Hľadaj

TOP 10 najúspešnejších poisťovní v povinnom zmluvnom poistení

Zuzana Mecková Banky a poisťovne Poslať

Najúspešnejšími poskytovateľmi povinného zmluvného poistenia (PZP) na slovenskom trhu za uplynulý rok sú poisťovne Kooperativa, Allianz – SP a Generali. Vyplýva to z prehľadu zostaveného Kanceláriou poisťovateľov na Slovenskom trhu PZP.

image

foto: shutterstock

Spomedzi poisťovní poskytujúcich povinné zmluvné poistenie, známe aj ako zákonná poistka, sa na prvých dvoch priečkach s pomerne výrazným náskokom umiestnili poisťovne Kooperativa (26,77 %) a Allianz – Slovenská poisťovňa (21,55 %). Podľa štatistiky súčet ich podielov predstavuje až 48,32 %, teda takmer polovicu trhu.

Druhú polovicu poistného koláča si rozdelili zvyšné poisťovne pôsobiace na Slovensku. S viac ako 11-percentným podielom sa tesne za sebou umiestnili poisťovne Generali a Komunálna poisťovňa. Takmer 7 % dosiahla poisťovňa Uniqa. Za ňou sú poisťovne Axa a ČSOB poisťovňa s približne 5 %, za ktorými skončili Wüstenrot, poisťovňa Union a Groupama poisťovňa.

Kooperativa prináša verejné prísľuby zadarmo

Klienti poisťovne Kooperativa spolu so zmluvou povinného zmluvného poistenia získavajú aj niektoré výhody havarijného poistenia. To znamená, že v rámci PZP Kooperativa poskytuje benefity havarijného poistenia klientom v podobe verejných prísľubov. Vybrané riziká, ktoré sú štandardne súčasťou havarijného poistenia, získajú klienti tejto poisťovne zadarmo.

„Všetky naše aktivity sa sústreďujú na jedinú vec – spokojnosť našich klientov. Robíme všetko pre to, aby sme pre nich boli poisťovňou prvej voľby,“ uviedol Vladimír Bakeš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Kooperativa.

Kooperativa vlani z verejných prísľubov preplatila klientom vyše 1,1 milióna eur. Najviac škôd krytých v rámci PZP verejnými prísľubmi bolo spôsobených stretom so zverou.

Klienti Allianz – SP využívajú online sprievodcu

Popredné miesto na trhu si Allianz – Slovenská poisťovňa udržiava aj vďaka rýchlosti riešenia poistných udalostí a napredovaním v digitálnom svete poisťovníctva. „Klientom umožňujeme využívať online sprievodcu škodou v PZP. Kľúčom k úspechu nášho produktu je kvalita našich služieb a asistenčné služby, ktoré sú súčasťou PZP,“ uviedla špecialistka externej komunikácie pre Allianz Helena Kanderková.

„Online sprievodca škodou PZP spočíva v tom, že v prípade škody z povinného zmluvného poistenia sa táto služba už netýka klientov, ktorí sú v Allianz – SP poistení, ale tých, ktorým klienti Allianz spôsobia škodu,“ vysvetľuje riaditeľ odboru market manažmentu Allianz – SP Jozef Kruppa a dodáva: „Vďaka online sprievodcovi škodou v PZP budú aj naši neklienti mať možnosť zažiť naše nové moderné digitálne služby.“

Okrem toho klienti Allianz – SP majú možnosť uzatvoriť havarijné poistenie, ktorého súčasťou je v novom produkte aj povinné zmluvné poistenie.

Generali ponúka záchrannú službu SOS partner

Aj poisťovňa Generali poskytuje širokú ponuku poistení vrátane rôznych pripoistení, rýchlej likvidácie poistných udalostí, zdokonaľuje digitalizáciu svojich produktov a ponúka rôzne asistenčné služby.

„V rámci asistenčných služieb sme spustili aj online sledovanie asistencie. Klient online sleduje aktuálnu polohu odťahovej služby na základe linku, ktorý dostane v SMS,“ doplnila hovorkyňa poisťovne Generali Katarína Kukurová.

Zaujímavým produktom je tiež služba SOS PARTNER, ktorú Generali ponúka buď k havarijnému poisteniu, alebo ku kombinácii havarijného a povinného zmluvného poistenia.

Poistenie SOS Partner predstavuje „ochrancu vodiča a posádky na cestách“. V prípade nárazu vozidla zariadenie nainštalované vo vozidle po prekročení preťaženia 2,5 G vyšle operátorovi asistenčnej služby signál, že auto narazilo. Ten volá posádke späť na zariadenie. Ak sa posádka nehlási, alebo je zranená, automaticky na miesto nehody vyrážajú všetky záchranné zložky.

Aj v prípade, že nedôjde k nárazu vozidla, ale je nutné privolať pomoc zo zdravotných či technických dôvodov, vodič môže na zariadení stlačiť „núdzové tlačidlo“. Vďaka nemu sa ihneď spojí s operátorom, ktorý za ním dokáže vyslať rýchlu pomoc.

Zákazníci, ktorí si poistenie SOS Partner v poisťovni Generali uzatvoria, ihneď dostanú 5-percentnú zľavu z havarijného poistenia a 10-percentnú zľavu z povinného zmluvného poistenia. Aj vďaka takýmto podmienkam uzatváranie poistných zmlúv PZP v Generali rastie: „Pozorujeme zvýšený záujem o uzatváranie poistenia PZP v našej poisťovni. Medziročne nám objem poistných zmlúv v rámci poistenia PZP narástol o viac ako 10 %,“ potvrdila Katarína Kukurová, hovorkyňa poisťovne Generali.

Počet uzatvárania PZP aj škodových udalostí rástol

Počet uzatvorených zákonných poistiek v minulom roku rástol. Celkovo sa trh povinného zmluvného poistenia zvýšil až na 2,98 milióna poistených vozidiel, čo predstavovalo rast trhu PZP až o 4 %. Celkovo vyplatené poistné plnenia klientom za škodové udalosti PZP medziročne vzrástli o 11 % na 217,6 milióna eur.

 

Ready Made Maklér
Staňte sa samostatným
finančným agentom už dnes.
Robte biznis,
byrokraciu nechajte na nás.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
23.12.2020 Dominik Horváth

TOP 8 svetových spoločností, ktorým sa najviac podarilo rozvinúť svoj biznis v čase koronakrízy

Väčšina spoločností kvôli pandémii koronavírusu zažila negatívny rok. Zaznamenali výrazný pokles tržieb a prepad počtu zákazníkov. No ...

29.11.2020 Redakcia FinReport

TOP 10 rád, ako finančne zvládnuť Vianoce, aby sme si ich nepokazili zlými rozhodnutiami

Už len mesiac zostáva do Vianoc. V mnohých rodinách budú pre koronakrízu skromnejšie než vlani. Bez ohľadu na finančnú a ekonomickú ...

16.11.2020 Juraj Recký

TOP 5 situácií, kedy sa zíde poistenie kybernetických rizík. Už je dostupné aj na Slovensku

Dbať na bezpečnosť v online priestore je rovnako dôležité ako starať sa o bezpečnosť v reálnom svete. Čoraz rozšírenejšie sú útoky na ...

13.10.2020 Dominik Horváth

TOP 5 zahraničných bankových aplikácií. Ktorá je najlepšia?

Čo je pre vás najdôležitejšie pri výbere aplikácie pre mobilné bankovníctvo? Pre niekoho je to maximálna bezpečnosť, pre iného ...

18.8.2020 Dominik Horváth

TOP 10 platobných fintech spoločností podľa magazínu Financial Report

Fintechový priemysel v ostatných rokoch zažíva obrovský boom. Startupy i známe finančné spoločnosti sa snažia nahradiť alebo zlepšiť ...

24.3.2020 Redakcia FinReport

Medzi 10 najziskovejšími firmami krajín V4 je aj naša SPP Infrastructure

Najziskovejšia firma na Slovensku - SPP Infrastructure, a.s., boduje nielen v domácich rebríčkoch. Podľa poslednej analýzy poradenskej ...

9.12.2019 Magdaléna Švančarková

Najväčší znečisťovatelia vo svete a na Slovensku

Organizácia Greenpeace označila minulý rok top 5 najväčších znečisťovateľov životného prostredia z globálneho hľadiska. Problémom je ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Rodinný dom v Dubnici nad Váhom zachvátil požiar, hasičom komplikovalo prácu počasie
 2. 2.
  Dôchodkové a investičné spoločnosti AXA sa premenovali na Uniqa, poisťovne to ešte len čaká
 3. 3.
  Anketa: Ako sa masívny nástup digitalizácie premietol do konania lídrov a riadenia finančných spoločností
 4. 4.
  Trištvrte roka trvalo americkému Kongresu vyrokovanie a schválenie balíka pomoci za takmer bilión dolárov
 5. 5.
  Zahraničné e-shopy zatiaľ vedú nad slovenskými, ale rozdiely v tržbách sa pomaly zmenšujú