Volkswagen bude v Číne vyrábať plne elektrické autá

Skupina Volkswagen (WV) plánuje budúci rok uviesť na čínsky trh svoj prvý plne elektrický automobil. Spoločnosť plán zverejnila v utorok pred začiatkom veľtrhu automobilového priemyslu v Šanghaji. Najväčší európsky výrobca automobilov sa tým pripája ku konkurentom General Motors a Ford, ktorí už tento rok oznámili, že na čínsky trh uvedú nové modely elektrických áut.
Tlak na firmy stupňuje aj vláda v Pekingu, ktorá chce znížiť závislosť automobilovej dopravy na benzíne. Ako uviedol šéf čínskej divízie skupiny VW Jochem Heizmann, svoje prvé auto výlučne na elektrický pohon plánujú v krajine vyrábať s lokálnym partnerom.
Koncern VW pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť VW Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku a zamestnáva 9 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V Martine vyrába komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. V Stupave vyrába nástroje pre produkčné linky.
Viac k témam: automobilka, Volkswagen (VW)Zdroj: Webnoviny.sk - Volkswagen bude v Číne vyrábať plne elektrické autá © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





- 1.Daňový bonus na dieťa: Výpočet je komplikovaný, pre niektorých živnostníkov bude bonus nedosiahnuteľný
- 2.Daňové priznanie: Čo všetko si môže živnostník odpočítať z daní?
- 3.Changpeng Zhao: Šéf Binance bagatelizuje hrozbu digitálnych mien centrálnych bánk pre kryptosvet
- 4.Finančná správa SR testuje úhradu dane z príjmov a spotrebných daní aj prostredníctvom platobnej karty
- 5.Slovensko vyčerpalo v dobiehajúcom programovom odbobí z eurofondov takmer 11 miliárd eur