Za prvý nákup výpočtovej techniky zaplatí ministerstvo vnútra takmer 4,67 milióna eur – VIDEO
25.8.2025 (SITA.sk) - Za prvý nákup výpočtovej techniky z rámcovej zmluvy uzatvorenej tento rok pre celú štátnu a verejnú správu zaplatí ministerstvo vnútra takmer 4,67 milióna eur.
Výsledok elektronickej aukcie dodávateľov, v ktorej bola štartovacia suma viac ako 5,16 milióna eur, priniesol úsporu 11 percent. Informoval o tom minister vnútra Matúš Šutaj Eštok na tlačovej konferencii v Bratislave.
Obnova informačných technológií v rezorte
Podľa ministra výsledok potvrdil predpoklady rezortu o množstevných zľavách. „Nakúpili sme 3 889 počítačov a notebookov, ďalej 3 735 monitorov a 60 multimediálnych displejov, vrátane príslušenstva a implementačných služieb. Technika tak príde zamestnancom už plne nastavená," uviedol Šutaj Eštok.
Za počítače a notebooky zaplatí rezort od 882 do 1 020 eur a za minimálne 24-palcové monitory od 151 eur do 272 eur. Minister zdôraznil, že obnova informačných technológií v rezorte je nevyhnutná, keďže väčšina zamestnancov pracuje na zariadeniach starých 10 až 13 rokov. Nová technika má priniesť úspory v spotrebe energií o 30 percent, o 20 percent pri údržbe a oprave a až o polovicu pri riešení bezpečnostných incidentov.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Nákup nových vozidiel
Šutaj Eštok tiež poukázal na neefektívne nákupy svojich predchodcov, ktorí podľa jeho slov kupovali počítače Apple za takmer 8 000 eur či luxusné notebooky za približne 5 000 eur.
Rezort podľa ministra postupuje rovnako úsporne aj pri obnove výstroja a vozového parku. Nedávno bolo policajtom odovzdaných 90 nových vozidiel Škoda Kodiaq v cene vyše 44-tisíc eur vrátane vybavenia, zatiaľ čo v minulosti sa nakupovali autá BMW X3 za viac než 72-tisíc eur.
„Každé vozidlo sme kúpili lacnejšie o takmer 28-tisíc eur,“ uviedol minister s tým, že celková úspora pri automobiloch je vyše 2,5 milióna eur.
Minister vyvrátil tvrdenia o cateringu
Minister dodal, že súčasné vedenie rezortu postupuje zodpovedne aj pri obstarávaní vrtuľníkov, hasičskej techniky či ubytovacích kapacít.
„Výbava pre policajtov, hasičov či záchranárov musí byť kvalitná a nemusí byť pritom predražená," uviedol minister a vyvrátil aj tvrdenia o prejedených peniazoch počas letov.
„Catering si vždy platí objednávateľ letov, nie ministerstvo vnútra. Priemerný náklad na catering počas letov ministerstva je približne 756 eur," uzavrel Šutaj Eštok.
Viac k témam: Minister vnútra SR, nové vozidlá, Štátna správa, TechnikaZdroj: SITA.sk - Za prvý nákup výpočtovej techniky zaplatí ministerstvo vnútra takmer 4,67 milióna eur – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Ombudsman napadol košickú reformu na Ústavnom súde, varuje pred nerovnosťou hlasov vo voľbách
Fico podporil vstup Srbska, Čiernej Hory a Albánska do Európskej únie. Ide o najlepšie pripravené krajiny – VIDEO, FOTO
Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Najčítanejšie
- 1.Moskva povolala svojho vyslanca v Arménsku na konzultácie, Putin spomínal „ukrajinský scenár“
- 2.Žilinka upozorňuje na výrazný pokles trestného stíhania daňovej kriminality, pripisuje to novele Trestného zákona
- 3.Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
- 4.Hostia síce pribúdajú, ale turizmus stále zaostáva za rokom 2019
- 5.Fico podporil vstup Srbska, Čiernej Hory a Albánska do Európskej únie. Ide o najlepšie pripravené krajiny – VIDEO, FOTO










