Sulíková úloha sa skončila, nákup antigénových testov budú mať opäť na starosti štátne hmotné rezervy
27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Antigénové testy bude opätovne obstarávať Správa štátnych hmotných rezerv SR. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. Zopakoval, že jeho rezort už uznesenie kabinetu o nákupe 8 miliónov testov naplnil a jeho úloha v procese obstarávania testov tak skončila.
Minister zároveň potvrdil, že v skladoch štátnych rezerv sú okrem gumených rukavíc, ktoré sú nedostatkovým tovarom v celej Európe, všetky ostatné predpísané tovary.
Vláda pritom podľa jeho slov na dnešnom rokovaní nehovorila o možnosti distribúcie respirátorov rizikovým skupinám obyvateľov. Podľa neho k tejto téme musia zaujať stanovisko odborníci, napríklad pandemická komisia.
Viac k témam: antigénové testy, Koronavírus, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulíková úloha sa skončila, nákup antigénových testov budú mať opäť na starosti štátne hmotné rezervy © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Ako sa v roku 2023 zvýšia príplatky za prácu cez víkendy, v noci a počas sviatkov
- 2.Energetická kríza nás zatiaľ nezlomila. Aké škody nám ešte môže spôsobiť?
- 3.Viacero bánk ku koncu januára upravovalo úrokové sadzby svojich hypotekárnych úverov
- 4.Daň z motorových vozidiel je potrebné podať a zaplatiť do 31. januára 2023
- 5.Toto sú najdôležitejšie otázky súvisiace s rodičovským dôchodkom a odpovede na ne