POPRAD 15. januára (WebNoviny.sk) – V bani v obci Poráč v okrese Spišská Nová Ves v pondelok dopoludnia prišiel o život 58-ročný pracovník.
Ako agentúru SITA informoval Tomáš Berzetei, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, v hĺbke zhruba 280 metrov ho pritlačil o múr či vnútro šachty pracovný stroj. Na mieste zasahovalo šesť hasičov zo Spišskej Novej Vsi, ani tí mu už nedokázali pomôcť.
„Keď zišli dole, stroj už bol odtiahnutý od zamestnanca, ten však nejavil známky života. Hasiči mu poskytli prvú pomoc, na nosidlách ho transportovali na povrch, žiaľ, lekár na mieste skonštatoval smrť. Mal ťažko poranený hrudník,“ uviedol Berzetei. Okolnosti tragédie už vyšetruje Obvodný banský úrad v Spišskej Novej Vsi, pre SITA to potvrdil jeho predseda Antonín Baffi.
Ako informoval cas.sk, banský pracovník pochádzal z Poráča a býval v Rudňanoch, ostali po ňom manželka a dve dcéry.
Baňa na ťažbu barytu v Poráči je poslednou činnou hlbinnou baňou na Spiši. Podľa Berzeteia sa tam za posledných štyridsať rokov nestal žiaden vážnejší úraz.
Viac k témam: baňa, tragická nehodaZdroj: Webnoviny.sk - V bani pri Spišskej Novej Vsi tragicky zahynul pracovník, privalil ho pracovný stroj © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Politológ: Slovensko sa po Orbánovej prehre v parlamentných voľbách môže stať posledným významnejším „klinovým“ aktérom v Európskej únii
Progresívci nepovažujú zvýšenie počtu prioritných okresov za dobrý nápad, najmenej rozvinuté okresy majú už teraz málo peňazí
V čase konsolidácie nemôžeme podporiť všetky projekty, ministerstvo reaguje na okresanie festivalu Nová dráma
Vyvážený životný štýl jednoducho a pre všetkých: Tesco prichádza s ponukou „Lepší výber ľahšie“
Politológ: Výsledok maďarských volieb je pre Fica varovaním, že politika strachu nemusí dlhodobo fungovať
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 3.Finančná správa a Európska prokuratúra posilňujú spoluprácu v boji proti daňovým podvodom
- 4.Kristalina Georgievová: Šéfkou Medzinárodného menového fondu zostane aj ďalších päť rokov
- 5.Tretí pilier: Štát chce zefektívniť jeho hospodárenie, dôchodkové spoločnosti hovoria o likvidácii










