Video: Do prístavnej hrádze na Kanárskych ostrovoch narazil trajekt, mohla za to elektrina

MADRID 22. apríla (WebNoviny.sk) - Trinásť pasažierov trajektu utrpelo zranenia, keď plavidlo narazilo do betónovej hrádze v prístave Puerto de la Luz na španielskych Kanárskych ostrovoch. Informovali o tom v sobotu tamojšie úrady.
Hovorca spoločnosti Naviera Armas, ktorá vlastní trajekt, uviedol, že nehodu spôsobil v piatok neskoro večer výpadok elektrického prúdu, keď plavidlo opúšťalo prístav na ostrove Gran Canaria. Ten je zrejme najnavštevovanejším z celého súostrovia.
Odporúčame:Zomrela prvá španielska ministerka obrany Carme Chacónová
Záchranné služby uviedli, že piati zo zranených cestujúcich museli byť ošetrení v nemocnici. Televízne zábery zachytávali, ako trajekt čelne narazil do prístavnej hrádze a kusy betónového múru popadali na prístupovú cestu.
Tamojšia samospráva oznámila, že spustila núdzový plán na odstránenie trojkilometrovej palivovej škvrny, ktorá vznikla, keď náraz plavidla poškodil palivové hadice natiahnuté popri hrádzi. Spoločnosť dodala, že trajekt bol po nehode schopný zakotviť v doku a cestujúcim poskytli ubytovanie v hoteloch.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Nedeľa bude o hodinu kratšia, no na pol roka nám prinesie letný čas
- 2.Prognóza: Tri scenáre, ako by sa mohli kryptomeny vyvíjať v roku 2023
- 3.Investori sa vracajú k dlhopisom. Prinášajú im lepšie zhodnotenie ako pred rokom či dvomi
- 4.Daniari pre svoju e-kasu predĺžili spoluprácu s firmou Allexis za 1,2 milióna eur
- 5.Ceny pohonných látok znovu začali klesať a benzín je opäť lacnejší ako nafta