Hľadaj

Viceprezident SFZ Richard Havrilla kandiduje na post primátora Košíc, jeho prioritou je doprava

Sita Poslať
image

KOŠICE 23. augusta (WebNoviny.sk) – Richard Havrilla sa bude uchádzať v novembrových komunálnych voľbách o post košického primátora ako nezávislý. Informoval o tom vo štvrtok na tlačovej besede. Ako uviedol, je ženatý, má dve deti.
„Nikdy som nebol a ani v súčasnosti nie som členom žiadnej strany a inklinujem k pravici. Kampaň si budem hradiť z vlastných prostriedkov a odhadujem, že bude stáť okolo 70 000 eur,“ povedal Havrilla. Ako logo kampane si zvolil svoje iniciálky RH a k nim pridal znamienko plus, čím naznačuje, že mu ide o pozitívnu zmenu v meste.

Život spätý s futbalom

Richard Havrilla podniká v stavebníctve a hoteliérstve, pričom podotkol, že sú za ním konkrétne výsledky jeho práce priamo v meste. „Môj život je úzko spätý s futbalom. Šestnásť rokov som bol rozhodcom 1. ligy a šesť rokov som bol medzinárodným rozhodcom FIFA. Od roku 2010 som predseda východoslovenského futbalového zväzu a 1. viceprezident Slovenského futbalového zväzu, ktorý je najväčším občianskym združením na Slovensku. Taktiež som delegát UEFA a člen komisie UEFA pre amatérsky a mládežnícky futbal,“ uviedol Havrilla.

Odporúčame:Advokát Galbavý kandiduje na primátora Trnavy, Bročkovi vyčíta nielen spory v poslaneckom klube

Povedal, že kandiduje ako nezávislý nielen politicky, ale aj finančne, a preto nebude hľadať podporu u politických strán, ani u sponzorov. Ak bude zvolený, na poste primátora chce zúročiť svoje manažérske schopnosti a skúsenosti. To mu podľa jeho slov umožní zostaviť odborne zdatný tím, s ktorým chce riešiť problémy mesta a dosiahnuť, aby magistrát fungoval ako dobrá firma.
Medzi priority, ktoré chce riešiť v prípade jeho zvolenia za primátora, zaradil dopravu. „Mesto nemá systém riadenia dopravy, ktorý by optimalizoval priepustnosť križovatiek. Je potrebné zosúladiť mestskú a prímestskú dopravu do vzájomne kompatibilného funkčného celku,“ mieni Havrilla.

Na parkovaní zarába neznáma firma

Ako občan nevie, prečo neznáma firma s neznámym majetkovým pozadím zarába na parkovaní v Košiciach. Bude presadzovať rozvod s EEI, vrátane konečného finančného vyrovnania, aby sa neopakovala kauza Strelingstav alebo Outclaim. Vôbec sa neobáva toho, že parkovanie bude mať na starosti mestská firma.
„Ako podnikateľ sa dlhoročne stretávam na magistráte mesta s množstvom problémov. Nie len ja som presvedčený, že za zdĺhavým procesom získavania povolení je okrem zlého manažmentu pravdepodobne aj korupcia. Útvar hlavného architekta musí mať také postavenie, aby nebolo možné zo strany politikov zasahovať do odborných vecí a aby mal také kompetencie, aby bol plne zodpovedný za to, ako vyzerá a bude vyzerať naše mesto,“ povedal Havrilla. Doložil, že sa musia zrýchliť a zjednodušiť povoľovacie procesy.

Odporúčame:Mika predstavil svoj volebný program, v Bratislave chce postaviť aj nový Park kultúry a oddychu

„Na magistráte pracuje veľa ľudí, ktorým prekáža súčasný stav. Spolu s nimi chcem prebudovať magistrát na modernú firmu, ktorá bude slúžiť všetkým občanom Košíc,“ vyhlásil Havrilla.
Medzi priority zaradil aj tému čistejšieho ovzdušia a lacnejšieho tepla, ale aj využívanie geotermálneho vrtu pri obci Ďurkov.

Základné vybavenie pre šport

Havrilla chce rozvíjať aj oblasť športu. S výnimkou Steel Areny nemajú Košice žiadne moderné športovisko celomestského charakteru. „Z tohto pohľadu je nutné vybudovať futbalový štadión a športovú halu,“ povedal Havrilla.
Podotkol, že viaceré košické mestské časti majú toľko obyvateľov ako okresné mestá. Bude sa snažiť dosiahnuť, aby každá väčšia mestská časť mala základné vybavenie pre šport: plaváreň, multifunkčné ihrisko, atletický štadión a futbalové ihrisko s umelou trávou. Chce presadiť vznik mestskej spoločnosti, ktorá bude mať v správe športové objekty.
Na post košického primátora chcú okrem nezávislého Richarda Havrillu kandidovať Viliam Novotný (predseda strany Šanca), Jaroslav Polaček (nezávislý s podporou politických strán SaS, OĽaNO, KDH a ďalších), súčasný viceprimátor Martin Petruško (Smer – SD), Miroslav Špak a Milan Lesňák – obaja nezávislí.
Viac k témam: komunálne voľby 2018 na Slovensku, Richard HavrillaZdroj: Webnoviny.sk - Viceprezident SFZ Richard Havrilla kandiduje na post primátora Košíc, jeho prioritou je doprava © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Sprostredkovanie predaja SFA
Prevezmite činnosť
samostatného finančného agenta
v existujúcej spoločnosti.
Buďte silní a slobodní.
Obráťte sa na nás.
logo
Prečítajte si tiež:
20.7.2019 Správy

Donald Trump bojuje za prepustenie rappera, ktorý vo Švédsku surovo napadol človeka

20.7.2019 Správy

Farmári vysypali hnoj na protest proti výstavbe vlajkového stožiara, incidentom sa zaoberá polícia

20.7.2019 Správy

Ministerstvo práce zvažuje zmeny v dobrovoľnom dôchodkovom sporení

20.7.2019 Správy

Ministerstvo zahraničných vecí vydalo brožúru o brexite, prináša rady pre Slovákov

20.7.2019 Správy

Na Senianskych rybníkoch hniezdili mimoriadne vzácne druhy, rok pripravil prekvapivé zistenia

20.7.2019 Správy

Na Slovensku zatiaľ nie sme všetci rovní v právach, vyhlásila Patakyová na Dúhovom pochode

20.7.2019 Správy

Nemecko si pripomenulo 75. výročie pokusu o atentát na Hitlera, na ceremónii bola aj Merkelová

20.7.2019 Správy

Primátor Paška odmietol zvýšenie platu o 570 eur aj napriek schváleniu od mestských poslancov

20.7.2019 Správy

Pätina homosexuálov zažila diskrimináciu na pracovisku, prieskum odhalil aj postoje Slovákov

20.7.2019 Správy

Rusi a Ukrajinci sú jeden národ a mali by sa spojiť, povedal Putin v rozhovore s režisérom Stoneom

20.7.2019 Správy

Tokio hrozí opatreniami voči Južnej Kórei, dôvodom je spor o odškodnenie počas koloniálnej vlády

20.7.2019 Správy

Video: Dúhový pochod v poľskom Bialystoku narušili odporcovia, zasahovala polícia

19.7.2019 Ján Beracka

Štát si od občanov prestane pýtať ďalšie dokumenty v papierovej forme

Slovensko sa už od 1. septembra minulého roka konkrétnym spôsobom obmedzuje v byrokracii tým, že určité potvrdenia sa dajú získať ...

18.7.2019 Ján Beracka

Na Slovensku majú agenti viac povinností, ako vyžaduje európska smernica

Smernica IDD vznikala so vznešeným cieľom, ktorým bolo chrániť spotrebiteľa a nastaviť rovnaké pravidlá pre všetky kanály distribúcie ...

17.7.2019 Ján Beracka

Hybridne financovaný poistný maklér? Nič také sa na Slovensku nechystá

Agenti sa nahlas sťažujú na to, že slovenská legislatíva prísne oddeľuje finančných agentov od finančných poradcov. Túto problematiku ...

16.7.2019 Ján Beracka

Nick de Maesschalck o smernici IDD: Určité rozdiely medzi krajinami sú zdravé, no nesmú byť veľké

Smernica IDD je základnou reguláciou, ktorá predstavuje minimálnu harmonizáciu pravidiel v oblasti distribúcie poistenia. Členské štáty ...

15.7.2019 Ján Beracka

Zavedenie smernice IDD v EÚ je náročné, niektoré krajiny ho doteraz nezvládli

Smernica o distribúcii poistenia (IDD) sa do národných legislatív členských štátov EÚ dostáva s pomerne veľkými ťažkosťami. Táto ...

12.7.2019 Ján Beracka

Dohoda o navýšení minimálnej mzdy je zatiaľ ďaleko

Do 15. júla by sa mali zamestnávatelia, odborári a vláda dohodnúť na prípadnom navýšení minimálnej mzdy. Zamestnávatelia sú ochotní ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení