Sýrsky kameraman nemôže prísť na Oscara, zakázali mu vstup

Kameraman, ktorý sa podieľal na tvorbe na Oscara nominovaného filmu, sa nesmie zúčastniť slávnostného udeľovania cien.WASHINGTON 25. februára (WebNoviny.sk) - Americké prisťahovalecké úrady sa rozhodli zakázať vstup 21-ročnému sýrskemu kameramanovi Khaledovi Khateebovi, ktorý pracoval na trýznivom filme o občianskej vojne v jeho krajine s názvom "The White Helmets" (Biele helmy). Film je nominovaný na Oscara.
Podľa internej korešpondencie administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorú mala možnosť vidieť tlačová agentúra AP, ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť sa v poslednej chvíli rozhodlo zabrániť Khateebovi v pricestovaní do Los Angeles na nedeľňajšie slávnostné odovzdávanie cien americkej Akadémie filmových umení a vied.
Khaled Khateeb (čítajte Chálid Chatíb) mal podľa plánu pricestovať do Los Angeles dnes z Istanbulu letom spoločnosti Turkish Airlines. Avšak jeho plány prekazili americkí predstavitelia a uviedli, že získali o Chatíbovi "škodlivé informácie".
Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť sa odmietlo k záležitosti vyjadriť. "Škodlivé informácie" je široká kategória, ktorá môže zahŕňať všetko od napojenia na teroristov až po nezrovnalosti v pase.
Trailer k filmu The White Helmets
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Vojna na Ukrajine

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO




Najčítanejšie
- 1.Od 1. júla 2022 sa mení daňový bonus, prídavky na deti, životné minimum aj odvody pre živnostníkov
- 2.Inflácia na Slovensku dosiahla rekordných 13,6 %, no jej nárast je už pomalší
- 3.Prieskum: Takmer polovica Slovákov si na dôchodok neodkladá žiadne financie
- 4.Využívanie geotermálnej energie na Slovensku má potenciál, financovanie bude jednoduchšie
- 5.Viacero afrických krajín pracuje na vývine vlastných digitálnych mien