Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Cestovné poistenie, ktoré je spoľahlivé aj v neistých časoch

Redakcia FinReport Banky a poisťovne
SK
EN
Poslať

Začalo sa leto a prázdniny, čo je zvyčajne najväčšia cestovateľská sezóna v roku. Obdobie ostatných dvoch rokov však bolo sprevádzané mnohými otáznikmi týkajúcimi sa okrem iného aj bezpečnosti cestovania. Chuť vycestovať sa po nepríjemnom období izolácie u mnohých ešte zvýšila. Nádej a väčšiu odvahu nám našťastie dodalo očkovanie, ale treba si pripustiť, že situácia ešte nie je úplne stabilizovaná. O to viac je potrebné byť dôsledný pri výbere skutočne kvalitného cestovného poistenia. Vybrali sme za vás produkt, ktorý aktuálne získal „Ocenenie SASP 2020“. V kategórii cestovné poistenie dosiahol víťazné prvé miesto.

image

Foto: Shutterstock

Ocenenie SASP 2020Slovenská asociácia sprostredkovateľov v poisťovníctve (SASP) vyhlásila 29. júna výsledky odborného hodnotenia poistných  produktov. „Ocenenia SASP 2020“ sa zúčastnilo celkovo 24 poisťovní, ktoré súťažili v 7 kategóriách. V kategórii cestovné poistenie fyzických osôb si najvyššie ocenenie odniesol produkt od AXA. 

Parametre víťazného produktu

Poisťovňa ponúka cestovné poistenie v troch variantoch, pričom AXA má snahu svoje produkty čo najviac prispôsobiť potrebám svojich klientov. Aktuálne poistenie vo variante EXCELENT chráni v prípade ochorenia COVID-19 až do limitu 1 000 000 eur pri cestovaní po celom svete. Poistenie má tiež najvyššie limity poistného krytia, a to až 20 miliónov eur. Pre prípad, že by ste sa dostali v zahraničí do preventívnej, technickej karantény (bez zdravotných komplikácií), máte v poistení kryté náklady na ubytovanie a stravu, ako aj náklady na návrat domov po ukončení karantény, ak pre návrat nie je možné využiť pôvodne plánovaný spôsob dopravy.

Je dôležité podotknúť aj to, že poisťovňa produkt vzhľadom na pandémiu rozšírila, ponechala však pôvodnú cenu. Klientom AXA Assistance, ktorí uzatvorili spomínané cestovné poistenie, je k dispozícii aj spoľahlivá asistenčná služba. Vlastné asistenčné centrum poisťovne funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni kdekoľvek na svete.

 

Pripoistenia

Okrem hlavného poistenia je možné pripoistiť sa doplnkovým pripoistením. Napríklad ak sa rozhodnete zaplatiť si počas dovolenky kurz potápania, môže vám prísť vhod poistenie rizikových športov. Pre tých, ktorí cestujú na dovolenku autom, je tu aj poistenie autoasistencie.

Domáce zvieratá

Ak na dovolenku plánujete zobrať aj vášho štvornohého maznáčika, vo variante EXCELENT je o preplatenie jeho zdravotnej starostlivosti taktiež postarané.

Zrušenie dovolenky

V aktuálnej situácii sa nedá úplne vyhnúť ani možnosti, že budete musieť svoju plánovanú dovolenku zrušiť, alebo sa z nej vrátiť skôr. Preto je k dispozícii aj poistenie storna cesty alebo predčasného návratu.

Digitalizácia – cesta k zjednodušeniu procesov

Pri každom type cestovného poistenia od AXA je k dispozícii QR kód na stiahnutie digitálnej asistenčnej karty cestovného poistenia do smartfónu. Klient v nej ľahko nájde aj odkazy na asistenčné služby, hlásenie poistných udalostí (systém Saxana), mapu nemocníc a množstvo ďalších užitočných informácií.

Cestovné poistenie od AXA Assistance si môžete uzatvoriť online aj u nasledovných partnerov:

Prajeme krásnu a bezpečnú dovolenku!

Kľúčové slová

logo
Aplikácia

 1. 1.
  Kryptomena luna stratila 99 % zo svojej hodnoty. Pridajú sa aj ďalšie?
 2. 2.
  Niekoľko tipov, ako správne investovať v čase neistoty a vojny
 3. 3.
  Nové informácie a ohlasovanie prostredníctvom elektronických služieb pomôžu zamestnávateľom
 4. 4.
  Slovenské zdravotníctvo zachraňujú pracujúci. Do systému platia najviac a čerpajú z neho najmenej
 5. 5.
  Bankové produkty OTP Banky Slovensko sa definitívne presunú do ČSOB