Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Poistenie majetku od Allianz najvyššie hodnotia aj odborníci

Redakcia FinReport Banky a poisťovne
SK
EN
Poslať

Zaplavené pivnice, garáže a suterény domov, podmyté základy, zatopené záhrady, ale aj zničené podlahy a nábytok. Každý rok sa mnohí majitelia domov v rôznych častiach Slovenska musia vysporiadať s veľkými škodami, ktoré spôsobujú búrky, krupobitia a silné dažde. Aj tento roka príroda potrápila najmä obyvateľov v okresoch Žarnovica, Martin, Žilina či Partizánske, odkiaľ poistení hlásili najviac poistných udalostí.

image

Foto: HaZZ

Ocenenie SASP 2020Slovenská asociácia sprostredkovateľov v poisťovníctve (SASP) vyhlásila 29. júna výsledky odborného hodnotenia poistných  produktov. „Ocenenia SASP 2020“ sa zúčastnilo celkovo 24 poisťovní, ktoré súťažili v 7 kategóriách. V kategórii Poistenie majetku fyzických osôb (domy, byty, domácnosti, zodpovednosť) si najvyššie ocenenie odniesol produkt od Allianz.

Aby mohla byť škoda spôsobená záplavami či povodňami uhradená, musí byť nehnuteľnosť poistená. V najväčšej poisťovni na trhu, v Allianz – Slovenskej poisťovni kryje škody na majetku poistencov poistenie nehnuteľnosti a domácnosti Môj Domov. Jej klienti majú na výber z troch balíkov. Základný balík Comfort kryje škody po prírodných živloch ako povodeň, záplava, víchrica, krupobitie, atmosférické zrážky, ťarcha snehu, krupobitie či zosuv pôdy, ďalej požiar, explózia, pád lietadla a iné. Poistenie zahŕňa aj zodpovednosť za spôsobenú škodu a asistenčné služby. Balík Extra kryje navyše vodovodné škody a škody na sklách. Najvyšší balík Max komplexne chráni nehnuteľnosť voči všetkým dôležitým rizikám, vrátane krádeže, vandalizmu, elektrického skratu a prepätia.

 

Pri poistení je dôležitý správny výber rizík, ktoré si poisťujeme, ale aj stanovenie správnej výšky poistnej sumy. Výška poistnej sumy by mala zohľadňovať hodnotu majetku v aktuálnych cenách tak, aby si pri vzniku poistnej udalosti mohol jej majiteľ obnoviť svoju nehnuteľnosť v pôvodnej hodnote. Ak je totiž majetok podpoistený, v prípade škody môže poisťovňa vyplatiť klientovi len pomernú časť vzniknutej škody, podľa výšky stanovenej poistnej sumy a svoj majetok si tak nebude môcť obnoviť do pôvodného stavu. „Podpoistenie je najčastejšou chybou, s ktorou sa pri poistení majetku stretávame. Aj preto Allianz minulý rok pristúpila k revízii majetkových poistných zmlúv svojich klientov a k ich postupnému prepracovávaniu za nové,” uviedla Lucia Strnad Muthová z Allianz.

Zmena sa týka všetkých privátnych poistných zmlúv poistenia nehnuteľnosti a domácnosti uzatvorených pred rokom 2018. Nová generácia jednotného produktu prináša klientovi hneď niekoľko výhod. Zrýchľuje sa riešenie poistných udalostí, rýchlejšie je možné reagovať na žiadosti klientov o zmeny v poistných zmluvách a klient je lepšie informovaný na všetkých kontaktných miestach.

Poistenie Domu, bytu a domácnosti od Allianz si môžete uzatvoriť online aj u nasledovných partnerov.

Kľúčové slová

logo
Aplikácia
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  Národná banka Slovenska povolila činnosť správcovskej spoločnosti Partners Asset Management
 2. 2.
  Tehotné ženy, ktoré cestujú do zahraničia, sa môžu poistiť len do 26. týždňa, pozor však na výluky
 3. 3.
  Štyria z piatich ľudí pracujúcich v oblasti informačných a komunikačných technológií v rámci EÚ sú muži
 4. 4.
  Kryptomenový ošiaľ pokračuje: Burza Coinbase má miliardové tržby a ethereum začína porážať bitcoin
 5. 5.
  Novým generálnym riaditeľom Národnej diaľničnej spoločnosti sa stal Vladimír Jacko