BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) - Informácie slovenských tajných služieb už pomohli zabrániť teroristickému útoku. V relácii Braňo Závodský naživo v rádiu Expres to povedal minister vnútra Robert Kaliňák, podľa ktorého sa v tomto momente Slovensko nachádza vo veľmi bezpečnom priestore.
Kľúčová je podľa Kaliňáka výmena informácií medzi tajnými službami. "Naše zložky vždy veľmi úzko spolupracujú a v mnohých prípadoch sa aj na základe slovenských informácií podarilo zabrániť niektorým teroristickým útokom, keď naposledy na základe našich informácií chytili ľudí pripravujúcich teroristický útok aj v Dánsku," povedal Kaliňák.
Odporúčame:Kaliňák je podľa Matoviča najtalentovanejším realitným maklérom, ministra viní z ďalšieho kšeftu
Polícia podľa neho tiež mení organizáciu bezpečnostných opatrení, aby sa na ne prípadné rizikové osoby nevedeli pripraviť.
Minister vnútra sa vyjadril aj k podnetu Generálnej prokuratúry SR na rozpustenie Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko. "Neviem, na čom je to postavené, naozaj. My vyšetrujeme niektorých predstaviteľov, to je pravda. Vyšetrujú ich vyšetrovatelia pod dozorom prokuratúry. Čiže ak má niekto informácie o tomto vyšetrovaní, tie nemám ja ako politik a minister, ale generálny prokurátor, ktorý je zodpovedný za dozorovanie trestného konania," uviedol Kaliňák.
Viac k témam: Dánsko, ministerstvo vnútra SR, Robert Kaliňák, terorizmusZdroj: Webnoviny.sk - Zabránili sme teroristickému útoku v Dánsku, oznámil minister Kaliňák © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Migaľovo ministerstvo reaguje na kritiku progresívcov, regionálnu politiku vraj zjednodušujú len na peniaze
Glück reaguje na vyjadrenia opozície k maďarským voľbám. Vyhral „mladý Orbán“, nie „mladý Šimečka“
O post predsedníčky Najvyššieho správneho súdu zabojujú dve kandidátky
Krajanské spolky odmietajú zrušenie voľby poštou zo zahraničia. Apelujú na poslancov, aby návrh neschválili
Dvojica maliarov z jedného ateliéru: Melita Gwerková a Marian Vida vystavujú v Galérii SPP
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 3.Finančná správa a Európska prokuratúra posilňujú spoluprácu v boji proti daňovým podvodom
- 4.Tretí pilier: Štát chce zefektívniť jeho hospodárenie, dôchodkové spoločnosti hovoria o likvidácii
- 5.Kristalina Georgievová: Šéfkou Medzinárodného menového fondu zostane aj ďalších päť rokov










