast o 3,8 %. Je ...

13.9.2021 Redakcia FinReport

Ubytovacie služby zaznamenali najväčší pokles zamestnanosti, ale aj najväčší nárast miezd

Situácia v oblasti zamestnanosti sa podľa najnovších čísel Štatistického úradu SR mierne zlepšuje. Počas júla 2021 sa zvýšila ...

11.9.2021 Redakcia FinReport

Priemyslu podrážajú nohy chýbajúce čipy. Na ich nedostatok doplácajú najmä automobilky

Výkonnosť priemyslu v porovnaní s minulým rokom síce rastie, no stále zaostáva za tým, čo sa od neho v tomto roku očakávalo. V mnohých ...

10.9.2021 Redakcia FinReport

Priemyselná produkcia medziročne vzrástla o 7,8 %. Prekonala aj hodnoty dosiahnuté pred krízou

Priemyselná produkcia počas tohtoročného leta dosiahla mimoriadne úspešné výsledky. V júli 2021 medziročne vzrástla o takmer 8 % a ...

9.9.2021 Redakcia FinReport

Ekonomiku najviac potiahol domáci dopyt, potenciál tohtoročného rastu je viac než 4 %

Rast ekonomiky v predchádzajúcom štvrťroku medziročne stúpol o takmer 10 % a oproti prvému kvartálu tohto roku o 2 %. Po dlhšom čase sa ...

2.9.2021 Redakcia FinReport

Vyššie ceny uhlia a zemného plynu vyháňajú nahor ceny elektriny nielen na Slovensku, ale aj naprieč celou Európou

Európski spotrebitelia, domácnosti, ako aj podniky, sú za posledného pol roka svedkami rastúcich cien elektriny a palív. Dobrou správou je, ...

31.8.2021 Redakcia FinReport

Inflácia v eurozóne vyskočila na 3 %. Je najvyššia za posledných 10 rokov

Inflácia na Slovensku v minulom mesiaci vystúpila na rekordných 3,3 %. Bola to jej najvyššia hodnota za posledných 8 rokov. Podobný trend ...

30.8.2021 Redakcia FinReport

Štatistický úrad: Ekonomický sentiment klesá, optimizmus spotrebiteľov rastie

Napriek tomu, že epidemiologická situácia na Slovensku sa v auguste 2021 mierne zhoršila, dôvera slovenských podnikateľov sa oproti júlu ...

27.8.2021 Dominik Horváth

USA pripravuje ďalší balíček na podporu ekonomiky, tentoraz v objeme jedného bilióna dolárov

Po mesiacoch rokovaní schválil americký Senát rozsiahly návrh zákona o obnove infraštruktúry krajiny. Dohoda celkovo zahŕňa 1 bilión ...

Aplikácia
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Brokeria: Do TOP 10 prenikla takmer ihneď po svojom vzniku a každým rokom rastie
 2. 2.
  Slovákom hypotéky stále chutia. Najmä tie vyššie nad 100-tisíc eur a s dlhšou lehotou splatnosti
 3. 3.
  Firmám už zostáva len niekoľko dní na aktualizáciu údajov v obchodnom registri, inak budú vymazané
 4. 4.
  Prokurátor chce väzobne stíhať riaditeľa inšpekcie Scholtza aj vyšetrovateľov NAKA
 5. 5.
  NBS schválila developerom emisie dlhopisov spolu za viac ako 100 miliónov eur