BERLÍN 22. novembra (WebNoviny.sk) - Nemecké úrady prepustili šesť Sýrčanov, ktorých zadržali pre podozrenie z prípravy teroristického útoku. Polícii sa nepodarilo získať dostatok dôkazov na ich ďalšie zadržiavanie. Mužov identifikovali ako občanov Sýrie vo veku 20 až 28 rokov, ktorí prišli do Nemecka medzi decembrom 2014 a septembrom 2015 hľadajúc azyl.
Odporúčame:Šesť Sýrčanov plánovalo teroristický útok v Nemecku, sú zrejme členmi Islamského štátu
Do rúk polície sa dostali v utorok počas prehliadky ôsmich bytov v mestách Kassel, Hannover, Essen a Lipsko. Obvinili ich z "prípravy útoku na verejný cieľ v Nemecku s použitím zbraní a výbušnín", tie však zatiaľ nenašli.
Agentúra DPA uviedla, že podľa frankfurtskej prokuratúry prehliadka mobilných telefónov zadržaných neposkytla dostatočné dôkazy. Vyšetrovatelia takisto neobjavili žiadne dôkazy o tom, že by muži boli členmi teroristickej skupiny Islamský štát (IS).
Viac k témam: Islamský štát, Nemecko, Sýria, teroristický útokZdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku prepustili šesť Sýrčanov zadržaných pre podozrenie z prípravy teroristického útoku © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Priame lety aj jadro. Čo priniesla Ficova 30-hodinová návšteva Vietnamu?
Slovensko patrí medzi najpomalšie reagujúce krajiny NATO, ukazuje správa inštitútu Globsec
Protikorupčná jednotka zasahovala v prípade podozrenia zo zneužitia eurofondov, škoda presahuje 975-tisíc eur
Politológ: Slovensko sa po Orbánovej prehre v parlamentných voľbách môže stať posledným významnejším „klinovým“ aktérom v Európskej únii
Progresívci nepovažujú zvýšenie počtu prioritných okresov za dobrý nápad, najmenej rozvinuté okresy majú už teraz málo peňazí
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 3.Finančná správa a Európska prokuratúra posilňujú spoluprácu v boji proti daňovým podvodom
- 4.Kristalina Georgievová: Šéfkou Medzinárodného menového fondu zostane aj ďalších päť rokov
- 5.Tretí pilier: Štát chce zefektívniť jeho hospodárenie, dôchodkové spoločnosti hovoria o likvidácii










