V nitrianskom domove dôchodcov vypukol požiar, evakuovať museli 44 ľudí a pár sa zranilo (foto)
16.5.2022 (Webnoviny.sk) -

aktualizované 16. mája 2022, 10:06
Pri večernom požiari na prvom poschodí Domu opatrovateľskej služby (DOS) na Ulici Janka Kráľa v Nitre museli evakuovať 44 ľudí. Mesto Nitra podľa hovorcu radnice Tomáša Holúbka poskytlo dočasné ubytovanie piatim ľuďom, z toho štyrom klientom zariadenia a synovi jedného z nich, ďalší štyria klienti odišli k svojim príbuzným. Ostatní sa mohli vrátiť do bytov, prípadne do náhradných priestorov v DOS.
Pri požiari sa ľahko zranili dvaja klienti, jeden sa nadýchal splodín horenia, ďalší mal problém s rukou. Výška spôsobenej škody bola podľa Holúbka predbežne vyčíslená na 100-tisíc eur, ide však podľa neho len o veľmi hrubý odhad. Najviac poškodená je izba, v ktorej požiar vznikol, ako aj izba o poschodie vyššie.
„Momentálne sú neobývané všetky byty na jednom poschodí, dôvodom je, že v tejto časti zariadenia je poškodená elektroinštalácia a je to tu celé aj silne zadymené,“ dodal Holúbek.
Mesto Nitra nemá zatiaľ bližšie informácie o príčinách vzniku požiaru, tie budú vyšetrovať hasiči a polícia.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Viac k témam: Domov sociálnych služieb, Požiar, Zranenia
Zdroj: Webnoviny.sk - V nitrianskom domove dôchodcov vypukol požiar, evakuovať museli 44 ľudí a pár sa zranilo (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vojna na Ukrajine

Rok 2022

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie


SPRAVODAJSTVO




- 1.Od 1. júla 2022 sa mení daňový bonus, prídavky na deti, životné minimum aj odvody pre živnostníkov
- 2.TOP 7 najdrahších známok na svete. Prečo sú tieto staré farebné papieriky také vzácne?
- 3.Vodičov so smartfónom čakajú mastné pokuty. Zareagujú aj poisťovne?
- 4.Štátny príspevok za ubytovanie Ukrajincov sa od 1. júla 2022 zvýši až trojnásobne
- 5.Niektoré fintech spoločnosti prepúšťajú, iné robia masívne nábory – chcú získať konkurenčnú výhodu