Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Účet zadarmo, šifrované platby či nulové úroky pri úveroch. Vybrali sme to najlepšie a vyskladali top banku na Slovensku

Roland Régely Banky a poisťovne
SK
EN
Poslať

Ak sa spýtate slovenských spotrebiteľov, ktorá banka je podľa nich najlepšia a prečo, zrejme sa nedočkáte jednoznačnej odpovede. Je to pochopiteľné – bankového partnera si každý vyberá podľa vlastných kritérií, pričom dokonalá banka zrejme neexistuje. V redakcii magazínu Financial Report sme sa preto pokúsili vybrať to najlepšie z ponuky finančných inštitúcií pôsobiacich na Slovensku, a vytvoriť tak ideálnu banku poskladanú z tých najlepších produktov a klientskych benefitov.

image

Foto: Financial Report

logo 365.bank
365.bank: Účet zadarmo, s výhodami a bez dodatočných podmienok

Účet zadarmo môže byť zaujímavým benefitom pre spotrebiteľa, a to najmä vo chvíli, ak nie je podmienený splnením ďalších kritérií, ako pravidelný príjem či trvalé príkazy na úhradu. Účet bez akýchkoľvek poplatkov v súčasnosti ponúkajú takmer všetky banky na Slovensku, no len niektoré ho smú propagovať aj ako účet zadarmo bez potreby spĺňať dodatočné podmienky. 

Bezplatný účet bez zmluvných „chytákov“ či poznámok pod čiarou dnes ponúkajú tri banky: 365.bank, mBank a Fio banka. Pred niekoľkými rokmi k nim patrila aj ZUNO banka, tá však pred 3,5 rokom ukončila svoju činnosť.

Banka 365.bank pridáva k bezplatnému účtu aj možnosť založiť si konto z pohodlia domova, postačí k tomu len smartfón či tablet. Za vedenie bežného účtu si banka neúčtuje žiaden poplatok, navyše ponúka inovatívne sporenie založené na zaokrúhľovaní platieb s názvom Syslenie a úrokom 3,65 % ročne.

unicredit-bank
UniCredit Bank: Výbery z ktoréhokoľvek bankomatu bez poplatkov

Platiť v hotovosti je čoraz menej populárne. Počas koronakrízy sa darí najmä bezkontaktným platbám. Napokon občanov k tomu nabáda aj štát, keď v rámci opatrení pred šírením koronavírusu odporúča nepoužívať finančnú hotovosť, ale skúsiť radšej bezkontaktné platenie kartou, mobilom či hodinkami. Ak sa predsa len rozhodnete používať na platenie hotovosť, mali by ste vedieť dôležitú vec – banky v roku 2020 upravili svoje sadzobníky smerom nahor a klientov sa snažia „odlákať“ od hotovostných platieb vyššími poplatkami za fyzické výbery peňazí z bankového účtu. 

Alternatívou zostávajú výbery z bankomatov, no aj tam platia isté obmedzenia. Niektoré banky spoplatňujú, ak si vyberiete peniaze viac ako 1 – 2-krát za mesiac, prípadne platíte za každý výber a najmä za tie z cudzích bánk. 

Riešenie, ako sa vyhnúť poplatkom za výber z bankomatu, ponúka U Konto v UniCredit banke. Hotovosť si vďaka tomuto účtu vyberiete bez poplatkov, a to v akejkoľvek krajine a od ktoréhokoľvek poskytovateľa. UniCredit v prípade bezplatných výberov uvádza jednu podmienku – na účte klienta musí každý mesiac pribudnúť suma minimálne 400 eur, čo je však menej ako aktuálna minimálna mzda.

Tatra banka
Tatra banka: Poskytuje najbezpečnejšie „bankovanie“

Aplikácia Tatra banky stojí už niekoľko rokov na piedestáli mobilných bankových služieb nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Okrem ľúbivého a unikátneho dizajnu ponúka aj vysoké štandardy bezpečnosti či ochrany osobných údajov. Aplikácia Tatra banky napríklad ako prvá priniesla prihlasovanie cez biometrické údaje, a pri platení používa bezpečné šifrované metódy.

Dnes s bankovou aplikáciou Tatra banky viete zakladať digitálne platobné karty s okamžitým použitím, viete získavať jednorazové kódy pre bezpečné platenie na internete a samozrejmosťou je prihlásenie sa do účtu pomocou spomínanej biometrie, prípadne PIN kódu. 

Tatra banka koncom minulého roka medzi prvými priniesla jednoduché a bezpečné platby cez četovacie aplikácie, ako WhatsApp, Messenger či Viber, prostredníctvom služby PayMe. Rovnako aj výbery z bankomatu Tatra banky je možné realizovať bezpečnejšie vygenerovaním kódu cez aplikáciu, čo potenciálnym zlodejom znemožní krádež osobných údajov cez rôzne zariadenia nainštalované na bankomate. Samozrejmosťou je tiež podpora bezpečných platobných metód cez mobil alebo hodinky prostredníctvom Apple Pay a Google Pay.

Slovenská sporiteľňa
Slovenská sporiteľňa: Nemusím ísť do banky, všetko vybavím cez mobil

Vybrať jednu bankovú aplikáciu, ktorá je používateľsky najlepšia, to znie takmer ako nemožná úloha. Niežeby nebolo z čoho vyberať, práve naopak – konkurencia je z roka na rok silnejšia a nové technológie menia svet mobilov takmer nepretržite. Posledné roky sa v rôznych používateľských anketách umiestňovali na najvyšších priečkach najmä aplikácie Tatra banky, VÚB banky či Slovenskej sporiteľne. Podľa používateľských hodnotení práve SLSP zaznamenala najväčší skok v pozitívnom vnímaní funkcionalít bankovej aplikácie.

Positive

Partnerom článku je Positive Services s.r.o

Aplikácia Slovenskej sporiteľne sa volá George a hravo zvládne nahradiť fyzickú návštevu banky. Vďačí za to zrejme aj koronakríze, ktorá preverila online schopnosti všetkých bánk, a tak inovácie za posledný rok pribúdali pomerne rýchlo aj v SLSP. 

Dnes už cez Georgea vybavíte napríklad zmenu limitu na karte, pohyby na účte vidíte aj mimo aplikácie (cez push notifikácie), obnovíte zabudnuté heslo a v neposlednom rade si cez špeciálny e-shop jednoducho založíte účet, sporenie, získate pôžičku, poistenie, či dokonca zvládnete aj pravidelné investovanie. V čase prísnych protiepidemiologických opatrení je preto dobré, že používateľ už do banky nemusí ani vkročiť, všetko dôležité si nosí vo svojom mobile.

CSOB
ČSOB: Mám viacero účtov, ale vystačím si s jedinou aplikáciou

Mať bankový účet je dnes pre väčšinu občanov už samozrejmosťou. Mnohí Slováci dokonca využívajú aj niekoľko bankových účtov naraz. Jedno konto vlastnia kvôli hypotéke, ďalšie napríklad preto, lebo vedenie účtu je zadarmo. A presne na tých, ktorí majú viacero bankových účtov, sa zamerala aj Československá obchodná banka. 

ČSOB nedávno priniesla takzvaný multibanking. Ide o službu fungujúcu v zabezpečenom prostredí, kde vďaka jednej aplikácii viete ovládať viaceré bankové účty. Môžete tak prehľadne sledovať zostatky na svojom účte či históriu pohybov. Pre vybavenie prístupu do viacerých bánk z jedného miesta ich nemusíte ani fyzicky navštíviť.

Platby zadané cez multibanking od ČSOB sa autorizujú samostatne, a službu zatiaľ nie je možné prepojiť so všetkými bankovými systémami na Slovensku. Aktuálne sa dajú simultánne používať účty Tatra banky, Slovenskej sporiteľne, VÚB banky a Raiffeisen banky.

VUB-banka
VÚB banka: Platenie faktúr so Scan & Pay nikdy nebolo jednoduchšie

Časy, keď sme na platenie faktúr potrebovali manuálne vypisovať číslo účtu či IBAN sú, zdá sa, preč. Hoci je platenie faktúry cez QR kódy štandardom už niekoľko rokov, VÚB túto funkcionalitu posunula ešte o kúsok ďalej. Po novom môžete PDF faktúry jednoducho nahrať do bankovej aplikácie VÚB banky, automaticky dôjde k nasnímaniu IBAN či QR kódu, a faktúra je tak predpripravená na zaplatenie. 

Funkcia Scan & Pay môže výrazne skrátiť čas tým občanom či podnikateľom, ktorých rukami prejdú desiatky či stovky faktúr mesačne.

postova-banka
Poštová banka: Spotrebiteľský úver s nulovým úrokom a bez poplatku

Pandémia koronavírusu priniesla mnohým spotrebiteľom finančné problémy. Tí, ktorí prišli o svoje príjmy, a teda aj schopnosť splácať pôžičky či úvery, mohli finančné inštitúcie požiadať o odklad splátok. So zaujímavým riešením prišla krátko po vypuknutí koronakrízy Poštová banka. Priniesla úver, ktorý je vo svojej podstate zadarmo.

Finančné prostriedky od 600 do 1 000 eur môže klient použiť prakticky na čokoľvek, pričom svoj úver musí splatiť najneskôr do 20 mesiacov. Úroková sadzba je 0 % a ak ide o klienta Poštovej banky, respektíve ak má v tejto banke založený bankový účet, neplatí žiadny poplatok za poskytnutie úveru. V tomto ohľade ponúka Poštová banka najlacnejší úver na trhu.

prima-banka
Prima banka: Hypotekárny úver s nízkym úrokom a malými splátkami

Získať financie na kúpu nového bytu alebo rodinného domu je pre bežného občana v posledných rokoch o niečo ťažšie ako v minulosti. Podmienky hypoték sú z roka na rok prísnejšie a Národná banka Slovenska tlačí občanov k tomu, aby pri financovaní bývania viac využívali vlastné zdroje a menej tie požičané. Zato úrokové sadzby hypotekárnych úverov už niekoľko rokov klesajú a v súčasnosti sa nebezpečne približujú k nule.  

Podľa prieskumu magazínu Financial Report jedno z najvýhodnejších riešení pre vaše bývanie predstavuje hypotekárny úver od Prima banky. Pri hodnote nehnuteľnosti, napríklad 85-tisíc eur, si môžete požičať 55-tisíc eur s 3-ročnou fixáciou úrokovej sadzby 0,60 %. Nehnuteľnosť splatíte o 35 rokov, vaša mesačná splátka bude približne 145 eur, pričom úver preplatíte len o približne 6-tisíc eur. Ak vám to váš vek dovolí, splácanie úveru si môžete predĺžiť až na 40 rokov, čo spôsobí ďalšie zníženie mesačnej splátky hypotéky až na úroveň bežnú skôr pre podstatne nižšie spotrebiteľské úvery. Na druhej strane dlhšia doba splácania zvýši celkové náklady na úver.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
22.9.2021 Redakcia FinReport

Po novom už všetky veľké firmy budú musieť reportovať o zodpovednom prístupe k podnikaniu

Európska únia pritvrdila pri definovaní pravidiel, ktoré majú zabezpečiť uhlíkovú neutralitu. Kontinent ju má dosiahnuť do roku 2050. ...

21.9.2021 Roland Régely

Brokeria: Do TOP 10 prenikla takmer ihneď po svojom vzniku a každým rokom rastie

Jeden z najmladších samostatných finančných agentov (SFA) na slovenskom finančnom trhu krátko po svojom štarte prenikol do TOP 10 ...

21.9.2021 Zuzana Mecková

Firmám už zostáva len niekoľko dní na aktualizáciu údajov v obchodnom registri, inak budú vymazané

Podnikatelia už majú len niekoľko dní na to, aby upravili a potvrdili svoje firemné údaje v obchodnom registri. V opačnom prípade im hrozia ...

21.9.2021 Redakcia FinReport

Virtuálne sídlo sa na Slovensku stalo domovom pre viac ako 40-tisíc firiem

Virtuálne sídla firiem majú na Slovensku veľký úspech. Využíva ich každá šiesta firma pôsobiaca na našom území. Najmä startupy, malé ...

20.9.2021 Redakcia FinReport

NBS schválila developerom emisie dlhopisov spolu za viac ako 100 miliónov eur

Národná banka Slovenska schválila vydanie emisií dlhopisov dvom spoločnostiam, za ktorými stoja firmy venujúce sa developerstvu. Prvá emisia ...

20.9.2021 Dominik Horváth

Vývojári aplikácií vysúdili od Apple 100 miliónov dolárov. Appky v App Store však zrejme lacnejšie nebudú

Súd rozhodol, že spoločnosť Apple musí vo fungovaní svojho obchodu App Store urobiť niekoľko zásadných zmien. Spoločnosť roky ...

18.9.2021 Redakcia FinReport

Tehotné ženy, ktoré cestujú do zahraničia, sa môžu poistiť len do 26. týždňa, pozor však na výluky

Ste tehotná a chceli by ste cestovať do zahraničia? Ak nemáte žiadne zdravotné komplikácie a cestu vám odporučil aj lekár, pozorne si ...

16.9.2021 Magdaléna Švančarková

Zmena stratégie Wüstenrot stavebnej sporiteľne prináša zmeny podmienok pre stavebných sporiteľov

Skupina Wüstenrot nedávno oznámila zmenu svojej obchodnej stratégie. Začala totiž s utlmovaním činnosti svojej stavebnej sporiteľne s tým, ...

15.9.2021 Redakcia FinReport

Európske poisťovne vlani zaznamenali miliardové straty. Najviac sa prepadlo životné poistenie

Uplynulý pandemický rok bol náročný pre každého, poisťovne nevynímajúc. Celkové poistné kleslo v dvoch tretinách európskych krajín. ...

13.9.2021 Naďa Černá

Chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu? Všímajte si benefity a dajte si pozor na termíny

Zdravotná poisťovňa nám musí poskytovať kvalitnú zdravotnú ochranu, ktorá sa odvíja od našich potrieb. Niekedy sa však stane, že nám po ...

13.9.2021 Dominik Horváth

Vatikánska banka: Na účte má 5 miliárd dolárov, za sebou niekoľko škandálov a pred sebou reformy pápeža Františka

Takmer na deň presne po 18 rokoch na Slovensko opäť prišiel na návštevu pápež katolíckej cirkvi a panovník štátu Vatikán. Hoci Svätý ...

10.9.2021 Redakcia FinReport

Najviac škôd tento rok spôsobili povodne a víchrice, najdrahšie vychádza krupobitie

Silné nárazové búrky a následné záplavy na strednom Slovensku, tornádo na východnom Slovensku, ale aj víchrice a krupobitia vo viacerých ...

9.9.2021 Redakcia FinReport

Poisťovňa Wüstenrot: Záujem o vzdialenú komunikáciu je cestou k hybridnej starostlivosti o klientov

Čoraz viac Slovákov preferuje vzdialenú komunikáciu. Naučila ich to pandémia koronavírusu. Len v júli tohto roku stúpol počet nových ...

9.9.2021 Zuzana Mecková

Pozor na výbery hotovosti z bankomatu v cudzine. Poplatok za konverziu môže vyjsť až príliš draho

Mnoho občanov Slovenska každoročne navštívi zahraničné krajiny, často aj mimo eurozóny. Pri výbere hotovosti z bankomatu alebo pri ...

8.9.2021 Robert Juriš

Prima banka už po druhýkrát predala emisiu krytých dlhopisov za pol miliardy eur

Prima banka úspešne upísala aj svoju druhú emisiu krytých dlhopisov v objeme 500 miliónov eur. Ich splatnosť je šesť rokov a výnos je ...

1.9.2021 Redakcia FinReport

Fúzia poisťovní Uniqa a AXA je dokončená. Uniqa na Slovensku zostáva ako pobočka zahraničnej poisťovne

Zlúčenie poisťovní Uniqa a AXA bolo posledným plánovaným krokom v rámci integrácie oboch spoločností, ktorú sa podarilo dokončiť k ...

31.8.2021 Robert Juriš

Ďalší phishingový útok na bankové účty. Podvodník sa tentoraz zameral na klientov VÚB banky

VÚB banka varuje svojich klientov pred nebezpečnými a podvodnými SMS správami. Prostredníctvom odkazu v mobile bankingu ich informovala, že na ...

30.8.2021 Robert Juriš

Slovenské hypotéky sú tretie najlacnejšie v Európskej únii. České sú čoraz drahšie, aj tak „idú na dračku“

Úrokové sadzby hypotekárnych úverov v krajinách Európskej únie sa pohybujú v rozpätí od 0,8 % až do 5 %. Najvýhodnejšie hypotéky majú ...

Aplikácia
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Brokeria: Do TOP 10 prenikla takmer ihneď po svojom vzniku a každým rokom rastie
 2. 2.
  Slovákom hypotéky stále chutia. Najmä tie vyššie nad 100-tisíc eur a s dlhšou lehotou splatnosti
 3. 3.
  Firmám už zostáva len niekoľko dní na aktualizáciu údajov v obchodnom registri, inak budú vymazané
 4. 4.
  Po novom už všetky veľké firmy budú musieť reportovať o zodpovednom prístupe k podnikaniu
 5. 5.
  Virtuálne sídlo sa na Slovensku stalo domovom pre viac ako 40-tisíc firiem