WASHINGTON 10. apríla (WebNoviny.sk) - Americká armáda nariadila útočnej skupine svojich námorných síl zamieriť ku Kórejskému polostrovu v súvislosti s narastajúcim znepokojením ohľadom raketového programu Severnej Kórey. Útočná skupina pozostáva z lietadlovej lode USS Carl Vinson, dvoch torpédoborcov a jedného krížnika.
Odporúčame:Trump: USA “vyriešia” jadrovú hrozbu KĽDR buď s pomocou Číny alebo bez nej
Tichomorské velenie americkej armády (USPACOM) označilo tento krok za prezieravé opatrenie zamerané na zachovanie pohotovosti v danom regióne, informovala v noci nadnes stanica BBC. Skupina pod velením viceadmirálky Nory Tysonovej disponuje masívnou útočnou silou a schopnosťou zachytiť balistické strely.
Námorná bojová skupina sa mala pôvodne zastaviť v Austrálii, avšak namiesto toho ju USPACOM odklonilo od Singapuru smerom do západného Pacifiku, kde nedávno vykonávala spoločné cvičenie s juhokórejskou armádou.
Prezident USA Donald Trump vyhlásil, že je pripravený konať i jednostranne pri riešení jadrovej hrozby prichádzajúcej z Pchjongjangu. "Hrozbou číslo jeden v tomto regióne naďalej zostáva KĽDR a jej bezohľadný, nezodpovedný a destabilizujúci program raketových skúšok a snahy o jadrové vyzbrojenie," tvrdí USPACOM.
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočná skupina amerických námorných síl mieri ku Kórejskému polostrovu © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Zmena v odvodoch môže ovplyvniť tisíce ľudí, SNS navrhuje vyšší limit aj pomoc pre rodičov
Návštevnosť ubytovacích zariadení na Slovensku prekonala maximá spred pandémie, pomohli aj zahraniční turisti
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Žiadosti Slovenska o platbu z Plánu obnovy vo výške viac ako 1,2 miliardy eur boli schválené
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 3.Finančná správa a Európska prokuratúra posilňujú spoluprácu v boji proti daňovým podvodom
- 4.Kristalina Georgievová: Šéfkou Medzinárodného menového fondu zostane aj ďalších päť rokov
- 5.Revitalizácia Palmy sa môže pohnúť










