Správca Suezského prieplavu sa znovu pokúsi o vyslobodenie lode, operácie si musí dobre načasovať
27.3.2021 (Webnoviny.sk) - Správa Suezského prieplavu podnikne v sobotu minimálne dva pokusy o vyslobodenie obrovskej kontajnerovej lode Ever Given. Načasovanie operácií bude podľa predstaviteľa úradu závisieť od ústupu veľkej prílivovej vlny.

Loď MV Ever Given plaviaca sa pod panamskou vlajkou, ktorá smerovala z Ázie do Rotterdamu, uviazla v Suezskom prieplave v utorok. Podľa údajov časopisu Lloyd's List, ktorý sa venuje nákladnej preprave, incident bráni transportu tovarov za 9,6 miliardy dolárov denne. Odborníci upozorňujú, že snaha o vyslobodenie lode môže trvať aj niekoľko týždňov.
Loď Ever Given, ktorej prevádzkovateľom je taiwanská spoločnosť Evergreen Marine, má veľkosť štyroch futbalových ihrísk. Podľa Lloyd's List čaká pred vstupom do Suezského prieplavu z oboch strán viac ako 160 lodí.
Viac k témam: havária lode, Suezsky prieplav
Zdroj: Webnoviny.sk - Správca Suezského prieplavu sa znovu pokúsi o vyslobodenie lode, operácie si musí dobre načasovať © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Kultúra a umenie


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Jan Tyl: Úlohou umelej inteligencie nie je konať za nás, ale stimulovať naše myslenie
- 2.Veľká noc bude drahšia ako vlani. Ako nakupovať s rozumom?
- 3.NBS upozorňuje na riziko zvyšovania počtu nesplácaných hypotekárnych úverov
- 4.Analýza: Situácia na trhu s realitami opäť vyvoláva obavy v bankovom svete
- 5.Sergio Ermotti: Vracia sa na čelo švajčiarskej banky UBS a bude riadiť prevzatie konkurenčnej Credit Suisse