V Idlibe zrejme došlo k chemickému útoku, obetí sú desiatky

DAMASK 4. apríla (WebNoviny.sk) - Najmenej 35 ľudí zahynulo a ďalšie desiatky osôb utrpeli zranenia pri útokoch, ku ktorým došlo v provincii Idlib na severozápade Sýrie. Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) bol pri nich zrejme použitý otravný plyn.
Útoky na mesto Chán Šajchún podľa informácií SOHR pravdepodobne uskutočnili ruské alebo sýrske vojenské lietadlá. Obete zomreli na udusenie.
Sýrska vláda používanie chemických zbraní opakovane poprela, avšak vyšetrovanie pod záštitou OSN a Organizáciou pre zákaz chemických zbraní (OPCW) vlani v októbri dokázalo, že medzi rokmi 2014-15 použili sýrske vládne sily ako bojový prostriedok chlór, a to najmenej v troch prípadoch.
Vyšetrovanie OSN a OPCW dokázalo, že extrémistická organizácia Islamský štát (IS) použil pľuzgierotvornú látku yperit.
Viac k témam: chemický útok, Islamský štát, SýriaZdroj: Webnoviny.sk - V Idlibe zrejme došlo k chemickému útoku, obetí sú desiatky © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





- 1.ECB: Ekonomika eurozóny sa prepadne do recesie, no tá bude len mierna
- 2.Trh s nehnuteľnosťami sa otočil hore nohami – platenie nájmu je teraz výhodnejšie ako splácanie hypotéky
- 3.Changpeng Zhao: Šéf Binance bagatelizuje hrozbu digitálnych mien centrálnych bánk pre kryptosvet
- 4.Nad globálnym trhom NFT sa zmráka, medziročne sa prepadol o 76 %
- 5.Allianz Risk Barometer: Máme tu permakrízu a hrozí nám recesia. Čoho sa vlastne najviac obávame?