Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Po deviatich rokoch na slovenskom trhu pribudla nová poisťovňa – Partners poisťovňa

Roland Régely Banky a poisťovne
SK
EN
Poslať

Na slovenskom poistnom trhu začína byť horúco. Po 9 rokoch sa na ňom objavila nová poisťovňa – Partners poisťovňa. Štartuje pod hlavičkou Partners Group Holding SK, do ktorého patrí aj momentálne najvýkonnejší samostatný finančný agent na trhu. Poisťovňa prichádza po dvoch rokoch príprav a prináša aj nový produkt v podobe rizikového životného poistenia Gemini.

image

Foto: Partners Group SK

Nová poisťovňa po deviatich rokoch

Vznik novej poisťovne na Slovensku nie je bežná vec. V poslednej dekáde poisťovne zo Slovenska skôr odchádzali a čoraz viac z nich pôsobí u nás skôr ako pobočka zahraničnej poisťovne. Naposledy sme boli svedkami vzniku poisťovne v roku 2013. Vtedy získala slovenskú licenciu poisťovňa Novis, ktorá sa tiež orientuje na životné poistenie a okrem Slovenska pôsobí vo viacerých európskych krajinách.

Nová poisťovňa s názvom Partners má licenciu od 11. mája 2021 a po splnení ďalších formalít začala svoju činnosť vykonávať len pred niekoľkými dňami. Oficiálne funguje od februára 2022, ktorý bol aj plánovaným dátumom štartu. „Uvedením na trh zavŕšime takmer dvojročné prípravy,“ okomentoval novinku generálny riaditeľ spoločnosti Partners Group SK Jozef Bartánus. V histórii našej krajiny ide tiež o jediného samostatného finančného agenta, ktorý sa rozhodol založiť si vlastnú poisťovňu.

Plány spomalila pandémia

Podľa vedenia firmy by poisťovňa vstúpila na trh už skôr, no plány na jej vznik spomalila najmä pandémia. „Uplynulé dva roky sme museli veľké množstvo plánov modifikovať, alebo úplne odložiť práve na základe pandémie a z nej vyplývajúcich zásahov do každodenného biznisu a života nás všetkých,“ konštatuje predseda predstavenstva Partners Group Holding SK Ján Müller.

Podľa neho bude nová poisťovňa doteraz najnáročnejším projektom, do ktorého sa skupina pustila. „Pri pohľade na makroukazovatele, ako zastavenie kvantitatívneho uvoľňovania v USA, navyšovanie úrokových sadzieb či zvyšovanie miery inflácie, si uvedomujeme, že bude ešte viac potrebná komplexná starostlivosť o klientov,“ dopĺňa J. Müller.

9

Len rizikové životné poistenie

Nová poisťovňa Partners sa zameriava na životné poistenie a na trh prináša nový poistný produkt s názvom Gemini. Ten by mal byť zameraný na zabezpečenie príjmu v ťažkých životných situáciách spôsobených zdravotnými problémami. Novinka má podľa poisťovne reflektovať aktuálne potreby trhu a tak je produkt primárne určený na krytie významných životných rizík, nákladov počas dlhodobej choroby a zotavovania sa z následkov úrazu. 

Pomôže tiež prekonať kritické životné situácie v prípade straty schopnosti pracovať, ale aj pri strate blízkej osoby. Partners chce zároveň reflektovať na zmeny v správaní sa spotrebiteľov. „Klienti sa začali správať zodpovednejšie. Zaujímajú sa o to, aké majú poistenie, ako tvoriť a zhodnocovať úspory,“ vysvetľuje J. Müller.

Orientácia na rizikové životné poistenie je však v prípade Partners pochopiteľná. Životné poistenie je ťažiskovým segmentom Partners Group SK a v posledných dvoch rokoch predstavuje takmer polovicu celkovej produkcie firmy. Poisťovňa by podľa dostupných informácií nemala mať v ponuke investičné životné poistenie ani produkty neživotného poistenia.

Plne digitálna poisťovňa

Kým poisťovne pôsobiace na Slovensku disponujú množstvom kamenných pobočiek, Partners chce ísť skôr cestou informačných technológií. „Spoločnosť sa bude profilovať ako plne digitálna, postavená na najmodernejších informačných technológiách, ktoré na Slovensku nemajú obdobu,“ uvádza riaditeľ Partners Group SK. 

Agenti ako konkurenčná výhoda

Predstavitelia spoločnosti potvrdili, že služby poisťovne sú pre klientov k dispozícii len prostredníctvom spolupracovníkov spoločnosti Partners Group SK. V prípade novej poisťovne môže ísť o konkurenčnú výhodu, pretože tento samostatný finančný agent má aktuálne k dispozícii takmer 1 400 zazmluvnených finančných agentov

Firma priznáva, že do rozvoja svojich ľudí investuje nemalé prostriedky a uvádza, že od svojho vzniku to bol kontinuálny proces organického rastu na všetkých úrovniach. „My neakvizujeme existujúcich spolupracovníkov na trhu, nekupujeme firmy, nie sme poolová organizácia ani nerobíme parazitný marketing,“ vysvetľuje J. Müller s tým, že spoločnosť sa sústreďuje na kvalitný nábor a na vysokú úroveň kvalifikácie získanú cez systém vzdelávania a rozvoja spolupracovníkov.

Podriadení finanční agenti Partners Group doposiaľ ponúkali v prípade životného poistenia najmä produkty partnerských firiem, s ktorými spoločnosť spolupracuje. Po novom im od februára 2022 v portfóliu pribudlo vlastné rizikové životné poistenie.

Podľa odborníkov na financie môže byť veľkou výhodou poisťovne Partners aj fakt, že agenti majú po rokoch v brandži množstvo informácií o správaní sa zákazníkov na trhu a vedia, o ktoré produkty je aktuálne najväčší záujem. 

Pôsobiť chcú nielen na Slovensku

Novovzniknutá poisťovňa chce svoje služby ponúkať všade tam, kam siaha jej pôsobnosť. V súčasnosti skupina pôsobí okrem Slovenska aj v Bulharsku a plánuje rozširovanie aj na ďalšie potenciálne trhy. O aké trhy, respektíve krajiny by malo v budúcnosti ísť, zatiaľ nie je známe.

35

Úspešní v investovaní

Finančný holding Partners Group SK zažil jeden úspešný štart aj pred tromi rokmi. Spoločnosť si podobnú situáciu vyskúšala v roku 2019, keď založila novú firmu Partners Investments s orientáciou na obchodovanie s cennými papiermi. Firma už vtedy využila silnú pozíciu na trhu a silnú sieť sprostredkovateľov, pretože o rok neskôr zaknihovala výnosy na úrovni 11,138 milióna eur, z čoho zisk predstavoval viac ako 1,16 milióna eur.

Partners Investments sa venuje najmä investíciám do ETF fondov. Za necelé tri roky fungovania sa firma v rámci investovania zaradila medzi popredných obchodníkov s cennými papiermi, ktorej svoje investície zverilo už takmer 40-tisíc klientov. Aktuálne spravuje majetok v hodnote približne 400 miliónov eur. 

Z mladej firmy finančná skupina

Firma začala prvýkrát napĺňať myšlienku finančného holdingu po úspešnom etablovaní sa samostatného finančného agenta na vrchole tabuľky najúspešnejších na Slovensku. „Spoločnosť tak reaguje na dopyt klientov po nových, moderných produktoch,“ píše sa v tlačovej správe Partners Group SK.

Finančný holding sa chce v nasledujúcom období zameriavať „na vhodne nastavené a dostatočne diverzifikované portfóliá a tiež ochranu klientov pred nerozvážnymi finančnými rozhodnutiami“. 

Partners Group sa chce dištancovať od nových lákavých foriem rýchleho zbohatnutia v oblasti neregulovaných finančných nástrojov a svojich klientov chce v tejto oblasti vzdelávať.

Dôležitým pilierom stratégie pre rok 2022 je podľa vedenia firmy ďalší rozvoj spolupracovníkov a zvýšenie ich kompetencií. Holding tiež plánuje významné investície do nových technológií na zefektívnenie práce spolupracovníkov s finančnými portfóliami klientov. Verím, že to všetko nám prinesie skokový nárast hodnoty a zvýšenie náskoku ako trhovej jednotky,uzatvára J. Müller.

Partners Group Holding SK a čísla za rok 2021

 • Celkové tržby samostatného finančného agenta Partners Group SK dosiahli v roku 2021 podľa predbežných výsledkov 49 miliónov eur..
 • Indexové fondy, ktoré obchoduje Partners Investments, minulý rok zarobili klientom v priemere 28 %, najkonzervatívnejšie portfólio zarobilo v minulom roku 4,9 %.
 • V roku 2021 smerovalo viac ako 80 % novouzatvorených zmlúv Partners Investments do zodpovedných a ekologicky udržateľných spoločností.
 • Agenti Partners Group SK za uplynulý rok sprostredkovali hypotéky v objeme takmer 700 miliónov eur.
 • Počet obslúžených klientov finančnej skupiny dosiahol 270-tisíc, približne 100-tisíc z nich využíva služby Partners Group SK už 10 rokov, prípadne ešte dlhšie.

Kľúčové slová

logo
Prečítajte si tiež:
21.5.2022 Redakcia FinReport

Niekoľko tipov, ako správne investovať v čase neistoty a vojny

Napätá situácia na Ukrajine výrazne ovplyvňuje dianie na finančných trhoch. Vo chvíľach, keď rastú a pravidelne prekonávajú svoje ...

21.5.2022 Redakcia FinReport

Slovenské zdravotníctvo zachraňujú pracujúci. Do systému platia najviac a čerpajú z neho najmenej

Z každých 100 eur z celého vyzbieraného zdravotného poistenia v slovenskom zdravotníctve zaplatia pracujúci ľudia a firmy až 76,11 eura. Z ...

20.5.2022 Redakcia FinReport

Bankové produkty OTP Banky Slovensko sa definitívne presunú do ČSOB

Včlenenie klientov OTP Banky Slovensko do ekosystému ČSOB sa počas tohto víkendu ukončí. Viaceré finančné produkty OTP nebudú počas ...

20.5.2022 Redakcia FinReport

Nové informácie a ohlasovanie prostredníctvom elektronických služieb pomôžu zamestnávateľom

Sociálna poisťovňa sprístupní zamestnávateľom ďalšie informácie o ich zamestnancoch. Tieto informácie budú potrebné na určenie obdobia, ...

20.5.2022 Redakcia FinReport

Počet čínskych firiem na Slovensku klesá, nikdy ich nebolo menej ako práve teraz

Počet slovenských spoločností s čínskym vlastníkom u nás v posledných rokoch klesá. Rovnako tak aj objem čínskeho kapitálu upísaného v ...

20.5.2022 Robert Juriš

Pád kryptomien sa zastavil, špirála smrti sa však môže kedykoľvek zopakovať

Zdá sa, že minulotýždňový výpredaj kryptomien sa skončil. Viaceré z nich dosiahli svoje dlhodobé minimá, aby vzápätí korigovali svoje ...

20.5.2022 Dominik Horváth

TOP najlepšie a najhoršie aktíva súčasnosti – začíname akciami (1. časť)

Finančné aktíva zažívajú ťažký rok. Niet sa čomu čudovať, negatív je hneď niekoľko. Od vojny na Ukrajine, cez rastúcu infláciu až ...

20.5.2022 Roland Régely

Vo VÚB banke a mBank už hypotéky pod 1,99 % ročne nepredávajú

Zvyšovanie úrokových sadzieb hypotekárnych úverov pokračuje aj v máji 2022. Začiatkom tohto týždňa zmenila sadzobník internetová banka ...

20.5.2022 Redakcia FinReport

VÚB Generali zmení zmiešaný dôchodkový fond na zelený a inovatívny

Dôchodková správcovská spoločnosť VÚB Generali mení štatút svojho dôchodkového fondu. Doterajší MIX zmiešaný negarantovaný ...

18.5.2022 Redakcia FinReport

Allianz za skrachované fondy spred dvoch rokov zaplatí 6 miliárd dolárov

Poisťovňa Allianz musí zaplatiť šesť miliárd dolárov. Je to súčasť dohody o urovnaní sporu, ktorý sa týka krachu fondov v Spojených ...

18.5.2022 Redakcia FinReport

Národná banka Slovenska chce vytvoriť jednotný dátový sklad a inovuje aj svoju webstránku

Národná banka má pred sebou dôležitý projekt. Pripravuje sa na vytvorenie celobankového dátového skladu, ktorý zabezpečí, že všetky ...

17.5.2022 Zuzana Mecková

Slováci čoraz častejšie využívajú výhodné úrokové sadzby sporenia v Česku

Sporiace účty slovenských bánk neposkytujú dostatočné možnosti na zhodnocovanie peňazí a v posledných rokoch sa úrokové sadzby ...

16.5.2022 Redakcia FinReport

Prieskum: Mladí Slováci stále túžia po vlastnom bývaní. Sú ochotní naň počkať aj uskromniť sa

Mladí ľudia do 36 rokov túžia po vlastnom bývaní, a to aj za cenu dlhšieho čakania alebo zľavenia zo svojich pôvodných nárokov. Ich ...

15.5.2022 Redakcia FinReport

Ako sa vyvarovať TOP 7 chýb, ktorých sa najčastejšie dopúšťame pri životnom poistení

Slováci sa čoraz intenzívnejšie zaujímajú o životné poistenie. Súvisí to predovšetkým s pandémiou COVID-19. Ľudia sa pýtajú, ako im ...

13.5.2022 Zuzana Mecková

Ako mení novela zákona o sociálnom poistení podmienky pre dlhodobo nezamestnaných?

Do platnosti vstúpila ďalšia novela zákona o sociálnom poistení. Jej prínos spočíva najmä v zmene týkajúcej sa dlhodobo nezamestnaných ...

13.5.2022 Redakcia FinReport

V piatok trinásteho nebýva viac poistných udalostí ako v ktorýkoľvek iný deň v roku

Mnohí ľudia považujú piatok trinásteho, ktorý pripadá zhodou okolností na dnešný deň, za nešťastný. Trinástka sa napríklad ...

12.5.2022 Zuzana Mecková

Databáza centrálneho registra účtov sa už napĺňa, pomôcť má pri kontrole podozrivých obchodných operácií

Zákon o centrálnom registri účtov je schválený a nová databáza má byť hotová do roku 2023. Cieľom návrhu zákona je zefektívniť ...

12.5.2022 Redakcia FinReport

Europarlament: Majitelia elektrokolobežiek budú musieť mať uzatvorené PZP

Elektrické kolobežky sú čoraz populárnejšie, počet ich majiteľov rastie. Mimoriadnej obľube sa tešia najmä vo väčších mestách ...

Aplikácia

 1. 1.
  Niekoľko tipov, ako správne investovať v čase neistoty a vojny
 2. 2.
  TOP najlepšie a najhoršie aktíva súčasnosti – začíname akciami (1. časť)
 3. 3.
  Vo VÚB banke a mBank už hypotéky pod 1,99 % ročne nepredávajú
 4. 4.
  Pád kryptomien sa zastavil, špirála smrti sa však môže kedykoľvek zopakovať
 5. 5.
  Slovenské zdravotníctvo zachraňujú pracujúci. Do systému platia najviac a čerpajú z neho najmenej