Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Po deviatich rokoch na slovenskom trhu pribudla nová poisťovňa – Partners poisťovňa

Roland Régely Banky a poisťovne Poslať

Na slovenskom poistnom trhu začína byť horúco. Po 9 rokoch sa na ňom objavila nová poisťovňa – Partners poisťovňa. Štartuje pod hlavičkou Partners Group Holding SK, do ktorého patrí aj momentálne najvýkonnejší samostatný finančný agent na trhu. Poisťovňa prichádza po dvoch rokoch príprav a prináša aj nový produkt v podobe rizikového životného poistenia Gemini.

Partners poisťovňa

Foto: Partners Group SK

Nová poisťovňa po deviatich rokoch

Vznik novej poisťovne na Slovensku nie je bežná vec. V poslednej dekáde poisťovne zo Slovenska skôr odchádzali a čoraz viac z nich pôsobí u nás skôr ako pobočka zahraničnej poisťovne. Naposledy sme boli svedkami vzniku poisťovne v roku 2013. Vtedy získala slovenskú licenciu poisťovňa Novis, ktorá sa tiež orientuje na životné poistenie a okrem Slovenska pôsobí vo viacerých európskych krajinách.

Nová poisťovňa s názvom Partners má licenciu od 11. mája 2021 a po splnení ďalších formalít začala svoju činnosť vykonávať len pred niekoľkými dňami. Oficiálne funguje od februára 2022, ktorý bol aj plánovaným dátumom štartu. „Uvedením na trh zavŕšime takmer dvojročné prípravy,“ okomentoval novinku generálny riaditeľ spoločnosti Partners Group SK Jozef Bartánus. V histórii našej krajiny ide tiež o jediného samostatného finančného agenta, ktorý sa rozhodol založiť si vlastnú poisťovňu.

Plány spomalila pandémia

Podľa vedenia firmy by poisťovňa vstúpila na trh už skôr, no plány na jej vznik spomalila najmä pandémia. „Uplynulé dva roky sme museli veľké množstvo plánov modifikovať, alebo úplne odložiť práve na základe pandémie a z nej vyplývajúcich zásahov do každodenného biznisu a života nás všetkých,“ konštatuje predseda predstavenstva Partners Group Holding SK Ján Müller.

Podľa neho bude nová poisťovňa doteraz najnáročnejším projektom, do ktorého sa skupina pustila. „Pri pohľade na makroukazovatele, ako zastavenie kvantitatívneho uvoľňovania v USA, navyšovanie úrokových sadzieb či zvyšovanie miery inflácie, si uvedomujeme, že bude ešte viac potrebná komplexná starostlivosť o klientov,“ dopĺňa J. Müller.

9

Len rizikové životné poistenie

Nová poisťovňa Partners sa zameriava na životné poistenie a na trh prináša nový poistný produkt s názvom Gemini. Ten by mal byť zameraný na zabezpečenie príjmu v ťažkých životných situáciách spôsobených zdravotnými problémami. Novinka má podľa poisťovne reflektovať aktuálne potreby trhu a tak je produkt primárne určený na krytie významných životných rizík, nákladov počas dlhodobej choroby a zotavovania sa z následkov úrazu. 

Pomôže tiež prekonať kritické životné situácie v prípade straty schopnosti pracovať, ale aj pri strate blízkej osoby. Partners chce zároveň reflektovať na zmeny v správaní sa spotrebiteľov. „Klienti sa začali správať zodpovednejšie. Zaujímajú sa o to, aké majú poistenie, ako tvoriť a zhodnocovať úspory,“ vysvetľuje J. Müller.

Orientácia na rizikové životné poistenie je však v prípade Partners pochopiteľná. Životné poistenie je ťažiskovým segmentom Partners Group SK a v posledných dvoch rokoch predstavuje takmer polovicu celkovej produkcie firmy. Poisťovňa by podľa dostupných informácií nemala mať v ponuke investičné životné poistenie ani produkty neživotného poistenia.

Plne digitálna poisťovňa

Kým poisťovne pôsobiace na Slovensku disponujú množstvom kamenných pobočiek, Partners chce ísť skôr cestou informačných technológií. „Spoločnosť sa bude profilovať ako plne digitálna, postavená na najmodernejších informačných technológiách, ktoré na Slovensku nemajú obdobu,“ uvádza riaditeľ Partners Group SK. 

Agenti ako konkurenčná výhoda

Predstavitelia spoločnosti potvrdili, že služby poisťovne sú pre klientov k dispozícii len prostredníctvom spolupracovníkov spoločnosti Partners Group SK. V prípade novej poisťovne môže ísť o konkurenčnú výhodu, pretože tento samostatný finančný agent má aktuálne k dispozícii takmer 1 400 zazmluvnených finančných agentov

Firma priznáva, že do rozvoja svojich ľudí investuje nemalé prostriedky a uvádza, že od svojho vzniku to bol kontinuálny proces organického rastu na všetkých úrovniach. „My neakvizujeme existujúcich spolupracovníkov na trhu, nekupujeme firmy, nie sme poolová organizácia ani nerobíme parazitný marketing,“ vysvetľuje J. Müller s tým, že spoločnosť sa sústreďuje na kvalitný nábor a na vysokú úroveň kvalifikácie získanú cez systém vzdelávania a rozvoja spolupracovníkov.

Podriadení finanční agenti Partners Group doposiaľ ponúkali v prípade životného poistenia najmä produkty partnerských firiem, s ktorými spoločnosť spolupracuje. Po novom im od februára 2022 v portfóliu pribudlo vlastné rizikové životné poistenie.

Podľa odborníkov na financie môže byť veľkou výhodou poisťovne Partners aj fakt, že agenti majú po rokoch v brandži množstvo informácií o správaní sa zákazníkov na trhu a vedia, o ktoré produkty je aktuálne najväčší záujem. 

Pôsobiť chcú nielen na Slovensku

Novovzniknutá poisťovňa chce svoje služby ponúkať všade tam, kam siaha jej pôsobnosť. V súčasnosti skupina pôsobí okrem Slovenska aj v Bulharsku a plánuje rozširovanie aj na ďalšie potenciálne trhy. O aké trhy, respektíve krajiny by malo v budúcnosti ísť, zatiaľ nie je známe.

35

Úspešní v investovaní

Finančný holding Partners Group SK zažil jeden úspešný štart aj pred tromi rokmi. Spoločnosť si podobnú situáciu vyskúšala v roku 2019, keď založila novú firmu Partners Investments s orientáciou na obchodovanie s cennými papiermi. Firma už vtedy využila silnú pozíciu na trhu a silnú sieť sprostredkovateľov, pretože o rok neskôr zaknihovala výnosy na úrovni 11,138 milióna eur, z čoho zisk predstavoval viac ako 1,16 milióna eur.

Partners Investments sa venuje najmä investíciám do ETF fondov. Za necelé tri roky fungovania sa firma v rámci investovania zaradila medzi popredných obchodníkov s cennými papiermi, ktorej svoje investície zverilo už takmer 40-tisíc klientov. Aktuálne spravuje majetok v hodnote približne 400 miliónov eur. 

Z mladej firmy finančná skupina

Firma začala prvýkrát napĺňať myšlienku finančného holdingu po úspešnom etablovaní sa samostatného finančného agenta na vrchole tabuľky najúspešnejších na Slovensku. „Spoločnosť tak reaguje na dopyt klientov po nových, moderných produktoch,“ píše sa v tlačovej správe Partners Group SK.

Finančný holding sa chce v nasledujúcom období zameriavať „na vhodne nastavené a dostatočne diverzifikované portfóliá a tiež ochranu klientov pred nerozvážnymi finančnými rozhodnutiami“. 

Partners Group sa chce dištancovať od nových lákavých foriem rýchleho zbohatnutia v oblasti neregulovaných finančných nástrojov a svojich klientov chce v tejto oblasti vzdelávať.

Dôležitým pilierom stratégie pre rok 2022 je podľa vedenia firmy ďalší rozvoj spolupracovníkov a zvýšenie ich kompetencií. Holding tiež plánuje významné investície do nových technológií na zefektívnenie práce spolupracovníkov s finančnými portfóliami klientov. Verím, že to všetko nám prinesie skokový nárast hodnoty a zvýšenie náskoku ako trhovej jednotky,uzatvára J. Müller.

Partners Group Holding SK a čísla za rok 2021

  • Celkové tržby samostatného finančného agenta Partners Group SK dosiahli v roku 2021 podľa predbežných výsledkov 49 miliónov eur..
  • Indexové fondy, ktoré obchoduje Partners Investments, minulý rok zarobili klientom v priemere 28 %, najkonzervatívnejšie portfólio zarobilo v minulom roku 4,9 %.
  • V roku 2021 smerovalo viac ako 80 % novouzatvorených zmlúv Partners Investments do zodpovedných a ekologicky udržateľných spoločností.
  • Agenti Partners Group SK za uplynulý rok sprostredkovali hypotéky v objeme takmer 700 miliónov eur.
  • Počet obslúžených klientov finančnej skupiny dosiahol 270-tisíc, približne 100-tisíc z nich využíva služby Partners Group SK už 10 rokov, prípadne ešte dlhšie.
logo
Prečítajte si tiež:
24.6.2024 Redakcia FinReport

Byrokracia v EÚ bujnie, nárasty sú v stovkách percent

Od prijatia Maastrichtskej zmluvy (od 1. januára 1994 do 1. januára 2024) sa počet právnych predpisov EÚ zvýšil o 729 % a od prijatia ...

24.6.2024 Redakcia FinReport

Dotácia na stravu pokračuje, žiadatelia o ňu musia splniť dve povinnosti

Zabezpečiť jedlo pre deti v školských zariadeniach, viesť ich k zdravým stravovacím návykom a odbremeniť rodičov od nadmerných ...

24.6.2024 Redakcia FinReport

Ekonomická situácia sa zlepšuje, odhady rastu sú čoraz optimistickejšie

Rada pre rozpočtovú zodpovednosť zvýšila odhad tohtoročného rastu slovenskej ekonomiky na 2,7 %. Odvoláva sa pritom na nižšiu infláciu a ...

24.6.2024 Robert Juriš

Katastrofické scenáre o nesplácaní hypoték sa nenaplnili, objem poskytnutých úverov začal rásť

Trh s hypotékami pomaly opäť začína ožívať. Jeden zo samostatných finančných agentov pôsobiacich na slovenskom trhu tvrdí, že za menej ...

24.6.2024 Redakcia FinReport

NKÚ: Slovensko zaostáva v strategickom riadení aj vo vyvodzovaní osobnej zodpovednosti

Slovensko potrebuje jasnú stratégiu smerovania, lebo na súčasnej ceste dlhodobého udržateľného rozvoja sa čoraz viac potáca, zraňuje a ...

24.6.2024 Mário Špilberger

Ponúk na skrátený úväzok je málo. Ako sa na ňom dohodnúť so zamestnávateľom?

Ženy s malými deťmi, študenti či seniori často túžia po práci na skrátený úväzok. Momentálne sú vo výhode tí, ktorí hľadajú menej ...

23.6.2024 Redakcia FinReport

Prieskum: Každý druhý Slovák už platí mobilom a každý piaty hodinkami

Nákupné zvyky slovenských zákazníkov sa vyvíjajú. Drvivá väčšina ľudí sa nezaobíde bez smartfónu, čo sa prejavuje aj na rýchlom ...

21.6.2024 Robert Juriš

Banky na Slovensku zvyšujú svoje zisky, hoci majú jedno z najvyšších daňových zaťažení v EÚ

Kumulovaný zisk v bankovom sektore v prvých troch mesiacoch tohto roka dosiahol 255,5 milióna eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého ...

18.6.2024 Redakcia FinReport

Na Slovensko mieri litovská digitálna banka myTU

Na slovenský finančný trh vstupuje nová digitálna banka. Má licenciu Litovskej centrálnej banky a nazýva sa jednoducho myTU. Banka sa už ...

17.6.2024 Roland Régely

Na výšku úrokových sadzieb hypoték majú vplyv aj rozhodnutia slovenských politikov

Dopyt po nových hypotékach síce v prvom kvartáli tohto roka klesol na najnižšiu úroveň za posledných päť rokov, banky však zostávajú ...

17.6.2024 Redakcia FinReport

Poisťovňa Kooperativa prináša do bratislavskej Trnávky 102 nájomných bytov

Poisťovňa Kooperativa po predchádzajúcich skúsenostiach v iných krajských mestách Slovenska rozbieha svoj prvý rozsiahly projekt ...

17.6.2024 Redakcia FinReport

Švajčiarska FlowBank prišla o licenciu a putuje do konkurzu

Ďalšia banka skrachovala. Do konkurzného konania vstúpila švajčiarska online maklérska a obchodná banka FlowBank so sídlom v Ženeve. O ...

15.6.2024 Redakcia FinReport

Európsky preukaz zdravotného poistenia v zahraničí stačiť nemusí, potrebné je cestovné poistenie

Pri plánovaní cesty do zahraničia je jedným z najdôležitejších krokov zabezpečiť si vhodné cestovné poistenie. Toto poistenie je ...

12.6.2024 Mário Špilberger

Poistenie extrémnych športov má niekoľko podôb, no neponúkajú ho všetky poisťovne

Tešíte sa na zdolanie ďalšej skaly? Ste nadšencom potápania, alebo chcete vyskúšať netradičný šport na Slovensku či za našimi ...

10.6.2024 Zuzana Fryč

Poistné zmluvy je potrebné občas aktualizovať. Ako často by sme to mali urobiť?

Zmeny životných situácií či výška inflácie a jej vplyv najmä na majetkové poistenie v posledných rokoch prinášajú otázku, ako často ...

9.6.2024 Roland Régely

Kto má po novom nárok na štátnu pomoc pri zvýšenej splátke hypotéky

Štát priebežne eviduje nízky záujem o príspevok na pomoc pri zvýšených splátkach hypoték. Preto došlo k zmene pravidiel a pomoc do ...

9.6.2024 Redakcia FinReport

Motorkári, bez PZP na cesty ani nechoďte!

Nástup príjemne teplých mesiacov pozval na cesty množstvo motorkárov. V správach sa tak opäť začali objavovať informácie o ich kolíziách ...

7.6.2024 Redakcia FinReport

Pillow poisťovňa dosiahla hneď dva miliardové míľniky

Česká Pillow poisťovňa, ktorá od sklonku uplynulého roku pôsobí aj na Slovensku, po štyri a pol roku svojej činnosti dosiahla dva ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay