Hľadaj

Tatranský ľadový dóm zatvorí svoje brány, na jeho stavbu použili viac ako 190 ton ľadu

Sita Poslať
image

POPRAD 13. apríla (WebNoviny.sk) – Vysoké Tatry sa pomaly lúčia so zimnou sezónou. Tatranský ľadový dóm na Hrebienku zatvorí svoje brány, na jeho prehliadku ostáva čas už len do nedele. Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách ešte ostávajú v prevádzke.
Tatranský ľadový dóm, na stavbu ktorého bolo použitých viac ako 190 ton ľadu, znáša slnečné počasie dobre, teploty v chráme sa držia pod nulou, no aj napriek tomu v nedeľu definitívne zatvorí svoje brány. Tí, ktorí ho ešte nenavštívili, majú tento víkend poslednú šancu.

Odporúčame:Leteckí záchranári ratovali skialpinistu, pri vodopáde Skok si vážne porezal stehno

Počas soboty a nedele bude otvorená už iba jedna z dvoch kupol dómu v čase od 9:00 do 16:30. Najväčšia zimná atrakcia Tatier mala premiéru pred piatimi rokmi, túto zimnú sezónu bola spustená do prevádzky začiatkom decembra.
Návštevníci Tatier si ešte stále môžu užiť jarnú lyžovačku v Tatranskej Lomnici v Lomnickom sedle, veľmi dobré podmienky na lyžovačku hlásia aj na Štrbskom Plese, kde je otvorených šesť zjazdoviek.
Lanovky v Lomnici, na Štrbskom plese a v stredisku Starý Smokovec budú od 16. apríla jazdiť pre pravidelnú jarnú technickú údržbu v obmedzenom režime. Pozemná lanová dráha v Smokovci začne trvalo jazdiť od 20. apríla a Solisko od 2. júna.

Zobraziť fotogalériu k článku:Tatranský ľadový dóm

 

Viac k témam: tatranský ľadový dóm, Vysoké TatryZdroj: Webnoviny.sk - Tatranský ľadový dóm zatvorí svoje brány, na jeho stavbu použili viac ako 190 ton ľadu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Potrebujete licenciu na výkon finančného sprostredkovania ?
Rýchlosťou blesku vám poskytneme odborné a komplexné služby.
logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení