Sulíkovi poslanci navrhujú dočasne znížiť sadzbu DPH na pohonné látky
27.8.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Marián Viskupič a Jarmila Halgašová navrhujú na budúci rok znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty (DPH) na benzín a naftu z 20 % na 8 %.
Zníženie by trvalo len rok
Takáto sadzba dane na palivá by sa podľa ich návrhu uplatňovala len od 1. januára do 31.decembra budúceho roka. Návrh novely zákona o DPH predložili do parlamentu. Národná rada SR by sa ním mala zaoberať na septembrovej schôdzi.
„Navrhovaná zmena znamená zníženie nákladov pre občanov, keďže v období vysokej inflácie prudko rastú životné náklady. Zníženie dane z pridanej hodnoty je dočasným protiinflačným opatrením a pomôže širokým vrstvám obyvateľstva," uviedla k návrhu dvojica liberálnych poslancov.
Štát by prišiel o milióny eur
Pri súčasných cenách pohonných látok by štát podľa poslancov za SaS týmto krokom prišiel o 150 miliónov eur. Tento negatívny vplyv na verejné financie by však mali podľa liberálov kompenzovať daňové príjmy, ktoré by štát inkasoval po schválení zákona o mimoriadnej dani pre spoločnosť Slovnaft.
Viac k témam: Benzín, Daň, zníženie dane
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulíkovi poslanci navrhujú dočasne znížiť sadzbu DPH na pohonné látky © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Michal Fico nedostáva štátne peniaze, ale peniaze Smeru, tvrdí Kaliňák
Trump pohrozil Iránu, že za zdržovanie mierových rokovaní bude musieť zaplatiť
Študent tri roky zbieral fľaše a plechovky. Do obchodu ich priniesol viac ako 7 000, peniaze venuje na charitu
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.Senátor Bernie Sanders prekonal srdcový infarkt, musel podstúpiť zákrok na odblokovanie tepny
- 3.Hrebienok bude aj túto zimu dejiskom súťaže vo vyrezávaní ľadových sôch Tatry Ice Master
- 4.Informácie o budúcom dôchodku budeme dostávať čierne na bielom v takzvanej oranžovej obálke
- 5.Ako vypočítať dôchodkovú prognózu?










