Hľadaj

Zabudli ste si knihu do vlaku? ZSSK vám ju požičia počas Týždňa slovenských knižníc

Sita Poslať

28.2.2020 (Webnoviny.sk) - Knižnice pre všetkých – to je motto 21. ročníka osvetového podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktoré so sebou každoročne prináša množstvo zaujímavých aktivít. V spolupráci so Slovenskou asociáciou knižníc a Spolkom slovenských knihovníkov a knižníc sa doň opäť zapojí aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

image

Od 2. do 8. marca 2020 budú vo vybraných rýchlikoch národného dopravcu na trase Bratislava – Košice a späť cestujúcim k dispozícii stojany s knihami, ktoré im spríjemnia a skrátia cestu vlakom. V "pojazdných knižniciach" bude až 150 titulov rôznych žánrov z pera slovenských i svetových autorov. Na svoje si prídu nielen milovníci romantiky, detektívok či trilerov, ale aj poézie. Ponuku budú tvoriť najmä krátke romány, novely a zbierky poviedok.
"Teší ma, že sa ZSSK už po štvrtýkrát zapája do Týždňa slovenských knižníc. Rýchle tempo, ktoré dnes charakterizuje naše životy, čítaniu zdanlivo nepraje. Mnohí si na knihu nájdu čas presne dvakrát za deň – cestou do práce a cestou z práce. Viem však o prípadoch, keď ľudia zabudli dokonca vystúpiť z vlaku, pretože sa začítali. A myslím si, že to je pozitívna správa, lebo spoločnosť, ktorá číta knihy, má nádej," hovorí predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.
Knižky si budú môcť cestujúci požičať v ôsmich rýchlikoch ZSSK:

R 600 MILA SEDITA (Košice 04:07 – Bratislava hl. st. 09:47),

R 602 Čingov (Košice 06:07 – Bratislava hl. st. 11:47),

R 604 Dargov (Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:47),

R 606 Liptov (Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47),

R 607 ANDREA SHOP.SK (Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53),

R 609 Spišan (Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53),

R 611 FIXINELA (Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53),

R 613 Syr NiKA Číz & GO (Bratislava hl. st. 18:13 – Košice 23:53).
Stojany s knihami budú k dispozícii v reštauračných vozňoch. Na akciu prostredníctvom rozhlasu upozorní cestujúcich aj vlakový personál.
Vedeli ste, že...
...knižnice alebo antikvariáty sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých legendárnych filmov? Zápletka kultového Nekonečného príbehu sa začína "krádežou" knihy v antikvariáte. V čarodejníckej sérii Harry Potter sa riešenia takmer na všetky problémy nájdu v knižnici – hoci občas aj v zakázanom oddelení. Nuž a hrdina jedného z najlepších filmov všetkých čias Vykúpenie z väznice Shawshank vybuduje luxusnú knižnicu v najtvrdšom americkom väzení. A za jeho neuveriteľným útekom je, ako inak, kniha. Ošúchaná väzenská Biblia!

Informačný servis


Viac k témam: PR, Týždeň slovenských knižníc, ZSSK
Zdroj: Webnoviny.sk - Zabudli ste si knihu do vlaku? ZSSK vám ju požičia počas Týždňa slovenských knižníc © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Sprostredkovanie predaja SFA
Prevezmite činnosť
samostatného finančného agenta
v existujúcej spoločnosti.
Buďte silní a slobodní.
Obráťte sa na nás.
logo
Prečítajte si tiež:
8.4.2020 Zuzana Mecková

Desať tipov, ako efektívne pracovať z domu

Zamestnanci mnohých firiem na celom svete pracujú z domu, aby čo najviac zabránili šíreniu koronavírusu. Home office je riešenie, ktoré ...

8.4.2020 Správy

Hasiči varujú pred nárastom požiarov v prírode, ľudí vyzývajú k zodpovednosti a hrozia aj pokutami

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s nárastom požiarov v prírodnom prostredí vyzýva ...

8.4.2020 Správy

Lukašenko trvá na tom, že plamenisté diskusie o koronavíruse sú len „davovou psychózou“

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi ...

8.4.2020 Správy

Opatrenia robíme vo váš prospech, minister Mikulec sa ospravedlnil za kolóny (video)

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Popri všetkých opatreniach, ktoré orgány štátu vykonávajú na ochranu obyvateľstva pred koronavírusom, sa môžu ...

8.4.2020 Správy

Pellegrini adresoval Matovičovi tvrdé slová, mal by prestať „vyplakávať“ a začať robiť (video)

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Expremiér Peter Pellegrini (...

8.4.2020 Správy

Prezidentka Čaputová plánovala prijať Rómov pri príležitosti ich medzinárodného dňa (video)

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová nerovnosti vníma a chce ...

8.4.2020 Správy

Sanders odstúpil z boja o demokratickú nomináciu, Trumpovi sa vo voľbách postaví Biden

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Zo súboja o demokratickú nomináciu do volieb amerického prezidenta v stredu odstúpil senátor...

8.4.2020 Správy

Sulíkovou prioritou je preplácanie nájmov zatvoreným prevádzkam, pomôcť chce aj cestovným kanceláriám

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Vicepremiér pre ekonomiku a šéf rezortu hospodárstva ...

8.4.2020 Správy

Sídlo Európskeho parlamentu otvorí svoje dvere bezdomovcom, počas koronakrízy im bude poskytovať teplú stravu

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Európsky parlament (EP) v Bruseli otvorí počas ...

8.4.2020 Správy

V Toskánsku sa zrútil veľký cestný most, aj napriek praskline dostal od kontrolórov zelenú (foto)

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - V talianskom Toskánsku sa v stredu zrútil veľký cestný most cez rieku Magra. Vďaka celoštátnym obmedzeniam ...

8.4.2020 Správy

Vonkajšie hranice Európskej únie zrejme zostanú zavreté dlhšie

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) vyzvala štáty ...

8.4.2020 Správy

Za nakazených Rómov podľa Matoviča môze Pellegriniho vláda, mrzí ho aj správanie koaličných partnerov

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Mrzí ma nezodpovedné správanie našich koaličných partnerov. Miesto toho, aby sme teraz stáli v jednom „šíku“, ...

8.4.2020 Správy

Za tri ukradnuté rúška do väzenia, súd sa s mužom „nemaznal“

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Vo Veľkej Británii musí ísť do väzenia 34-ročný muž, ktorý uprostred smrtiacej pandémie ukradol z londýnskej ...

8.4.2020 Redakcia FinReport

Štát rozširuje pomoc pre zamestnávateľov a SZČO

Vláda v stredu oznámila rozšírenie pomoci pre zamestnávateľov a SZČO. Zamestnávateľom, ktorí majú povinne zatvorené prevádzky z ...

7.4.2020 Magdaléna Švančarková

Bez zmluvy s poisťovňou Dôvera je 1 800 ambulancií

Bez zmluvy so zdravotnou poisťovňou Dôvera je aktuálne 1 800 ambulancií. Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) a Dôvera už minulý ...

6.4.2020 Marek Mittaš

Zmeny v daniach z príjmov od roku 2020 sa dotknú najmä menších podnikateľov

Mnoho podnikateľov vďaka novele zákona o dani z príjmov čaká zmeny k lepšiemu. Polepšia si najmä ...

5.4.2020 Redakcia FinReport

Žiadosti zamestnávateľov a SZČO o príspevok štátu začínajú od pondelka

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak predstavil v nedeľu priebeh žiadosti o príspevok pre zamestnávateľov a SZČO. V ...

4.4.2020 Zuzana Mecková

Normálne by zmena limitu bezkontaktných platieb trvala polroka, teraz sa zvýši za týždeň

Platba kartou je vzhľadom na epidémiu koronavírusu v súčasnosti na dennom poriadku. Vláda SR oznámila, že súčasťou druhej pomoci ľuďom v ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

  1. 1.
    Žiadosti zamestnávateľov a SZČO o príspevok štátu začínajú od pondelka
  2. 2.
    Ako a kedy sa dostanú zamestnávatelia a SZČO k príspevkom od štátu
  3. 3.
    Fabrika v Partizánskom vyrobila už 150 000 rúšok, garantuje dodanie kuriérovi do 24 hodín
  4. 4.
    Štát rozširuje pomoc pre zamestnávateľov a SZČO
  5. 5.
    Banky podporili odklad splátok úverov až na 9 mesiacov, dlžníkov v registri uvádzať nebudú