Hľadaj

Tatra banka eviduje vyšší výskyt podozrivých e-mailov, varuje pred phishingom

Banky a poisťovne Poslať

Tatra banka klientov varuje pred výskytom falošných správ, ktoré sa od klientov snažia získať údaje, ktoré by mohli útočníci následne zneužiť.

image

Zdroj foto: Pexels.com

Spoločnosť Tatra banka upozorňuje na vyšší výskyt phishingu, teda útokov, ktoré majú od klientov banky vylákať citlivé údaje, teda napríklad prihlasovacie mená a heslá do internetového bankovníctva. 

 

„Klientom odporúčame, aby zvýšili pozornosť pri poskytovaní osobných a identifikačných údajov. Tatra banka nikdy od klientov nežiada overenie ich citlivých údajov prostredníctvom e-mailovej alebo telefonickej komunikácie,“ upozorňuje banka. „Podvodný e-mail vzbudzuje dojem, že odosielateľom je Tatra banka. Obsahuje odkaz na podvodnú stránku a pod rôznymi zámienkami požaduje od klientov zadanie osobných a identifikačných údajov,“ dopĺňa banka.

Podvodné stránky sa pri pozornom prezeraní webu odhaliť. Tatra banka upozorňuje, že v prípade podvodnej stránky sa v adresnom poli prehliadača chýba označenie https, nezobrazuje sa zelený alebo žltý zámoček, stránka je graficky nedokonalá, pôsobí ako zle načítaná, prípadne obsahuje gramatické chyby. Navyše, názov podvodného webu je odlišný od oficiálneho názvu banky.

Útoky na klientov bánk pomocou e-mailov sa nedávno objavili v Českej republike. „Bezpečnostná spoločnosť Eset objavila vlnu kampane cielenú na českých používateľov, ktorá zneužíva škodlivé prílohy e-mailov. S ich pomocou dokážu útočníci zmeniť údaje platobného príkazu a odcudziť finančné sumy až do výšky 200-tisíc českých korún. Útočníci sa v tomto prípade nezameriavajú na špecifickú skupinu ľudí, obeťou je široká verejnosť,“ upozornila spoločnosť Eset v polovici decembra minulého roku. 

 

Klienti bánk môžu k vlastnej ochrane prispieť. Dôležité je pracovať len so svojim zabezpečeným počítačom, chrániť počítač proti vírusom, no vlastnú bezpečnosť klienti zvýšia napríklad aj tak, že si budú dávať pozor na spam a nebudú tiež sťahovať podozrivé súbory.

logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení