Hľadaj

Trnavský kraj prijme finančnú výpomoc na opravu ciest, ktorú mu schválila Pellegriniho vláda

Sita Poslať
image

TRNAVA 10. apríla (WebNoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj príjme finančnú pomoc zo štátnych finančných aktív na rekonštrukciu ciest II. a III. triedy a mostov v objeme 15 miliónov eur.
O návratných finančných výpomociach s nulovou úrokovou sadzbou pre Trnavský, Žilinský, Banskobystrický samosprávny kraj rozhodla vláda v utorok. Poslanci Trnavského samosprávneho kraja schválili prijatie výpomoci od ministerstva financií na stredajšom zasadnutí.

Rekonštrukcia ciest v krajoch

Tieto peniaze majú podľa predsedu vlády Petra Pellegriniho pomôcť naštartovať masívnu rekonštrukciu cestnej infraštruktúry v krajoch, pretože je podľa jeho vyjadrenia po rokovaní vlády dôležité mať v dobrom stave aj cesty II. a II. triedy. Podmienky s nulovými úrokmi označil za exkluzívne.
Trnavský samosprávny kraj plánuje v tomto roku z pôžičky vyčerpať najviac šesť miliónov eur na prípravné a projektové práce. Samotné práce na rekonštrukcii ciest by sa mali robiť predovšetkým v rokoch 2020 a 2021.

Miliónová investícia nestačí

„Predpokladané náklady na odstránenie nevyhovujúceho a havarijného stavu ciest II. a III. triedy sú vyčíslené na 71 miliónov eur a v prípade mostných objektov na odstránenie ich zlého stavu na viac ako tri milióny eur,“ píše sa v dôvodovej správe k návrhu na prijatie výpomoci od štátu.
Ani pätnásťmiliónová investícia do ciest v kraji teda nebude stačiť na odstránenie všetkých nedostatkov. Kraj sa stará o približne 1 600 kilometrov ciest, z toho jednu tretinu tvoria cesty II. triedy a dve tretiny cesty III. triedy.
Samosprávny kraj môže finančnú výpomoc čerpať dvakrát ročne v rokoch 2019 – 2021. Splácať ju bude počas desiatich rokov, začiatok splácania je určený na koniec roku 2022.
Viac k témam: oprava ciest, pôžičkaZdroj: Webnoviny.sk - Trnavský kraj prijme finančnú výpomoc na opravu ciest, ktorú mu schválila Pellegriniho vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Ready Made Maklér
Staňte sa samostatným
finančným agentom už dnes.
Robte biznis,
byrokraciu nechajte na nás.
logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení