Hľadaj

Účet zadarmo, šifrované platby či nulové úroky pri úveroch. Vybrali sme to najlepšie a vyskladali top banku na Slovensku

Roland Régely Banky a poisťovne Poslať

Ak sa spýtate slovenských spotrebiteľov, ktorá banka je podľa nich najlepšia a prečo, zrejme sa nedočkáte jednoznačnej odpovede. Je to pochopiteľné – bankového partnera si každý vyberá podľa vlastných kritérií, pričom dokonalá banka zrejme neexistuje. V redakcii magazínu Financial Report sme sa preto pokúsili vybrať to najlepšie z ponuky finančných inštitúcií pôsobiacich na Slovensku, a vytvoriť tak ideálnu banku poskladanú z tých najlepších produktov a klientskych benefitov.

image

Foto: Financial Report

logo 365.bank
365.bank: Účet zadarmo, s výhodami a bez dodatočných podmienok

Účet zadarmo môže byť zaujímavým benefitom pre spotrebiteľa, a to najmä vo chvíli, ak nie je podmienený splnením ďalších kritérií, ako pravidelný príjem či trvalé príkazy na úhradu. Účet bez akýchkoľvek poplatkov v súčasnosti ponúkajú takmer všetky banky na Slovensku, no len niektoré ho smú propagovať aj ako účet zadarmo bez potreby spĺňať dodatočné podmienky. 

Bezplatný účet bez zmluvných „chytákov“ či poznámok pod čiarou dnes ponúkajú tri banky: 365.bank, mBank a Fio banka. Pred niekoľkými rokmi k nim patrila aj ZUNO banka, tá však pred 3,5 rokom ukončila svoju činnosť.

Banka 365.bank pridáva k bezplatnému účtu aj možnosť založiť si konto z pohodlia domova, postačí k tomu len smartfón či tablet. Za vedenie bežného účtu si banka neúčtuje žiaden poplatok, navyše ponúka inovatívne sporenie založené na zaokrúhľovaní platieb s názvom Syslenie a úrokom 3,65 % ročne.

unicredit-bank
UniCredit Bank: Výbery z ktoréhokoľvek bankomatu bez poplatkov

Platiť v hotovosti je čoraz menej populárne. Počas koronakrízy sa darí najmä bezkontaktným platbám. Napokon občanov k tomu nabáda aj štát, keď v rámci opatrení pred šírením koronavírusu odporúča nepoužívať finančnú hotovosť, ale skúsiť radšej bezkontaktné platenie kartou, mobilom či hodinkami. Ak sa predsa len rozhodnete používať na platenie hotovosť, mali by ste vedieť dôležitú vec – banky v roku 2020 upravili svoje sadzobníky smerom nahor a klientov sa snažia „odlákať“ od hotovostných platieb vyššími poplatkami za fyzické výbery peňazí z bankového účtu. 

Alternatívou zostávajú výbery z bankomatov, no aj tam platia isté obmedzenia. Niektoré banky spoplatňujú, ak si vyberiete peniaze viac ako 1 – 2-krát za mesiac, prípadne platíte za každý výber a najmä za tie z cudzích bánk. 

Riešenie, ako sa vyhnúť poplatkom za výber z bankomatu, ponúka U Konto v UniCredit banke. Hotovosť si vďaka tomuto účtu vyberiete bez poplatkov, a to v akejkoľvek krajine a od ktoréhokoľvek poskytovateľa. UniCredit v prípade bezplatných výberov uvádza jednu podmienku – na účte klienta musí každý mesiac pribudnúť suma minimálne 400 eur, čo je však menej ako aktuálna minimálna mzda.

Tatra banka
Tatra banka: Poskytuje najbezpečnejšie „bankovanie“

Aplikácia Tatra banky stojí už niekoľko rokov na piedestáli mobilných bankových služieb nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Okrem ľúbivého a unikátneho dizajnu ponúka aj vysoké štandardy bezpečnosti či ochrany osobných údajov. Aplikácia Tatra banky napríklad ako prvá priniesla prihlasovanie cez biometrické údaje, a pri platení používa bezpečné šifrované metódy.

Dnes s bankovou aplikáciou Tatra banky viete zakladať digitálne platobné karty s okamžitým použitím, viete získavať jednorazové kódy pre bezpečné platenie na internete a samozrejmosťou je prihlásenie sa do účtu pomocou spomínanej biometrie, prípadne PIN kódu. 

Tatra banka koncom minulého roka medzi prvými priniesla jednoduché a bezpečné platby cez četovacie aplikácie, ako WhatsApp, Messenger či Viber, prostredníctvom služby PayMe. Rovnako aj výbery z bankomatu Tatra banky je možné realizovať bezpečnejšie vygenerovaním kódu cez aplikáciu, čo potenciálnym zlodejom znemožní krádež osobných údajov cez rôzne zariadenia nainštalované na bankomate. Samozrejmosťou je tiež podpora bezpečných platobných metód cez mobil alebo hodinky prostredníctvom Apple Pay a Google Pay.

Slovenská sporiteľňa
Slovenská sporiteľňa: Nemusím ísť do banky, všetko vybavím cez mobil

Vybrať jednu bankovú aplikáciu, ktorá je používateľsky najlepšia, to znie takmer ako nemožná úloha. Niežeby nebolo z čoho vyberať, práve naopak – konkurencia je z roka na rok silnejšia a nové technológie menia svet mobilov takmer nepretržite. Posledné roky sa v rôznych používateľských anketách umiestňovali na najvyšších priečkach najmä aplikácie Tatra banky, VÚB banky či Slovenskej sporiteľne. Podľa používateľských hodnotení práve SLSP zaznamenala najväčší skok v pozitívnom vnímaní funkcionalít bankovej aplikácie.

Positive

Partnerom článku je Positive Services s.r.o

Aplikácia Slovenskej sporiteľne sa volá George a hravo zvládne nahradiť fyzickú návštevu banky. Vďačí za to zrejme aj koronakríze, ktorá preverila online schopnosti všetkých bánk, a tak inovácie za posledný rok pribúdali pomerne rýchlo aj v SLSP. 

Dnes už cez Georgea vybavíte napríklad zmenu limitu na karte, pohyby na účte vidíte aj mimo aplikácie (cez push notifikácie), obnovíte zabudnuté heslo a v neposlednom rade si cez špeciálny e-shop jednoducho založíte účet, sporenie, získate pôžičku, poistenie, či dokonca zvládnete aj pravidelné investovanie. V čase prísnych protiepidemiologických opatrení je preto dobré, že používateľ už do banky nemusí ani vkročiť, všetko dôležité si nosí vo svojom mobile.

CSOB
ČSOB: Mám viacero účtov, ale vystačím si s jedinou aplikáciou

Mať bankový účet je dnes pre väčšinu občanov už samozrejmosťou. Mnohí Slováci dokonca využívajú aj niekoľko bankových účtov naraz. Jedno konto vlastnia kvôli hypotéke, ďalšie napríklad preto, lebo vedenie účtu je zadarmo. A presne na tých, ktorí majú viacero bankových účtov, sa zamerala aj Československá obchodná banka. 

ČSOB nedávno priniesla takzvaný multibanking. Ide o službu fungujúcu v zabezpečenom prostredí, kde vďaka jednej aplikácii viete ovládať viaceré bankové účty. Môžete tak prehľadne sledovať zostatky na svojom účte či históriu pohybov. Pre vybavenie prístupu do viacerých bánk z jedného miesta ich nemusíte ani fyzicky navštíviť.

Platby zadané cez multibanking od ČSOB sa autorizujú samostatne, a službu zatiaľ nie je možné prepojiť so všetkými bankovými systémami na Slovensku. Aktuálne sa dajú simultánne používať účty Tatra banky, Slovenskej sporiteľne, VÚB banky a Raiffeisen banky.

VUB-banka
VÚB banka: Platenie faktúr so Scan & Pay nikdy nebolo jednoduchšie

Časy, keď sme na platenie faktúr potrebovali manuálne vypisovať číslo účtu či IBAN sú, zdá sa, preč. Hoci je platenie faktúry cez QR kódy štandardom už niekoľko rokov, VÚB túto funkcionalitu posunula ešte o kúsok ďalej. Po novom môžete PDF faktúry jednoducho nahrať do bankovej aplikácie VÚB banky, automaticky dôjde k nasnímaniu IBAN či QR kódu, a faktúra je tak predpripravená na zaplatenie. 

Funkcia Scan & Pay môže výrazne skrátiť čas tým občanom či podnikateľom, ktorých rukami prejdú desiatky či stovky faktúr mesačne.

postova-banka
Poštová banka: Spotrebiteľský úver s nulovým úrokom a bez poplatku

Pandémia koronavírusu priniesla mnohým spotrebiteľom finančné problémy. Tí, ktorí prišli o svoje príjmy, a teda aj schopnosť splácať pôžičky či úvery, mohli finančné inštitúcie požiadať o odklad splátok. So zaujímavým riešením prišla krátko po vypuknutí koronakrízy Poštová banka. Priniesla úver, ktorý je vo svojej podstate zadarmo.

Finančné prostriedky od 600 do 1 000 eur môže klient použiť prakticky na čokoľvek, pričom svoj úver musí splatiť najneskôr do 20 mesiacov. Úroková sadzba je 0 % a ak ide o klienta Poštovej banky, respektíve ak má v tejto banke založený bankový účet, neplatí žiadny poplatok za poskytnutie úveru. V tomto ohľade ponúka Poštová banka najlacnejší úver na trhu.

prima-banka
Prima banka: Hypotekárny úver s nízkym úrokom a malými splátkami

Získať financie na kúpu nového bytu alebo rodinného domu je pre bežného občana v posledných rokoch o niečo ťažšie ako v minulosti. Podmienky hypoték sú z roka na rok prísnejšie a Národná banka Slovenska tlačí občanov k tomu, aby pri financovaní bývania viac využívali vlastné zdroje a menej tie požičané. Zato úrokové sadzby hypotekárnych úverov už niekoľko rokov klesajú a v súčasnosti sa nebezpečne približujú k nule.  

Podľa prieskumu magazínu Financial Report jedno z najvýhodnejších riešení pre vaše bývanie predstavuje hypotekárny úver od Prima banky. Pri hodnote nehnuteľnosti, napríklad 85-tisíc eur, si môžete požičať 55-tisíc eur s 3-ročnou fixáciou úrokovej sadzby 0,60 %. Nehnuteľnosť splatíte o 35 rokov, vaša mesačná splátka bude približne 145 eur, pričom úver preplatíte len o približne 6-tisíc eur. Ak vám to váš vek dovolí, splácanie úveru si môžete predĺžiť až na 40 rokov, čo spôsobí ďalšie zníženie mesačnej splátky hypotéky až na úroveň bežnú skôr pre podstatne nižšie spotrebiteľské úvery. Na druhej strane dlhšia doba splácania zvýši celkové náklady na úver.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
18.5.2021 Redakcia FinReport

Darina Huttová: Životné poistenie s investičnou zložkou odporúčam uzatvoriť len s odborným poradcom

Neistá ekonomická situácia, ako aj strach o zdravie počas pandémie koronavírusu, spôsobili zvýšený dopyt nielen po finančných produktoch, ...

18.5.2021 Magdaléna Švančarková

Trh s bytmi by pomohlo oživiť nájomné bývanie. Naštartovať ho môže nižšie daňové zaťaženie

Slovenský trh s nehnuteľnosťami je plný paradoxov. Ponuka nehnuteľností je oveľa nižšia ako dopyt po nich. Momentálne je vhodnejšie vziať ...

17.5.2021 Redakcia FinReport

Mikroprocesory sa stali strategickou komoditou. Nejde len o autá a počítače, ale aj o internet vecí

Situácia na trhu s mikroprocesormi sa v uplynulých mesiacoch dramaticky zhoršila. Ich nedostatok ochromil viacero odvetví. Medzi nimi asi ...

17.5.2021 Robert Juriš

Slováci nerozumejú inflácii, ale milujú rizikové investície a často sa riadia aj odporúčaním influencerov

Slováci sa počas koronakrízy zlepšili v sporení. Podiel tých, ktorí si pravidelne odkladajú finančné prostriedky, narástol až na 82 %. ...

17.5.2021 Redakcia FinReport

Stačilo jediné slovo Elona Muska na Twitteri a cena bitcoinu sa opäť prepadla

Cena bitcoinu padá a môže za to Elon Musk. Najskôr uprostred minulého týždňa oznámil, že automobilka Tesla už nebude túto kryptomenu ...

16.5.2021 Redakcia FinReport

Dražba pokladu zo starého kufra prekonala očakávania. Najcennejšiu mincu vydražili za 400-tisíc eur

Príbeh ako z filmu má šťastný koniec. Poklad ukrytý v starom kufri, ktorý dlhé roky ležal na dne skrine pod starými handrami, má nových ...

12.5.2021 Magdaléna Švančarková

Banky pracujú na digitálnych hypotékach. Zostáva im doriešiť niekoľko dôležitých „detailov“

Trendom tohto roka v bankovníctve je snaha bánk o dokončenie online hypotekárneho úveru, respektíve o finalizáciu čo najväčšieho počtu ...

12.5.2021 Redakcia FinReport

Tatra-Leasing kúpila konkurenčnú spoločnosť a prepracovala sa medzi tri najväčšie lízingovky na slovenskom trhu

Spoločnosť Tatra-Leasing podpísala zmluvu o kúpe spoločnosti Impuls-Leasing Slovakia a jej dcérskej spoločnosti Impuls-Leasing Services. ...

11.5.2021 Zuzana Mecková

Skúsenosť s pandémiou nás núti prehodnotiť svoj vzťah k životnému poisteniu. Trh sa prispôsobuje potrebám ľudí

Pandémia koronavírusu priniesla množstvo opatrení, ktoré väčšine ľudí zmenili každodenný život a prinútili ich prehodnotiť spotrebu, ...

5.5.2021 Roland Régely

Počet nových havarijných poistiek mierne klesol. Odborníci upozorňujú na potrebu poistenia aj pri zníženej mobilite

Pandémia koronavírusu v Európe výrazne znížila mobilitu ľudí. Predáva sa menej nových áut, menej jazdíme a do istej miery to ovplyvňuje ...

4.5.2021 Magdaléna Švančarková

Prima banka prekvapila na trhu s hypotékami. Dosiahla najvyšší nárast podielu na trhu

Tri štvrtiny slovenského trhu s hypotekárnymi úvermi ovládajú štyri najväčšie banky – Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Tatra banka a ...

3.5.2021 Roland Régely

Štát napokon nebude kontrolovať zostatky na účtoch bankových klientov. Nový register bude meškať tri roky

Slovensko sa v boji proti praniu špinavých peňazí pripojí k spoločnej platforme Európskej únie s výrazným omeškaním. Rezort vnútra ...

1.5.2021 Redakcia FinReport

Sedem z desiatich mladých ľudí túži po vlastnom štartovacom bývaní. Spoliehajú sa predovšetkým na pomoc rodiny

Mladí Slováci do 30 rokov túžia po vlastnom bývaní. A to i napriek tomu, že mnohí z nich aj v dospelosti zostávajú bývať so svojimi ...

30.4.2021 Zuzana Mecková

Podniky sa už nemusia spoliehať len na pomoc od vlády, môžu siahnuť aj po úveroch so štátnou zárukou

Podnikatelia z rôznych odvetví sa pre pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu dostávajú do vážnych existenčných problémov. Najviac ...

29.4.2021 Vladimír Pisár

Záujem o refinancovanie hypoték je veľký. Úrokové sadzby stále klesajú a trend by mal pokračovať

Až štvrtinu hypoték v roku 2020 si klienti zobrali na refinancovanie starých úverov. Príčina je jasná, úrokové sadzby sú výrazne nižšie ...

27.4.2021 Redakcia FinReport

TOP 5 najabsurdnejších bankových poplatkov. Vyhráva spoplatnenie vkladu a výberu peňazí z vlastného účtu

Najabsurdnejším bankovým poplatkom podľa ankety Fio banky je, ak si banka od klienta pýta peniaze za to, že si chce vložiť finančné ...

26.4.2021 Roland Régely

Uniqa je prvá poisťovňa, ktorá kryje komplikácie po očkovaní proti koronavírusu aj prípadnú neúčinnosť vakcíny

Po novom si už môžeme poistiť aj neúčinnosť či vedľajšie účinky vakcíny určenej na očkovanie proti koronavírusu. Poisťovňa Uniqa je ...

25.4.2021 Redakcia FinReport

Poisťovňa Generali prináša životné poistenia vytvorené na mieru, najnovšie pre ženy a profesionálnych vodičov

Generali ako prvá poisťovňa na slovenskom trhu prináša špeciálne životné poistenia vytvorené na mieru pre ženy a profesionálnych ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Český lekár šíri internetom hoax, zaočkovaní sa môžu nakaziť ADE syndrómom
 2. 2.
  Darina Huttová: Životné poistenie s investičnou zložkou odporúčam uzatvoriť len s odborným poradcom
 3. 3.
  Detva chce dostavať budovu mestského úradu o 100-tisíc eur lacnejšie ako pôvodne
 4. 4.
  Povodne na Slovensku: Hasiči zachraňovali aj ľudí zo zatopených áut, v Banskej Bystrici stavajú bariéry (foto)
 5. 5.
  Trh s bytmi by pomohlo oživiť nájomné bývanie. Naštartovať ho môže nižšie daňové zaťaženie