Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Po deviatich rokoch na slovenskom trhu pribudla nová poisťovňa – Partners poisťovňa

Roland Régely Banky a poisťovne
SK
EN
Poslať

Na slovenskom poistnom trhu začína byť horúco. Po 9 rokoch sa na ňom objavila nová poisťovňa – Partners poisťovňa. Štartuje pod hlavičkou Partners Group Holding SK, do ktorého patrí aj momentálne najvýkonnejší samostatný finančný agent na trhu. Poisťovňa prichádza po dvoch rokoch príprav a prináša aj nový produkt v podobe rizikového životného poistenia Gemini.

image

Foto: Partners Group SK

Nová poisťovňa po deviatich rokoch

Vznik novej poisťovne na Slovensku nie je bežná vec. V poslednej dekáde poisťovne zo Slovenska skôr odchádzali a čoraz viac z nich pôsobí u nás skôr ako pobočka zahraničnej poisťovne. Naposledy sme boli svedkami vzniku poisťovne v roku 2013. Vtedy získala slovenskú licenciu poisťovňa Novis, ktorá sa tiež orientuje na životné poistenie a okrem Slovenska pôsobí vo viacerých európskych krajinách.

Nová poisťovňa s názvom Partners má licenciu od 11. mája 2021 a po splnení ďalších formalít začala svoju činnosť vykonávať len pred niekoľkými dňami. Oficiálne funguje od februára 2022, ktorý bol aj plánovaným dátumom štartu. „Uvedením na trh zavŕšime takmer dvojročné prípravy,“ okomentoval novinku generálny riaditeľ spoločnosti Partners Group SK Jozef Bartánus. V histórii našej krajiny ide tiež o jediného samostatného finančného agenta, ktorý sa rozhodol založiť si vlastnú poisťovňu.

Plány spomalila pandémia

Podľa vedenia firmy by poisťovňa vstúpila na trh už skôr, no plány na jej vznik spomalila najmä pandémia. „Uplynulé dva roky sme museli veľké množstvo plánov modifikovať, alebo úplne odložiť práve na základe pandémie a z nej vyplývajúcich zásahov do každodenného biznisu a života nás všetkých,“ konštatuje predseda predstavenstva Partners Group Holding SK Ján Müller.

Podľa neho bude nová poisťovňa doteraz najnáročnejším projektom, do ktorého sa skupina pustila. „Pri pohľade na makroukazovatele, ako zastavenie kvantitatívneho uvoľňovania v USA, navyšovanie úrokových sadzieb či zvyšovanie miery inflácie, si uvedomujeme, že bude ešte viac potrebná komplexná starostlivosť o klientov,“ dopĺňa J. Müller.

9

Len rizikové životné poistenie

Nová poisťovňa Partners sa zameriava na životné poistenie a na trh prináša nový poistný produkt s názvom Gemini. Ten by mal byť zameraný na zabezpečenie príjmu v ťažkých životných situáciách spôsobených zdravotnými problémami. Novinka má podľa poisťovne reflektovať aktuálne potreby trhu a tak je produkt primárne určený na krytie významných životných rizík, nákladov počas dlhodobej choroby a zotavovania sa z následkov úrazu. 

Pomôže tiež prekonať kritické životné situácie v prípade straty schopnosti pracovať, ale aj pri strate blízkej osoby. Partners chce zároveň reflektovať na zmeny v správaní sa spotrebiteľov. „Klienti sa začali správať zodpovednejšie. Zaujímajú sa o to, aké majú poistenie, ako tvoriť a zhodnocovať úspory,“ vysvetľuje J. Müller.

Orientácia na rizikové životné poistenie je však v prípade Partners pochopiteľná. Životné poistenie je ťažiskovým segmentom Partners Group SK a v posledných dvoch rokoch predstavuje takmer polovicu celkovej produkcie firmy. Poisťovňa by podľa dostupných informácií nemala mať v ponuke investičné životné poistenie ani produkty neživotného poistenia.

Plne digitálna poisťovňa

Kým poisťovne pôsobiace na Slovensku disponujú množstvom kamenných pobočiek, Partners chce ísť skôr cestou informačných technológií. „Spoločnosť sa bude profilovať ako plne digitálna, postavená na najmodernejších informačných technológiách, ktoré na Slovensku nemajú obdobu,“ uvádza riaditeľ Partners Group SK. 

Agenti ako konkurenčná výhoda

Predstavitelia spoločnosti potvrdili, že služby poisťovne sú pre klientov k dispozícii len prostredníctvom spolupracovníkov spoločnosti Partners Group SK. V prípade novej poisťovne môže ísť o konkurenčnú výhodu, pretože tento samostatný finančný agent má aktuálne k dispozícii takmer 1 400 zazmluvnených finančných agentov

Firma priznáva, že do rozvoja svojich ľudí investuje nemalé prostriedky a uvádza, že od svojho vzniku to bol kontinuálny proces organického rastu na všetkých úrovniach. „My neakvizujeme existujúcich spolupracovníkov na trhu, nekupujeme firmy, nie sme poolová organizácia ani nerobíme parazitný marketing,“ vysvetľuje J. Müller s tým, že spoločnosť sa sústreďuje na kvalitný nábor a na vysokú úroveň kvalifikácie získanú cez systém vzdelávania a rozvoja spolupracovníkov.

Podriadení finanční agenti Partners Group doposiaľ ponúkali v prípade životného poistenia najmä produkty partnerských firiem, s ktorými spoločnosť spolupracuje. Po novom im od februára 2022 v portfóliu pribudlo vlastné rizikové životné poistenie.

Podľa odborníkov na financie môže byť veľkou výhodou poisťovne Partners aj fakt, že agenti majú po rokoch v brandži množstvo informácií o správaní sa zákazníkov na trhu a vedia, o ktoré produkty je aktuálne najväčší záujem. 

Pôsobiť chcú nielen na Slovensku

Novovzniknutá poisťovňa chce svoje služby ponúkať všade tam, kam siaha jej pôsobnosť. V súčasnosti skupina pôsobí okrem Slovenska aj v Bulharsku a plánuje rozširovanie aj na ďalšie potenciálne trhy. O aké trhy, respektíve krajiny by malo v budúcnosti ísť, zatiaľ nie je známe.

35

Úspešní v investovaní

Finančný holding Partners Group SK zažil jeden úspešný štart aj pred tromi rokmi. Spoločnosť si podobnú situáciu vyskúšala v roku 2019, keď založila novú firmu Partners Investments s orientáciou na obchodovanie s cennými papiermi. Firma už vtedy využila silnú pozíciu na trhu a silnú sieť sprostredkovateľov, pretože o rok neskôr zaknihovala výnosy na úrovni 11,138 milióna eur, z čoho zisk predstavoval viac ako 1,16 milióna eur.

Partners Investments sa venuje najmä investíciám do ETF fondov. Za necelé tri roky fungovania sa firma v rámci investovania zaradila medzi popredných obchodníkov s cennými papiermi, ktorej svoje investície zverilo už takmer 40-tisíc klientov. Aktuálne spravuje majetok v hodnote približne 400 miliónov eur. 

Z mladej firmy finančná skupina

Firma začala prvýkrát napĺňať myšlienku finančného holdingu po úspešnom etablovaní sa samostatného finančného agenta na vrchole tabuľky najúspešnejších na Slovensku. „Spoločnosť tak reaguje na dopyt klientov po nových, moderných produktoch,“ píše sa v tlačovej správe Partners Group SK.

Finančný holding sa chce v nasledujúcom období zameriavať „na vhodne nastavené a dostatočne diverzifikované portfóliá a tiež ochranu klientov pred nerozvážnymi finančnými rozhodnutiami“. 

Partners Group sa chce dištancovať od nových lákavých foriem rýchleho zbohatnutia v oblasti neregulovaných finančných nástrojov a svojich klientov chce v tejto oblasti vzdelávať.

Dôležitým pilierom stratégie pre rok 2022 je podľa vedenia firmy ďalší rozvoj spolupracovníkov a zvýšenie ich kompetencií. Holding tiež plánuje významné investície do nových technológií na zefektívnenie práce spolupracovníkov s finančnými portfóliami klientov. Verím, že to všetko nám prinesie skokový nárast hodnoty a zvýšenie náskoku ako trhovej jednotky,uzatvára J. Müller.

Partners Group Holding SK a čísla za rok 2021

 • Celkové tržby samostatného finančného agenta Partners Group SK dosiahli v roku 2021 podľa predbežných výsledkov 49 miliónov eur..
 • Indexové fondy, ktoré obchoduje Partners Investments, minulý rok zarobili klientom v priemere 28 %, najkonzervatívnejšie portfólio zarobilo v minulom roku 4,9 %.
 • V roku 2021 smerovalo viac ako 80 % novouzatvorených zmlúv Partners Investments do zodpovedných a ekologicky udržateľných spoločností.
 • Agenti Partners Group SK za uplynulý rok sprostredkovali hypotéky v objeme takmer 700 miliónov eur.
 • Počet obslúžených klientov finančnej skupiny dosiahol 270-tisíc, približne 100-tisíc z nich využíva služby Partners Group SK už 10 rokov, prípadne ešte dlhšie.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
21.3.2023 Redakcia FinReport

Bitcoin sa blíži k hranici 30-tisíc dolárov za token, pomohli mu krachy bánk

Hodnota kryptomien začala záhadne rásť. Vojna na Ukrajine sa prehupla do svojho druhého roku. Viacero bánk, kryptobánk aj kryptobúrz ...

21.3.2023 Martin Jamnický

Dôchodkové správcovské spoločnosti sa obávajú jednorazových výberov úspor z druhého piliera

Poslanci parlamentu sa aktuálne venujú aj novelizácii zákona o starobnom dôchodkovom sporení. Asociácia dôchodkových správcovských ...

21.3.2023 Eva Sadovská

Inflácia vplýva na financie troch štvrtín mladých Slovákov, no ich investičná gramotnosť je slabá

Aktuálne (20. až 26. marec 2023) na celom svete prebieha Global Money Week, teda Globálny týždeň peňazí. Cieľom každoročnej kampane je ...

21.3.2023 Redakcia FinReport

Nové doklady bez tváre pre seniorov nad 65 rokov a deti do 15 rokov

Ministerstvo vnútra SR začalo znovu doručovať zásielky s občianskym preukazom bez podoby tváre. Prostredníctvom tohto dokladu totožnosti, ...

21.3.2023 Redakcia FinReport

Sociálna poisťovňa začína rozposielať prvé rozhodnutia o nároku na rodičovský dôchodok

Sociálna poisťovňa začína vydávať a rozposielať prvé rozhodnutia o nároku na rodičovský dôchodok. Ako prví prišli na rad noví ...

21.3.2023 Roland Régely

Úroky bankových vkladov na Slovensku konečne rastú, no na infláciu to stačiť nebude

Úroky z bankových vkladov na Slovensku začali v minulom roku rásť, čo okamžite vzbudilo záujem aj zo strany spotrebiteľov. Finančné domy ...

21.3.2023 Redakcia FinReport

ČSOB zvyšuje úrokové sadzby svojich hypoték. Ročný fix má drahší ako 20-ročný

Len pred niekoľkými dňami zvyšovali úrokové sadzby svojich úverov štyria veľkí hráči na slovenskom hypotekárnom trhu. Po víkende sa k ...

20.3.2023 Martin Jamnický

Ako zdaňovať výnosy z investícií a kedy nezabudnúť na zdravotné odvody

Marec je tradične mesiacom podávania daňových priznaní a úhrady dane z príjmu. Tá sa však nemusí týkať len príjmu zo zamestnania, ...

20.3.2023 Dominik Horváth

Americké banky zažili najhorší týždeň od roku 2008, v Európe by sa vraj niečo také nestalo

Mnohí ľudia majú ešte stále v živej pamäti finančnú krízu z roku 2008, ktorú spustil krach amerického bankového sektora. Udalosti ...

20.3.2023 Redakcia FinReport

Credit Suisse prevezme konkurenčná UBS a „pomoci“ od konkurencie sa dostane aj americkej Signature Bank

Riešenie pre klientov v poradí tretej americkej skrachovanej banky je už na svete. Väčšinu vkladov a časť úverov klientov Signature Bank ...

20.3.2023 Redakcia FinReport

Národná banka Slovenska varuje pred podvodníkmi, ktorí sa vydávajú za jej zamestnancov

Národná banka Slovenska zaznamenala viacero pokusov o podvodné konanie subjektov, ktoré pod rôznymi zámienkami kontaktujú spotrebiteľov, ...

17.3.2023 Redakcia FinReport

SBA varuje: Niektoré bankové služby môžu byť cez víkend nedostupné

Európska centrálna banka (ECB), národné centrálne banky a komerčné banky, teda všetky banky platiace eurom, prechádzajú spoločne na novú ...

17.3.2023 Zuzana Fryč

Výroba lacných áut sa končí. Povinné zmluvné poistenie tento rok zdražie o 10 %

Nielen vysoká inflácia škôd v posledných mesiacoch, ale aj čoraz väčší počet drahších áut na cestách núti poisťovne prehodnocovať ...

16.3.2023 Roland Régely

Banky opäť zdražovali. Niektoré hypotéky už prekročili hranicu 5 %

Vlna zdražovania hypotekárnych úverov na Slovensku trvá už dlhšie ako jeden rok a stále sa nekončí. V polovici marca 2023 pristúpili k ...

16.3.2023 Robert Juriš

Európska centrálna banka zvýšila svoju kľúčovú úrokovú sadzbu na 3,5 %

Európska centrálna banka (ECB) zvýšila svoju kľúčovú úrokovú sadzbu o 3,5 %. Takéto rozhodnutie Rady guvernérov ECB sa očakávalo. ...

16.3.2023 Zuzana Fryč

NBS, banky ani analytici nepredpokladajú prenos bankových kolapsov z USA na Slovensko

Správy o krachu viacerých amerických bánk, medzi ktorými je aj Silicon Valley Bank špecializujúca sa na rizikové investície, rozpútali vlnu ...

16.3.2023 Robert Juriš

Ďalšia banka má vážne problémy. Tentoraz to je švajčiarska Credit Suisse

Viaceré banky majú v posledných dňoch a týždňoch problémy. A nie sú to len americké banky. Najnovšie sa medzi „problematickými“ ...

15.3.2023 Andrej Vida

Záujem o stavebné sporenie stúpol, no poskytovateľ služieb je na trhu už len jeden

V predchádzajúcich rokoch sa zdalo, že stavebné sporenie už stratilo svoju príťažlivosť. Nelákalo klientov, ale ani samotné stavebné ...

Mobilná aplikácia

Najčítanejšie

 1. 1.
  OĽaNO presadilo nový model zlučovania mestských častí v Košiciach, budú môcť ľahšie zmeniť ich počet a usporiadanie
 2. 2.
  Úroky bankových vkladov na Slovensku konečne rastú, no na infláciu to stačiť nebude
 3. 3.
  Dôchodkové správcovské spoločnosti sa obávajú jednorazových výberov úspor z druhého piliera
 4. 4.
  Sociálna poisťovňa začína rozposielať prvé rozhodnutia o nároku na rodičovský dôchodok
 5. 5.
  ČSOB zvyšuje úrokové sadzby svojich hypoték. Ročný fix má drahší ako 20-ročný