Súd oslobodil spod obžaloby sudkyňu z kauzy Búrka Balázsovú
12.3.2025 (SITA.sk) - Mestský súd Bratislava I oslobodil spod obžaloby sudkyňu z kauzy Búrka Angelu Balázsovú. Informoval o tom denník Sme s tým, že oslobodzujúci rozsudok súd vyniesol deň po piatom výročí policajnej akcie Búrka, pri ktorej bolo zadržaných 13 sudcov.
Sudca František Jančok podľa denníka rozhodnutie o oslobodení obžalovanej odôvodnil tým, že skutok nie je trestným činom. Sudkyňu bývalého Mestského súdu Bratislava III obžalovali zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu.
„Balázsovú v rámci Búrky vinia z toho, že v roku 2017 požiadala Vladimíra Sklenku, aby v rámci konkrétneho konania vymenil správcu konkurznej podstaty Michala Mišíka," napísalo Sme.
Sklenka podľa denníka situáciu opísal tak, že keď na prvotnú žiadosť Balázsovej nereagoval, začala za ním chodiť opakovane a naliehala na neho so slovami, že „je potrebné odstaviť Mišíka" a „dať tam" konkrétnu inú spoločnosť, ktorú kolegovi odporučila. „Sklenka jej nevyhovel ani po týchto opakovaných žiadostiach," doplnil denník.
Viac k témam: kauza Búrka, Obžaloba, Oslobodenie, SúdyZdroj: SITA.sk - Súd oslobodil spod obžaloby sudkyňu z kauzy Búrka Balázsovú © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2025
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Život na ulici si nevysníval nikto, neziskovka Depaul Slovensko začína zimnú kampaň na pomoc bezdomovcom
Záhadná smrť v priepasti Macocha
Košickí poslanci schválili reguláciu hazardu, viceprimátorka by prijala aj prísnejšie opatrenia
Slovensko reaguje na novú iniciatívu EÚ, eurofondy sa podľa Migaľa presmerujú do strategických oblastí
Na Krym zaútočili ukrajinské rakety Flamingo, Bars a Ľutyj
Najčítanejšie
- 1.Transakčná daň pre živnostníkov sa ruší. Čo bude ďalej s ich podnikateľskými účtami?
- 2.Nové pravidlá pre SZČO: Sociálne odvody pre všetkých, prázdniny len pre nováčikov
- 3.Obchodník roka: Lidl už s jedenástimi prvenstvami
- 4.Dvořák: Vláda sa vysmieva do tváre všetkým, ktorí sa počas pandémie správali zodpovedne
- 5.Zajtra je deň pracovného pokoja, ktorý nám pripomenie, aký vzácny je pre náš život mier










