Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Účet zadarmo, šifrované platby či nulové úroky pri úveroch. Vybrali sme to najlepšie a vyskladali top banku na Slovensku

Roland Régely Banky a poisťovne
SK
EN
Poslať

Ak sa spýtate slovenských spotrebiteľov, ktorá banka je podľa nich najlepšia a prečo, zrejme sa nedočkáte jednoznačnej odpovede. Je to pochopiteľné – bankového partnera si každý vyberá podľa vlastných kritérií, pričom dokonalá banka zrejme neexistuje. V redakcii magazínu Financial Report sme sa preto pokúsili vybrať to najlepšie z ponuky finančných inštitúcií pôsobiacich na Slovensku, a vytvoriť tak ideálnu banku poskladanú z tých najlepších produktov a klientskych benefitov.

image

Foto: Financial Report

logo 365.bank
365.bank: Účet zadarmo, s výhodami a bez dodatočných podmienok

Účet zadarmo môže byť zaujímavým benefitom pre spotrebiteľa, a to najmä vo chvíli, ak nie je podmienený splnením ďalších kritérií, ako pravidelný príjem či trvalé príkazy na úhradu. Účet bez akýchkoľvek poplatkov v súčasnosti ponúkajú takmer všetky banky na Slovensku, no len niektoré ho smú propagovať aj ako účet zadarmo bez potreby spĺňať dodatočné podmienky. 

Bezplatný účet bez zmluvných „chytákov“ či poznámok pod čiarou dnes ponúkajú tri banky: 365.bank, mBank a Fio banka. Pred niekoľkými rokmi k nim patrila aj ZUNO banka, tá však pred 3,5 rokom ukončila svoju činnosť.

Banka 365.bank pridáva k bezplatnému účtu aj možnosť založiť si konto z pohodlia domova, postačí k tomu len smartfón či tablet. Za vedenie bežného účtu si banka neúčtuje žiaden poplatok, navyše ponúka inovatívne sporenie založené na zaokrúhľovaní platieb s názvom Syslenie a úrokom 3,65 % ročne.

unicredit-bank
UniCredit Bank: Výbery z ktoréhokoľvek bankomatu bez poplatkov

Platiť v hotovosti je čoraz menej populárne. Počas koronakrízy sa darí najmä bezkontaktným platbám. Napokon občanov k tomu nabáda aj štát, keď v rámci opatrení pred šírením koronavírusu odporúča nepoužívať finančnú hotovosť, ale skúsiť radšej bezkontaktné platenie kartou, mobilom či hodinkami. Ak sa predsa len rozhodnete používať na platenie hotovosť, mali by ste vedieť dôležitú vec – banky v roku 2020 upravili svoje sadzobníky smerom nahor a klientov sa snažia „odlákať“ od hotovostných platieb vyššími poplatkami za fyzické výbery peňazí z bankového účtu. 

Alternatívou zostávajú výbery z bankomatov, no aj tam platia isté obmedzenia. Niektoré banky spoplatňujú, ak si vyberiete peniaze viac ako 1 – 2-krát za mesiac, prípadne platíte za každý výber a najmä za tie z cudzích bánk. 

Riešenie, ako sa vyhnúť poplatkom za výber z bankomatu, ponúka U Konto v UniCredit banke. Hotovosť si vďaka tomuto účtu vyberiete bez poplatkov, a to v akejkoľvek krajine a od ktoréhokoľvek poskytovateľa. UniCredit v prípade bezplatných výberov uvádza jednu podmienku – na účte klienta musí každý mesiac pribudnúť suma minimálne 400 eur, čo je však menej ako aktuálna minimálna mzda.

Tatra banka
Tatra banka: Poskytuje najbezpečnejšie „bankovanie“

Aplikácia Tatra banky stojí už niekoľko rokov na piedestáli mobilných bankových služieb nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Okrem ľúbivého a unikátneho dizajnu ponúka aj vysoké štandardy bezpečnosti či ochrany osobných údajov. Aplikácia Tatra banky napríklad ako prvá priniesla prihlasovanie cez biometrické údaje, a pri platení používa bezpečné šifrované metódy.

Dnes s bankovou aplikáciou Tatra banky viete zakladať digitálne platobné karty s okamžitým použitím, viete získavať jednorazové kódy pre bezpečné platenie na internete a samozrejmosťou je prihlásenie sa do účtu pomocou spomínanej biometrie, prípadne PIN kódu. 

Tatra banka koncom minulého roka medzi prvými priniesla jednoduché a bezpečné platby cez četovacie aplikácie, ako WhatsApp, Messenger či Viber, prostredníctvom služby PayMe. Rovnako aj výbery z bankomatu Tatra banky je možné realizovať bezpečnejšie vygenerovaním kódu cez aplikáciu, čo potenciálnym zlodejom znemožní krádež osobných údajov cez rôzne zariadenia nainštalované na bankomate. Samozrejmosťou je tiež podpora bezpečných platobných metód cez mobil alebo hodinky prostredníctvom Apple Pay a Google Pay.

Slovenská sporiteľňa
Slovenská sporiteľňa: Nemusím ísť do banky, všetko vybavím cez mobil

Vybrať jednu bankovú aplikáciu, ktorá je používateľsky najlepšia, to znie takmer ako nemožná úloha. Niežeby nebolo z čoho vyberať, práve naopak – konkurencia je z roka na rok silnejšia a nové technológie menia svet mobilov takmer nepretržite. Posledné roky sa v rôznych používateľských anketách umiestňovali na najvyšších priečkach najmä aplikácie Tatra banky, VÚB banky či Slovenskej sporiteľne. Podľa používateľských hodnotení práve SLSP zaznamenala najväčší skok v pozitívnom vnímaní funkcionalít bankovej aplikácie.

Positive

Partnerom článku je Positive Services s.r.o

Aplikácia Slovenskej sporiteľne sa volá George a hravo zvládne nahradiť fyzickú návštevu banky. Vďačí za to zrejme aj koronakríze, ktorá preverila online schopnosti všetkých bánk, a tak inovácie za posledný rok pribúdali pomerne rýchlo aj v SLSP. 

Dnes už cez Georgea vybavíte napríklad zmenu limitu na karte, pohyby na účte vidíte aj mimo aplikácie (cez push notifikácie), obnovíte zabudnuté heslo a v neposlednom rade si cez špeciálny e-shop jednoducho založíte účet, sporenie, získate pôžičku, poistenie, či dokonca zvládnete aj pravidelné investovanie. V čase prísnych protiepidemiologických opatrení je preto dobré, že používateľ už do banky nemusí ani vkročiť, všetko dôležité si nosí vo svojom mobile.

CSOB
ČSOB: Mám viacero účtov, ale vystačím si s jedinou aplikáciou

Mať bankový účet je dnes pre väčšinu občanov už samozrejmosťou. Mnohí Slováci dokonca využívajú aj niekoľko bankových účtov naraz. Jedno konto vlastnia kvôli hypotéke, ďalšie napríklad preto, lebo vedenie účtu je zadarmo. A presne na tých, ktorí majú viacero bankových účtov, sa zamerala aj Československá obchodná banka. 

ČSOB nedávno priniesla takzvaný multibanking. Ide o službu fungujúcu v zabezpečenom prostredí, kde vďaka jednej aplikácii viete ovládať viaceré bankové účty. Môžete tak prehľadne sledovať zostatky na svojom účte či históriu pohybov. Pre vybavenie prístupu do viacerých bánk z jedného miesta ich nemusíte ani fyzicky navštíviť.

Platby zadané cez multibanking od ČSOB sa autorizujú samostatne, a službu zatiaľ nie je možné prepojiť so všetkými bankovými systémami na Slovensku. Aktuálne sa dajú simultánne používať účty Tatra banky, Slovenskej sporiteľne, VÚB banky a Raiffeisen banky.

VUB-banka
VÚB banka: Platenie faktúr so Scan & Pay nikdy nebolo jednoduchšie

Časy, keď sme na platenie faktúr potrebovali manuálne vypisovať číslo účtu či IBAN sú, zdá sa, preč. Hoci je platenie faktúry cez QR kódy štandardom už niekoľko rokov, VÚB túto funkcionalitu posunula ešte o kúsok ďalej. Po novom môžete PDF faktúry jednoducho nahrať do bankovej aplikácie VÚB banky, automaticky dôjde k nasnímaniu IBAN či QR kódu, a faktúra je tak predpripravená na zaplatenie. 

Funkcia Scan & Pay môže výrazne skrátiť čas tým občanom či podnikateľom, ktorých rukami prejdú desiatky či stovky faktúr mesačne.

postova-banka
Poštová banka: Spotrebiteľský úver s nulovým úrokom a bez poplatku

Pandémia koronavírusu priniesla mnohým spotrebiteľom finančné problémy. Tí, ktorí prišli o svoje príjmy, a teda aj schopnosť splácať pôžičky či úvery, mohli finančné inštitúcie požiadať o odklad splátok. So zaujímavým riešením prišla krátko po vypuknutí koronakrízy Poštová banka. Priniesla úver, ktorý je vo svojej podstate zadarmo.

Finančné prostriedky od 600 do 1 000 eur môže klient použiť prakticky na čokoľvek, pričom svoj úver musí splatiť najneskôr do 20 mesiacov. Úroková sadzba je 0 % a ak ide o klienta Poštovej banky, respektíve ak má v tejto banke založený bankový účet, neplatí žiadny poplatok za poskytnutie úveru. V tomto ohľade ponúka Poštová banka najlacnejší úver na trhu.

prima-banka
Prima banka: Hypotekárny úver s nízkym úrokom a malými splátkami

Získať financie na kúpu nového bytu alebo rodinného domu je pre bežného občana v posledných rokoch o niečo ťažšie ako v minulosti. Podmienky hypoték sú z roka na rok prísnejšie a Národná banka Slovenska tlačí občanov k tomu, aby pri financovaní bývania viac využívali vlastné zdroje a menej tie požičané. Zato úrokové sadzby hypotekárnych úverov už niekoľko rokov klesajú a v súčasnosti sa nebezpečne približujú k nule.  

Podľa prieskumu magazínu Financial Report jedno z najvýhodnejších riešení pre vaše bývanie predstavuje hypotekárny úver od Prima banky. Pri hodnote nehnuteľnosti, napríklad 85-tisíc eur, si môžete požičať 55-tisíc eur s 3-ročnou fixáciou úrokovej sadzby 0,60 %. Nehnuteľnosť splatíte o 35 rokov, vaša mesačná splátka bude približne 145 eur, pričom úver preplatíte len o približne 6-tisíc eur. Ak vám to váš vek dovolí, splácanie úveru si môžete predĺžiť až na 40 rokov, čo spôsobí ďalšie zníženie mesačnej splátky hypotéky až na úroveň bežnú skôr pre podstatne nižšie spotrebiteľské úvery. Na druhej strane dlhšia doba splácania zvýši celkové náklady na úver.

Ready Made Maklér
Staňte sa samostatným
finančným agentom už dnes.
Robte biznis,
byrokraciu nechajte na nás.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
29.5.2022 Redakcia FinReport

Ak svadba, tak bez dlhov. Radšej si na ňu nasporiť, ako ju organizovať na úver

Pre vyše 40 % Slovákov je svadba stále veľmi dôležitá udalosť a nepovažujú ju za prežitok. Éra veľkolepých svadobných hostín je však ...

28.5.2022 Redakcia FinReport

Inflácia v USA už začala klesať, no ďalší pokles cien bude len veľmi pomalý

Úroveň marcovej inflácie v USA na úrovni 8,5 % bola najvyššia za posledných štyridsať rokov. Dobrou správou je, že v apríli dokázala ...

28.5.2022 Redakcia FinReport

Toto je 5 základných pravidiel, ako naučiť deti zaobchádzať s peniazmi

Čo sa v mladosti naučíš, v starobe akoby si našiel. Známe príslovie platí pri nakladaní s financiami dvojnásobne. Deti, ktoré si do ...

27.5.2022 Redakcia FinReport

Depeche Mode sú už len duo. Zomrel zakladajúci člen skupiny Andrew Fletcher

Priekopnícka britská elektronická hudobná skupina, ktorá vznikla pred 45 rokmi, ohlásila smrť svojho zakladajúceho člena. Slávni Depeche ...

27.5.2022 Redakcia FinReport

Dvojtýždňovú otcovskú dovolenku nebude hradiť zamestnávateľ, ale Sociálna poisťovňa

Vláda schválila dva týždne plateného voľna pre otcov, hoci matka poberá súčasne materský alebo rodičovský príspevok. Novinku prináša ...

27.5.2022 Redakcia FinReport

Sociálna poisťovňa od 1. júna 2022 spúšťa elektronickú PN

Sociálna poisťovňa od 1. júna 2022 poskytne novú službu – elektronickú PN (ePN) – aj pre zamestnávateľov. Komunikácia a výmena údajov ...

27.5.2022 Redakcia FinReport

Stavebná sporiteľňa Wüstenrot skončila rok 2021 so stratou 750-tisíc eur

Wüstenrot stavebná sporiteľňa v roku 2021 zastavila ponuku nových stavebných sporení a medziúverov, a rok skočila v strate trištvrte ...

27.5.2022 Dominik Horváth

TOP najlepšie a najhoršie aktíva súčasnosti – zacielené na ETF (2. časť)

ETF fondy sa v posledných rokoch stali obľúbenou alternatívou investorov. Je to najmä vďaka tomu, že sa nezameriavajú len na jeden typ ...

27.5.2022 Naďa Černá

Twitter sprísňuje pravidlá. Je to na truc Elonovi Muskovi?

To, že sú sociálne siete miestom mnohých dezinformácií potvrdzuje aj fakt, že niektoré z nich sa v tejto oblasti snažia zakročiť zmenou ...

26.5.2022 Redakcia FinReport

Sociálna poisťovňa upozorňuje na zmeny v nemocenskom poistení platné od 1. júna 2022

Sociálna poisťovňa pripomína poistencom legislatívne úpravy v krátkodobých dávkach, ktoré nadobúdajú účinnosť od 1. júna 2022. Zmeny ...

25.5.2022 Redakcia FinReport

Poisťovňa Wüstenrot minulý rok v životnom poistení narástla o takmer 40 %

Poisťovni Wüstenrot sa minulý rok podarilo dosiahnuť rast v novom obchode. Len v oblasti životného poistenia to predstavovalo takmer 40 %. ...

24.5.2022 Redakcia FinReport

365.bank zlacňuje hypotéky s 5-ročným fixom až o 0,7 %

Od začiatku tohto roku žiadna banka pôsobiaca na slovenskom finančnom trhu neznížila úrokové sadzby svojich úverov na bývanie. Od februára ...

24.5.2022 Robert Juriš

Allianz Global Report: Poistný biznis na Slovensku stále klesá, za minulý rok o 4,9 %

Celosvetové poistné sa podľa správy Allianz Global Report v roku 2021 zvýšilo o 5,1 %. Len niekoľko krajín sveta vlani zaznamenalo pokles, ...

24.5.2022 Roland Régely

Odborníci radia, ako správne postupovať pri financovaní stavby rodinného domu

Rast cien stavebných materiálov a energií, stúpajúca inflácia či neustále sa zvyšujúce úrokové sadzby na hypotékach. To sú aktuálne ...

21.5.2022 Redakcia FinReport

Slovenské zdravotníctvo zachraňujú pracujúci. Do systému platia najviac a čerpajú z neho najmenej

Z každých 100 eur z celého vyzbieraného zdravotného poistenia v slovenskom zdravotníctve zaplatia pracujúci ľudia a firmy až 76,11 eura. Z ...

20.5.2022 Redakcia FinReport

Bankové produkty OTP Banky Slovensko sa definitívne presunú do ČSOB

Včlenenie klientov OTP Banky Slovensko do ekosystému ČSOB sa počas tohto víkendu ukončí. Viaceré finančné produkty OTP nebudú počas ...

20.5.2022 Roland Régely

Vo VÚB banke a mBank už hypotéky pod 1,99 % ročne nepredávajú

Zvyšovanie úrokových sadzieb hypotekárnych úverov pokračuje aj v máji 2022. Začiatkom tohto týždňa zmenila sadzobník internetová banka ...

18.5.2022 Redakcia FinReport

Národná banka Slovenska chce vytvoriť jednotný dátový sklad a inovuje aj svoju webstránku

Národná banka má pred sebou dôležitý projekt. Pripravuje sa na vytvorenie celobankového dátového skladu, ktorý zabezpečí, že všetky ...

Aplikácia

 1. 1.
  Sociálny balík pre rodiny je schválený. Rodičia dostanú vyššie prídavky, bonus na deti aj príspevok na krúžky
 2. 2.
  Toto je 5 základných pravidiel, ako naučiť deti zaobchádzať s peniazmi
 3. 3.
  Depeche Mode sú už len duo. Zomrel zakladajúci člen skupiny Andrew Fletcher
 4. 4.
  Ak svadba, tak bez dlhov. Radšej si na ňu nasporiť, ako ju organizovať na úver
 5. 5.
  Inflácia v USA už začala klesať, no ďalší pokles cien bude len veľmi pomalý