Hľadaj

Správa ciest má zaplatiť za fotodokumentáciu mosta pri Komárne skoro šesťdesiat tisíc eur

Sita Poslať
image

BRATISLAVA 2. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenská správa ciest (SSC) má za fotodokumentáciu z výstavby nového cestného mosta Komárno - Komárom a propagačné video k uvedeniu stavby do užívania zaplatiť 48,5 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (58,2 tis. eur vrátane DPH).
Za dodávateľa týchto služieb do konca budúceho roka vybrala spoločnosť Segal, s. r. o., z obce Žirany (okres Nitra). Vyplýva to z uzavretej zmluvy o dielo medzi cestármi a firmou zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv. Na zákazku upozornil vo štvrtok portál aktuality.sk.

Odporúčame:Práce na diaľnici D1 Hubová – Ivachnová a na tuneli Čebrať pokračujú, minister Érsek vydal pokyn

Fotodokumentácia má podľa zmluvy zahŕňať umiestnenie a správu dvoch časozberných kamier v kvalite FullHD, časozberné snímky z dvoch stanovísk počas celého trvania kontraktu, ako aj prípravu videa z kamier a ich kombináciu s leteckými snímkami a video vo formáte avi alebo mp4 v trvaní troch až piatich minút.

Pod dohľadom kamier

Propagačné video má v rámci leteckých služieb obsahovať vyhotovenie leteckej foto a video dokumentácie raz za každé dva mesiace počas trvania zmluvy, doručenie spracovaného leteckého video spotu v rozsahu minimálne jednej minúty polročne počas lehoty výstavby mosta a minimálne raz po ukončení výstavby.
Dodávateľ má vyhotoviť letecké časozberné video raz ročne počas výstavby a štyri video spoty v dĺžke aspoň jedna minúta z významných udalostí pri výstavbe podľa určenia objednávateľa.

Odporúčame:Ministri Sólymos a Érsek skontrolovali stavbu diaľnice D4, môžu za to podozrenia zo zločinu

Súčasťou tejto časti zákazky má byť aj FullHD časozberné video zo stavby mosta z dvoch stanovíšť a spracovanie videa z dvoch statických kamier štvrťročne a po ukončení výstavby. Cestári chcú mať zároveň priebežnú informovanosť z priebehu stavby formou on-line prístupu k dvom statickým kamerám pre osem používateľov, ako aj k foto a video záznamom počas stavby cez zabezpečené úložisko.

Transparentná súťaž

Opozičné hnutie OĽaNO žiada ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka (Most-Híd), aby objasnil všetky podrobnosti spomínanej zákazky. Zároveň podáva na Najvyšší kontrolný úrad SR podnet, aby v tomto prípade preveril hospodárne nakladanie s verejnými peniazmi.

Odporúčame:Organizácie cestovného ruchu dostanú viac peňazí, minister Érsek chce pomôcť turizmu

"Minister dopravy Érsek musí vyvodiť zodpovednosť vo vzťahu k riaditeľovi SSC Romanovi Žemberovi vzhľadom k podozreniam o vedomej manipulácii a šití zákazky na mieru spriazneným firmám," informoval poslanec Národnej rady SR a tieňový minister dopravy za OĽaNO Ján Marosz.
SSC pôvodne predpokladala, že zákazka bude stáť 49 tis. eur bez DPH. "Hnutie OĽaNO sa preto domnieva, že Slovenská správa ciest úmyselne nastavila zákazku pod limitom 50 tis. eur, aby na ňu nemusela robiť transparentnú súťaž, ktorá by mohla priniesť nižšiu cenu vo verejnom obstarávaní," uviedol Marosz.

Podozrivý výber dodávateľa

Portál aktuality.sk informoval, že podozrenie vzbudzuje samotný výber dodávateľa, ktorému predchádzal prieskumu trhu. "Iba jediná z trojice oslovených firiem - spoločnosť Segal - sa v skutočnosti venuje časozbernému a aj leteckému snímkovaniu s dronmi. Teda tomu, čo správa ciest hľadala," uviedol portál.
Ecostav, s. r. o., zo Štúrova sa venuje stavbe rodinných domov, Geodeticca, s. r. o., z Košíc zas geodézii, kartografii a geografickým informačným systémom. "Podľa odborníkov by takéto práce mali stáť násobne nižšie, zhruba od 10 tisíc do 20 tisíc eur," upozornil portál.

Odporúčame:Slovensko a Maďarsko prepojí ďalší most, minister Érsek verí v zlepšenie života ľudí

Spoločníkmi firmy Segal sú Csaba a Valentín Gálovci. Tú istú adresu bydliska ako oni má podľa portálu aj pravdepodobne ich rodinný príslušník Valentín Gál, ktorý je členom predstavenstva Regionálnej správy a údržby ciest Nitra, a. s.
"Samotný spolumajiteľ Csaba Gál pracuje vo firme Granvia, ktorá je koncesionárom časti rýchlostnej cesty R1. Podľa SSC nedošlo ku konfliktu záujmov," uviedol portál aktuality.sk.
Výstavba mostu medzi Komárnom a Komáromom je financovaná z európskych peňazí. "Obstaranie výstavby mostu má na starosti maďarská strana, publicitu však zastrešuje slovenská. Preto SSC objednáva letecké a časozberné snímanie," uzavrel portál.
Viac k témam: Arpád Érsek, cestný most, Maďarsko, Most-Híd, OĽaNO, Slovenská správa ciestZdroj: Webnoviny.sk - Správa ciest má zaplatiť za fotodokumentáciu mosta pri Komárne skoro šesťdesiat tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Zosúladíme vás s legislatívou o finančnom sprostredkovaní
Novela zákona č. 186/2009 Z.z. prináša až 100 zmien zákona, nové pravidlá a povinnosti.
Zostaňte aktualizovaní!
logo
Prečítajte si tiež:
22.4.2019 Správy

Bratislavské novostavby v ponuke prekročili priemernú cenu 3000 eur za štvorcový meter

22.4.2019 Správy

Europarlament rozšíril povinnú výbavu nových áut o život zachraňujúce technológie

22.4.2019 Správy

Foto: Gorily pózovali na selfie so svojimi záchrancami, vnímajú ich rodičov

22.4.2019 Správy

Foto: Požiar lesa pri Kravanoch uhasili, pomáhal aj vojenský vrtuľník Mi-17

22.4.2019 Správy

Kiska praje budúcemu ukrajinskému prezidentovi Zelenskému úspech a silu

22.4.2019 Správy

Muž sa pošmykol na turistickom chodníku zrúcaniny Liptovského hradu, zasahovali leteckí záchranári

22.4.2019 Správy

Putin sa vyjadril k zvoleniu Zelenského, budúcemu prezidentovi Ukrajiny gratuloval aj Trump

22.4.2019 Správy

V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia vyrobili vlani viac ako 408-tisíc vozidiel

22.4.2019 Správy

V druhom pilieri vlani pribudlo 62-tisíc sporiteľov, historicky najviac od jeho vzniku

22.4.2019 Správy

Vraha investigatívnej novinárky Marinovovej poslal súd na 30 rokov do väzenia

22.4.2019 Správy

Väzeň na úteku priletel domov a prihlásil sa na polícii, lebo ho už nebavil život na Tenerife

22.4.2019 Správy

Čína kritizuje plán USA nepredĺžiť platnosť výnimiek na nákupy iránskej ropy

20.4.2019 Redakcia FinReport

Cez Veľkú noc pozor na alkohol aj prejedanie, radia poisťovne

Veľkonočné sviatky patria z pohľadu poisťovní k tým pokojnejším. Slováci by si však mali dať pozor na životosprávu. Tradičným ...

18.4.2019 Jana Čipková

Mýtus o GDPR #4: Žiadosti o prenos osobných údajov klienta musí finančný agent vždy vyhovieť

Právo na prenosnosť osobných údajov patrí medzi práva dotknutých osôb, ktoré zaviedlo až nariadenie GDPR. Vzhľadom na to, že mnohí ...

18.4.2019 Redakcia FinReport

Ľudia majú obavy o svoje údaje v mobile

Spotrebitelia majú pochybnosti o bezpečnosti svojich mobilných zariadení. Obavy majú aj z toho, že ich údaje môžu zneužiť maloobchodníci. ...

17.4.2019 Marek Mittaš

Poistenie firemných áut má svoje špecifiká

Auto predstavuje v rámci hnuteľného majetku firmy významnú položku. Často má dokonca firma aj viacero vozidiel, prípadne ich využíva ...

17.4.2019 Redakcia FinReport

Potraviny sú drahšie, pocítime to aj počas veľkonočných sviatkov

Rast cien tovarov a služieb v marci tohto roka opäť zrýchlil a dosiahol úroveň 2,7 %. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu SR. To ...

16.4.2019 Ivana Brillová

Výrobca drevených lyží: Slováci si poctivú remeselnú prácu nevážia

Na Slovensku existujú veľkoobchody, ktoré ponúkajú lacný tovar v priemernej kvalite. To sa týka aj lyží, za ktorých kvalitu si musí ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení