Hľadaj
× Aplikácia Aplikácia

Banky lákajú klientov na účty s odmenami

Martina Staňová Banky a poisťovne Poslať

V posledných mesiacoch mnohé banky spustili kampane na akvizíciu nových klientov. Za otvorenie účtu ponúkajú finančné odmeny. K získaniu odmeny však väčšinou nestačí iba zriadiť si účet. Potrebné je splniť aj ďalšie podmienky, ktoré sú v jednotlivých bankách rôzne. Najčastejšie sa vzťahujú na jeho aktívne využívanie, presun z inej banky, pravidelné investovanie alebo odporúčanie účtu priateľom. Prinášame vám ich stručný prehľad.

Banky lákajú klientov na účty s odmenami

Foto: Shutterstock

Online účty a zelené bankovníctvo

Viaceré banky sa zamerali na zriaďovanie online účtov, ktorých vedenie poskytujú na isté obdobie alebo trvalo bez poplatku. VÚB banka zase motivuje k zodpovednému prístupu k životnému prostrediu. Okrem bezpapierového založenia účtu a vydania bezplastovej verzie platobnej karty za každý takýto nový účet podporí symbolickým príspevkom vybrané verejnoprospešné projekty.

V niektorých bankách je získanie odmeny podmienené prechodom z inej banky. Vo všeobecnosti je postup presunu osobného účtu jednoduchý. Prvým krokom je založenie účtu v novej banke a podanie žiadosti o presun účtu z pôvodnej banky. Nová banka zabezpečí presun zostatku, trvalých príkazov a inkás, v prípade záujmu aj pravidelného príjmu.

Za klienta vie požiadať aj o zrušenie účtu v pôvodnej banke. Pred prenosom účtu je nevyhnutné zrušiť všetky „staré“ záväzky. Ak ste napríklad v mínuse na povolenom prečerpaní, banka presun nedovolí. Netreba tiež zabúdať, že s presunom účtu sa mení aj jeho číslo – IBAN, pretože ten obsahuje špecifické bankové kódy, ktoré sa prenášať nedajú. Ako to funguje v niektorých bankách na Slovensku?

89309

Slovenská sporiteľňa

Banka ponúka odmenu vo výške 60 eur pri zriadení účtu cez mobilnú aplikáciu internetbankingu, a to do konca júla 2024. Podmienky na jej získanie sú dve. Splniť ich je potrebné do konca októbra. Finančná odmena za každú z podmienok je 30 eur. Prvou požiadavkou je zaplatiť prostredníctvom mobilu, hodiniek alebo virtuálnej platobnej karty celkovo aspoň 100 eur.

Druhou je presmerovanie pravidelného príjmu po obdobie minimálne troch za sebou nasledujúcich mesiacov na tento novootvorený účet. Pod pravidelným príjmom sa rozumie mzda, dôchodok alebo sociálne dávky a jeho výška musí byť minimálne 300 eur. V prípade študentov je požadovaná výška pravidelného príjmu najmenej 50 eur. Novozriadený osobný účet bude mať klient bez poplatku dvanásť mesiacov.

Banka odmeňuje aj za odporúčanie nového klienta. Existujúci klienti môžu prostredníctvom bankovej aplikácie do konca júla poslať pozývací odkaz známemu. Ak si na základe toho otvorí nový účet a do 30 dní zaplatí mobilom alebo hodinkami v minimálnej kumulatívnej hodnote 100 eur, pozývajúci klient získa od banky 30 eur. Maximálny počet pozvaných, za ktorých možno získať odmenu, je desať.

76070

Tatra banka

Banka sľubuje 100 eur späť z realizovaných platieb kartou k novému účtu. Účet je potrebné otvoriť online najneskôr do 12. novembra 2024. Klientovi banka zaplatí späť 10 % zo všetkých platieb realizovaných platobnou kartou v obchodoch a na internete, digitálnou kartou cez Google Pay alebo Apple Pay, ako aj platbou s použitím jednorazového čísla karty na internete.

Do platieb sa nezarátavajú výbery hotovostibankomatu. Cashback sa vzťahuje na platby vykonané do konca tohto roka. Banka ho vypláca raz za mesiac, a to za všetky platby zaúčtované v predchádzajúcom mesiaci. Celková suma kreditov, ktoré banka pripíše klientovi na účet, je maximálne 100 eur. Klient získa nový účet otvorený cez mobilnú aplikáciu alebo web na dvanásť mesiacov bez poplatku. Ak si prenesie účet z inej banky, bez poplatku ho má ďalší jeden rok.

Banka ponúka odmenu aj za zriadenie detského účtu. Ak do 30. júna 2024 rodič otvorí svojmu dieťaťu detský účet cez aplikáciu, dostane na tento účet od banky 10 eur. Ak bude potom pravidelne posielať na detský účet vreckové v ľubovoľnej výške, banka naň raz za mesiac pripíše 5 eur, a to maximálne po obdobie dvanástich po sebe nasledujúcich mesiacov. Získať sa tak dá celkovo 60 eur.

75990

UniCredit Bank

Za otvorenie nového účtu v tejto banke možno získať odmenu do výšky 150 eur. Za jeho aktívne využívanie banka poskytuje bonus 50 eur. Ďalších 100 eur sa dá dosiahnuť za pravidelné investovanie alebo za takzvanú mobilitu. Účet je potrebné založiť do 30. júna 2024. K uvedenej finančnej odmene banka pridáva ešte trojpercentné úročenie peňažných prostriedkov na účte.

Pod aktívnym používaním účtu banka chápe realizáciu minimálne troch platieb debetnou kartou vydanou k účtu, počnúc prvým mesiacom nasledujúcim po jeho otvorení. Odmena 50 eur je vyplácaná jednorazovo na konci tretieho mesiaca od otvorenia účtu.

Odmena za pravidelné investovanie je vyplatená, ak klient pravidelne investuje aspoň 40 eur počas minimálne šiestich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov bez prerušenia. Zároveň musí počas šiestich mesiacov splniť podmienku aktívneho využívania účtu, teda aspoň trikrát platiť debetnou kartou vydanou k účtu v celkovej hodnote minimálne 150 eur mesačne.

Podmienkou mobility je presun bežného účtu spolu s trvalým príkazom v minimálnej výške 20 eur alebo s inkasom či SIPO platbou z inej banky. Aj v tomto prípade je potrebné aktívne využívať účet. „Ide o akvizičnú kampaň, ktorej cieľom je, aby sme pre nových klientov boli hlavnou bankou, aby nás využívali na pravidelné platby,“ vysvetľuje hovorkyňa banky Zuzana Ďuďáková.

VÚB banka

V kampani tejto banky, ktorá prebieha do konca júla, je možné získať 60 eur pri online založení nového osobného účtu s bezplastovou kartou. Aj v tomto prípade sa bonus delí na dva. Prvých 30 eur dostane klient za zriadenie bežného účtu a nasporenie si minimálne päťdesiatich eur na sporiacom účte. Tieto zároveň majú zostať na sporiacom účte do ďalšieho mesiaca.

Druhých 30 eur je podmienených realizovaním platieb u obchodníkov v celkovej minimálnej hodnote 100 eur kartou vydanou k účtu. Platby musia byť zaúčtované najneskôr do konca kalendárneho mesiaca po mesiaci, v ktorom bol účet zriadený. Za založenie účtu cez internetbanking alebo mobilbanking získa klient vedenie účtu na 12 mesiacov bez poplatku.

Banka zároveň za každý takýto novozriadený účet podporí dvomi eurami jeden z troch spoločensky prínosných projektov – Upracme Slovensko, Za živé rieky alebo Cesta von. Ako uvádza banka: „V Účte pre zelenší svet sa odráža záujem klientov žiť udržateľne a je vlastne ekologickejšou verziou existujúcich účtov.“

Banka chce pritiahnuť aj nových detských klientov. Do konca júna ponúka 10 eur za zriadenie juniorského účtu pre dieťa od narodenia do 7 rokov. Pre deti od 8 do 14 rokov môžu rodičia získať pri otvorení nového juniorského účtu tri desaťeurové odmeny – za jeho zriadenie, za nainštalovanie a aktivovanie aplikácie pre mobilné bankovníctvo na mobilnom zariadení rodiča, ako aj dieťaťa, a za prvú zaúčtovanú platbu u obchodníka kartou vydanou k juniorskému účtu. Vedenie detského účtu je bez poplatku.

77742

365.bank

Banka ponúka odmeny k novému účtu až do výšky 150 eur. Je to maximálna možná odmena, pre ktorú je potrebné splniť viacero podmienok. Účet poskytuje bez poplatku. Sumu 45 eur dostane klient, ktorý do 9. júna 2024 požiada o presun a zrušenie osobného účtu z inej banky, s výnimkou Poštovej banky. Spolu s tým je nevyhnutné presmerovať aj svoj príjem alebo dôchodkové dávky do 365.bank.

Za každú platbu za nákup v hodnote minimálne 20 eur realizovanú kartou vydanou k účtu vráti banka klientovi 3 eurá. Celkovo tak môže dostať späť 30 eur. Aj táto aktivita platí do 9. júna 2024.

Do konca júna môžu klienti získať odmenu za odporučenie účtu novému klientovi. Funguje to tak, že existujúci klient pozve známeho prostredníctvom unikátneho kódu alebo pozývacieho odkazu, ktorý vygeneruje vo svojej mobilnej aplikácii. Ak si nový klient na základe neho založí účet v 365.bank a zároveň do 31 dní aspoň raz zaplatí platobnou kartou vydanou k účtu, banka obidvom vyplatí po 15 eur. Pozvať možno maximálne päť nových klientov, čím sa dá celkovo získať 75 eur.

logo
Prečítajte si tiež:
24.7.2024 Redakcia FinReport

Bezkontaktné platenie prostredníctvom Fitbit Pay končí, nahradí ho Google Wallet

„Od pondelka 29. júla 2024 končí služba Fitbit Pay a už viac nebude možné vykonávať bezkontaktné platby prostredníctvom tejto ...

24.7.2024 Redakcia FinReport

Dovolenky prinášajú aj zdravotné problémy, ktoré tvoria viac ako polovicu poistných udalostí

Prvé týždne dovolenkovej sezóny priniesli zvýšený počet poistných udalostí súvisiacich s cestovaním. Dovolenkári najčastejšie čelili ...

24.7.2024 Martin Jamnický

Firmy čakajú kontroly fiktívnych živnostníkov, daniari im dorubia odvody

Zamestnávanie fiktívnych živnostníkov je dlhodobým problémom pre štát najmä kvôli výpadku v príjmoch z daní a odvodov. Ako naznačujú ...

24.7.2024 Redakcia FinReport

Slovenským firmám vlani narástli tržby o 6 % a čistý zisk dokonca o 12 %

Slovenské firmy zažili vlani vcelku úspešný rok, počas ktorého mnohí z nich zvýšili tržby aj zisky. Sumárne tržby dosiahli vyše 262 ...

24.7.2024 Redakcia FinReport

Trhová kapitalizácia bitcoinu presiahla 1,3 bilióna dolárov

Najsilnejšia kryptomena bitcoin od začiatku tohto roku posilnila svoju trhovú kapitalizáciu natoľko, že v súčasnosti dosahuje 1,3 bilióna ...

24.7.2024 Redakcia FinReport

Začal sa predaj jednodňovej diaľničnej známky s platnosťou od 1. augusta 2024

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila predpredaj jednodňovej diaľničnej známky. Poslanci parlamentu schválili jej zavedenie do ...

23.7.2024 Redakcia FinReport

Každá tretia poistná udalosť je storno dovolenky

Akútne respiračné ochorenia, úrazy či úmrtia v rodine – aj to sú dôvody, pre ktoré Slováci musia chtiac-nechtiac zrušiť svoju letnú ...

23.7.2024 Mário Špilberger

Slovenské agentúry si za sprostredkovanie práce v zahraničí od uchádzača nemôžu pýtať poplatky

Pri hľadaní zamestnania v zahraničí sú možnými rizikami napríklad nedodržanie dohodnutých podmienok či dokonca aj nezabezpečenie práce. ...

23.7.2024 Redakcia FinReport

Slováci majú v bankách a v hotovosti k dispozícii takmer 50 miliárd eur

Retailové vklady slovenských bankových klientov prestali klesať. Naopak, od jesene minulého roka, teda už posledné tri štvrťroky, dokonca ...

22.7.2024 Redakcia FinReport

Peter Kažimír: ECB zníži svoje úrokové sadzby ešte dvakrát do konca tohto roka

Inflácia v krajinách eurozóny sa postupne znižuje na úroveň želaných 2 %. V júni tohto roku klesla z májových 2,6 na 2,5 %. Ani to však ...

21.7.2024 Redakcia FinReport

Počet smrteľných nehôd na Slovensku je alarmujúci, najčastejšou príčinou sú mobily

Podľa Európskej komisie patrí Slovensko aktuálne v rámci Európskej únie k piatim krajinám, ktoré majú nadpriemerný počet úmrtí pri ...

19.7.2024 Mário Špilberger

Ako si v zahraničí vybrať hotovosť čo najvýhodnejšie?

Aby sme mali prístup k svojim financiám na dovolenke, je dobré mať so sebou hotovosť v mene danej krajiny, ktorú si môžeme zvyčajne zameniť ...

18.7.2024 Martina Staňová

Klimatické zmeny menia prístup poisťovní k oceňovaniu poistných rizík

Dôsledky klimatických zmien sú čoraz zreteľnejšie. Príkladom je zvyšujúca sa frekvencia prírodných katastrof, akými sú povodne, búrky, ...

18.7.2024 Redakcia FinReport

Union prichádza so zľavami na voľnopredajné lieky

Poisťovňa Union prichádza s novým benefitom. Jej poistenci môžu využívať zľavy na produkty, ktoré podporia ich zdravý životný štýl. ...

17.7.2024 Mário Špilberger

Povolené prečerpanie: Kedy vám môže pomôcť a kedy uškodiť?

Možnosť ísť na bežnom účte do mínusu je na Slovensku dlhodobým a stabilným trendom. Povolené prečerpanie však má vysoké úročenie a ...

17.7.2024 Redakcia FinReport

Prírodné živly významne zvyšujú náklady na vyplácanie poistných udalostí

Prírodné živly opäť ukázali svoju pravú tvár. Počet škôd spôsobených prírodnými živlami v niekoľkých posledných týždňoch ...

16.7.2024 Redakcia FinReport

Revolut prináša cestovateľský vernostný program

Neobanka Revolut prináša ďalší zaujímavý benefit pre svojich klientov. Je ním celoeurópsky vernostný program Revbody k debetnej karte. ...

15.7.2024 Zuzana Fryč

Ako na poistenie bicyklov či kolobežiek, aby poisťovňa preplatila vzniknutú škodu?

S jarnou sezónou sa na cestách opäť objavilo mnoho bicyklistov a kolobežkárov, ktorí by nemali zabúdať zabezpečiť si svoj dopravný ...

Mobilná aplikácia
VISA MasterCard Maestro Apple Pay Google Pay